Dodaj do ulubionych

O korupcji bez końca

02.11.11, 07:04
Komu właściwie zależy na powstaniu takiej ustawy?Przecież wszyscy nasi pro-państwowcy,dopiero"uczą"się demokracji.Jeżeli powstanie rygorystyczna ustawa,mogą sobie zrobić 'ała"
Edytor zaawansowany
 • drmuras 02.11.11, 07:35
  Uwielbiam czytać o Juli ksywa dorsz. Myślę że na podstawie jej dokonań powinien powstać serial pt: Moda na pisanie. Z pewnością przebiłaby amerykańskiego protoplastę długością . A i Julia ma doskonałe zadatki na gwizdkę te jej Proszę Państwa i pełne szuflady ustaw...A znalazła juz kluczyk do tych szuflad. E jak to było jesienna ofensywa legislacyjna ...
 • anna12-3 02.11.11, 07:49
  Pitera była bardzo złym ministrem od korupcji ! Może udało jej się wyśledzić dorsza za kilka złotych i to był szczyt jej kompetencji , ale żeby napisać ustawę potrzeba czegoś więcej. Potrzeba profesjonalizmu i minimum wiedzy prawniczej ,a tego u Pitery brakuje. Pomijam już fakt oświadczeń majątkowych,bo nad tym pracowali już inni,bardziej kompetentni ludzie,ale jak przeciwdziałać tej korupcji na co dzień,w której żyjemy i co do której jesteśmy tak przyzwyczajeni,że jej nawet nie dostrzegamy? Podam tylko dwa przykłady,ale na pewno jest ich o wiele więcej. Bardzo chory człowiek /nawet z nowotworem/ musi zgodnie z procedurami czekać. Problem znika,gdy prywatnie pójdzie do profesora,ordynatora oddziału i tam w tej wizycie prywatnej natychmiast zapada decyzja o przyjęciu do szpitala,lub kliniki,o szybkim terminie operacji,lub innego zabiegu. Innym przykładem są już słynne korepetycje. Nauczyciele pracujący w danej szkole,uczący danego przedmiotu,udzielają płatnych korepetycji swoim uczniom. Ci uczniowie są na pewno w lepszej sytuacji,niż inni,których rodziców nie stać na prywatne lekcje. Tylko te dwa przykłady pokazują w jak głębokiej patologii żyjemy,a nie słychać,żeby ktokolwiek chciał się tym zająć. Przypuszczam,że takich patologii w naszym życiu codziennym jest o wiele więcej,ale tak jak powiedziałam,są one tak powszechne,że nawet ich nie dostrzegamy.
 • rystra 02.11.11, 15:07
  To skandal!
  Baba brała przez 4 lata ministerialną pensję + ministerialne przywileje i nic, literalnie nic z tego do dziś nie wynika. Jak nie wstyd?
 • mamatylda2 14.11.11, 12:58
  Ocena "pracy" ministry Pitery juz się praktycznie dokonała - rząd schował Ją przed mediami w ostatnim roku, pisma kobiece nie donosiły jak prostuje sobie włosy i prasuje bluzeczki, Stała się niewidzialna jako Jej ustawa. I niech tak zostanie. A swoją drogą - Czy moze być "potworna krytyka" przeciw temu, czego nie ma?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka