Dodaj do ulubionych

Z Pudelkiem na barykady

11.02.12, 01:12
no cóż. Pudelek ma zadatki, Wroński już dawno sie ich pozbył.

--
Dzisiaj dostałem list od papieża
pisze, że we mnie wierzy...
Edytor zaawansowany
  • wojtekd38 11.02.12, 06:12
    Brawo !!!!!!!Pudelek medium ogolno Polskim i byc moze reprezntujacym mlodych gniewnych. Doda pojdzie w zapomnienie i HEY
  • jazmig 11.02.12, 15:07
    Jeżeli Wrońskiemu sprzeciw wobec ACTA kojarzy się z "grab zagrabione" W.I. Lenina, to cała jego pisanina nadaje się na śmietnik. Zero myślenia, pozostaje bezmyślne powtarzanie za innymi.
  • r-mi 11.02.12, 20:16
    Poważny (jak by się mogło wydawać) redaktor z poważnej (jak wyżej) gazety a sprzeciw wobec ACTA kojarzy mu się z "grab zagrabione". Skąd gazety biorą tych wszystkich pożytecznych idiotów?

Najśmieszniejsze jest to, że jeśli ACTA weszłoby w życie to posiadacze własności intelektualnej z USA zrobili jeśli chodzi o finanse takim portalikom jak Gazeta.pl z dupy jesień średniowiecza. Pozwy o kradzież ich "własności" takiej jak formularze logowania, systemy blogowe, newslettery zaczęłyby się sypać ze wszystkich stron.

I biedny redaktorzyna straciłby pewnie robotę przez pakt którego tak bardzo broni. Ja mam wrażenie, że część dziennikarzy to tak jak nasi politycy. Potrafią powtórzyć zdanie i nadać mu jakąś możliwą do przeczytania formę, poza tym, nie znają się na NICZYM. Nie potrafią nawet samodzielnie MYŚLEĆ!

Bo może zdaniem redaktora Polska to Eldorado innowacji? A ci ludzie których nie będzie stać na markowe opatentowane części samochodowe to jak powiedział premier mogą przecież jeździć MPK-iem. Że emerytów nie będzie stać na leki? No co z tego, niech zdechną, jeszcze lepiej, bo ZUS odciążą, no nie panie Wroński?
  • skubi6 11.02.12, 22:53
    Pudelek zwykle opinoitwórczy nie jest, ale raz opublikowała naprawdę dobry artykuł opiniotwórczy.

A ponieważ ilość opiniotwórczości w przyrodzie musi pozostać stała, to w zamian opiniotwórcza GW musiała opublikować coś na poziomie dna. Wyszło idealnie jak trzeba.

www.skubi.net/acta.html
  • marac 12.02.12, 00:44
    Pięknie to podsumowałeś!
    --
    Islamska Europa? Już za 50 lat...
  • maaac 12.02.12, 01:48
    Niestety wiele osób nie rozumie co to opiniotwórczość. I GW i Pudelek zawsze takie były. Tyle, że GW w sprawach bardziej poważnych Pudelek w tych bardzo mało poważnych. Tym razem Pudelek napisał poważny tekst. To wszystko. A wypowiedź Wrońskiego i Pudelka każdy we własnym zakresie może oceniać jako mądrą czy głupią. Jednak bez względu na tą ocenę ponieważ OBIE są czytane przez wiele osób więc OBIE wpływają na opinie tych osób więc są OBIE opiniotwórcze. Nie jest opiniotwórcza TYLKO taka strona, którą nawet autor ogląda z niechęcią. Jednak jeżeli wiele osób daną stronę ogląda i komentuje jest ona opiniotwórcza. KONIEC WYKŁADU.

A co do samej oceny merytorycznej treści Pudelka i śmiechów z niego Wrońskiego to z częścią jego zarzutów się zgadzam w pełni, a część uważam wręcz za głupawą.
  • jamesonwhiskey 12.02.12, 19:12
    no nic widze ze drogi redaktorek "opiniotworczego dziennika"
    tez jest lekko przerazony zmianami ktore nastepuja w zwiazku z dostepem do informacji praktycznie dla kazdego i w kazdym miescu na swiecie
    pragnie zatrzymac ten proces zeby znow bezkarnie z abmbony mogl glosic swoje madrosci oswiecone

• anuszka_ha3.agh.edu.pl 12.02.12, 22:23
    Mądry pan redaktor z opiniotwórczego dziennika nie rozumie, a pudelek.pl rozumie.

Zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.
    (Łk 10:21)

--
    Moje jedynie słuszne poglądy na wszystko
  • maaac 13.02.12, 01:02
    ???
    Jeżeli to naprawdę wypowiedź anuszki a nie jakiegoś klonowatego trolla to naprawdę głęboko się dziwię. Głęboko.
  • lia.13 12.02.12, 12:55
    Lovely! Poz prostu cudownie to opisałeś.
    Mnie uderzyło w tekście jedno: "Bogaci i już niemłodzi, w odróżnieniu od młodych i niebogatych, nie pojmują, w jakim świecie żyją. W świecie młodych >>80 proc. zarabia dokładnie tyle, żeby się w miarę ładnie ubrać, najeść, (być może) wynająć malutkie mieszkanie czy pokój i ewentualnie pójść dwa czy trzy razy w miesiącu na imprezę<<. Straszne!" Cóż za błyskotliwa ironia. Może dla Pana Wrońskiego to straszne nie jest. Dla mnie jest, i to bardzo. Faktem bowiem jest, że młodych nie stać na kupno w miesiącu kilku płyt z muzyką czy filmem za 60 zł.
    Sama osobiście, dziś ściągnęłam kilka piosenek Withney Houston poruszona jej śmiercią. I niech mi teraz ktoś powie, że okradłam artystkę. Co najwyżej wytwórnię, która jeszcze przez kolejne 25 lat (czy ileś tam) będzie czerpać zyski z jej nagrań ;) Zresztą, ściągnęłam te 5 piosenek kierowana potrzebą chwili. Nawet, gdybym nie mogła tego zrobić, nie poszłabym do sklepu kupić płyty, zatem producent i tak by na mnie nie zarobił.
  • cat1983 12.02.12, 17:15
    Dla mnie 95% tekstów z GW jest na poziomie dna:) I dziwi mnie, że ktoś uważa inaczej:) Pudelka nie czytam.
  • maaac 13.02.12, 01:04
    A mnie nie dziwi, że wiele osób tak uważa jak ty. Nie raz się spotkałem z tym, że próbując coś komuś wytłumaczyć w odpowiedzi słyszałem tylko śmiech idioty, któremu się wydawało jaki jest mądry i dowcipny wyśmiewając mnie.
  • bystreoko1 13.02.12, 01:44
    maaac napisał:

> A mnie nie dziwi, że wiele osób tak uważa jak ty. Nie raz się spotkałem z tym,
    > że próbując coś komuś wytłumaczyć w odpowiedzi słyszałem tylko śmiech idioty, k
    > tóremu się wydawało jaki jest mądry i dowcipny wyśmiewając mnie.
    Nie wmawiaj ludziom, że czarne jest białe , to nie będą reagować śmiechem
  • maaac 13.02.12, 11:30
    Nie wmawiam. Próbuję tłumaczyć, że prócz bieli i czerni są jeszcze nie tylko odcienie szarości ale i kolory. Jednak haha ha oni wiedzą lepiej. Hahaha kto by słyszał by były inne kolory. A już to, że osobnicze widzenie koloru jest różne i zależy też silnie od oświetlenia.... no to już wogóle SF.
  • varvar 12.02.12, 11:41
    !
  • roomak 12.02.12, 14:53
    hehe Wroński okazał się niestety kretynem, a myślałem kiedyś, że to kumaty koleś
  • liane7 13.02.12, 23:24
    Dokladnie! Pan Wronski widzi tylko jedna strone medalu. A' propos emerytow - powinni razem z mlodzieza wyjsc na ulice - w koncu to w nich uderzy ACTA najbolesniej...
  • sir_fred 12.02.12, 12:59
    No, ale naprawdę wielu przeciwników ACTA właśnie tym "grab zagrabione" swój sprzeciw uzasadnia. Ile to już było wpisów: bo mnie nie stać na legalne utwory, a korporacje i tak trzepią wielką kasę...

--
    Od 1903 roku Coca-Cola nie jest już tym, czym była...
  • chomsterek 12.02.12, 13:22
    Zgadzam się z tym, że jest to wątpliwy argument. Ale ACTA reguluje nie tylko kwestie ściągania plików z sieci. Bardziej niż fakt, że "nielegalne" filmy i muzyka znikną z internetu, boli to, że zdelegalizowane mogą zostać zamienniki leków, części samochodowych czy wolne oprogramowanie. Że dostawcy internetu mogą zostać zmuszeni do filtrowania treści, czyli de facto do naruszania naszej prywatności - za co oczywiście sami zapłacimy!

Mam wrażenie, że celowo spycha się dyskusję o ACTA w kierunku internetowego piractwa, aby odwrócić uwagę ogółu od spraw znacznie istotniejszych.

--
    another floor, another ceiling
    counting stars with double meanings
  • antobojar 12.02.12, 16:39
    wojtekd38 napisał:

> Brawo !!!!!!!Pudelek medium ogolno Polskim i byc moze reprezntujacym mlodych gn
    > iewnych. Doda pojdzie w zapomnienie i HEY

--
    "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."

"Relativity applies to physics, not ethics"
    Albert Einstein
  • ir.baboon 11.02.12, 09:03
    Lenin, Szela? Naprawdę tyle tylko ma do powiedzenia Pan Wroński, kiedyś mający zadatki na inteligentnego dziennikarza? Żenada - wyszydzanie wszystkiego, od czego taki demon intelektu czuje się lepszy, świadczy tyle o jego kompleksach, co o niezrozumieniu istoty problemu (artykuł z pudelka cytowany wybiórczo).
  • klaa 12.02.12, 14:46
    Paweł Wroński tyle się zna na internecie i prowadzeniu portalu, ile świnia zna się na gwiazdach.
    Kiedyś założył sobie blog - starczyło mu zapału na rok i dwa miesiące.
    Właściwym miejscem dla niego jest Tygodnik Powszechny - pismo, w którym nikt z redaktorów/dziennikarzy internetu nie dotyka...
  • gdytyjeszczenamucheptapta 11.02.12, 10:01
    Proudhon był anarchistą, Panie Redaktorze (a nie komunistą), sam siebie tak nazywał - i generalnie jest uznawany za "ojca anarchizmu" i pierwszego anarchistę. Z kolei powiedzenie "grab zagrabione" przypisuje się Leninowi - niewątpliwie komuniście.
  • lechu733 11.02.12, 11:19
    Tylko GW jest godne opisywać ACTA. "Rzygać się chce jak za PRLu" jak to śpiewał też nie godny dla GW Pietrzak
  • tomek.jakubowski 11.02.12, 11:24
    Pudelek powstał po to, by opisywać d... Dody, prawda? Wchodząc na ich strony (a pan redaktor dlaczego tam się znalazł?) nie oczekujemy czegoś innego, niż d... Dody właśnie. A tu nagle niespodzianka. Okazuje się, że portal plotkarski jest bliżej czytelników, niż się wydaje. Świadczy o tym przecież dyskusja pod artykułem. Pan redaktor dobrze wie, jak ważna jest ilość komentarzy pod felietonem, prawda? Można też zbadać klikalność obu artykułów. Ciekawe kto wygra i dlaczego Pudelek? Bo pisze na temat bliski czytelnikom? Ja nie twierdzę, że GW nie pisze o sprawach ważnych. Po co jednak redaktor zajmuje głos w sprawie Pudelka, skoro w gruncie rzeczy tekst wyśmiewa, a serwisu nie ceni? Inna rzecz: czy myli się Pudelek pisząc, że syty nie rozumie głodnego? Kiedy Wyborcza o tym ostatnio pisała? Czy nie o to chodzi właśnie korporacjom - jak wyciągnąć od biednych resztki ich kasy? Dzięki piractwu młodzież obejrzała kilka dobrych filmów, na które nie byłoby tę młodzież stać, gdyby chciała pójść do kina. I to jest tzw. twardy fakt. Tekst umieszczony w serwisie plotkarskim zrobi więcej dobrego, niż złego. A dlaczego więcej osób go przeczyta niż tekst pana redaktora z największego dziennika w kraju? To jest właściwe pytanie.
    Chyba, że redaktorowi wstyd było się przyznać, że spodobał mu się pudelkowy tekst, a swoim tekstem świadomie robi mu promocję. Bo tekst pana redaktora to tylko promocja tekstu w Pudelku. I nic więcej.
  • stop_oglupianiu 11.02.12, 21:16
    Jak pan redaktor znalazł się na pudelku? Strzelam, że tak samo jak znakomita część polskiej "dziennikarstwa". Wszedł na wykop, na głównej był link i podłapał temat. Od dłuższego czasu widać skąd się biorą tematy "dziennikarzy".
  • zenek_z_puszczy 11.02.12, 11:53
    oj panie wronski, cienki ten pana felieton jak barszcz. wrazenie jakby prikaz wsiasc na pudelka, bo agorowy plotek cienko przedzie? zajmij sie pan czyms pozytecznym...
  • wroclove2london 11.02.12, 12:11
    Gazeta.pl bez Pudelka jest jak leciwa dama bez liftingu i makijażu...
  • rzymianin.w.ogrodzie 11.02.12, 12:32
    Chciałbym wiedzieć, jak właściwie jest teza Pana Redaktora.

Sam widzę cztery możliwości, raczej niekorzystne dla Gazety.

1) Serwisy plotkarskie są populistyczne - doprawdy, odkrycie godne pierwszej strony "Gazety"
    2) Przeciwko ACTA protestują demagodzy - no tak, a Hitler był wegetarianinem ("z Hitlerem przeciw bestialskiej hodowli zwierząt!")
    Trzecią jest to, że Plotek staje się konkurencją dla "Gazety", więc trzeba go wyśmiać - co jeszcze przed Pańskim felietonem trudno byłoby mi brać poważnie.

Oczywiście, jest jeszcze możliwość, że istnieje mus napisania wierszówki pomimo braku czegokolwiek do sensownego do napisania. To uderzałoby nie tylko w Gazetę, ale w całą papierową prasę.

Innej tezy w Pańskim felietonie doszukać się nie mogę; jeśli istnieje, to rad bym ją poznać.
  • ostap.bender 12.02.12, 08:04
    dobrze mówisz, tylko z rozpędu napisało ci się "Plotek" zamiast "Pudelek" :) skądinąd to też jest bardzo zabawne, bo (jak słusznie stoi w tekście z Pudla) "Plotek" to agorowa wersja Pudelka, tylko jeszcze głupsza i już zupełnie nieśmieszna. Pudel o pierdołach pisze, ale w sumie dość fachowo to robi, i nie napier..la literówek w leadach, państwo szanowne z Czerskiej, tudzież nie pisze w "artykułach" motoryzacyjnych, że BHP to "British Horse Power" (wiem, nie na temat, ale te wszystkie serwisy dla gimbusów/przez gimbusów typu plotek, moto czy bryła wrzucam do jednego worka). jak ktoś wyżej napisał, z ACTA towarzystwo też miałoby przesrane, w końcu co oni tam mają oryginalnego, swojego? pal diabli system obsługi strony, to mogą kupić, ale co z formatem, zerżniętym z zagranicznych serwisów? a co z genialnymi "artykułami" kopiowanymi żywcem od innych, z ilustracjami włącznie, albo genialną "kreacją kontentu" powered by Wykop?
  • sinzapatos 11.02.12, 12:38
    O czym jest ten tekst?
  • trajkotek 11.02.12, 17:16
    sinzapatos napisał: O czym jest ten tekst?

... i kto za ten tekst placi?
    Ja place, Pan placi, My płacimy!

• virgil33 11.02.12, 20:09
    Ja już nie płacę :)
    brałam jeszcze do ręki jak dawali za darmo do kawy (nazwa sieci niektórym znana). A teraz kawa droższa, gazety brak, to i takiego bełkotu też nie będzie...

i odczepcie się od d... Dody - dziewczyna się stara ;)
  • maaac 12.02.12, 01:52
    1. Płacisz. Włazisz na ich strony i "płacisz" własnym czasem - maja kasę dzięki tobie z reklam.
    2. Trajkotek to forumowy troll z nienawiścią do GW, rozbudowanym ego i z psychicznymi notatkami nie mającymi nic wspólnego z komentowanym tekstem. Typa należy traktować koszem a nie dyskutować, bo nie ma o czym.
  • lia.13 12.02.12, 12:56
    a ja mam Adblocka :D
  • maaac 12.02.12, 15:43
    Hmmm :)
    Jak dla mnie jest to wyraz złodziejstwa. O tyle bezczelnego, że "płacenie" poprzez oglądanie reklam (kretyńskich często i wkurzających) jest formą dość mało angażującej zapłaty za czyjąś pracę.
    Z filmami czy programami biorąc pod uwagę stosunek ceny jaką sobie za nie życzą do wartości towaru, a to z kolei do tego, ile faktyczni twórcy za nie dostają, a nie korporacyjne molochy, nie jestem taki radykalny.
    Jednak jak ktoś ma zamiar korzystać z udostępnianych "za darmo" na sieci materiałów to niech przeboleje związane z nimi reklamy albo zrezygnuje z korzystania z tych stron/programów.

Chciałbym mieć za to jakiegoś dobrego idiotblocka na sieciowe "trajkotki".
  • lia.13 12.02.12, 18:22
    hmmmmm, mówisz? Buuuu :( No dobra, przemyślę to jeszcze :P
  • maaac 12.02.12, 18:55
    Ano mówię :). Przemyśl. Pamiętaj, że oni jednak muszą z czegoś żyć. :P
  • trajkotek 12.02.12, 23:40
    maaac napisał: Trajkotek to forumowy troll z nienawiścią do GW, rozbudowanym ego i z psychicznymi notatkami nie mającymi nic wspólnego z komentowanym tekstem. Typa należy traktować koszem a nie dyskutować, bo nie ma o czym.

o, np. tak jak tu:
    Trajkotek narusza regulamin / tabu

no i wg. Ciebie moje psychiczne notatki o artykułach Wrońskiego z artykułami Wrońskiego nic wspólnego nie mają ... Trzeba kłamać!

kocham wyborczą!
  • kamil_roztocki 13.02.12, 08:58
    ad2. Przyganiał kocioł garnkowi.
  • maaac 13.02.12, 11:34
    Tzn też jestem forumowym trollem z nienawiścią do Agory?
    Czy nie bardzo wiedziałeś co piszesz?
  • alien0 11.02.12, 15:09
    A artykuł w pudelku był o tym,że bogaty biednego nigdy nie zrozumie....i tyle...Swoja droga bardzo dobry artykuł bo wkładający kij w mrowisko wszystkowiedzących "nakasowanych" bufonów.
  • pis-dryk 12.02.12, 08:41
    bardzo mi sie podoba, ze pan redaktor (he he he) naprawde probuje deprecjonowac wartosc artykulu na Pudelku. jednak poswiecil swoje 5 minut zycia (a moze i wiecej, bo nad takimi pie...mi, to na pewno trzeba sie nameczyc), zeby opluc i zjechac. gdyby, panie reduktorze, ten artykul faktycznie nie byl wart zlamanego grosza, to bys pan slowa o nim nie napisal!

zabolal artykul pudelkowy? :D

a co do tego, ze bogaty biednego nie zrozumie. ten, co nie dorobil sie swoich pieniedzy sam, nigdy nie bedzie mial w sobie krzty empatii. a pan wronski wyglada na takiego, co ma niewiele wiecej do powiedzenia niz to, co napisal tutaj. wniosek nasuwa sie sam...

pozdrawiam
    --
    Haters gonna hate anyway.
  • battosai 12.02.12, 19:33
    Jak mówi przysłowie - "uderz w stół, a nożyce się odezwą".

Szkoda tylko, że te nożyce w postaci wszechmądrego redachtóra Wrońskiego są takie tępe...
  • kriso13 11.02.12, 15:45
    To jest właśnie jaskrawy przykład myślenia całej GW i nadredaktora Michnika, że tylko redaktorzy z Czerskiej mogą pisać o poważnych sprawach, a cała reszta tylko o d... Dody.
    Przez 20 lat GW miała monopol na prawdę, a internet zaczyna to powoli zmieniać. Najlepszym przykładem były relacje z Marszu Niepodległości. Dlatego myślę, że GW po cichu (by nie narazić się młodym, wykształconym, z dużych miast) trzyma kciuki za ACTA.
  • wdjhcvwygc 12.02.12, 02:53
    Po cichu??????????????????
  • rycerzsyjonizmu 11.02.12, 16:49
    Nie wiem też jaką miał intencje autor, po co buduje te brzydkie skojarzenia i wreszcie czy w ogóle pan Wroński pretenduje do bycia dziennikarzem.
  • wdjhcvwygc 12.02.12, 02:52
    Po cichu??????????????????
  • iulius 11.02.12, 17:47
    Poważniejszy.

--
    derepublica.blox.pl
    O poprawie Rzeczypospolitej - polityka, społeczeństwo, historia, języki, Wielkopolska
  • ale_thru 11.02.12, 18:03
    Ależ to miałkie panie Wroński, ciekawe ile płacą tam u Was za cynizm.
  • tur26 11.02.12, 19:27
    i czytanie codziennie o żałosnej Kasi Tusk.
  • roembden 11.02.12, 19:50
    Zastanawiam się, co Pan red. Wroński właściwie chciał przekazać. No – artykulik na Pudelku jest, to fakt. Jakieś cytaty też się nawet w miarę zgadzają. Ale co z tego? Może następnym razem lepiej od razu walnąć Lorem Ipsum, a nie owijać próżnię w bawełnę. Nie żal Panu czasu czytelników?
  • honeyr 11.02.12, 20:13
    /ntx
  • nuvolari4 11.02.12, 21:42
    GW ustami P. Wrońskiego obwieściła: "Żal tylko, że po odmowie podpisania ACTA przez Niemcy, co zapewne kończy żywot tego dokumentu, Pudelek powróci do "opisywania d... Dody"
    A dlaczego Tusk już ma nie chcieć tego ratyfikować ? Reaguje tylko na sygnały z Niemiec ? Jakieś pisowskie mysle nie się zakrada do umysłów redaktorów GW. ACTA albo śmierć Panie Premierze...
  • three-gun-max 11.02.12, 22:21
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • kit.kat 11.02.12, 22:35
    Co za żenujący artykuł (?). Też potrafię pociąć jakiś tekst i dorzucić po zdaniu lub dwóch jakiegoś nietrafnego komentarza...
    Gratuluję!
  • lurriel8 11.02.12, 23:19
    Emocjonalnie?
    Merytoryka..? poza krytyką w stylu - 'tu brak przecinka' ma coś autor do dodania?
    Nie chcę nic mówić ale starsze pokolenie (tak tak tu też autora tekstu widać) nic nie rozumie. To już nie czasy kiedy wiedza na temat zimnej wojny się przydaje. To nie to pole..

Ok jako osoba która skończyła Software Engineering oraz kończy Information Security - powtórze to co wiele osób teraz mówi. ACTA to strzał w kolano dla przemysłu IT i nie tylko. Obecne prawo patentowe skutecznie spowalnia rozwój IT oraz dziedzin które muszą z patentów korzystać (farmacja, etc).
    ACTA w chwili obecnej nie jest przedstawiona w całości. Proponuję aby odtworzyć sytuację - udać się do najbliższego banku i podpisać pożyczkę na zasadach które są w całości znane tylko bankowi..
    Nie zrobi Pan tego? -to czemu proponuje Pan ACTA jako dobro dla 'wszystkich'?

Dziękuję
  • ypsyl0n 12.02.12, 07:41
    lurriel8 napisał:
    "ACTA to strzał w kolano dla przemysłu IT i nie tylko. Obecne prawo patentowe skutecznie spowalnia rozwój IT oraz dziedzin które muszą z patentów korzystać (farmacja, etc)."
    Prawo drogowe też spowalnia ruch (może nieskutecznie)- i co z tego?
    Jak nie potrafisz niczego opracować godnego ochrony to jasne, że patenty przeszkadzają.
    Takimi sformułowaniami karmią się populizmy. Strzałem w co byłby brak ochrony dorobku intelektualnego? W potylicę czy w serce?
  • staclos 12.02.12, 08:20
    ypsyl0n napisał:
    "Prawo drogowe też spowalnia ruch (może nieskutecznie)- i co z tego?
    Jak nie potrafisz niczego opracować godnego ochrony to jasne, że patenty przeszkadzają.
    Takimi sformułowaniami karmią się populizmy. Strzałem w co byłby brak ochrony dorobku intelektualnego? W potylicę czy w serce?"
    To co napisałeś tylko odzwierciedla twoją tępotę w sprawie amerykańskiego prawa patentowego. W europie nie patentuje się oprogramowania, a korporacje amerykańskie znane są z tego że podkradają czyjąś robotę a potem patentują u siebie jako swoje a następnie wymagają opłat za stosowanie niby ich rozwiązań. W świecie IT jest to szczególnie widoczne. Wiesz dlaczego Niemcy nie chcą podpisać ACTA? Tam cały administracja państwowa stoi na otwartym oprogramowaniu. np Linux, openoffice. itp. Poczytaj sobie w internecie co to oznacza otwarte oprogramowanie i jakie to stanowi zalety dla użytkownika. Od lat ono stoi w oku takim korporacjom jak Microsoft który to dla odmiany produkują zamknięte oprogramowanie. Po wejściu ACTA cała własnie administracja musiała by przestać używać to oprogramowanie. Dla Niemców jest to ważne. Chodzi tu właśnie o zalety otwartego oprogramowania. Nie mów mi że ACTA chronią dorobek intelektualny prawowitych jego właścicieli, bo po prostu nie znacz tematu. ACTA jest to dopiero piractwo na światową skalę w białych rękawiczkach prawa.
  • ypsyl0n 13.02.12, 21:32
    Staclos.
    Sam sobie poczytaj, nie tylko w internecie.
    Ja tępak nic nie rozumiem, ale taki znawca patentowego prawa amerykańskiego wie dlaczego przemysł IT w Stanach lepiej sobie radzi w innowacjach od europejskiego.
    Bez patentów nie miałbyś wolnego internetu, komórek czy cyfrówki. Nie miałbyś nawet kompa.
    Myślisz, że jak open source miałbyś to za darmo?
    A i widzę, że wszystko kojarzysz z ACTA!
  • pantegram 12.01.14, 17:25
    Właśnie open source masz za darmo dzięki temu, że nie jest opatentowane, bystrzaku :p
  • sir_fred 12.02.12, 13:02
    Jako osoba, która od kilkunatsu lat w tym IT pracuje, powiem ci, że niekoniecznie.
    ACTA ma za to parę innych wad, które ją dyskwalifikują.

--
    Od 1903 roku Coca-Cola nie jest już tym, czym była...
  • kiemlicz88 11.02.12, 23:26
    Uczciwy jak dziennikarz Wyborczej.
  • kostekczwk666 11.02.12, 23:40
    Taka poważna gazeta, tylu mądrych, wykwalifikowanych redaktorów i pisarzy a takie gó... ktoś napisał - przepraszam ale nie mogę tego zrozumieć. Cały tekst opiera się na wyrwanym z kontekstu cytowaniu artykułu z pudelka co w żaden sposób nie w spół gra z całym artykułem. Po prostu żenujące. Najbardziej opisuje to wszystko ostatnie zdanie z artykułu z pudelka cyt. "W jakim kraju żyjemy, jak żałosne media w nim mamy, że wśród nich wszystkich taki tekst musiał napisać internetowy portal z pudelkiem w logo?". Media nie mają odwagi (ale pewnie w ramach przeróżnych układów po prostu nie mogą ) żeby wypowiedzieć się w prosty i oczywisty sposób o całej sprawie z ACTA bo zbyt wielu ludzi ma w tym interes.
  • marac 12.02.12, 00:22
    Ajajaj... Zabolało.
    Serce mi pika jak klapa u śmietnika. Naści chusteczkę na otarcie łez.
    --
    "despair and deception, love's ugly little twins
    came a-knocking on my door - I let them in"
    www.youtube.com/watch?v=H6QwJUBCXu0
  • lia.13 12.02.12, 13:01
    Aaaaa, i jeszcze coś mi się przypomniało. Imć Wroński pisze o d.pie Dody, o Panu do towarzystwa dla Pań, itp. itd. na Pudelku. A dlaczego nie wspomina o zdjęciach Coco z siostrzeńcem zamieszczonym bez obróbki na www.gazeta.pl? Na pudelku jakoś nie znalazłam tych zdjęć. Zapomina Pan o zakładce "laska dnia", która nie jest nigdzie ukryta, a bez problemu widoczna każdemu małoletniemu podczas czytania Plotka co jest skandalem i o czym nie raz pisałam do Adminów w tej sprawie. I co? I nic, zdjęcia "lasek dnia" nadal są łatwo dostępne, również dzieciom. Zatem radzę nie wyrzucać grzechów Pudelkowi, skoro samemu nie ma się prawa do rzucenia kamieniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.