Komentarze do artykułu

Żyd z pieniążkiem podbija Polskę

Jest w naszych domach, biurach, restauracjach i na wystawach hipermarketów. Jako podarunek dla obcokrajowców sprawdza się lepiej niż wódka Chopin. Wszyscy go kochamy

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Żyd z pieniążkiem podbija Polskę Dodaj do ulubionych

• 18.02.12, 12:14
    Nie tylko "Żyd z pieniążkiem" podbija Polskę.
    U mnie jeszcze obchodny "kominiarz" z życzeniami i kalendarzem. W tym roku było już dwóch.
    W innym regionie Europy samochodem służbowym podjechali strażacy z tamtejszego OSP.
    Oczywiście z kalendarzem.
    --
    Nie klikać. Dozwolone dla myślących.
    Zaawansowany formularz
    • 18.02.12, 12:31
      Zywych Zydow juz nie ma w Polsce to robia gadzety z Zydami.
      Nienawidza i nie moga bez Zydow zyc.
      • 18.02.12, 14:48
        Skąd w Żydach tyle nienawiści do Polski?
        • 20.02.12, 18:57
          ksylamit napisał:

> Skąd w Żydach tyle nienawiści do Polski?

<< Skąd w Polakach tyle nienawiści do Zydow . Ta milość publiczna ma tylko zakamuflować rzeczywiste postawy. Polacy nie maja odwagi i mało honoru, aby przyznać się do rzeczywistytego stosunku do Żydów .>>
          • 21.02.12, 09:32
            "W kraju, którego społeczeństwo tak bardzo wzbogaciło się na "zniknięciu" swoich Żydów"

Za takie kłamstwa ta antropolożka qultury powinna dostać po ryju.
            • 21.02.12, 10:53
              Kiedyś była taka gra dla dzieci : "Człowieku nie irytuj się"... ( planszowa). Usiądź, pomyśl. A czy nie łatwiej sprawdzić nazwisko panieńskie tej "antropolożki" zamiast się denerwować ???
            • 21.02.12, 14:33
              dziwię się, że nikt jeszcze nie złożył zawiadomienia do prokuratury albo do policji o podejrzeniu dokonania przestępstwa przez autorkę tego paszkwilu z art. 133 kk ( Kto publicznie pomawia Naród lub RP ... ), art. 212 ( kto pomawia inną osobę, grupę osób... ), art.256 - 257 kk ( propagowanie nienawiści, znieważanie grupy ludności... ) bo ta "antypolożka"( bez kultury ) ewidentnie łamie prawo w tym paszkwilu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • 23.02.12, 12:09
          ksylamit-- stad ze w Polsce bylo i jest bardzo duzo ANTYSEMITOW, spytaj ojca albo dziadka czy byli szmalcownikami,
      • 18.02.12, 14:54
        Co Ty pieprzysz, że ich nie ma. Jest ich w Polsce pod dostatkiem.

muledet.3 napisał:

> Zywych Zydow juz nie ma w Polsce to robia gadzety z Zydami.
        > Nienawidza i nie moga bez Zydow zyc.
        • 18.02.12, 15:04
          @ewalongoria

Wiem,wiem "pracujesz z wieloma Zydami" tylko nie mozesz podac nazwe firmy bo "zly Zyd wyrzuci cie z pracy".
          • 20.02.12, 15:53
            Skoro nie ma żydów to czemu mieliśmy przez 2 kadencje żyda prezydenta (A.Kwaśniewski vel Izaak Stoltzman), czemu jest w Sejmie tak wielu żydów, zwłaszcza związanych z lewicą ?

Jeśli w Polsce jest mało żydów to są dziwnie NADREPREZENTOWANI.

W Afryce taka nadreprezentacja nazywała się APARTHEID.

Ogólnie to śmieszne jaka wyborcza dumna z żyda lichwiarza "z pieniążkiem" ... i jeszcze mówi, że Polacy to"kochają" i że powinien być w każdym domu ...
            • 20.02.12, 16:04
              Nie zapominaj, że równie "wiarygodne" źródła nakazują doliczyć jeszcze kadencje Lejby Kohne i Kalksteina...
              • 20.02.12, 16:40
                Co to znaczy "wiarygodne" przeciez Kwaśniewski nigdy nie ukrywał kim jest. Jego drzewo genealogiczne też jednoznacznie na to wskazuje. Czyli Kwasniewski kłamie na swój temat i jego drzewo genealogiczne też kłamie ?

Czy po prostu chodzi o to, że na wyborczej, ci tego nie napisali ? A wyborcza przecież mówi prawde objawioną w którą należy wierzyć bezkrytycznie. Kto zwątpi w prawde absolutną wyborczej, ten antysemita!
                • 20.02.12, 19:26
                  Nie ma sprawy, bądź konkretny i zalinkuj jakąkolwiek wypowiedź / autoryzowany biogram Kwaśniewskiego w której "przyznaje się" do Stolzmana...
                  (Spokojnie, nie znajdziesz)
                  • 20.02.12, 22:14
                    Oj jak dobrze tu zaglądać, dowiedziałam się żem Żyd. Tacy "mądrzy" internauci mnie oświecili, że moje nazwisko świadczy o moim pochodzeniu. DZIĘKUJĘ.
                    • 21.02.12, 00:09
                      Ależ się nie obrażaj - generalnie rozchodzi się o wskazanie, że eksprezydent A. Kwaśniewski nie jest ani żydem, ani Żydem, ani nawet Stolzmanem (Stoltzmanem jak padła wyżej podpowiedź).

Z drugiej zaś strony nazwisko w większości przypadków jednak łączy się z pochodzeniem - w przypadku nazwisk "znaczących" w języku niemieckim będzie to zapewne pochodzenie niemieckie, austriackie lub żydowskie - co piszę świadom faktu, że to konkretne występuje w Polsce od pokoleń (wersja "Sztolcman" przynajmniej). Oczywiście pochodzenie nazwiska ma się nijak do przynależności narodowej, ta jest generalnie deklaratywna.
                      • 21.02.12, 11:05
                        ".. przychodzi żyd do urzędu - panie urzędnik, chcę zmienić nazwisko ... A jak chcesz się nazywać ... Kowalski - dobrze ...". Po roku żyd znowu przychodzi do urzędu " "...panie urzędnik, chcę zmienić nazwisko ...". " Przecież już zmieniałeś ". " No tak, ale jak zapytają -jak się poprzednio nazywałem" ....... To dla otrzeźwienia dywagacji na temat kim kto był ...
                        Co jakiś czas ( pół roku, rok) w Polsce i nie tylko, jak bumerang wraca temat ŻYD, ŻYDZI. Przypadek ??? - nie - to najstarsza zasada jaka obowiązuje w tej nacji : " NIEWAŻNE JAK SIĘ MÓWI O ŻYDACH - DOBRZE CZY ŹLE - BYLE SIĘ MÓWIŁO !!!". Zapamiętajcie na przyszłość i koniec dyskusji ....
          • 21.02.12, 01:09
            jak to mówią każdy interes dla Żyda jest dobry lub na Żydzie:))) jeszcze powinni takie figurki z długim nosem sprzedawać żeby go pocierać na szczęście, na pewno debile z warszawki by ej kupowali tonami:))))
        • 20.02.12, 20:06
          No ja tam nikomu w portki nie zaglądam, ale szanuję hobby innych. Pozdrawiam
          • 21.02.12, 06:31
            Ale czy inni szanują Ciebie?
      • 20.02.12, 11:07
        Zyd na krzyzu i jego mateczka zydowka tez
      • 20.02.12, 18:56
        muledet.3 napisał:

> Zywych Zydow juz nie ma w Polsce to robia gadzety z Zydami.
        > Nienawidza i nie moga bez Zydow zyc.

Oj złe Polaki, jak one nienawidzą.
        Żydzi nic natomiast nie mają do Niemców, chociaż młodzi Niemcy nic nie wiedzą o wojnie, bo ich w szkołach o tym nie uczą, a antysemityzm ma się tam całkiem dobrze.
        • 20.02.12, 19:02
          kozak.damski napisała:

> muledet.3 napisał:
          >
          > > Zywych Zydow juz nie ma w Polsce to robia gadzety z Zydami.
          > > Nienawidza i nie moga bez Zydow zyc.
          >
          >
          > Oj złe Polaki, jak one nienawidzą.
          > Żydzi nic natomiast nie mają do Niemców, chociaż młodzi Niemcy nic nie wiedzą o
          > wojnie, bo ich w szkołach o tym nie uczą, a antysemityzm ma się tam całkiem do
          > brze.

<<Tylko nikczemny narod wypomina stale innym narodom , udając, że sam jest bez win>>
          • 21.02.12, 08:52
            Mówisz o Żydach?
        • 21.02.12, 19:57
          @ muledet.3

Niestety (lub na szczescie) twoja wypowiedz o szkole nie jest trafna. Szkola w Niemczech mowi o winie Niemcow, w tym o losie Polakow, Zydow i innych z czasie faszyzmu.
          (Uczniowie czasem narzekaja ze az za czesto.)
          Prosze patrz na rzeczywistosc i uwolnij sie od stereotypow.
          Pozdrawiam
          Werner
      • 22.02.12, 02:05
        Przeciez wiadomo ze Zydzi byli i sa doskonalymi finansistami. Nic ich obrazajacego nie jest w tym ze ktos zartobliwie wiesza sobie obrazek przedstawiajacy Zyda liczacego pieniazki jako patrona swojej pomyslnosci.
        Nawiasem mowiac dopiero z artykulu jest mi wiadomo o czyms takim. Gazeta robi reklame temu gadzetowi ale w straszny sposob.
        • 22.02.12, 07:36
          następną "rewelacją" tego "nawiedzonego pseudonaukowca" zepewne będzie artykuł o tym, że Polacy mają wyrzuty sumienia za "polskie obozy koncentracyjne" oraz "mordowanie żydów z chęci zysku" przy czym ilość "wymordowanych żydów przez Polaków" będzie podawana w horrendalnych liczbach, prawdopodobnie, że Polacy "przebierali się w mundury gestapo i ss" aby zwalić na nich winę za mordy itp. Dla tego w każdym polskim domu wisi nie jeden, a 10 -15 obrazków z żydami!!!!
          Kolejną "rewelacją" będzie, że Polacy "z bezsilności że prawdziwych żydów nie mogą powywieszać" wieszają ich obrazki "symbolicznie", że "powywieszali żydów".
          Totalna paranoja!!!! I pomyśleć, że z naszych podatków utrzymuje się takich "naukowców" - my płacimy za to, aby nas obrażano. A paradoksem będzie to, iż każda reakcja oburzenia na te ewidentne kłamstwa, pomówienia, oszczerstwa będzie komentowana przez tę paszkwilantkę na zasadzie "uderz w stół..."
          • 09.03.12, 19:34
            TAK MALO ZYDOW W POLSCE A TAK DUZO ANTYSEMITOW.
            • 09.03.12, 21:07
              janeks-dwa napisał:

> TAK MALO ZYDOW W POLSCE A TAK DUZO ANTYSEMITOW.

jest ich dużo, ale się w ogromnej większości nie ujawniają. Widocznie mają nieczyste sumienie ( albo i coś knują)!!!!!!
              • 11.03.12, 10:53
                Jeśli ich tak mało to dla równowagi - może wiesz ilu Polaków ( katolików) żyje i mieszka w Izraelu ???
                • 11.03.12, 13:45
                  dane z Wikipedii " Żydzi w MBP"
                  "... według raportu jaki w 1945 r. pułkownik Nikołaj Sieliwanowski ( sowiecki doradca przy MBP) pisał do Ławrientija Berii wiadomo, że Żydzi stanowili 18,7 % wśród ogółu pracowników MBP, ale aż 50% wśród zajmujących stanowiska kierownicze. Odsetek Żydów w MBP regularnie wzrastał przekraczając w późniejszym okresie 37% ogółu. Biorąc pod uwagę, że w okresie powojennym Żydzi w Polsce stanowili mniej niż 1 % w społeczeństwie, ich udział w nowej władzy komunistycznej i w systemie represji był bardzo wysoki..."

[u]to tak.... dla przypomnienia!!!!!![/u]
                  • 11.03.12, 17:59
                    "takich danych"jest traktowane , jako przejaw antysemityzmu.;-)
                    • 11.03.12, 18:34
                      benkmen napisał:

> "takich danych"jest traktowane , jako przejaw antysemityzmu.;-)

Dzięki!!!!!! Zatem jestem antysemitą bo piszę o faktach!!!!! Ale - na marginesie rzucam problem do rozważenia - skoro z jednej strony najwięcej jest Polaków w gronie "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" - z drugiej natomiast- tuż po II w.ś. Żydzi stanowiący ponad 50% ówczesnego kierownictwa MBP wydawali rozkazy, pisali wytyczne, tworzyli instrukcje jak Polaków - Patriotów gnębić i niszczyć ( z którego to grona wielu naszych Rodaków zginęło) -to czy my biliśmy głupi ratując ich w czasach totalizmu hitlerowskiego, czy też działanie Żydów w MBP było "odwdzięczeniem się i podziękowaniem" za tamtą pomoc i ratunek ?!?!?!?!?
                      • 11.03.12, 22:05
                        wszystkich krajów! Łączcie się! Bo jak nie- to zginiecieeeeee!
                  • 11.03.12, 20:41
                    Zacznij dużo wcześniej - od Stalina a nawet jeszcze wcześniej i sprawdź nazwiska rodowe i przynależność etniczną całego składu RKP(b) z Centralnym Komitetem Wykonawczym- ludzie o pseudonimach: Lenn, Swierdłow, Kamieniew, Trocki, Zinowiew, Kaganowicz ( dalej nie wymieniam bo mi palce zdrętwieją)i. Oni stworzyli tzw.Rosję "radziecką" ( byli jeszcze gruzini - Dżigaszwili i Beria, polak Dzierżyński, rumun, ukrainiec i fin). Ale historia nie wtym miejscu się zaczęła jak piszesz , nie od pisma z 1945 roku do Berii.Wg danych z Wilkipedii :

>>>Historia[edytuj]

Strefę osiedlenia ustanowiła Katarzyna II ukazem z 23 grudnia 1791, pragnąc powstrzymać migrację polskich Żydów na ziemie rdzennie rosyjskie. Wszyscy Żydzi zostali tym samym wypędzeni z Rosji. Jakkolwiek nawet w tej strefie zabroniono im osiedlania się na wsi, to jednak już w 1810 car Aleksander I zezwolił na przebywanie bogatym żydowskim kupcom i wojskowym poza tą linią. W 1836 wytyczono granicę tej strefy. W 1882 car Aleksander III wprowadził Ustawy majowe, które zabraniały osiedlania się Żydom na wsi i w miasteczkach poniżej 1000 mieszkańców. Na fali antysemityzmu w 1891 przeprowadzono wypędzenie ludności żydowskiej Sankt Petersburga i Moskwy do strefy osiedlenia. W latach 1881-1883 i 1903-1906 miała miejsce seria pogromów, organizowanych przez władze rosyjskie i wspierające je organizacje nacjonalistyczne (Czarna Sotnia). W ich wyniku nastąpiło załamanie struktur gmin żydowskich i wzrost antysemityzmu.
                    Po rewolucji lutowej Rząd Tymczasowy zniósł strefę osiedlenia dekretem o zniesieniu restrykcji wyznaniowych i etnicznych (ros. Об oтмене верoиcпoведных и нaциoнaльных oгрaничений) 2 kwietnia 1917.

Znaczenie[edytuj]

Tak niebywała koncentracja ludności żydowskiej na wyznaczonym terenie, przy jednoczesnym wstrzymaniu jej migracji na wieś, spowodowała wzrost antagonizmów narodowościowych i wyznaniowych w przeludnionych miasteczkach dawnej I Rzeczypospolitej. W naturalny sposób zrodziło to nędzę i poczucie trwałego zagrożenia, ponieważ kolejne fale migracji Żydów z guberni wschodnich tzw. Litwaków do Kongresówki (gdy Rosjanie zmniejszali strefę osiedlenia), powodowały wybuchy nieznanego przedtem antysemityzmu. Prawdopodobnie taki był cel władz rosyjskich, które chciały trwale osłabić wolę oporu Polaków i Żydów, poprzez sztuczne wywołanie antagonizmu polsko-żydowskiego.<<<

Wieki mijają, problem zostaje, zawsze ten sam - brak skłonności do asymilacji ( raczej z odmienności religijnej " braci starszych w wierze" i zapamiętałego prześladowania przez tych co wywodzą się od ukrzyżowanego do tych co skazali brata swego itd.. itd ... Dlatego powolutku, krok po kroku opanowali to co rządzi światem - i nie popuszczą. Weszli do waszych domów z waszej chęci posiadania - choćby wizerunku " mamony ".Co jakiś czas ( pół roku, rok) w Polsce i nie tylko, jak bumerang wraca temat ŻYD, ŻYDZI. Przypadek ??? - nie - to najstarsza zasada jaka obowiązuje w tej nacji : " NIEWAŻNE JAK SIĘ MÓWI O ŻYDACH - DOBRZE CZY ŹLE - BYLE SIĘ MÓWIŁO !!!". Zapamiętajcie na przyszłość i koniec dyskusji ....][/b]
                    Zwykle każdy temat kończy się od 70 do 210 wypowiedzi - tutaj już prawie 400 i nie widać końca - OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!
    • 18.02.12, 12:44
      A propos przyslowia "Kiedy bida to do Zyda".... moja babcia z Wielkopolski miala jeszcze druga strofe tego przyslowia, moim zdaniem dosc sympatyczna i troche filozoficzna, o ludzkiej naturze..... Babcia mawiala czasem: ''No tak, jak bida to do Zyda, a jak po bidzie to pocaluj mnie w d... Zydzie".
    • 18.02.12, 12:46
      Daj głos!
    • 18.02.12, 12:48
      najbardziej intrygującym wariantem jest przytoczony "Żyd w kosmosie". wtf? kto to wymyśla??
    • 18.02.12, 12:49
      @youngcontrarian: To co napisałeś, moim zdaniem jest w wielu momentach słuszne i uzasadnione. W całości jednak uważam, że przedstawiasz sytuację w krzywym zwierciadle. Nie chcę przeczyć naszym narodowym kompleksom (coraz mniejszym dzięki bogu!), naszym małościom, naszym wadom czy winom... Tak! Nie jesteśmy idealni i mamy wiele do nadrobienia! Ale czy możesz mi pokazać JAKIKOLWIEK naród bez takich obciążeń? Albo chociaż taki który twoim zdaniem w CAŁOŚCI zachowuje modelową poprawność wobec "obcych"? Nawet "państwo 100 narodów" które jest kolebką poprawności politycznej, praw człowieka itd. USA mnie osobiście jawią mi się jako dużo gorsze pod tym względem od Polski. Więcej tam hipokryzji i próby "wydymiania" słabszych niż w Radiu M. z przyległościami! Nie będę wyliczał litanii Iraków, Izraeli, ACTA, "meksyków", "czarnuchów" "żółtków" itd. obecnych nie tylko w zachowaniach obywateli USA ale też w funkcjonowaniu ich państwa jako takiego. Powiem tylko że po ostatniej wizycie w sprawie wizy do USA poczułem się jak ostatnia szmata trącana z pogardą nogą przez Panów Świata. Jeżdżę na Wschód i Zachód, Północ i Południe. Nie tak daleko żeby uważać się za specjalistę od świata, ale na tyle żeby z pełną odpowiedzialnością powiedzieć - nie jesteśmy ani gorsi ani lepsi! W każdym języku są słowa pogardy, w każdym narodzie jest strach przed "obcym", w każdym społeczeństwie pielęgnowany jest mechanizm kozła ofiarnego, w każdym państwie są historyczne "trupy w szafie". To nas nie rozgrzesza ale tobie chcę powiedzieć - znaj proporcją mocium Panie!
      • 18.02.12, 14:17
        Szanowny i4y

Dziekuje za konstruktywna odpowiedz.
        Niestety dyskutowanie o stosunkach polsko-zydowskich z niektorymi Naszymi Rodakami opiera sie na zasadzie “no dobrze kradlem ale inni tez kradli”. Martwi mnie to infantylne porownywanie sie do innych...
        Nie obchodzi mnnie fakt, ze Francja byla dla okupantow niemieckich “jednym wielkim burdelem na kolkach” (np. doskonala i poparta dokumentacja ksiazka Patricka Buissona “The erotic years 1940-44” przez dlugie lata zabroniona przez cenzure we Francji. Mit o "francuskim bohaterskim ruchu oporu" jest swietoscia. O bezwstydnej i haniebnej kolaboracji politykow, wojskowych, aktorow ba nawet slynnych sportowcow nie mowiac o swiecie biznesu w szkolach francuskich sie nie uczy. Nie martwi mnie cynizm i zaklamanie Austryjakow, ktorzy do dzis uwazaja sie (i chca byc uwazani) za “ofiary hitleryzmu”, polityka “neutralnych” Szwajcarow czy nawet Szwedow w czasie II Wojny swiatowej nie doczekala sie uczciwej historiografii do dnia dzisiejszego. Pisalem juz o tym wielokrotnie i pozostawiam te sprawy sumieniu tych narodow.
        Ja zaczynam sprzatanie od swojej stajenki nie zapatrujac sie na innych.

Doceniam dyplomy „sprawiedliwy wśród narodów świata” , ktorym Yad Vashem wreczal/wrecza nawet tym osobom, ktore ukrywajac nieszczesnych zydow skubali ich do suchej nitki. Znane i udokumentowane sa wypadki wyrzucania zydow na pastwe losu gdy ci nie mieli juz czym placic. Mozemy dyskutowac ilu rozstrzelanych w GG ( i nie tylko) Polakow zginelo z chciwosci ilu z chrzescijanskiego altruizmu. Obawiam sie, ze nigdy nie dowiemy sie pelnej prawdy ale przynajmniej fakt ten skloni niektorych Rodakow do zastanowienia.
        Tym tzw. dzialaczom “Solidarnosci” , ktorzy mimo mozliwosci emigracji do krajow , gdzie prawa czlowieka byly/sa respektowane wybrali rasistowska RPA nie mozna w ZADEN sposob usprawiedliwiac. Nie mam najmniejszego zamiaru tracic “atramentu“ ani czasu na tych zakompleksionych ”slowianskich ubermenschow”, za ktorych sie wstydze.

Co do spraw amerykanskich...masz sporo racji...Twoje przygody z wiza to tylko czubek gory lodowej...
        Np. sporadyczne okreslenia w prasie USA typu “polskie obozy koncentracyjne“ zapewniam was drodzy forumowicze - nie jest to wynikiem “syjonistycznego spisku” ale powszechnej ignoracji o sprawach polskich wsrod Amerykanow. Nie bede ukrywal, ze dla przecietnego Amerykanina Polska jest medialnym“ zadupiem” ale to chyba ich - nie nasz problem.
        Nawet osoby (wydawac by sie moglo) wyksztalcone maja powazne trudnosci ze znalezieniem Polski na mapie swiata. Mnie jako polskiemu Amerykaninowi jest z tego powodu bardzo przykro gdyz zraniony w raczke czy nozke USMarines czy nawet Brytyjczycy dostaja sie na pierwsze strony tabloidow tymczasem o zabitych Polakach nasi obecnie najwieksi sojusznicy nie wspominaja nawet polgebkiem. ...Jestem pewien, ze za chwile jakis narodowo-polacki forumowicz zwroci mi uwage ,ze jest to wynikiem zmowy amerykanskich mediow kontrolowanych przez syjonistyczna finansjere.

pozdrawiam z Nowego Jorku
        youngcontrarian

--
        "Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!"
        - Witkacy "Pożegnanie jesieni"
        • 18.02.12, 20:24
          @ youngcontrarian: Chyba źle zostałem zrozumiany. Przywołanie innych nacji nie maiło służyć "porównywaniu się" do kogokolwiek! Z zasady nie używam argumentów typu "a u was biją murzynów". W twoich postach jest moim zdaniem zupełnie niewspółmierna do rzeczywistości napięcie emocjonalne. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że świat człowieka nie jest miejscem idealnym. Nie jestem hura patriotą ale równie daleki jestem od postrzegania Polski jako "własnego chlewika"... bo też nie zwykłem w ludziach widzieć świń (choćby z tego powodu że czasem byłoby to obraźliwe dla tych ostatnich). Ludzie to istoty wielowymiarowe: bywa w nich i heroizm i podłość, geniusz i małość. Podkreślanie jakiejś wyjątkowości Polaków w którymkolwiek z tych rozlicznych wymiarów jest dla mnie tak samo irytujące jak idea Polski - Chrystusa Narodów. Nie wierzę w rozwój i modernizację fundowaną na dopieprzaniu samym sobie. Zamiast IPN śledzącego kolejne stodoły, Bolków, sprawiedliwych itd. wolałbym żeby wreszcie powstał "instytut innowacji" z prawdziwego zdarzenia. Tematy typu relacje polsko-żydowskie uważam za dęte bo takich relacji w praktyce nie ma! Relacje z sąsiadami Polski to już coś zupełnie innego. Ale znowu - zaczynanie rozmowy z Ukraińcami od UPA to ślepa uliczka (i piszę to jako potomek Polaków którzy uciekali przed sąsiadami z Kowla). I nie zamierzam się biczować za okrucieństwo swoich rodaków sprzed 60-70 lat bo to czasy gdy oficjalną doktryną polityczną Europy była pochwała wojny jako "przedłużenia polityki". Wtedy byliśmy tacy jak inni i tylko zbieg okoliczności postawił nas po stronie zwycięzców. Teraz też jesteśmy tacy jak inni i zamiast histerycznych uniesień z obu stron wolałbym racjonalizm i spokojną analizę tego co można zmienić w nas samych aby się rozwijać, jakim kosztem, i w jakim czasie. Wczoraj przy bramie Floriańskiej w Krakówku "schodził" "Ułan z dziewczyną", potem JPII, dzisiaj "Żyd z pieniążkiem", a jutro...? Może żółty koń pijący wodę z Wisły! ;) Tylko co to ma do rzeczy? Wódki pijemy coraz mniej nie ze względu na moralną mobilizację i akcję "sprzątania własnego chlewika" tylko dlatego że to ze stu powodów nam się po prostu to dzisiaj nie opłaca! Mniej nadęcia, więcej myślenia i pamięci że nieustająco - "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu"! :)
          • 19.02.12, 00:09
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • 19.02.12, 00:56
              Po raz kolejny okazuje się, że można napisać każdą bzdurę, byle słusznie, a Gazeta to wydrukuje.
              "W kraju, którego społeczeństwo tak bardzo wzbogaciło się na "zniknięciu" swoich Żydów" - jak społeczeństwo może się wzbogacić z powodu "zniknięcia" - wymordowania przez Niemców 3 milionów obywateli??? I systematycznego zrabowania - przez tych samych Niemców, majątku tych obywateli, łącznie z ich złotymi zębami, gromadzonymi przez specjalne komanda w Auschwitz i innych obozach zagłady. Oczywiście wiem, co autorka ma na myśli, jednak nonsens pozostaje nonsensem. Oczywiście, że jednostki w Polsce wzbogaciły się na śmierci Żydów, ale w skali społeczeństwa holocaust był gigantyczną stratą dla naszego kraju.
              • 19.02.12, 01:21
                Moi drodzy, o czym tu dyskutować. Nasza droga Gazeta postanowiła nas ostatnio doświadczyć ciężko serią artykułów rodem z Faktu. Najpierw "głęboka" analiza antropologiczna lizaków w kształcie penisa a teraz tekst o kiczu naszym powszednim z takimi kwiatkami jak "Leroy Merlin eksponuje "Żyda z pieniążkiem" na warszawskiej wysmakowanej wystawie". Cóż, Leroy Merlin jest niezłym miejscem by zaopatrzyć się w gładź tynkową lub kabel z metra, ale wysmakowanych wystaw tam jak na razie nie widziałem.
                youngcontrarian: post shouldn't have more than fifty words, please. Choć racji masz dużo.
                • 19.02.12, 01:28
                  a ten penis był obrzezany ?!?!?!?!?!
                  • 19.02.12, 08:33
                    A i autorka napisała ,że wyborcy PO są obecnie właścicielami dóbr zagrabionych Żydom
                    Pis-orczycy nie ,bo są biedni i nie są z wielkich miast
              • 19.02.12, 10:15
                pojedź na wieś. idź w niedzielę do kościoła. zobacz, ile złota mają na sobie kobiety z chłopskich rodzin..

--
                she's nobody's child,
                the law can't touch her at all
                • 20.02.12, 11:17
                  tymon99 napisał:

> pojedź na wieś. idź w niedzielę do kościoła. zobacz, ile złota mają na sobie ko
                  > biety z chłopskich rodzin..
                  >

Dawno nie byłeś na wsi i piszesz głupoty.
                • 20.02.12, 20:23
                  Złoto pojawiło się w Polsce dawno załóżmy w X w. . Podatki kiedyś były bardzo niskie. Stąd każda kobieta powinna być obwieszona złotem po przodkach. Niestety wojny, gwałty, grabieże etc.
              • 19.02.12, 17:38
                "tym razem spod miecza niemieckiego kata, dokoującego niewidzianej w dziejach zbrodni, sklepikarz polski wyciagnal klucze od kasy swego żydowskiego konkurenta i uważał, ze postapil jak najmoralniej. Na Niemców wina i zbrodnia, dla nas klucze i kasa" - tak pisal w 1944 roku bezposredni obserwator tamtej rzeczywistosci, Kazimierz Wyka. Polecam lekture nieocenzurowanego wydania jego ksiazki: "Zycie na niby. Pamietnik po klesce"; jesli Niemcy wywiezli wiekszosc zydowskich dobr, to jednak polska spolecznosci zostala - w tych domach, w miasteczkach, w tych sklepikach itd...
                nie wspomne o szukaniu zlota w Treblince (tu: praca historyczna, swietnie udokumentowana, Martyny Rusiniak)
                • 19.02.12, 17:58
                  aala43 napisała:

> "tym razem spod miecza niemieckiego kata, dokoującego niewidzianej w dziejach z
                  > brodni, sklepikarz polski wyciagnal klucze od kasy swego żydowskiego konkurenta
                  > i uważał, ze postapil jak najmoralniej. Na Niemców wina i zbrodnia, dla nas kl
                  > ucze i kasa" - tak pisal w 1944 roku bezposredni obserwator tamtej rzeczywistos
                  > ci, Kazimierz Wyka. Polecam lekture nieocenzurowanego wydania jego ksiazki: "Zy
                  > cie na niby. Pamietnik po klesce"; jesli Niemcy wywiezli wiekszosc zydowskich d
                  > obr, to jednak polska spolecznosci zostala - w tych domach, w miasteczkach, w t
                  > ych sklepikach itd...
                  > nie wspomne o szukaniu zlota w Treblince (tu: praca historyczna, swietnie udoku
                  > mentowana, Martyny Rusiniak)

stekiem nonsensów jest to co cytujesz, lub - Twojego być może autorstwa. Bo jeśli Niemcy powywozili lub wymordowali Żydów - to jakim cudem w 1944 r. był "żydowski sklepikarz"?? żywny, mogący prowadzić normalną działalność handlową, oficjalnie ?? No - chyba że miał specjalne pełnomocnictwa czyli był konfidentem lub funkcjonariuszem Żydowskiej Służby Porządkowej podlegającej Judenratowi, który z kolei - jak sami Żydzi twierdzą przyczynił się w znacznej mierze do holokaustu. A z kolei na terenie getta nie było sklepów prowadzonych przez Polaków. Więc ani przykład, ani przenośnia - co najwyżej fikcja literacka jakiegoś nawiedzonego autora. Na tej samej zasadzie ja mogę napisać, że umęczony Naród Palestyński na własnej, rdzennej ziemi ojczystej spływa krwią pod butem Żyda. I też jestem "naocznym świadkiem" - bo widzę to co w mediach podają. A o tyle jestem wierniejszym świadkiem - że w tamtych czasach nie było TV i internetu, więc tamten mógł tylko na zasadzie "jedna baba, drugiej babie..." zasłyszeć jakąś informację, na zasadzie sławetnych kawałów typu "radia Erewań"
                  A co do Treblinki - niewątpliwie masz rację - grzebanie w popiołach, w grobach, w miejscach kaźni - bez względu na to kto tam zginął jest najdelikatniej określając - "sk....syństwem"!!!! Łapy poucinać!!!!
              • 20.02.12, 10:19
                zgadzam się, że holocaust był (i jest) olbrzymią stratą dla Polski, głównie intelektualną. Materialnie Państwo polskie wzbogaciło się na "zniknięciu" Żydów z Polski - wszystkie te kamienice, fabryki, majątki ziemskie - do dzisiaj Państwo Polskie jak lew walczy żeby nie oddać tych nieruchomości zagrabionych na drodze dekretów PKWN nie tylko Żydom.
                --
                "Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy"
                Lew Tołstoj
                • 20.02.12, 20:35
                  prostackie i głupie uproszczenie,przy dużej dawce dobrej woli. A prawdę mówiąc sk..skie kłamstwo

Czy plac po prywatnej fabryce z ruinami budynków jest fabryką ,czy jedynie placem.

Po drugie to niemcy zabierali majątki, fabryki z rąk polskich. Za grabież odpowiedzialny jest ten kto grabił, a nie ten kto odebrał i odbudował.

Ustawowo komuchy będące przy władzy (nota bene w większości żydzi internacjonały) zadekretowali że, mienie żydowskie należy oddać właścicielom, nawet ma ziemiach odzyskanych. Niestety właściciele w większości byli zamordowani ich spadkobiercy też.

Mienie bez znanych spadkobierców przepada na skarb państwa, tak jest wszędzie na świecie.

A jakim trzeba być szują aby fałszować papiery i odzyskiwać mienie po przodkach?
              • 20.02.12, 20:18
                Racja, a rabunek banków przez Niemców?
            • 19.02.12, 01:13
              fxvi napisał:

> same żydki sprzedają to to w synagodze na Kazimierzu
              -----------------------------------------------------------------------------
              Czy się pytałeś tych co sprzedają te pamiątki czy oni są żydzi? czy tak sobie pomyślałeś bo wiadomo dlaczego;))Ja będąc tam się zapytałam z ciekawości tych osób co te pamiątki sprzedają prze synagoga, i co? mało ze zaprzeczyli ze są żydzi to każdy nosił krzyżyk na łańcuszku, ale odwiedzającym żydom to nie przeszkadza, ale tobie bardzo.
              • 19.02.12, 01:25
                mirawayne napisała:

> fxvi napisał:
                >
                > > same żydki sprzedają to to w synagodze na Kazimierzu
                > -----------------------------------------------------------------------------
                > Czy się pytałeś tych co sprzedają te pamiątki czy oni są żydzi? czy tak sobie
                > pomyślałeś bo wiadomo dlaczego;))Ja będąc tam się zapytałam z ciekawości tych o
                > sób co te pamiątki sprzedają prze synagoga, i co? mało ze zaprzeczyli ze są żyd
                > zi to każdy nosił krzyżyk na łańcuszku, ale odwiedzającym żydom to nie przeszka
                > dza, ale tobie bardzo.

Rzadko który Żyd ma przyzna się do tego, że jest Żydem. Ja nie wstydzę się przyznać do tego, ze jestem Polakiem - choć kiedy mieszkałem we Francji ciężko było przekonać Francuzów, że określenie "Polak" to nie jest synonim słowa "złodziej" czy "oszust". Ale ponieważ sumienie i ręce mam czyste, podobnie jak i intencje, więc się swojej narodowości, ani pochodzenia nie wstydzę.
                • 20.02.12, 10:21
                  A ilu Zydów znasz? skąd wiesz, że nie przyznają się do swojej narodowości?
                  --
                  "Racja jest jak dupa - każdy ma swoją"
                  Józef Piłsudski
                  • 20.02.12, 10:23
                    Raczej pochodzenia.
        • 19.02.12, 01:05
          szokujący tekst, który trudno określić inaczej niż pełen pogardy dla Polaków. Co gorsza, tekst w niezwykle brutalny sposób dotykający skomplikowanych relacji polsko-żydowskich. Tytuł: "Żyd z pieniążkiem podbija Polskę". Objętość - dwie strony. Temat: moda na obrazy z przedstawieniami tradycyjnych Żydów, umieszczane ponoć coraz częściej w polskich domach.
          Możliwe, choć się nie spotkaliśmy z takim zwyczajem. Ale jeśli nawet - co w tym złego? Może to właśnie dowód na normalny stosunek Polaków do tej części dziedzictwa wielonarodowej Rzeczpospolitej? Jednak nie zdaniem Joanny Tokarskiej-Bakir, przedstawionej jako "antropolożka kultury", która z tego zjawiska wywodzi wnioski jeżące włos na głowie.Ale niepokój budzi już sam język stosowanego przez nią opisu. Język insynuacyjny, brutalny, opisujący Polaków jako bezrozumne, nieświadome przeszłości, reagujące na zasadzie prymitywnych odruchów i skojarzeń, na dodatek i zachłanne istoty.

Czy taki pogardliwy artykuł wobec Żydów mógłby się ukazać w Izraelu w największej gazecie? Czy tak pogardliwy artykuł mógłby się ukazać o Niemcach w Niemczech, w największej gazecie? Itp. Wątpliwe. Za to pewne jest, że gdyby Polacy nie wieszali żadnych obrazów Żydów, wtedy można by napisać tekst antropologiczny jak to nasza podświadomość wypiera w ogóle pamięć o Żydach. Jak wiadomo, kiedy chce się psa uderzyć, kij się znajdzie.
          • 19.02.12, 01:19
            zapewne autorka za to opluwanie Polaków otrzyma stosowne wynagrodzenie w szeklach lub dolarach amerykańskich.

"Najgorszy ten ptak który swoje własne gniazdo kale"
            • 19.02.12, 08:34
              @czarnyhs
              Niestety, jest dużo gorezj. bakirowa za opluwanie Polaków otrzyma sowite wynagrodzenie w złotówkach, i to nie tylko od GieWu ale co gorsza, od polskich podatników! Oni to bowiem opłacają Uniwersytet Warszawski gdzie Bakirowa może wygłaszać swe herezje.
            • 19.02.12, 09:51
              za to swoje szczucie
          • 19.02.12, 08:05
            "Temat: moda na obrazy z przedstawieniami tradycyjnych Żydów, umieszczane ponoć coraz częściej w polskich domach. Możliwe, choć się nie spotkaliśmy z takim zwyczajem."

Widziałem mnóstwo takich obrazków i całe mnóstwo jest ich w sprzedaży. Wystarczy sprawdzić na allegro. W ofercie jest ich ponad dwieście. Gdyby nie było popytu, to by ich nie było. Niestety nie jest to w żadnym wypadku oznaka normalnego stosunku Polaków do swego dziedzictwa. Raczej groteskowo wynaturzone echo ludowego postrzegania Żydów. Jako zainteresowany historią własnej miejscowości miałem okazję poznać ów "naturalny stosunek do wielonarodowego dziedzictwa RZeczpospolitej" - objawia się on głównie w mieszaninie podziwu dla cudzej zaradności oraz niechęci i strachu, że może trzeba będzie kiedyś pożydowską nieruchomośc oddać.
          • 19.02.12, 10:02
            Jeżeli zjawisko opisane w tym artykule wydaje Ci się "normalnym stosunkiem Polaków do tej części dziedzictwa wielonarodowej Rzeczpospolitej" to gratuluję znajomości historii, wrażliwości a przede wszystkim dobrego samopoczucia, pseudo inteligencie...

Moim zdaniem artykuł ten jest ważny i cieszę się, że pojawił się właśnie w GW - to wręcz skandal, że dopiero teraz ktoś reaguje i krytycznie opisuje ten bulwersujący i zawstydzający zwyczaj, źle świadczący o naszym narodzie.
            • 19.02.12, 11:26
              aby ocenić czy p. Bakir opiera swoje kategoryczne oceny na faktach należałoby wiedzieć jak wyglądają przeprowadzone przez nią badania naukowe dotyczące tematu jej artykułu. Np. jaka jest próba statystyczna przyjęta w jej badaniach (czyli - ile domów z portretami Żydów p. Bakir odwiedziła)? Czy w badaniach poglądów mieszkańców posłużyła się ankietą? wywiadem? Jak zostały sformułowane pytania? Ilu respondentów zostało uwzględnionych? Itd itp. Tak szokujących poglądów nie wolno, jak sadzę, rozpowszechniać jeśli są one np. wyssane z palca czyli oparte na "badaniach" przeprowadzonych w np. 30 domach.
              Chętnie posłuchałabym co o metodach badawczych p. Bakir zastosowanych odnośnie do omawianego tematu mieliby do powiedzenia kompetentni recenzenci. W końcu p. Bakir, chcąc nie chcąc reprezentuje Uniwersytet Warszawski, uczelnię plasującą się co prawda w czwartej lub może piątej setce rankingu uczelni światowych, ale jednak chyba nie wyzutą całkowicie z troski o własne dobre imię?
              • 19.02.12, 11:42
                podejrzewam, że jej się Polska pomyliła z Izraelem, a Warszawa z Tel Awiwem. Albo jest typowym żydofilem ( wybaczalne - jest wolność poglądów ) i jej "wypociny" należy traktować "z przymrużeniem oka" a nie jako pracę naukową, albo choroba ( konieczne leczenie) albo - sabotaż, prowokacja i to należy ścigać i tępić z całą surowością prawa. Bo ten paszkwil ( trudno inaczej go nazwać) jest nie dosyć, że oszczerczy, to jeszcze ewidentnie ośmiesza Polaków
                • 19.02.12, 12:56
                  Nie wiem czy kogoś ten tekst ośmiesza, obawiam się jednak, że prawdopodobnie kompromituje on środowisko naukowe Uniwersytetu Warszawskiego z którym autorka, jak czytam, jest związana.
                  Warto w tym miejscu przypomnieć awanturę jaką rozpętała m.in. Gazeta Wyborcza w związku z pracą magisterską Zyzaka zarzucając magistrantowi nierespektowanie kryteriów pracy naukowej (jak wiadomo - zarzuty okazały się bezpodstawne). Warto pamiętać jakie groźby w stosunku do Uniwersytetu Jagiellońskiego kierowała wówczas minister nauki i szkolnictwa wyższego, pani Lybacka.
                  Tu, mamy do czynienia z bulwersującymi opiniami wygłaszanymi publicznie przez panią PROFESOR UW. Mam nadzieję, że reakcja środowisk naukowych na rewelacje pani Profesor będzie równie szybka jak była w przypadku pracy mgr Zyzaka. Opinia publiczna musi poznać warsztat naukowy który upoważnił panią Profesor do brawurowego sformułowania tak nadzwyczajnie szeroko ujętych wniosków, obejmujących ocenę całego narodu polskiego.
                  • 19.02.12, 13:12
                    to nie tylko kompromitacja, to zwykły chamski sabotaż. Osobnik o nazwisku "Bakir" Irakijczyk - "sprzedał" Irak amerykanom. Tu skojarzenia nasuwają się inne...
              • 20.02.12, 17:36
                Toporowa, zarzucając komuś, ze się ośmiesza, można łatwo ośmieszyć siebie. Tokarska-Bakir jest antropolożką, a antropologia nie stosuje metod statystycznych typowych dla socjologii.
                • 20.02.12, 17:44
                  thiass napisał:

> Toporowa, zarzucając komuś, ze się ośmiesza, można łatwo ośmieszyć siebie. Toka
                  > rska-Bakir jest antropolożką, a antropologia nie stosuje metod statystycznych t
                  > ypowych dla socjologii.

nie antropolożką kultury, a antypolską bez kultury
                • 20.02.12, 17:50
                  Tym gorzej, zatem może pisać pseudonaukowe bzdety w oparciu o wybiórcze badania[nieweryfikowalne] .
          • 19.02.12, 17:43
            żydowska gazetka GW specjalizuje sie w pluciu na Polaków. Zamieszcza tylko teksty skrajnie nienawistne i pogardliwe dla Polski i Polaków.
        • 19.02.12, 01:10
          youngcontrarian

> Ja zaczynam sprzatanie od swojej stajenki nie zapatrujac sie na innych.

Git. Haste recht. Zacznij od swojej. A polską zostaw w spokoju.

--
          Ci, którzy oddają podstawowe wolności, aby zyskać chwilowe bezpieczeństwo, nie zasługują ani na jedno, ani na drugie.
          (Benjamin Franklin)
        • 19.02.12, 09:34
          Doceniam dyplomy „sprawiedliwy wśród narodów świata” , ktorym Yad Vashem wreczal/wrecza nawet tym osobom, ktore ukrywajac nieszczesnych zydow skubali ich do suchej nitk.

Ja też doceniam,ale przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz:na żydowski pragmatyzm.Wysłuchałem w życiu wielu wypowiedzi uratowanych od zagłady i nigdy nie spotkałem się z zarzutem,że "skubali".Ci ludzie nie mieli o to pretensji.Nigdy też nie patrzyli na ratowanie przez romantyczne okulary poświęcenia.To jest nasza specjalność.Zydzi w ratującym widzieli partnera.Jeżeli wziął pieniądze i uratował - wywiązał się z umowy i nic zarzucić mu nie można.I tacy są w Yad Vashem.
          • 20.02.12, 19:02
            herbapol napisał:

> Doceniam dyplomy „sprawiedliwy wśród narodów świata” , ktorym Yad V
            > ashem wreczal/wrecza nawet tym osobom, ktore ukrywajac nieszczesnych zydow skub
            > ali ich do suchej nitk.
            >
            > Ja też doceniam,ale przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz:na ż
            > ydowski pragmatyzm.Wysłuchałem w życiu wielu wypowiedzi uratowanych od zagłady
            > i nigdy nie spotkałem się z zarzutem,że "skubali".Ci ludzie nie mieli o to pret
            > ensji.Nigdy też nie patrzyli na ratowanie przez romantyczne okulary poświęcenia
            > .To jest nasza specjalność.Zydzi w ratującym widzieli partnera.Jeżeli wziął pie
            > niądze i uratował - wywiązał się z umowy i nic zarzucić mu nie można.I tacy są
            > w Yad Vashem.

Podczas wojny ciężko było wyżyć każdemu, ale za ukrywanie Żyda dostawało się kulę w łeb, cała rodzina. "skubać" żeby wyżywić nadprogramową liczbę osób - pięknie powiedziane.
            We Francji nie karano śmiercią, a francuzi masowo zgłaszali ukrywających się Żydów, bo dostawali częśc ich majątków.
            Współcześni Żydzi, z Polski, Francji (zwłaszcza), Ameryki, Izraela szczególnie i wyłącznie zaś nienawidzą Polaków.
        • 20.02.12, 20:15
          "udokumentowane sa wypadki wyrzucania zydow na pastwe losu gdy ci nie mieli juz czym placic " To supozycja jeden żyd wart całej rodziny polskiej, to nazywa się rasizm

A waszmość w swych słusznych dążeniach brał pod uwagę głodowe przydziały na kartki w okupowanej Polsce? Ukrywać, znaczy karmić, czym i od kogo brać przekraczające potrzeby rodziny żywność. Od sąsiadów głupie, to z daleka i ukradkiem, to dalsze koszty. Wal-marta nie było

Obiektywizmu upraszam
        • 22.02.12, 10:08
          BRAVO!!!:))))SWIETNIE I RZECZOWO POWIEDZIANE!
      • 18.02.12, 14:36
        > "Żyd z pieniążkiem" w niczym nie przypomina znanej cepeliowskiej figurki starozakonnego Żyda żałobnika ani wirtualnej figury mściciela, wielce prawdopodobnej w kraju, który tak bardzo Żydów doświadczył. <

> "Żyda z pieniążkiem" można by uznać za etnograficzną ciekawostkę, gdyby nie skala zjawiska i jego paradoksalny kontekst: dawni Żydzi krwiopijcy wracają jako opiekuńcze duchy Polaków! Trudno oprzeć się odczuciu, że internauci nieświadomie odnoszą się do holocaustowej przeszłości, gdy "Żyd z pieniążkiem" zostaje "wrzucony do pieca" czy, w innej wypowiedzi, "schowany do szafy" <

> Zważywszy realia przedwojennej segregacji Polaków i Żydów, o których sam Bronisław Malinowski mówił, że były bardziej drastyczne niż te z południa Stanów Zjednoczonych, w wersji, którą przytacza internautka, przysłowie kompletnie nie ma sensu. Do polskiego domu Żyd wpuszczany był co najwyżej do sieni - jak w przysłowiu: „Żyd w sieni, pieniądz w kieszeni”. Mocą skojarzeń związanych z historią najnowszą przysłowie nabiera gorzkiego sensu jako refleks wojennego bogacenia się Polaków na przechowywanych Żydach, „wstawiania ich do znajomych jak w komis”. <

> Szukając wyjaśnień dziwacznej koniunktury na "Żyda z pieniążkiem", zwracamy się do Freuda. W "Totemie i tabu" rozwija on koncepcję "późniejszego posłuszeństwa", ściśle związaną z ewolucją sumienia. W tym ujęciu sumienie nie rodzi się przy wtórze trąb archanielskich. Jego źródłem jest mord założycielski, którego na przywódcy hordy pierwotnej dopuścili się jego zbuntowani synowie. <

> W kraju, którego społeczeństwo tak bardzo wzbogaciło się na "zniknięciu" swoich Żydów, sporzący "Żyd z pieniążkiem" to czysta groteska. <

> "Żyd z pieniążkiem" chroniący polski dom, z którego go wypędzono, byłby w tym ujęciu koślawym znakiem inicjacji moralnej, do której przygotowywać się może, jak potrafi, polska świadomość zbiorowa. <
        • 18.02.12, 23:05
          Przecież to wszystko pseudointelektualny bełkot.

Ma Pan dużo czasu w życiu ?
      • 19.02.12, 08:47
        obywatele USA to powinni cicho siedzieć - nie ma takiego drugiego kraju który w taki perfidny sposób dyma resztę świata - a żydzi to elita finansjery i odpowiadają za kryzys (chyba ich całkiem pod jarmułką pojebało żeby dawać kredyty hipoteczne "ot tak")
      • 20.02.12, 04:28
        i4y napisał:

@youngcontrarian: To co napisałeś, moim zdaniem jest w wielu momentach słuszne
        i uzasadnione(...)

Pan/Pani cenzor GW najwyrazniej uwaza inaczej...jego postawa jest bardzo wymowna i nie potrzebuje komentarzy...
        Jak Panu nie wstyd Panie Cenzorze ?

"Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!" - Witkacy "Pożegnanie jesieni"
        • 20.02.12, 06:43
          To nie cenzor,
          to czytelnicy.
          Jeździsz po nerwach,
          więc wrzucają do kosza.
          --
          .
          Też chciałbym, by świat był normalny.
          • 20.02.12, 09:09
            eggerger napisał:

To nie cenzor,
            to czytelnicy.
            Jeździsz po nerwach,
            więc wrzucają do kosza.

Najwyrazniej moj komentarz padl ofiara swoistej smietnikowej demokracji, nad ktora Pan/Pani cenzor z GW czuwaja w milczacym majestacie forumowego prawa.

Przepraszam za poprzedni wpis, drodzy cenzorzy...bylem wobec was niesprawiedliwy....wy przeciez wykonujecie tylko rozkazy swoich zwierzchnikow....
    • 18.02.12, 12:50
      Znajomosc jezyka polskiego w Polsce.Chodzi o historie Zydow w Polsce.Musieli sie nauczyc.Chcieli zyc, wiec tylko jezyk byl ostoja ich egzystencji.Zydzi podczepiali sie pod egzystencje wladzy.Czy bylo to krolestwo(starali sie kolaborowac z rzadzacymi,czy zabory(tez z rzadzacymi),czy przedwojenna II RP,a takze powojenne PRL.Co do II wojny swiatowej.Zydzi nie wiedzieli na ktorego konia postawic.Ich sytuacja w roznych krajach byla niejednakowa.Bylo to spowodowane ich osadem przez prawowite spoleczenstwa.Ludzie wielokrotnie nieslusznie, przypominali ze sa tylko goscmi.Dzisiaj w koncu sami maja swoje Panstwo.Panstwo dzielace caly swiat.Bo jest agresywne, niesprawiedliwe, myslace tylko o sobie.Reszte swiata traktuja jak niewolnictwo, muszace oddac im haracz za historie.Ale przeciez to Zydzi stworzyli wlasnie sobie, taka historie.Cos zlego jest w tym narodzie ze inne narody ich nie lubia.A co do Chinczykow.Nawet w USA sa goscmi, pomimo ze maja obywatelstwo amerykanskie.Sa chwilowo zwiazani na obcym statku, nie siegaja do wladzy, po prostu uczciwie pracuja.I nie oszukuja gospodarzy ze sa cacy.Sa tym czym sa, ze swoja kultura ,tradycja, a bardzo wielu bez znajomosci angielskiego.
      • 18.02.12, 13:14

Pominales Polakow rozsianych po swiecie[jest ich wiecej niz Zydow], zero integracji w porownaniu z Zydami i Chinczykami ,slaby angielski,wystarczy przejsc sie polskimi dzielnicami w Toronto i Chicago.Zyja zeby bylo dosc kielbasy i jak bog da,a jak nie chce dac, to biegna do kosciola, a tam ksiadz zawsze znajdzie slowa otuchy.Znam opinie o nich ,delikatnie mowiac Amerykanie nie przepadaja za nimi,wieczne pretensje ,poczucie krzywdy,totalna biernosc.
        • 18.02.12, 14:10
          z Wyborczej, ale pomogę ci - to w większości nieprawda. Polcay są zaradni, łatwo się integrują, są przedsiębiorczy. Poza tym gnojku, skoro się na tym nie znasz, to nawet nie próbj wchodzić na temat Chińczyków i żydów.
          • 18.02.12, 17:55
            Oni zawsze będą popadać w takie łatwe schemaciki; "Gość", "gospodarz", "Jackowo",
            "Żyd z pieniążkiem". Banda żałosnych cielaków, dla których maluje się jelenie na rykowisku
            (no i Żydów z pieniążkiem)

Ktoś potrzebował zrobić zrobić na nich geszeft - i zrobił. Nie widzą, że to oni sami są tym Żydem.
        • 18.02.12, 17:50
          Czyli kłótnia kretynów w ciasnych berecikach.
          • 18.02.12, 22:50
            Te nakrycia głowy nazywają się po polsku: jarmułki.
          • 19.02.12, 14:28
            kolejny antysemita
      • 18.02.12, 14:22
        Ich sytuacja w roznych krajach byla niejednakowa.Bylo to spowodowane ich osadem przez prawowite spoleczenstwa.Ludzie wielokrotnie nieslusznie, przypominali ze sa tylko goscmi.

Przypominali im po prostu, że byli religijną mniejszością, a mniejszości się poniewiera.
        Ludzie mieszkający w jakimś kraju od pokoleń "gośćmi" - dobre sobie.

Potomkowie plemion przybyłych znad Dniepru i wszelkich innych imigrantów z Niemiec, Armenii, Litwy, Bałkanów byli już "prawowitymi mieszkańcami", gdyż byli chrześcijanami, śmieszna logika.
      • 18.02.12, 17:48
        Czyli wielki świat po małym moherowym berecikiem.

Chińczycy "goścmi" w USA. Ciekawe kto w takim razie jest tam "gospodarzem"?
    • 18.02.12, 12:50
      Dobry pomysl ,jestem za !!!!!
    • 18.02.12, 13:04
      wołami, pogrubionymi - instrukcja obsługi żyda; ja, żacham się - prowokacja? eksterminacja?! ki h...??!!; przecież każde dziecię, z tych,które uniknęły kontaktu ze śliskim kocykiem z sosnowca ci powie szabesgoj - ten ma doświadczenie, jak obsłużyć żyda; przestrzegam, i stanowczo nie polecam instrukcji z rąk... oprawców z rampy majdanka np.
    • 18.02.12, 13:24
      Więcej o żydzie na krzyżu można przeczytać tu:

forum.nie.com.pl/showthread.php?t=4569
      --
      www.youtube.com/user/JacekKwasniewski?feature=mhum
      • 20.02.12, 13:38
        A nie zydem?
    • 18.02.12, 13:24
      "...przedstawiającego tzw. Żyda z pieniążkiem. To unikalny, specyficznie polski produkt regionalny, wielokulturowy oscypek a la polonais."

O tak, zabobony to nasza specjalność. Tylko gdzie eksportować, może do Afryki? (z całym szacunkiem dla Afrykanów)

• 18.02.12, 13:43
      nawet Żyda z pieniążkiem skleiła z Holocaustem
      są dwie takie grupy bzdur - feministyczne i wokółżydowskie

wszystko im się nowomodnie kojarzy z jednym lub drugim
    • 18.02.12, 13:43
      Święta Krowa podbija Indie. Chcę w domu mieć obrazek ze Świętą Krową
      • 20.02.12, 18:47
        To se kup; kto ci broni?
        --
        Love krove
    • 18.02.12, 13:52
      Tragedią dzisiejszej dysputy na linii Polacy-Żydzi jest to, że po stronie "żydowskiej" prym wiodą tacy zaślepieńcy, nastawieni skrajnie antypolsko, jak Tokirska-bakir, Bikont, Cała.
      W swym artykule pani Bakir ośmiesza się szukając rzekomego 'anysemityzmu" w normalnych, obecnych na całym świecie, we wszystkich społeczeństwach obyczajach wynikających wprost ze stosunków społecznych. Np. Bakir pisze "żydów przyjmowano tylko w sieni", sugerując tu jakoby Polacy wywyższali się nad żydów nie zapraszając ich "na salony". Pamiętajmy, że żydzi zajmowali się często handlem domokrążnym a także lichwą, byli swego rodzaju akwizytorami swoich usług. Czy pani Bakir zaprasza akwizytora chcącego sprzedać jej odkurzacz do salonu ? pewnie w ogóle nie otwiera mu drzwi. Pani Bakir lamentuje nad zwyczajem wieszania w domach i w firmach portretów żyda liczacego pieniądze. zapytuje się, czy "bylibyśmy dumni gdyby gdzies na świecie wieszano portrety Polaka-katolika". Otóż pani Bakir, nie wiem jak inni ale ja byłabym dumna jak cholera ! W takich Stanach Polak kojarzy się zwykle, także za sprawą żydowskich mediów lansujących taki stereotypowy obraz, z przysłowiowym głupkiem wioskowym. Pomijając stronę propagandową obraz taki ma swoje korzenie bw tym, że polska emigracja w 90-ciu procentach wywodziła się z często niepismiennych chłopów mało- lub bezrolnych. Z zabitej dechami wsi polskiej lądowali w super-uprzemysłowionej Ameryce i z trudem się tam znajdowali. W Polsce żyd kojarzył się i kojarzy nadal z człowiekiem mającym niezłe "kiepełe", z osobnikiem bystrym, przediębiorczym, pomysłowym. Jeśli wieszamy sobie jego wizerunek na ścianie by przyniósł nam szczęście w interesach to chyba nie mozna znaleźć mocniejszego dowodu na wyrażenie szacunku i podziwu, być może także cichej zazdrości / Czego się Bakirowa czepie ? Czy to antypolskie zaślepienie wyłącza jej już zdolność logicznego myslenia ?
      • 18.02.12, 18:11
        "Otóż pani Bakir, nie wiem jak inni ale ja byłabym dumna jak cholera ! "

Nie wiesz co poiszesz, nieszczęsna istoto.
        Mówisz, że chiałabyś by wieszano gdzieś portret stereotypowego Polaka, a w następnym zdaniu wstydzisz się teog, że takie stereotypy gdzieś funkcjonują.

Zaprzeczasz sobie.

Przecież na tym to polega, że tacy, którzy wieszają takie obrazki nie robią tego dla chwały
        na nich przedstawianych.

Nie licz na to. Nigdy cię nei namalują jako pobożnego i prawego Polaka, nawet gdy do ciebie nic nie mają.

Natomiast głupek, chętnie cię namaluje i powiesi sobie jako własnie takiego głupka albo chciwca.

Dlaczego ci durni polaczkowie nie wieszają na ścianie portretu Żyda-naukowca
        albo Żyda-artysty? Przecież było takich mnóstwo.

Może wtedy ich dzieci dobrze by się uczyły?

Polaczek powiesi sobie portret Żyda właśnie z takimi atrybutami jakie miłe są temu polaczkowi - czyli "kochane pieniążki"

Ten Żyd jest polaczkowym alter ego, dla niepoznaki przebranym za Żyda.
        Polaczek lubi się maskować.

Wyobrażasz sobie co by się działo gdyby tak namalowac i powiesić na ścianie polaczka, w rogatywce i z flachą, liczącego dutki?

Rejwach by się podniósł aż ziemia by się trzesła.

Zaraz by paru "prawdziwych i prawowitych mieszkańców" złożyło pozew przeciwko "obrazie uczuć" - ha ha ha.

Oni sobie nie zdają sprawy z tego jak wielkiego kołtuna mają w głowach. Zal.
      • 19.02.12, 07:11
        > W takich Stanach Polak
        > kojarzy się zwykle, także za sprawą żydowskich mediów lansujących taki stereotyp
        > owy obraz, z przysłowiowym głupkiem wioskowym. Pomijając stronę propagandową ob
        > raz taki ma swoje korzenie bw tym, że polska emigracja w 90-ciu procentach wywo
        > dziła się z często niepismiennych chłopów mało- lub bezrolnych.

To być może część prawdy; choć tacy np.Włosi lub Irlandczycy nie byli pod tym względem lepsi.
        Jest jednak być może i inny powód: otóż takie przedstawianie Polaków w żydowskich mediach amerykańskich mogło być świadomym działaniem, mającym niejako "usprawiedliwić" przyjmowanie w USA masowo migrujących tam polskich Żydów. Bo przecież oni "uciekali" z tej dzikiej krainy, pełnej żydożerczych prymitywów...
    • 18.02.12, 13:53
      Gazeto !
      Robicie se naprawdę Jaja ???

Pierwszy raz słyszę... .
      Co podbija ?
      Nie znam.
      Gdzie to kupić ?
      Nie widziałem, nigdzie.
      Kto kupuje ???
      U znajomych w różnych kręgach - od sprzątaczki po rektora - nikt " tego " nie miał !

Ratunku !!!
      Czy ja może jestem z Marsa ???
      Horrrrorrr...
      Może obok siebie są jakieś dwie Polski ?
      Ta realna.
      A obok, wyimaginowana - Gazeciana ;)

^^
      • 18.02.12, 14:29
        Nie przejmuj sie.
        Ja tez nigdy nie widzialem.
        Po prostu "antropolozka" musi uzasadnic swoje istnienie, napisac publikacje, napisac podania o granty...

Zobacz jaki byl tytul jej pracy magisterskiej: "Nauki Don Juana w świetle tybetańskiego buddyzmu".

Gdybym nie wiedzial, ze prawda, pomyslalbym, ze satyra.
        • 18.02.12, 23:49

> Zobacz jaki byl tytul jej pracy magisterskiej: "Nauki Don Juana w świetle tybet
          > ańskiego buddyzmu".
          >
          > Gdybym nie wiedzial, ze prawda, pomyslalbym, ze satyra.

Tytuł mylący. Chodzi zapewne od Don Juana, mistrza duchowego z książek Carlosa Castenady.
          Ale, btw, różne tezy artykułu wyglądają jakby były pisane po peyotlu (apropo Don Juana).
      • 18.02.12, 14:36
        Zobacz końcówkę tego artykułu. "Objaśnia się" tam, że Polacy wzbogacili si na Żydach i teraz ich sumienie dręczy, co się właśnie przejawia wieszaniem "Żyda z pieniążkiem".

Kluczowa teza, którą trzeba wdrukować lemingom, to przekonanie, że Polacy okradli zamordowanych przez Niemców Żydów. Nie Niemcy, ale Polacy!
        • 18.02.12, 14:44
          Nie tylko wymysl pod teze ale na dodatek kompletne goloslowie. Stawia tezy ale nie podaje zadnych dowodow. Uniwersytet cos takiego toleruje????

Skad ona moze wiedziec co inni mysla? Wrozka?
          • 18.02.12, 15:01
            Doskonała ilustracja zawartości rozumku autorki.
            Inne wytłumaczenie: cyniczna manipulacja.

Pytanie : w jakiej intencji Wyborcza publikuje tę parszywkę i na dodatek tak wysoko?
          • 21.02.12, 23:46
            savage_sid napisał:

> Nie tylko wymysl pod teze ale na dodatek kompletne goloslowie. Stawia tezy ale nie podaje zadnych dowodow. Uniwersytet cos takiego toleruje????
            Skad ona moze wiedziec co inni mysla? Wrozka?

Nasza pani profesor sytuuje się gdzieś na pograniczu antropologii kulturowej i psychoanalizy. Nieprzypadkiem odwołuje się do Freuda. A zatem, w ślad za psychoanalitykami, wyobraża sobie, że jest nadświadomością "obiektu badanego". Tego typu roszczenia badacza są przez wielu metodologów nauki odrzucane jako arbitralne, ale tzw. "nauki humanistyczne" tak właśnie bywają uprawiane.
        • 21.02.12, 23:55
          tomaszkalota napisał:

> Zobacz końcówkę tego artykułu. "Objaśnia się" tam, że Polacy wzbogacili si na Żydach i teraz ich sumienie dręczy, co się właśnie przejawia wieszaniem "Żyda z pieniążkiem". Kluczowa teza, którą trzeba wdrukować lemingom, to przekonanie, że Polacy okradli zamordowanych przez Niemców Żydów.

Jabym to jeszcze gorzej widział. W tym ostatnim akapicie autorka klucza do domniemanej popularności Żyda z pieniążkiem szuka w koncepcji "mordu założycielskiego". Jest w tym sugestia, że to Polacy Żydów wymordowali, a w każdym razie, że są za to ludobójstwo jakoś odpowiedzialni.
      • 20.02.12, 14:29
        W Krakowie obok Smoka Wawelskiego i Aniołków różnej maści jest to normalna pamiątka występująca w każdym miejscu gdzie sprzedaje się owe pamiątki; są lepsze i gorsze, zależnie od poziomu handlujących; kupisz te obrazki (lub figurki) i w Sukiennicach i na Rynku i pod Wawelem "z wózka" i w księgarni i w tp. miejscach... "Żyda z pieniążkiem" przynosi się tu na nowe mieszkanie w prezencie od niepamiętnych czasów.
        --
        Love krove
        • 20.02.12, 14:43
          To zapewne dla tego Krausów nazywają centusiami.
    • 18.02.12, 14:07

kompromitacje.blogspot.com/2011/04/joanna-tokarska-bakir-wychowuje-oriane_28.html
      kompromitacje.blogspot.com/2011/04/joanna-tokarska-bakir-cytuje-carla.html
      Nie za dobrze to wygląda jak na panią profesor...
      • 18.02.12, 15:27
        W tym przypadku może próbowała myśleć samodzielnie, choć raczej skleiła podrzucone tezy.
        I wyszło rozpaczliwie.
        Cóż, UW - nie Harvard...
    • 18.02.12, 14:13
      Przeczytałam do końca artykuł i teraz żałuję, ma znów zmarnowana sobotę. Przy okazji, to ciekawe, ze "Sanhedryn" z ul. Czerskiej w każdą sobotę szabasową, czyli dla żydów dzień święty, raczy swych czytelników jakimś jątrzącym, antypolskim artykułem.
      W ostatnim rozdziale artykułu Bakir wprost oskarża Polaków o zagładę żydów. Ciekawe kiedy "kłamstwem oświęcimskim" okaże się twierdzenie, że autorami i wykonawcami holocaustu byli "Naziści" ? Bo to, że nie byli nimi Niemcy to już się udało wmówić społeczeństwom świata.
      GieWu powoli zamienia się w propagandową gadzinówkę nazistowską Der Sturmer, tyle że "żydowskich pasibrzuchów" zastępuje "polska katolicka hołota" jak przeczytałam wczoraj na gazetowym forum, oczywiście bez reakcji moderatora.
      • 18.02.12, 14:26
        Te same kłamstwa w żywe oczy.

"W kraju, którego społeczeństwo tak bardzo wzbogaciło się na "zniknięciu" swoich Żydów"

Na zamordowaniu Żydów wzbogacili się Niemcy. To do Rzeszy jechały wagony z żydowskimi dobrami. Polacy mogli najwyżej znaleźć to, czego Niemcom nie opłacało się szukać. Jakieś "ochłapy z pańskiego stołu". Wzbogaciło się na tych ochłapach może kilkadziesiąt tysięcy Polaków, no bo chyba nikt nie wierzy w bajkę o nieograniczonych żydowskich bogactwach, prawda?

Cała reszta narodu to była po wojnie bida z nędzą. Twierdzenie, jakoby z wojny społeczeństwo polskie wyszło wzbogacone na Żydach i to "tak bardzo" to szczyt draństwa!
        • 18.02.12, 17:02
          "W kraju, którego społeczeństwo tak bardzo wzbogaciło się na "zniknięciu" swoich Żydów (..)".
          Mocne, nie ma co. Bez komentarza. "GW" podszczuwa, nie ma co. Wzbogaciliśmy się wszyscy na śmierci Żydów Polskih jak ch..ra. Przed oczami stają mi obrazy z głośnego ostatnio filmu dokumentalnego nakręconego przez niemieckich lotników po zdobyciu we wrześniu '39 r. Warszawy, na przemian z obrazami Warszawy kilka lat później, w styczniu '45 r. oraz obrazami Warszawy z lotu ptaka anno domini 2010 r. (dla niewtajemniczonych: do dzisiaj widać w Centrum WIELKIE DZIURY w miejscu , gdzie kiedyś ciągnęły się gęsto zabudowane kwartały nieistniejących ulic. Ależ się wzbogaciliśmy na tej wojnie ! Przed oczami stająmi też obrazy z filmu dokumentalnego sprzed kilka lat o zagładzie warszawsiej dzielnicy - Woli, której mieszkańców w liczbie dziesiątek tysięcy Niemcy brutalnie wybili na przestrzeni kilku dni 1944 r.

Gwoli wyjaśnienia - również moi krewni ze strony ojca (biedna wioska na ziemi mazowieckiej: 140 km. od Warszawy, inny świat ) jakoś ludzie nie wbogacili się na Żydach. Owszem, wzbogacili się parę lat później na pobliskim dziedzicu i pewnie KRK, tak bardzo się wzbogacili, że w II poł. lat 50-ch dociągnęli prąd do wsi (ale już kanalizacji do dzisiaj nie ma), i gdzieś tak w tym okresie dzieciaki do szkoły zaczęły w butach chodizć, ale z Żydami miało to taki związek, że wg prawicy, byli wówczas u władzy.

Jednym słowem - paskudne zionie z tego artykułu.
          • 18.02.12, 19:01
            emilly_davisson 18.02.12, 17:02 pisze
            "Gwoli wyjaśnienia - również moi krewni ze strony ojca nie wzbogacili się na Żydach"

No i co - boli cię to?
            Żałujesz?

Dobra - jeśliś ty z ziemi mazowieckiej, to ja ci podam przykład z ziem nieco bardziej na południowy wschód, z miasteczka moich przodków. Jest w środku miasteczka ryneczek, a wokół niego około dwudziestu domów nieco okazalszych, ze sklepami na parterze. Te domy ze sklepami przed wojną należały do Żydów. Moja babcia mi opowiadała, jakie te Żydy podłe były. Ich podłość polegała na tym, że wstawali wcześniej od polskich sąsiadów i dłużej pracowali. Moja babcia tych podłych Żydów nie lubiła, ale po zakupy chodziła do nich, a nie do polskich kupców, bo polski kupiec biednej dziewczynie nigdy ceny nie obniżył, a z Żydem zawsze można się było dogadać - jak się nie miało pieniędzy, to Żyd mówił: "Pani mi zapłaci, jak pani będzie miała". Pół wieku po wojnie babcia mi opowiadała, jakie pyszne i zawsze świeżutkie były bułki od żydowskiego piekarza. Teraz jest nasz, polski piekarz, który już się nauczył robić bułki o smaku styropianu i ciągle s......n miesza świeże bułki ze starymi.

Fakt, że Żydów z miasteczka wymordowali Niemcy. Część zastrzelili na miejscu, a część wywieźli i zagazowali, chyba w Sobiborze. Tylko że tych Niemców było mało i nie mogli wszystkiego upilnować - kiedy oni wyprowadzali Żydów na ulicę, to polscy sąsiedzi przez ogródki zakradali się od tyłu do opuszczonych przed chwilą domów i kradli co się da. Byli i tacy sprytni sąsiedzi, co potrafili zedrzeć ubranie czy buty Żydowi prowadzonemu na zabicie, kiedy się Niemiec na chwilę odwrócił.
            Była jedna baba taka bezczelna, że nie czekała z tym szabrowaniem aż się Niemiec odwróci - no i Niemiec ją zastrzelił razem z Żydami. Teraz ma tabliczkę w kościele, że ją zabił okupant. Owszem, nie da się zaprzeczyć, że zabił. Tylko niektórzy miejscowi mówią, że trochę głupio, żeby ta tabliczka była razem z tabliczkami na pamiątkę poległych partyzantów. Ale to mówią tylko cicho, między sobą - na głos nikt nie protestuje. Tak samo po cichu między sobą opowiadają, komu i ile się udało wtedy majątku żydowskich sąsiadów nagrabić. I po cichu opowiadają, kto się wzbogacił wcześniej, sprzedając Żydom jedzenie po paskarskich cenach. I pamiętają, kto Niemcom pokazywał, gdzie się jeszcze Żydzi schowali, choć wcale nie musiał pokazywać, bo Niemcy specjalnie jakoś nie szukali. Ale o tym tylko po cichu mówią, między sobą, żadnemu obcemu tego nie powtórzą.

W żydowskich domach wokół rynku teraz mieszkają nasi, znaczy się Polacy, katolicy. I ciekawe, że ci, którzy domy po zamordowanych Żydach zajęli, to właśnie najchętniej opowiadają o żydowskich spiskach, sanchedrynach, o robieniu macy z chrześcijańskich dzieci, o żydowskich rządach i klną na Michnika. A jak ich zapytać, jakie mają prawo do tych domów, to piany na pysku dostają - i trzeba wtedy się odsunąć, bo można oberwać. A kiedy jakiś turysta się zatrzyma na rynku i dłużej się rozgląda, to też się strasznie nerwowi robią, i się przyglądają, czy ten turysta na Żyda nie wygląda....
            Jakoś nie mogą spać spokojnie....
            • 18.02.12, 20:54
              bo te wszystkie opowieści jakby podobne. Jakby wszyscy świadkowie polskich niegodziwości w jednym miasteczku mieszkali...

Jak rozumiem, po babci dziedziczyć nie masz zamiaru, bo a nuż babcia też kradła i coś tam żydowskiego mogłoby się zaplątać.

Oczywiście, że kradzieże były. Zawsze są tacy, co okradają bezbronnych i żydowskość ofiar nie miała tu nic do rzeczy. Polscy chłopi okradali także płonącą Warszawę. Szabrowali mieszkania innych Polaków, zazwyczaj katolików. Pod koniec wojny i po wojnie chętnie okradali ziemiańskie dworki. W poszukiwaniu złotych zębów również katolickie cmentarze były rozkopywane. Wojenna patologia.

Wybieranie z tego "etnicznych" kawałków pod hasłem "społeczeństwo polskie bogaci się na zabijanych Żydach" to odrażająca manipulacja. Dzisiejsza odmiana patologii.
            • 19.02.12, 00:44
              Bikont, teraz nazywasz się bzbz666 ?
              Takie baje to tylko ty możesz wymyślać
            • 19.02.12, 10:23
              Przykro mi, bzbz666, że Twoja Babcia była szabrowniczką pożydowską. Moi dziadkowie, ani po mieczu ani po kądzieli - nie byli. Ergo - nie można powiedzieć, że wszyscy Polacy wzbogacili się na mordowanych Żydach. Tak jak nie można powiedzieć, że wszyscy Polacy zyskali na zmianie władzy po II wojnie światowej. Ano, niewątpliwie wzbogacili się biedni chłopi i biedni robotnicy - nie natychmiast, ale kierunek zmian był taki, że w przeciągu kilku lat wzrósł ich poziom życia, m.in. dzięki rozparcelowaniu wśród nich "hektarów" ziemi pańskiej i kościelnej. Prostsza stała się też droga awansu społecznego - dla każdego kto chciał (wyjazd do miasta do fabryki, gdzie na chętnych czekały hotele robotnicze, a potem mieszkania; szkoły wieczorowe itd.). Tak się dziwnie składa, że awans ten brać robotniczo-chłopska zawdzięczała w dużej mierze .... Polakom o korzeniach żydowskich i poglądach komunistycznych, którzy byli motorem tych zmian. I to często oni po wojnie najbardziej zyskiwali na zmianach: to oni dostawali domy i mieszkania, z których wygnano prawowitych właścicieli, czyli klasę średnią. Kto dostał te wszystkie świeżo wybudowane, olbrzymie mieszkania wokół Placu Konstytucji czy wzdłuż Marszałkowskiej czy Alei Jerozolimskich w Warszawie ? Dostawali je tylko "ludzie swoi" dla systemu, ateiści; nigdy praktykujący otwarcie chrześcijanie czy zwolennicy PPS. Kto wyjeżdżał na zagraniczne placówki ? Czy nie jest prawdą, że byli to tacy luzie, jak krewni pewnego znanego publicysty a z "Polityki", o korzeniach żydowskich ?

Zwykli ludzie, mieszczanie i klasa średnia, którzy (tak, takie są fakty!) ze względu na poglądy religijne i polityczne odmawiali zapisania się do PZPR, mieli prze całe życie pod górkę w PRL. Jeśli się zapisali, tak jak ojciec ziobry - zostawali ordynatorami, dyrektorami itd. , dostawali przydziały na mieszkania, przywilej studiowania itd.

Jakie to ma wszystko znaczenie po tylu latach, szczególnie dla pokoleń, których pamięć sięga co najwyżej schyłku lat 80-ch XX w ? Ano, żadne, dopóki ktoś nie wyciągnie trupa z szafy i nie zacznie nim wymachiwać.
              --
              Mówimy: "PARTIA" , myślimy: "Jarosław Kaczyński"
              Mówimy: "Jarosław Kaczyński", patrzymy ... a tu Lenin.
            • 20.02.12, 20:50
              bzbz666 90 % polskich żydów majątku miała tyle co na sobie, a rezydencja to była lepianka z klepiskiem w miasteczku. Owszem fachowcy dobrzy szewc , krawiec kotlarz chodzili od chałupy do chałupy i naprawiali za jajko , mąkę czy kawałek chleba. bułka przed wojną to rarytas , a chleb piekło się w każdym domu. Piekarz był w mieście .

Żydzi przed wojną w Polsce mieli swoje filmy i tam dokładnie widać te "bogactwo"
              • 21.02.12, 19:19
                gnago napisał:

> bzbz666 90 % polskich żydów majątku miała tyle co na sobie, a rezydencja to by
                > ła lepianka z klepiskiem w miasteczku. Owszem fachowcy dobrzy szewc , krawiec k
                > otlarz chodzili od chałupy do chałupy i naprawiali za jajko , mąkę czy kawałek
                > chleba. bułka przed wojną to rarytas , a chleb piekło się w każdym domu. Piekar
                > z był w mieście .
                Piszesz prawdę. Nie wiem dlaczego w naszej powszechnej świadomości są bogaci Żydzi.
                Wiekszość żyjąca w Polsce międzywojennej to była biedota, handlarze puchem, szmaty zbieram, itd. Biedni Żydzi byli poniżani i wyśmiewani przez bogatych współwyznawców. Chociażby w szmoncesach w kabaretach. Nie wszyscy mieli kamienice, sklepy, fabryki.
                >
                > Żydzi przed wojną w Polsce mieli swoje filmy i tam dokładnie widać te "bogactwo
                > "
          • 20.02.12, 20:43
            Mądre i prawdziwe
        • 18.02.12, 18:15
    • 18.02.12, 14:18
      Wystarczy poczytać twoje wpisy pełne prymitywnych obelg i dzikich okrzyków
      • 18.02.12, 23:06
        > Wystarczy poczytać twoje wpisy pełne prymitywnych obelg i dzikich okrzyków

- ale nie ma powodu uważać, że "antobojar" jest dla Polski reprezentatywny.
    • 18.02.12, 14:24
      Tak, taki Zyd na scianie to bardzo dobry amulet. Ja sobie wydrukowalem i powiesilem portret Michnika (z brakiem w uzebieniu) podnoszacego kieliszek z wodka w Magdalence. Bardzo pomaga przy negocjacjach biznesowych.
      --
      .
    • 18.02.12, 14:27
    • 18.02.12, 14:35
      ... teraz mamy zyda z pieniazkiem. takich mamy biznesmenow.
      --
      The creatures outside looked from pig to man, and from man to pig, and from pig to man again; but already it was impossible to say which was which.
      • 18.02.12, 14:39
        że wieszanie jelenia to wyrzut sumienia spowodowany wzbogaceniem się na wytrzebieniu pogłowia jeleni :-)

Tłumaczono to złym gustem i upodobaniem do kiczu. "Żyd z pieniążkiem" to dokładnie ta sama kategoria - modny (gdzieniegdzie) kicz.

Ja w każdym razie nie znam ani jednego domu z jeleniem albo z "Żydem z pieniążkiem" na ścianie. Nie bywam w takich sferach.
        • 18.02.12, 15:16
          :)
          • 18.02.12, 15:30
            kiedys lansowano sie na ziemianstwo (stad te jelenie). teraz modniejsze jest mieszczanstwo.
            --
            The creatures outside looked from pig to man, and from man to pig, and from pig to man again; but already it was impossible to say which was which.
        • 20.02.12, 14:07
          Ty nie bywasz, ale "prefesurka" najwyraźniej tak.Jaki "prefesur" takie sfery.Czyżby "jeteligentka" z awansu społecznego??? Trudno zatem się dziwić że porzekadło [frak dopiero w trzecim pokoleniu jako tako leży]nadal jest aktualne.
    • 18.02.12, 16:02
      To się wręcz nie mieści w głowie: Co zdanie, to bzdura i przeinaczenie!
      Wymienię kilka:

1. Żyd nie jest i nie był w "potocznej świadomości" krwiopijcą, a geszefciarzem. Różnica jak między Kantem, a kanciarzem.
      Krwiopijcą był wyzyskiwacz (ludzkiej pracy) burżuj, fabrykant, obszarnik.

2. "W kraju, którego społeczeństwo tak bardzo wzbogaciło się na "zniknięciu" swoich Żydów"
      KTO SIĘ WZBOGACIŁ??? Nasz kraj mocno zubożał w wyniku wojny, a to co zostało - nieruchomości - było zajmowane przez kwaterunek niezależnie od narodowości właściciela.
      Żeby nazwać to wzbogaceniem potrzeba wyjątkowo dużo złej woli!
      Pomijam, że ludzie kupujący te obrazki nie mają żadnych głębszych refleksji, ani tym bardziej wspomnień związanych z tym zagadnieniem.

3. "wirtualnej figury mściciela, wielce prawdopodobnej w kraju, który tak bardzo Żydów doświadczył."
      Jak bardzo doświadczył Żydów nasz kraj? POPROSZĘ O KONKRETY!
      Może porównajmy losy Żydów w Pierwszej Rzeczypospolitej z innymi krajami w tym czasie?
      A może w II RP - niesławne getto ławkowe kontra ...III Rzesza? A może wspomnijmy o żydożercy , księdzu Trzeciaku, który w czasie wojny ...zginał ratując Żydów? A może o drzewkach w Yad Vashem?

I na koniec: autorka dorabia ideologię do jarmarcznego obrazka, jakich wiele, doszukuje się zabobonów, których nie ma. Już sama fotografia pokazuje, że ów Żyd leży obok Matki Boskiej, JPII i pewnie jelenia na rykowisku. Tam naprawdę nie ma miejsca na głębszą refleksję, na żadną refleksję! Kupuje się obrazek, bo będzie pasował do narzuty na wersalce - to cała refleksja. Tylko o czym wtedy pisać? Co badać? Antropolożko kultury: król jest nagi, to brednie, a nie praca naukowa!

Aha, Anatewka NIE JEST KOSZERNA. Jedyna koszerna knajpa w Łodzi nazywała się Cafe Tuwim. Tego też nie wiedzieliśmy?
      • 18.02.12, 16:05
        Tytułem uzupełnienia:
        Dlaczego Żyd na obrazku jest brodatym facetem: bo żydowska dziewczyna, żydowska kobieta, czy żydowski chłopiec nie mają charakterystycznego wyglądu. Nie mają brody, ani wystarczająco specyficznego stroju. PROSTE?

I dlaczego on te pieniądze liczy - lepszy byłby Żyd siedzący przy komputerze?
    • 18.02.12, 16:02
      Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa...Gratuluję polskości.
    • 18.02.12, 16:03
      Najlepszy jest żywy z pieniązkiem -mam takiego!!!!!!
    • 18.02.12, 17:02
      wyraz poczucia winy za setki lat polowań jakie odbywały się na ziemiach polskich....
      Boże chroń nas przed pseudonauką!
      PS
      Pierwszy raz słyszę o przesądzie "Żyd z pieniążkiem"...
      Nigdy czegoś takiego nie widziałem...
      Jest choć jedna osoba która z takim przesądem się spotkała>?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.