Dodaj do ulubionych

Poseł PiS broni Węgier przed Unią: 'Precz z cze...

13.01.12, 14:27
newsy o głupocie pisiorków ?
Edytor zaawansowany
 • 6.smiech 13.01.12, 14:34
  Oj, Oj panie Noga, nie tak ostro bo o wylewik latwo. Zanim co, jedz pan na Wegry i tam tupaj
  pieta.
 • paulhandyman 13.01.12, 14:39
  nagły atak schizofrenii na sali sejmowej ! W Kaftan Stasia Pięte i do Tworek na sygnale
 • bezspokoju 13.01.12, 15:39
  Czy to ten prawicowiec i sprawiedliwiec, który skakał przez barierki na Krakowskim Przedmieściu ? Czy to ten, który podkulił ogon słysząc z mównicy sejmowej przyganę od Pani posłanki : "cicho bądź pan, Panie Pięta" i siadł momentalnie na dupie głupkowato się uśmiechając ?
 • lukilukk 13.01.12, 20:44
  I ma rację!!!

  Komisja Europejska w sprawie Polski i Węgier:

  Polska:
  Przy obliczeniach zastosowaliśmy specjalną regułę i wzięliśmy pod uwagę koszty reformy emerytalnej - dodał komisarz. Istotnie, dane Komisji mówią, że w tym roku deficyt finansów publicznych przekroczy dozwolony poziom i wyniesie 3,3 procent PKB, ale po odliczeniu kosztów reformy emerytalnej, trzy-procentowy limit nie zostanie przekroczony.
  [..]
  Olli Rehn pozwolił sobie jednak na kąśliwą uwagę. „Nie powiem, żeby to było szczególnie eleganckie utrzymywanie się blisko trzy-procentowego poziomu deficytu, z pomocą szczególnej klauzuli, ale niemniej jednak wszystko jest zgodne z regułami i stąd nasza ocena, że Polska nie przekroczy dozwolonego limitu deficytu finansów - powiedział.


  Węgry:
  Komisja podjęła decyzję o rekomendowaniu sankcji wobec Węgier, które wprawdzie będą miały formalny deficyt prawdopodobnie w okolicach 3 procent (PKB - PAP) albo poniżej w tym roku, natomiast dokonane to zostało na zasadzie różnych manipulacji budżetowych, które nie wróżą poprawy sytuacji w następnych latach" - powiedział w środę komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski.

  Tak jak przy porównywaniu dwóch identychnych obrazków można pokusić się o wskazanie różnic
 • rpq 13.01.12, 20:56
  Pomogę - różnica nr 1 Węgry znacjonalizowały jakieś 15 mld dolarów prywatnych oszczędności emerytalnych swoich obywateli. Polska nie. Próbujesz porównać dwa różne obrazki.
 • zapomorski 13.01.12, 14:48
  czerwone łapy, zielone ludziki. retoryka tego idioty to retoryka ludowego, wąsatego mądrali. niech zaczną barany jeszcze raz studiować - ekonomię, prawo cokolwiek. nam potrzebni są ludzie z wiedzą a nie z głupimi porównankami
 • robert6_666666 13.01.12, 15:14
  Jak sa "nam" potrzebni to ich zacznijmy wybierac. "Nie jest to wina osla, ze go wybrano na posla" - ze tak sie posluze klasykiem.
 • antropoid 13.01.12, 16:39
  robert6_666666 napisał:

  > "Nie jest to wina osla, ze go wybrano na posla" - ze tak sie posluze klasykiem.


  Słusznie, poza tym studia i tytuły nie uwalniają niektórych od głupoty i kołtuństwa.
 • kpinkara 13.01.12, 14:49
  1.Pies szczeka, karawana idzie dalej.
  2. Konia kują, a żaba Piętę podstawia
  3. Król Jagiełło bił krzyżaki i pan Pięta chciał być taki.
  4. Panie poseł, nie podryguj, nie podskakuj, siedź na piętach i przytakuj.
 • nerwus0 13.01.12, 15:03
  Podprowadził prochy Kaczorowi?
 • cul-de-sac 13.01.12, 15:09
  Wybacz mu Panie bo nie wie co mowi i pomoz mu odzyskac/uzyskac (?) rozum.
  --
  Nie dyskutuj z idiota. Najpierw zrowna Cie do swojego poziomu, potem zmiazdzy doswiadczeniem...
 • rpq 13.01.12, 15:09
  Nikt Węgrów do niczego nie zmusza. UE ma prawo oczekiwać od swoich członków pewnych standardów, jednak uczestnictwo w EU jest dobrowolne, takoż przyjmowanie od niej kasy. Jak pan Pięta uważa, że kasę należy dawać za nic, to niech najpierw da ze swoich - obligacje węgierskie są powszechnie dostępne, wystarczy otworzyć rachunek maklerski i wpłacić pieniądze. Tak więc panie Pięta, zamiast klepać paszczą po próżnicy, daj pan przykład do naśladowania.
 • nerwus0 13.01.12, 15:21
  Wierzysz, że Pięta coś z tego rozumie albo ma pojęcie o obligacjach czy rachunkach maklerskich.
  Przypuszczam, że wątpię.
 • 6.smiech 13.01.12, 20:39
  nerwus0 napisał:

  > Wierzysz, że Pięta coś z tego rozumie albo ma pojęcie o obligacjach czy rachunk
  > ach maklerskich.
  > Przypuszczam, że wątpię.

  Nie, nie , nodze chodzi aly wlesc w tylek preziowi gdy innyni opuszczaja tonaca deske.
  On za glupi aby zobaczyc ze oni i tak utonal.
 • martin.slenderlink 13.01.12, 18:50
  On by mógł robić za statystę w Konopielce. Dlatego za statystę, bo do takiego monologu, który zapodał tam profesjonalista Pieczka Franciszek, to pięcie sporo brakuje. Musiałby poćwiczyć.
 • robert6_666666 13.01.12, 15:12
  Ale im wygarnal ! Na pewno teraz ta cala Unia sie zawstydzi i przeprosi Wegry :-)
 • miroo 13.01.12, 15:18

  --
  Nie róbmy bałaganu! Zawsze trzeba walczyć o precyzję i merytoryczne wypowiedzi!
 • 6burakow 13.01.12, 17:34
  wypraszam sobie!
 • gownos 13.01.12, 15:35
  Dla Pisiorow Pogarda dedykuje Pogarde vod.gazetapolska.pl/517-pogarda

  www.freedom-speech-image.eu/pl_odklamujemy-raport-mak,50.html

  lubczasopismo.salon24.pl/AdamMi/post/363577,a-moze-budapeszt-juz-sie-zaczal-tylko-my-o-tym-nie-wiemy
  A może BUDAPESZT już się zaczął, tylko my o tym nie wiemy?  "Były to rozruchy, perfidnie wygenerowane przez prowokatorów, których wraz ze swoimi współbandytami stale skomlącymi o „terrorystycznym zagrożeniu ze strony skrajnej prawicy“, którego nie ma! — osobiście wynajął Premier"

  "(...)w tłumie byli zakapturzeni, wyglądający na demonstrantów policjanci w cywilu, którzy na tłum wpływali podniecająco, wzywając go do gwałtu(...)"

  "Prawnicy absolutnie niezależni od polityki, wyciągnęli z tych zamieszek zupełnie inne wnioski, niż zamówieni przez Premiera członkowie Komitetu, którego spostrzeżenia można krótko określić tak: wszyscy są winni. A więc faktycznie nikt."

  dla Wegrow podziw:

  „Gazeta Wyborcza” i TVN24 zajadle obrzucają błotem węgierskiego premiera Viktora Orbana za to, że nie podporządkowuje się Unii Europejskiej i chce uchronić swoje państwo przed gospodarczą katastrofą.

  Węgry naruszyły interesy międzynarodowych grup wpływów. Nie ma co się dziwić, że wywołuje to taką reakcję – mówi „Codziennej” poseł PiS-u Przemysław Wipler. – Orban chce prowadzić podmiotową, suwerenną politykę, a to przeszkadza wielkim zagranicznym koncernom. Te od stycznia muszą płacić podatek obrotowy. Z kolei wprowadzenie podatku bankowego poskutkowało obniżeniem ratingu Węgier – dodaje. Ta ostatnia reforma jest propagandowo pokazywana jako dowód na zapaść gospodarki nad Dunajem.

  W polskich i zachodnioeuropejskich mediach dominuje wrażenie, że „cały cywilizowany świat” martwi się o stan węgierskiej demokracji. W Polsce praktycznie jedynym źródłem informacji o Węgrzech jest lewicowy dziennik „Nepszabadsag”. Jednocześnie główne media milczą o tym, że Fidesz ratuje gospodarkę po dorowadzeniu jej na skraj bankructwa przez lewicę, która rządziła Węgrami przed 2010 r.

  Nadużycia w polskich mediach są na porządku dziennym. Monika Olejnik w TVN24 stwierdziła, że Węgry „to niedemokratyczny kraj”. Wypowiedziała to jako pewnik, nie siląc się na jakąkolwiek argumentację. Medialne manipulacje trwają od początku rządów Orbana.

  W październiku ub.r. materiał o protestach przeciwko reformom Fideszu w TVN24 zilustrowano zdjęciami z manifestacji przeciwko socjalistycznemu premierowi Ferencowi Gyurcsányemu z… 2006 r. Wtedy to, po opublikowaniu taśm, na których lewicowy premier przyznawał się do kłamstw na temat stanu państwa, tysiące Węgrów wyszło na ulice. Protesty brutalnie stłumiono. Podobnie, gdy przed kilkoma dniami lewicowa opozycja wyprowadziła ludzi na ulice Budapesztu, większość redakcji zagranicznych pisała o 30 tys. demonstrantów. W Polsce zawyżano tę liczbę. W TVP Info była mowa o... 
100 tys.

  Komentując sytuację na Węgrzech, użyto sformułowań o „zawłaszczaniu państwa”. Ten komentarz podgrzewano kolejnym stwierdzeniem, jakoby Orban „rozmontowywał demokrację”. W polskiej prasie dobór komentatorów węgierskich wydarzeń jest taki, by powstało wrażenie totalnej kompromitacji Orbana i Fideszu. I tak w „Gazecie Wyborczej” prym wiedzie m.in. lewicowy węgierski socjolog Tamas Pal.

  Ten sam, który w 2006 r. pomimo ujawnionych kłamstw rządu socjalistów nie krytykował ich i doszukiwał się w demonstrantach skinheadów i złodziei papierosów. Pal nazywał też Orbana „europejskim Chavezem”, który „cieszy się poparciem prowincji”. Z kolei w tegorocznej, inspirowanej przez socjalistów dwudziestokilkutysięcznej demonstracji widzi już „szeroki ruch polityczny”.

  W sukurs węgierskim socjalistom idą także polscy postkomuniści. Posłowie SLD zaapelowali właśnie do premiera Donalda Tuska o reakcję na „naruszanie przez Węgry podstawowych standardów demokracji”. Sytuacja bliźniaczo przypomina tę, z którą mieliśmy do czynienia w Polsce w latach 2005–2007. Wtedy to nieprzychylne reformom Kaczyńskich media prześcigały się w tworzeniu atmosfery „powszechnego zaniepokojenia”. Rządy PiS-u przedstawiano jako „miękką dyktaturę”, a potwierdzenia tego szukano w zagranicznej prasie.

  Salonowa nagonka na Orbana w Polsce ma również inny cel. W kontekście wydarzeń na Węgrzech przywoływany jest co chwila Jarosław Kaczyński, który nigdy nie ukrywał, że tożsame do węgierskich reformy i w Polsce są koniecznością. Przekaz jest prosty: Im „gorzej” na Węgrzech, tym gorszy i bardziej „niebezpieczny dla demokracji” jest PiS.

  Tekst ukazał się w aktualny wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".  niezalezna.pl/21300-orban-nadal-niszczy-wegry-czyli-trailer
  Orban nadal niszczy Węgry, czyli trailer
  Pisałem już nie tak dawno, jak to rządy Orbana „straszliwie zniszczyły Węgry”, właśnie czytam w Wyborczej o tym, jak „coraz więcej Węgrów” protestuje, skandując"Precz z Orbánem", "Orbánizacja", "Dyktator!", jak wylicza skrupulatnie Wyborcza.Owszem, choć mam pewne wspomnienia z 11 listopada, gdzie w pochodzie przeszło więcej ludzi, a hasła tam skandowane były jeszcze radykalniejsze, a nie pamiętam, by ci wszyscy dziennikarze głosili z tego powodu nieuniknioną konieczność ustąpienia Tuska, a nawet, jakby przeciwnie, wyrażano tęsknotę, że policja przywróci wreszcie porządek i ukróci faszystowskie rozróby grupek kiboli i nazistów.
 • antobojar 13.01.12, 17:41
  wyspie Jego Kaczywistej Kurduplowatości powiedział: "wszyscy nie macie racji, bo my ją mamy.."
  Więc siedźmy cicho bo prezio może się wqr*ić i przeniesie się do Budapesztu... (po wcześniejszym ustaleniu co to jest kochanka.. szabla.. i szklanka.. z tokajem na przykład..)
  "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."
  "Relativity applies to physics, not ethics"
  Albert Einstein
 • kbaus 13.01.12, 20:09
  No dobrze. Problem w tym ze to Wegry chca pieniedzy od EU, tak Wegrzy. Nie, nie nie odwrotnie: EU nie chce pieniedzy od Wegier.
  I cala panska armentacja, jakkolwiek prawdziwa pada. Tak samo pana Piety. Nikt nie zmusza Wegier sami to chca. Oni sami chca, prosze im tego nie zabraniac.
  Ja nie mowie ze to wina Orbana czy socjalistow. Teraz jest 2012. Wegry prosza o pozyczke i Unia mowi co musza zrobic by ja dostac. Chcesz pieniazki to musisz to i to zrobic. Podpisales nawet umowe. Albo trzymasz sie danego slowa i dostaniesz pozyczke, albo robisz z geby cholewa i nie dostaniesz..
  Proste jasne z czystym wyborem.
  Orban by nawet nie spojrzal na Unie gdyby sie nie obawial ze wybory moze stracic. No i jak to, taki patriota, taki wspanialy i do Uni na kolankach? Tylko dlatego ze wladze moze stracic?
  Pieta chalasuje w nadziei ze "patriotow" obudzi na przyszlosc uzywajac Polsko-Wegierskiej sympati. Po prostu szuka idiotow, tych co ciagle nic nie kumaja i knuja jak tu znowu jakas martyrologie dla Polski znalezc.
 • turysta_z_izraela 13.01.12, 15:36
  Ten Węgier nigdy na tego robaka Guyrcsányego nie głosował, lecz na Fidesz, ale powiedział, że Fidesz nie ma nic wspólnego z PiSem, że PiS to głupki.
 • jozwa51 13.01.12, 16:30
  PRECZ Z KACZYZMEM. NIECH ZYJE KOZIOLEK MATOLEK.!!!!!
 • prezes_na_dopalaczach 13.01.12, 16:40
  Juz wiele razy pisalem, ze biedny jest kraj, ktory ma poslow idiotow. Stanislaw Pieta, to przyklad klasycznego idiotyzmu, na ktorym powinni cwiczyc studenci wydzialu psychiatrii akademii medycznej. Prawda jest, ze zdecydowana wiekszosc idiotow gromadzi sie w PiS, chociaz w innych partiach ich nie brakuje. Sa poslami na Sejm i ktos ich musial wybrac(?) Nie potrzeba wielkiej matematyki, aby dojsc do wniosku, ze Polska musi byc krajem, w duzej czesci, zamieszkalym przez bezrozumne istoty uprawnione do glosowania, skoro tylu "poslow"-oslow zasiada w sejmie. Biedna ta Polska.
 • antropoid 13.01.12, 16:41
  >> "Precz z czerwonymi łapami od niepodległych Węgier!"<<


  W takim razie precz z PiSowskimi łapami od Parlamentu Europejskiego i związanych z nim wypasionych diet.

 • militaro 13.01.12, 16:43
  Bozia Go wystarczająco pokarała.
 • inkwizytorstarszy 14.01.12, 00:38
  To prawda, ostatnio szczekając w TV, wyglądał jak by mu ktoś już przepowiedział przyszłość...
 • herbapol 13.01.12, 16:44
  Nie tyle idzie tutaj o "czerwone łapy" pana Pięty ile o te oklaski na prawicy,świadczą one dobitnie o tym,że takich pięt więcej w tym rogu sali sejmowej.I to jest niepokojące.
 • wlekawa 13.01.12, 16:49
  Wyeksportować PIS na emigrację do Węgier. Azyl dla PISu na Węgrzech.
 • totapis500 13.01.12, 17:16


  Kolejny degenerat z partyjki PiS pomylił czerwone ręce z czarnymi paluchami kapucynów
 • bea_59 13.01.12, 17:54
  Pozostając zaś przy faktach: fragment płomiennej wypowiedzi pana posła brzmi: "Węgry mają prawo do ochrony rodziny i przeciwstawienia się aborcji". Węgierski urząd statystyczny podaje tym czasem, że w pierwszej połowie 2011 roku urodziło się o 9,7 % mniej dzieci, niż w poprzednim okresie. Oj, chyba coś nie tak, z tą prorodzinną polityką...


 • gownos 13.01.12, 20:54
  Bialoglowy jeszcze maja troche czasu na poprawienie statystyk Wegier w dziedzinie narodzin.
 • iwano19 13.01.12, 18:04
  A więc Europa Ojczyzn czy Europa nacjonalizmów?
 • aussie1inc 13.01.12, 18:12
  Sluchajcie Pieta, Wegry nie musza sie sluchac Unii, w kazdej chwili moga sie wypisac. Ale jak sa w Unii i dostaja spore pieniadze to musza brac pod uwage wskazowki z Unii. Ja wiem Pieta, ze wy to byscie chcieli brac i oplowac darczyncow, ale tak sie Pieta nie da. Albo, albo. Ja wiem Pieta ze wy macie trudnosci z mysleniem, ale to wam nie przeszkadza w karierze, bo wy z Pisu, a tam obowiazuje inna inteligencja. Jestescie Pieta Pieta Kaczynskiego.
 • gownos 13.01.12, 20:59
  Unia dostala wolny rynek, ktory wykorzystaly kraje o silnych gospodarkach. Ile zyskala Polska na rozwalonym przemysle ciezkim, na odaniu handlu, bankow, mediow, przemyslu cukierniczego. TO, ze buduja autostrade z Berlina do Warszawy to chyba po to by Niemcy mieli ulatwiony eksport do Polski i na wschod. Jakos sie tej uni i Tuskowi nie spieszy na laczeniu polskich miast.
 • zawszekocio 13.01.12, 19:29
  pięta jak to pięta rozum i rozsądek poszedł mu w piety
 • zawszekocio 13.01.12, 19:29
  pięta jak to pięta rozum i rozsądek poszedł mu w pięty
 • vdziwny 13.01.12, 19:36
  Oto w zasadzie stanowisko oficjalne PiS. Nie tylko brać, ale wręcz żądać dotacji od Unii, ale wara od wewnętrznych antydemokratycznych posunięć. Niech wreszcie posłowie do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS zrezygnują, skoro nie uznają tej organizacji. Brać niezłe pieniądze, a w zamian warcholiś, to szczyt besczelności!
 • rpq 13.01.12, 20:21
  To jest głęboko zakorzeniona filozofia, rodem z najlepszego systemu na ziemi - czy się stoi czy się leży, to pięć złotych się należy. Przyzwyczaili się.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka