Dodaj do ulubionych

Christopher Hitchens nie żyje

16.12.11, 18:13
"Pytany o ewentualne "nawrócenie" odpowiedział: "Zmiana poglądów wyznawanych przez całe życie w nadziei na łaskę otrzymaną w promocji last minute byłaby intelektualnym szmaciarstwem", i podkreślił, że jedyne, czego jest absolutnie pewien, to tego, że nic nie jest absolutnie pewne." - tak więc, jeśli faktycznie się nie nawrócił, to szatan z pewnością gorąco go powitał: "Cześć, Chris, to się nazywa mieć poglądy. Spędzisz ze mną całą wieczność." Tylko po co mu to? Żeby mu GW wystawiło taką pośmiertną laurkę?
--
Bis dass der Tod uns scheidet, hört sich schon lange nicht mehr wie ein Versprechen. Es ist eine Drohung. / "Dopóki śmierć nas nie rozdzieli" od dawna już nie brzmi jak obietnica. To groźba. (2010) "O, tempora! O, mores!" - Cyceron (106 p.n.e - 43 p.n.e)
Obserwuj wątek
  • mnbvcx Christopher Hitchens nie żyje 16.12.11, 18:15
   "podkreślił, że jedyne, czego jest absolutnie pewien, to tego, że nic nie jest absolutnie pewne." - nic co absolutne nie jest ludziom dostepne.
   --
   The creatures outside looked from pig to man, and from man to pig, and from pig to man again; but already it was impossible to say which was which.
  • 001radek Christopher Hitchens nie żyje 16.12.11, 18:55
   No i sie zaczyna . Na calym swiecie powinna rozpoczac sie dyskusja czy pogladów C.H. nie NALEZY sie wprowadzic do szkól jako osobnego przedmiotu. A najwazniejszym pytaniem jest czy sie nawrócil.Zrozumcie: LUDZIE O IQ POWYZEJ 90 SIE NIE NAWRACAJA.BO NIE MUSZA.!!!!
  • altavitae Christopher Hitchens nie żyje 16.12.11, 21:20
   To ogromna strata dla racjonalizmu i postepu intelektualnego.
   Wielka szkoda...mogl jeszcze tyle dobrego uczynic w imie prawdziwie rozumianego humanizmu !
   --
   ************************************
   "Acredite sempre no seu trabalho"

   ************************************
  • jentyk12 Christopher Hitchens nie żyje 17.12.11, 09:02
   A ja myślę sobie, że jeśli Pan Bóg istnieje i zasługuje na to miano, to jest znacznie mądrzejszy zarówno od wojujących dewotów, jak od wojujących ateuszy. Nagradza i karze nie za wiarę i niedowiarstwo (bo nie jest zakochanym w sobie egocentrykiem), ale za czynienie dobra albo zła.

   Już ja tam myślę, że z Hitchensem łatwiej się dogada, niż z niejednym autorem z tego forum, po obu stronach.
   • nonna2 Re: Christopher Hitchens nie żyje 17.12.11, 10:35
    jentyk12 napisał:
    "Nagradza i karze nie za wiarę i niedowiarstwo (bo nie jest zakochanym w sobie egocentrykiem), ale za czynienie dobra albo zła."

    Jentyk...Niewiary nie należy potępiać. Nie wolno stawiać na równi walkę o rozum z walką o wiarę w zabobon. Piękny byłby świat, gdyby ludzie czynili dobro z wewnętrznej potrzeby a nie z nakazów. Taki świat o humanistycznych wartościach bez religijnych walk jest możliwy - chciał nam to usilnie uświadomić Christopher Hitchens. Czy znajdzie się ktoś kto będzie kontynuował jego idee?
   • zuq1 Zbawienie jest z łaski przez wiarę 17.12.11, 17:33
    "Nagradza i karze nie za wiarę i niedowiarstwo (bo nie jest zakochanym w sobie egocentrykiem), ale za czynienie dobra albo zła." - to Ty jakiś dziwny obraz Boga masz, na pewno nie takiego, jaki opisany jest w Biblii. Tutaj masz cytat: "Kto wierzy w Niego [Jezusa Chrystusa], nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego." (Ew. Jana 3,18) A co do uczynków, to jeszcze jeden: "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." (List do Efezjan 2,8-9)
    Zbawionym można zostać jedynie przez przyjęcie łaski Bożej - kto jej nie przyjmuje, nie chce być z Bogiem, tego Bóg na siłę do nieba nie wciągnie.
    --
    Bis dass der Tod uns scheidet, hört sich schon lange nicht mehr wie ein Versprechen. Es ist eine Drohung. / "Dopóki śmierć nas nie rozdzieli" od dawna już nie brzmi jak obietnica. To groźba. (2010) "O, tempora! O, mores!" - Cyceron (106 p.n.e - 43 p.n.e)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka