Komentarze do artykułu

Niewindykowalni

Zbyt wysokie kredyty wzięte pod nieruchomości, których wartość przestała rosnąć - to była przyczyna ostatniego światowego kryzysu i dramatu Marcelego M.

Re: Niewindykowalni Dodaj do ulubionych


warkacity napisał:

> Z 1500 zl można już coś zabrać - minimalna jest ciut niższa w Polsce. Co do ren
> t i emerytur: "kwota wolna od zajęć komorniczych to 50 % najniższego świadczeni
> a emerytalnegogo, itd." - co nie znaczy, żę komornik może zająć 50% - w praktyc
> e to maksymalnie 25% i to jeśli po zajęciu pozostaje najniższa. Nie przesadzaj
> proszę z tymi kwotami.

no cóż - nie przesadzam - piszę o realiach i kwotach brutto. Zgodnie z prawem - 1500,-z jest to kwota najniższych zarobków i jest całkowicie zwolniona od zajęć egzekucyjnych ( z wyłączeniem świadczeń alimentacyjnych). Sam doświadczam niestety tej "sprawiedliwości" - ponieważ niebacznie kiedyś rodzinie żyrowałem, teraz mam przyjemność być jednym z windykowanych - dokładnie po ostatniej podwyżce ( rewaloryzacji ) mam na rękę 470,0zł ( przy rencie brutto 2.000,-zł). Przed rewaloryzacją otrzymywałem 450,-zł. I to jest i teoria i praktyka jednocześnie. Spójrz sobie w art. 833 par 4 kpc ( to dot. egzekucji z rent i emerytur ) i porównaj sobie z art. 87 (1) par.1 pkt 1 kodeksu pracy - kwota wolna od egzekucji z umowy o pracę. Zatem - albo jesteś niedoinformowany, ( co jest zrozumiałe i wybaczalne ) albo świadomie usiłujesz robić innym forumowiczom "wodę z mózgu"
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.