Dodaj do ulubionych

Sprawa księdza z Tylawy: kościelne ''zero toler...

20.03.12, 10:29


Te czarne bydlęta w Polsce mają raj wszystkie sprawy sądowe są utajniane,wyrok to przeważnie trzy zdrowaśki i bogatsza plebania bo pajac ma predyspozycje na biskupa,a może nawet papieża historia opisuje niejakiego Borgię,który w Rzymie zgwałcił wszystkich kleryków i własną siostrę za te wyczyny został beatyfikowany.
Edytor zaawansowany
 • vibhisana 20.03.12, 10:29
  Kołtuneria jako postawa moralna jest obecna wśród ksieży od wikariuszy po kardynałów :) Panowie "Dulscy" - molestanci dziewczynek i chłopców - są ofiarami nagonek antyklerykałów. Dzieje się tak, bo potrafią zastraszyć tych co się u nich spowiadają - swoje ofiary!
 • kotek.filemon 20.03.12, 10:33
  vibhisana napisał:

  > Kołtuneria jako postawa moralna jest obecna wśród ksieży od wikariuszy po kardy
  > nałów :)

  Oni sami swoją kołtunerią niewiele mogliby zdziałać. Do kompletu potrzebna jest jeszcze kołtuneria wśród owieczek (baranów), a tego towaru nad Wisłą pod dostatkiem...


  --
  The poems, they hurt...
 • antropoid 20.03.12, 11:29
  kotek.filemon napisał:

  > Oni sami swoją kołtunerią niewiele mogliby zdziałać. Do kompletu potrzebna jest
  > jeszcze kołtuneria wśród owieczek (baranów), a tego towaru nad Wisłą pod
  > dostatkiem...


  Słusznie, tym bardziej, że niemały odsetek tych baranów dominuje liczebnie wśród polskiej klasy politycznej (a także w tzw. wymiarze sprawiedliwości, który jest niestety od niej zależny). To dzięki nim i wymuszonym przez Watykan umowom, które podpisali, dwulicowa kołtuneria ma glejt na stawianie się ponad prawem i unikanie kar w sytuacjach, które zwykłego śmiertelnika doprowadziłyby do pierdla i poważnych kar finansowych.
 • krzych.korab 20.03.12, 12:12
  księży.
 • epupecki 20.03.12, 12:23
  Tak być powinno no i zero tolerancji dla Michalika - obrońcy pedofila!
  --
  Eugeniusz Pupecki, Poznań
 • husyta1 20.03.12, 12:58
  Tak pisze Pismo Święte, najbardziej prześladowana przez papiestwo księga.

  Apostoł Paweł jasno o tym pisze w 1 Tymoteusza
  4,1 A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach
  ODSTĄPIĄ NIEKTÓRZY OD WIARY I PRZYSTANĄ DO DUCHÓW ZWODNICZYCH I BĘDĄ SŁUCHAĆ NAUK SZATAŃSKICH,
  4,2 uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku,
  4,3 KTÓRZY ZABRANIAJĄ ZAWIERANIA ZWIĄZKÓW MAŁŻEŃSKICH

  Jaki powinien być biskup wg apostołów Pawła i Piotra
 • atarynka 20.03.12, 13:14
  Nie wiem czy sie smiac czy tez plakac z takich bzdur. Moze jakies zrodla z Watykanu o tym ze Pismo Swiete jest przesladowana przez papiestwo ksiega - z checia bym przeczytal.

  A tu odnosnie celibatu : www.catholic.com/tracts/celibacy-and-the-priesthood

  Pozdrawiam

  -- Polski Katol
 • 34-all 20.03.12, 13:24
  w średniowieczu zabronione było czytanie biblii pod surową karą, nawet przykładnej śmierci. dowolna interpretacja pisma była zabroniona. tylko kler miał monopol na SWOJĄ WŁASNĄ interpretacje.
 • atarynka 20.03.12, 15:08
  Ha,ha,ha. Sw, Piotr pisze sam, ze Pismo Swiete nie jest do wlasnej interpetacji - 1Pt 1:20 - "20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia" (Bibila Tysiaclecia).

  Prosze podac zrodla o tej surowej karze ...
 • husyta1 20.03.12, 15:39
  Biblia była na indeksie ksiąg zakazanych przez wieki.
  Ci, którzy rozpowszechniali zakazane księgi byli uważani za heretyków.

  A w dyrektywach dla inkwizytorów tak czytamy:

  “Ze względu na konieczność zbawienia wszyscy wierzący w Chrystusa są poddanymi rzymskiego Pontifa, który nosi dwa miecze i sądzi wszystkich, nie będąc sądzonym przez kogokolwiek. Oznajmiamy, mówimy, definiujemy i ogłaszamy, że poddanie się rzymskiemu Pontifowi jest konieczne do zbawienia.”

  „Heretykiem jest ten, który nie wierzy w to, czego naucza hierarchia rzymska. Heretyk zasługuje na bóle ognia. Zgodnie z ewangelią, kanonami, prawem cywilnym i zwyczajami, heretyk musi zostać spalony.’

  „ Heretykiem jest ten, kto odstępuje od któregokolwiek artykułu wiary.”

  „Spowiednicy nie mogą udzielać rozgrzeszenia tym, którzy przechowują księgi uważane za potępione. Ten, kto pisze książki zawierające herezję zostanie uznany za heretyka. Ten, kto przechowuje zakazane książki, zostanie uznany za sprzymierzeńca heretyków.”

  „Ten, kto grzebie zwłoki ludzi, którzy byli ekskomunikowani, bądź tych, którzy ich przyjmowali, bronili albo byli ich zwolennikami, nie otrzyma rozgrzeszenia dopóki nie wykopie zwłok, a miejsce to zostanie pozbawione zwyczajowej nietykalności grobu.”

  „Heretyk może zostać oskarżony i potępiony po śmierci.”

  „Po śmierci heretyka jego majątek zostanie zajęty.”

  Dyrektywy dla inkwizytorów

  Jeśli idzie o interpretację Pisma, to papieże powykręcali ją na swój użytek, dlatego zabraniali innym jej czytania, a jesli ktoś podważył ich interpretację, natychmiast był oskarżany o 'prywatną interpretację."
 • dust-on-the-wind 20.03.12, 22:26
  słuchaj zakonna .... to że tobie wyprano resztki mózgu to twój problem. Ale ludzie już mają dość kłamstw klechów. I wasza władza właśnie kończy się. Nul - zero paniusiu,. Nie będzie bajania i straszenia piekłem. Będzie gorzej - skończy się kasa od jeleni. I trzeba będzie pracować!!!! I to będzie dla was szamanów - Armageddon!!!! koniec obleśnych klechów macających nasze dzieci. Niech macają takie ... jak ty.
 • przemicha 20.03.12, 13:02
  "Kościół jest planowo atakowany przez różne środowiska libertyńskie, ateistyczne i masońskie". jak powiedział arcybiskup michalik całkiem niedawno. no i proszę, znów atak! ale my wiemy komu to służy! jakiej obrzydliwie złej sprawie! wiemy jakie podłe siły chcą zniszczyć naród polski, którego prawdziwą ostoją jest tylko kościół. i odetniemy te brudne łapska grzeszników podniesione na święty kościół powszechny! ;)
 • anna22290 20.03.12, 13:14
  czy wy zyjecie na tym swiecie czy jestescie tak juz zdegenerowani i oglupiali ze nawet DZIECI WAM NIE ZAL TO SA BANDYCI I FIZYCZNI I PSYCHICZNI jakim zwyrodnialcem trzeba byc zeby bronic ksiezy POSWIECAJAC DZIECI czy ty jeden z drugim jestes rodzicem ,jestes gorszy nawet od zwierzat bo zwierzeta swoje potomstwo chroni A WY POLSKA CIEMNOTO WLASNE DZIECI ODDALIBYSCIE TYM ZBOCZENCOM W IMIE WIARY CIEMNY GLUPI NARODEK i to nic z PATRYJOTYZMEM ANI Z BOGIEM NIE MA WSPOLNEGO BANDA IDJOTOW I TO ZWYRODNIALYCH
 • te_rence 20.03.12, 13:14
  nieźle ci mózg sprali... nauka religii od przedszkola nie poszła w las

  Polska to nie kościół katolicki!
  sekularyzacja teraz!

  Ślimak, który kwiaty ślini,
  Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała
  Fałszywa, dawna po cezarach wdowa,
  Kościół, — bez ducha bożego i słowa.
  Słowacki
 • jogar 20.03.12, 15:25
  Do przemichy- gdy czytam wypociny takich chorych katoli jak ja to mówię zdecydowane NIE
  dla finansowania kościoła. Tak ich brinisz to wyślij do nich swoje malutkie dzieci i pozwól je molestować. Jeżeli to ci nie przeszkadza to się lecz i lepiej byś nie miał dzieci.
 • majgug 20.03.12, 15:34
  bardzo, bardzo wazne slowo do przyswojenia: ironia. bez tego ani rusz.
 • przemicha 20.03.12, 22:31
  'bardzo, bardzo wazne slowo do przyswojenia: ironia. bez tego ani rusz.'

  bingo! jesli mam być szczery to pisząc poprzedni post, który mało kto zrozumiał, opatrzyłem go przypisem wyjaśniającym, że jest ironiczny. niestety, wykasowałem wyjaśnienie i zostawiłem tylko emotikon... niestety, przeliczyłem się liczac na powszechną inteligencję czytelników....

  majgug - dzięki za wyjaśnienie mojej intencji :)
 • jacek63 20.03.12, 15:49
  ta kobieta zbeszczeszczona to jest srodowisko libertyńskie ???
  ty zaślepiony człowieku !!! a brudne łapska to zabierz swoje od tego tematu !!!
 • husyta1 20.03.12, 13:02
  KRK stworzył system manipulacji psychoreligijnej, który kneblował usta ich ofiarom. Gdyby dziewczynka przyznała się w domu, że był molestowana przez księdza, dostałaby od rodziców po gębie i zakaz mówienia na ten temat. Więcej ...

  Gdyby katolik ujawnił publicznie, że ksiądz molestował go seksualnie, podlegałby automatycznie ekskomunice; taki był sens dokumentu, który kneblował usta ofiarom molestowania przez księży, Crimen sollicitationis, z 16 marca 1962 roku wydanego przez Święte Oficjum (obecna Kongregacja Nauki Wiary), który ujednolicał procedury postępowania w przypadku kapłanów lub biskupów Kościoła katolickiego oskarżonych m.in. o wykorzystywanie sakramentu pokuty do składania propozycji seksualnych penitentom. [...]

  Manipulacja psychoreligijna – kneblowanie ust ofiarom molestowania przez księży
 • obywatel_piszczyk 20.03.12, 13:11
  Większość tutaj oburzona, krzyczy, obraża klechów itd, tylko jak nadejdzie "ta chwila", poleci do takiego klechy w dniu ślubu, bo luba będzie chciała się polansować w białej, ślubnej kiecce. Wtedy ów klecha już nie przeszkadza ponieważ lans ważniejszy, a zdjęcia sprzed kościoła mus wkleić na Fejsbusia. Z pochówkiem identyczne cyrki, więc nie będę się powtarzał.
 • starblast 20.03.12, 13:16
  obywatel_piszczyk napisał:

  > Większość tutaj oburzona, krzyczy, obraża klechów itd, tylko jak nadejdzie "ta
  > chwila", poleci do takiego klechy w dniu ślubu, bo luba będzie chciała się pola
  > nsować w białej, ślubnej kiecce. Wtedy ów klecha już nie przeszkadza ponieważ l
  > ans ważniejszy, a zdjęcia sprzed kościoła mus wkleić na Fejsbusia. Z pochówkiem
  > identyczne cyrki, więc nie będę się powtarzał.

  Jesteś jakimś jasnowidzem? Znasz mnie lub innych forumowiczów i wiesz, że zaraz pójdą do kościółka się spowiadać, dać na tacę, pogrzeb czy ślub kościelny? U mnie jak nadejdzie "ta chwila" czy "inna chwila" możesz być pewien, że nie przyklęknę. Non serviam.
 • jacek226315 20.03.12, 13:24
  starblast napisal:>
  Jestes jakims jasnowidzem....?
  Przedmowca Twoj wyraznie napisal wiekszosc,wiec czego wziales to do siebie?No chyba,ze w mysl zasady uderz w stol......
 • starblast 20.03.12, 13:36
  Odpisałem temu gościowi, bo to u nich nagminne. Mierzą nas swoją miarą i biorą za hipokrytów. Akurat z KK nie mam nic wspólnego i niezamierzam, dlatego dokonałem apostazji.
 • anna22290 20.03.12, 13:16
  i tylko z tego powodu poleci a KSIADZ ZAROBI NA NICH ILE SIE DA OCZYWISCIE W IMIE BOGA
 • sim.salabim 20.03.12, 13:22
  Ciekawe poglady, tylko czemu takie prostackie? Ja mialam slub w ratuszu, i mialam na sobie biala sukienke. I co? Zakazane? Nie! No to nie oglupiaj ludzi.
 • te_rence 20.03.12, 13:31
  a tam do ślubu... niedługo większośc pobiegnie jaja święcić żeby im kapłan abrakadabra zrobił nad koszyczkiem... bo zoną każę bo rodzina bo trza się w kościele pokazać

  muszę napisać w testamencie żeby mi na cmentarz kapłana babilońskiego nie wpuszczać bo wstanę i pogonię
 • jacek63 20.03.12, 15:51
  a z tym masz rację - zachowania stadne ciągle na czasie
 • wilem07 20.03.12, 16:02
  a ja mam to w d.
 • hate-war 21.03.12, 07:56
  czyli w imię tego co napisałeś trzeba "przymykać oko na wybryki" takie jak :pedofilia,oszustwa,wyłudzenia itd.?
 • lux-ex-silesia 20.03.12, 13:18
  Abp Michalik próbuje zatrzeć własny grzech.
  m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,11374492,Sprawa_ksiedza_z_Tylawy__koscielne___zero_tolerancji__.html
  Jeśli naprawdę kocha Kościół Chrystusowy, to powinien natychmiast podać się do dymisji - jego funkcja Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski to gigantyczne zgorszenie.
  Wobec faktu krycia proboszcza - pedofila z Tylawy - zero tolerancji dla abp Michalika.
 • przemyslaw47 20.03.12, 15:46
  ...czarną zarazę można ruszyć!
  Już wcześniej gdzieś na forum napisałem, że gdyby
  moje dziecko, czy wnuczka /wnuk/ był ruszony przez
  czarnego bykasa to uciął bym mu fiuta wraz z jajami
  i zmielił bym to przez maszynkę. Napisałem też,
  ze sam bym się zgłosił do organów ścigania.
  Jestem ciekaw który z nas otrzymał by "gorszy" wyrok.
  Napisałem też, że przestrzegam wszystkich przed takim
  krokiem, Taki czyn jest karalny ! To okaleczenie !
  Ja bym tak zrobił.
  Dodałem też pytanie, właściwie zadałem pytanie, - czy te
  poszkodowane dzieciaki nie mają ojców, braci, dziadków ?
  Gdyby takich przypadków "ucięć" było 20, 30 , a może 100
  to czarni by śpiewali falsetem, i za każdym razem gdyby któryś chciał "pomieszać" dziecku
  to zapewne wystarczyła by mu " Renia Grabowska."
  Ostrzegam ponownie, nikogo nie namawiam, NIE DAJ BOże
  TO JEST KARALNE !
 • piesuczka 20.03.12, 12:14
  Mowia, ze Polak madry po szkodzie, ale ile szkod maja wyrzadzic sukienkowi, zeby w koncu ten ,,Polak,, przestal rzucac na tace i udawac, ze nic sie nie dzieje? Jak w kazdej instytucji, tak i w kosciele sa urzednicy glupi, pazerni i zboczeni, ale i porzadni. Niestety ci wymienieni wczesniej rzucaja bardzo zle swiatlo na swoja ,,instytucje,, a przelozeni zamiast tepic cos takiego.....udaja, ze nie widza. No tym sposobem stada owieczek sie nie powiekszy. I moze dobrze.
 • przemicha 20.03.12, 13:06
  no własnie... szkoda tych porządnych, którzy muszą 'firmować' całą tę hierarchiczną bezmyslność, by nie napisać gł....
 • hate-war 21.03.12, 07:58
  jak można być kimś porządnym i firmować taką organizację?!
 • starblast 20.03.12, 13:11
  piesuczka napisała:

  > Mowia, ze Polak madry po szkodzie, ale ile szkod maja wyrzadzic sukienkowi, zeb
  > y w koncu ten ,,Polak,, przestal rzucac na tace i udawac, ze nic sie nie dzieje
  > ? Jak w kazdej instytucji, tak i w kosciele sa urzednicy glupi, pazerni i zbocz
  > eni, ale i porzadni. Niestety ci wymienieni wczesniej rzucaja bardzo zle swiatl
  > o na swoja ,,instytucje,, a przelozeni zamiast tepic cos takiego.....udaja, ze
  > nie widza. No tym sposobem stada owieczek sie nie powiekszy. I moze dobrze.

  Niestety nigdy nie bedzie tak, że wszyscy przestaną płacić i popierać KRK. Sukienkowi musieliby zgwałcić wszystkich Polaków. Fujary by im odpadły i a poza tym w końcu trafiliby na kogoś kto odciąłby im ręce albo kuśkę. W ich chęci nie wątpie ;). Sam spotkałem się ze znieczulicą, że tylko gdyby chodziło o dzieci danej osoby to takiego księdza mogliby nawet zaciukać. To że inni cierpią niektórych nie obchodzi. Brakuje solidarności z ofiarami. Niektórzy mają też dług wdzięczności dla kleru, że kiedyś im pomogli i nawet gdyby ten sam człowiek okazał się skur..synem to nie skreślą go.
 • malabardzomyszka 20.03.12, 21:35
  Po co chodzic do kosciola? Droga do uszu pana Boga wszedzie tak sama, lepiej modlic sie w domu. To jak w Awganistanie lub Maroku. Zgwalcone kobiety sa wydawane za maz za gwalciciela i wszystko jest cacy. Honor zachowany. "Obudzta sie ludziska" nim bedzie za pozno.
 • boykotka 20.03.12, 10:33
  Kościół zachowuje się tak, jakby nic w tej sprawie się nie stało

  Kościół zachowuje się tak, że nie dość, że nie czuje się winny to jeszcze głośno krzyczy w innej sprawie "łapać złodzieja"

  Ja się pytam, kto od czego chce odwrócić uwagę np. w tej prawie ???

  I po co te dramatyczne teksty o nękaniu kościoła ???

  --
  /
 • tom.gorecki 20.03.12, 11:31
  boykotka napisała:

  > I po co te dramatyczne teksty o nękaniu kościoła ???
  >

  KTO "nęka <<kościół>>" - te 96% katolików? ;-)
  Swoją drogą, spirytus też ma 96% - przypadek, czy ktoś wziął ilość "łowiecek" z sufitu, znaczy etykiety?

  --
  "Za 6000 lat, gdy już ukończymy budowę trzech autostrad i zaczniemy budować czwartą, ktoś odkryje podobny grób - też będzie sensacja. Tylko, ze zamiast miedzianych ozdób będzie tam sygnet, dowód rejestracyjny BMW i komórka z aparatem, a w niej zdjęcia z czołowymi politykami (jakiś książe! Może lobbysta, może mafiozo?!)" (c) niejaki "antyliberal22" na forum gazeta.pl
 • frankyy 20.03.12, 12:08
  bp Michalik bronił księdza z Tylawy i nic nie zrobił żeby go ukarać, a teraz mówi o karaniu pedofilów?
  Mafia, zakłamanie i pozory moralności...
 • epupecki 20.03.12, 12:14
  W Holandii bronili zbrodniarzy, którzy kastrowali podejrzanych o homoseksualizm! Trudno mi nie myśleć o KK jako o organizacji przestępczej. Struktura mafijna, kryja swoich, gardzą skrzywdzonymi...
  --
  Eugeniusz Pupecki, Poznań
 • mieszkaniec_wszechswiatow 20.03.12, 10:37

  ia !!!
 • wlekawa 20.03.12, 10:37
  To realizacja zasady: Niech wasza lewa ręka nie widzi, co czyni prawa.
 • 3miastoorg 20.03.12, 10:51
  "Były proboszcz z Bojana, ksiądz Mirosław B., skazany za molestowanie nastoletniej parafianki, znalazł się w elitarnym gronie Kapituły Kolegiaty Staroszkockiej. Zaproszenie do kapituły otrzymał od... metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia. Skazany pełni funkcję kustosza - jest odpowiedzialny za majątek kapituły."

  "W grudniu 2009 roku proboszcz miał w swojej plebanii upić i molestować seksualnie 15-letnią parafiankę, która przyszła do niego po poradę. Duchowny, według zeznań dziewczyny, całował ją po szyi, uchu i w usta. "

  www.dziennikbaltycki.pl/artykul/458277,abp-glodz-powolal-bylego-proboszcza-z-bojana-do-kapituly,id,t.html
 • realizmforte 20.03.12, 10:53
  WIELKI SZACUEK do LUDZI, którzy głośno mówią i piszą o tych potwornych zbrodniach i skandalicznych zachowaniach hierarchów Kościoła katolickiego. Obrońcy sutannowej pedofilii powinni sami się zastanowić, jakie w sobie skrywają skłonności pedofilskie, skoro mają tyle tolerancji wobec zbrodniarzy,psychopatycznej bezczelności wobec ofiuar. Obronę naszych dzieci nazywają atakami na Kośció !!! Coś nie wyobrażalnego!! Nawet Hitler, Stalin, Mussolini i ich wyznawcy nie wykazywali tyle bestialstwa i demonicznej buty.
 • wanda43 20.03.12, 10:58
  I co z tego, ze krzyczą, że ostrzegaja, skoro mamuski i babunie nadal swoje dzieci i wnuki prowadzają lwom na pozarcie. I malo sie nie posikaja ze szczescia, gdy jakis ksiadz glaszcze po glowce kub czule caluje po glowkach.
  --
  oto ja
 • glog 20.03.12, 12:21
  prawda.
 • tacx 20.03.12, 12:17
  WIELKI SZACUEK do LUDZI, którzy głośno mówią i piszą o tych potwornych zbrodn
  > iach i skandalicznych zachowaniach hierarchów Kościoła katolickiego. Obrońcy s
  > utannowej pedofilii powinni sami się zastanowić, jakie w sobie skrywają skło
  > nności pedofilskie, skoro mają tyle tolerancji wobec zbrodniarzy,psychopatyczn
  > ej bezczelności wobec ofiuar.

  Stanowczo przesadzasz... Wśród klechów jest trochę osób które winny gnić w więzieniu ale nie można generalizować. Sam znam wielu sukienkowych którzy są w porządku i zyją naprawdę skromnie. Natomiast ta kasta purpuratów to degeneraci - faryzeusze bez krztyny przyzwoitosci. jak ktoś mi mówi że za od odszkodowań za pedofilię wara to może Głodzie i inne liczykrupy zwróca sie po utracone majatki do potomków Bieruta, bermana, Wasilewskiej? Niech oni zwracają to co zabrali. Niech Kosciół płaci za grzechy swoich pracowników dokonane na służbie a przede wszystkim niech Głodź zwróci obrazy do Muzeum narodowego w Wawie któe zagrabił w sposób złodziejski.
 • hate-war 21.03.12, 08:01
  jak już pisałem - nie rozumiem jak porządny człowiek może swoją osobą firmować takie dno??!
 • uzix 20.03.12, 13:07
  Ojjj. Gdyby ojcowie dziewczynek się zebrali i zrobili porządek z księżulem to by dzieci omijał w promieniu 5m. Widać ludzie się za bardzo ucywilizowali.
 • wmc-33 20.03.12, 11:03
  Tylawa to wyjątkowo zgniły owoc. Może Kościół ma jakieś świeże i ładne owoce w ofercie?
 • labandera 20.03.12, 11:06
  Chłopcy podejrzani o homoseksualne skłonności byli w latach 50. kastrowani w ośrodkach medycznych należących do Kościoła katolickiego. Gazeta "NRC Handelsblad" dotarła do dowodów dotyczących 11 takich przypadków.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11368156,Odkryto_dowody_na_przypadki_kastracji_nieletnich_w.html
 • pablobodek 20.03.12, 21:33
  labandera napisał:

  > Chłopcy podejrzani o homoseksualne skłonności byli w latach 50. kastrowani w oś
  > rodkach medycznych należących do Kościoła katolickiego. Gazeta "NRC Handelsblad
  > " dotarła do dowodów dotyczących 11 takich przypadków.
  >
  > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11368156,Odkryto_dowody_na_przypadki_kastracji_nieletnich_w.html

  Katoliccy funkcjonariusze wykastrowali chłopca 16 letniego, który poskarżył się policji na katolickie molestowanie, gwałcenie !!
  Takich było więcej !
 • 6.smiech 20.03.12, 11:08
  Polacy jednak musza byc najglupszym narodem swiata ze to toleruje.
  O wladzach i prokuraturze juz nie wspomne bo ci maja wazne sprawy jak Smolensk i wygrzebywanie trupow. Moje gratulacje.
 • bezspokoju 20.03.12, 11:38
  A po cichutku "autorytety moralne" w sutannach zagnieżdżą się w żłobkach, bo po przedszkolach apetyty nie są jeszcze zaspokojone. I pomyśleć, że Państwo jeszcze im za to płaci.
 • r0b0l 20.03.12, 11:10
  czarni zboczeńcy w majestacie prawa chodza z podniesioną głową??
  no to przywalić jednemu z drugim po ciemaku, zaraz minki zrzedną dzieciojebom.

  .
  Nie nawołuje do nienawiści i nie podżegnuje do przemocy, apeluje o wymierzenie sprawiedliwości.

  .
  Ps. W Tylawie to czerwonego kura trzeba
  --
  Twoje komentarze budzą nasz niepokój. Zanim skomentujesz, musisz rozwiązać test.
 • maura4 20.03.12, 11:16
  Pan zapewne miał jakieś traumatyczne przeżycia, bo my ( Kempa i Girzyński) mamy cudowne, wspaniałe przeżycia związane z religią i kościołem - zwróciła się wczoraj u Lisa do Bartosia Kempa, ze złośliwym uśmieszkiem.
  Wiele tysięcy ludzi na całym świecie ma traumatyczne przeżycia związane z tym, że rodzice naznaczyli ich katolicyzmem i nie potrafili zapewnić im bezpieczeństwa, kiedy byli dziećmi. Pismo w sprawie molestowania dziewczynek do JP2 bez odpowiedzi. Kogoś to dziwi ? Pisma do polskich biskupów bez odpowiedzi. To żadne zaskoczenie. Molestujący dzieci ksiądz otoczony opieką przez samego abp. Michalika. To też nic dziwnego. Biedny, poszkodowany księżulo. No i ta pogarda dla wiernych owiec w polskim kościele, to norma. Nawet nie zasługują na to, aby odpowiedzieć na dramatyczny list.
 • szczypopasku 20.03.12, 11:18
  wreszcie temat tabu o kościele i jego pasterzach pękł i rozlał się na cały kraj.Biskupi typu Michalik powinni przeprosić za swoje wiekowe grzechy i odejśc na "zasłużoną emeryturę".Swiadomośc powoli ale wzrasta naszego społeczeństwa i tj.cud XXI wieku!!!!
 • bezspokoju 20.03.12, 12:32
  Przeprosić ? Przeprosiny pewnie byłyby tak samo szczere, jak ich modlitwy. Przecież to gniazdo zakłamania i obłudy powinno od dawna siedzieć w pierdlu i wypłacać SOWITE odszkodowania ofiarom swoich zboczeń.
 • rockawy 20.03.12, 13:23
  Przeprosc? wolne zarty. proponuje przeczytac wywiad z tymze dziadem zwanym biskupem Michalikiem . Zachecam.
  Ile w nim klamstw,bezczelnosci,ignorancji , tupetu i odkrecania kota ogonem .Szok! Brakuje slow na okreslenie tej "skromnej'i 'dobrotliwej" osoby.
  Osobiscie z takim typem nie chcialbym miec nic do czynienia.
  KK uczestniczy w przestepstwach pedofilskich ukrywajac podejrzanych i wlasciwie to Michalik w USA zostalby rowniez skazany.
  Wlasnie nadszedl czas by te dziewczynki ,dzis kobiety rozpoczely dzialania w celu uzyskania rekompensaty/odszkodowan od KK w Polsce.
 • j-44 20.03.12, 11:21
  To w większości - towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Piszę " w większości" bo tym wyrażam swoją nadzieję, ze istnieje ta mniejszość inna niż pedofile pod przykryciem.
  Dla posla PiS -Girzynskiego - ilosć zasług Kościoła nie pozwala na uwagę nad tym problemem,jakoby marginalnym.
  Ciekawa postawa posla RP.....
 • kate_00 20.03.12, 11:46
  www.nie.com.pl/art21281.htm

  --
  W teorii nie ma różnicy między praktyką, a teorią. W praktyce jest.
 • mahi66 20.03.12, 13:07
  Ja pie....olę, i to ma być miłosierny ksiądz - q...wa, tylko delegalizacja KK nas ocali. Współczuję temu policjantowi i jego rodzinie i życzę, żeby prawda wyszła na jaw, a za nią solidne odszkodowanie dla opisanego policjanta i jego rodziny.
 • black.katharsis 20.03.12, 13:49
  Dzięki za ten link, kolejny element do układanki pokazujący zgniliznę kk... przed tymi łajzami najlepiej leżeć plackiem, tytułować "jaśnie panie" i całować po rekach... Bez przesady, ale każdy klecha, z którym musiałam wejść w kontakt toczył pianę z pyska, kiedy grzecznie zwróciłam się do takiego "proszę pana", chociaż uważam że na żadną formę grzecznościową nie zasługują. Zawsze padał tekst "po pierwsze nie pan tylko KSIĄDZ". Prawo nam zabrania zrobić błyskawiczny porządek i powywieszać złoczyńców na latarniach, tudzież potopić w morzu, ale nagłaśnianie pospolitego skur*****stwa to coś co należy robić.
  Artykuł jest z 2009 r., czy ktoś wie może jak się potoczyły losy tego policjanta i jego rodziny?
 • antropoid 20.03.12, 11:51
  oznaki funkcjonowania rozdziału Kościoła od państwa.  "Nikt z Kościoła nie wykonał żadnego gestu. Nie przeprosił, nie przyszedł, nie napisał listu."

  Bo przyznanie się do draństwa i walenie łbem w mur w żalu za grzechy łaskawie pozostawiono tylko owieczkom. "Pasterzy" to nie dotyczy, ich winy są winami "całego Kościoła" (łącznie z wiernymi...). Wina "pasterza" jest indywidualna tylko wówczas, gdy pojawia się temat ew. wypłacania odszkodowań.  "A teraz abp Michalik mówi o otaczaniu pomocą i zadośćuczynieniu moralnym ofiarom pedofilii?!"

  Bo tę moralną "pomoc" Michalik i jemu podobni rozumieją przez "żałowanie" ofiar z ambon, albo jeszcze lepiej - w mediach. Zwłaszcza jeśli wiąże się to z ujawnieniem personaliów ofiar, "pomoc" jest większa i daje większą satysfakcję "pomagającym".


 • mtt44 20.03.12, 12:03
  to meloestowanie przez ksierzy ,mnichow czy nauczycieli bylo mozliwe ,sadze ze nadal jest mozliwe poniewarz nikt kto mugl cos zrobic nie zrobil -latwiej patrzec w druga strone i udawac ze sie nie widzi .
  Kazda osoba - dla mnie - ktura nic nie zrobila nic zeby temu zapobiec jest tak samo odpowidzialna jak gluwny winowajca .................
  I to nie jest atak na na cherzcijanizm .......moze krytyka tej instytucji
  ona padnie i to nie czy ...tylko kiedy
  uklony form down under
 • marslaw1 20.03.12, 11:54
  Stary sku...el z tego rozmodlonego michalika! Piepszyć go.....;
 • jurek4491 20.03.12, 11:56
  Funkcjonariusze kościoła katolickiego to najbardziej wredna,podła i zakłamana grupa funkcjonująca na terenie naszego kraju.
 • oszolom-z-radia-maryja 20.03.12, 11:59
  by odwrócic uwagę od katastrofalnych skutków rzadów PO
 • connanzcymmerii 20.03.12, 12:38
  dziadku lub księże dobrodzieju, jak tam sobie wolisz. Dla was każdy NIEWYGODNY dla was temat jest tematem zastępczym.
 • pablobodek 20.03.12, 21:45
  connanzcymmerii napisał:

  > dziadku lub księże dobrodzieju, jak tam sobie wolisz. Dla was każdy NIEWYGODNY
  > dla was temat jest tematem zastępczym.

  Jeśli zwracasz się do ojca swego ojca to okej.
  Ale nie obrażaj, proszę, starszych Polaków.
  Dziadkiem i to wielokrotnym jestem od wielu już lat i niczego tak nie pragnę, jak wypowiedzenia konkordatu, wyrzucenia religii katolickiej z przedszkoli i szkół, a także postawienia przed sądami gwałcicieli naszych dzieci i wnuków.
  Pozdro, Ruchu Palikota, tak trzymać !!
 • antobojar 20.03.12, 15:17
  .. dużo lepiej przyjmowała księży topionych w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej...
  Chociaż.. zaraz za Tylawą, jest taki głębszy zakręt gdzie się dzieciaki w lecie kąpią...
  --
  "WZGLĘDNOŚĆ MA ZASTOSOWANIE W FIZYCE.... NIE W ETYCE.."

  "Relativity applies to physics, not ethics"
  Albert Einstein
 • 6.smiech 20.03.12, 12:00
  Temu niby ksiedzu to nalezy sie obciac ten wisiorek aby juz nigdy nim dziecmi nie pomiatal.
  Rozwiazac konkordat !!!
 • gostek_2 20.03.12, 12:00
  dlaczego mnie to nie dziwi?
  no i oni się jakoś, ku*wa, żadnego piekła nie boją, wiedzą swoje, a ciemni parafianie głusi i ślepi dalej całują pierścienie i oddają swoje dzieci obleśniakom
  chyba, że pobożni tatusiowie w domowych pieleszach robią to samo swoim dzieciom

  co się jeszcze musi stać, żeby z tą bandą zrobiono porządek
 • black.katharsis 20.03.12, 13:59
  > co się jeszcze musi stać, żeby z tą bandą zrobiono porządek

  Jak to co? Któryś zboczony klecha musi się dobrać do dziecka jakiegoś prominentnego polityka. Wtedy i tylko wtedy tam na górze poziom wkur***nia osiągnie właściwy pułap. My szaraczki jesteśmy przecież tylko niewolnikami, tudzież mięsem armatnim w zależności od potrzeby
 • dyziak 20.03.12, 12:04
  UWAGA ! SEKTA !
  Na terenie naszego kraju działa bardzo groźna organizacja podszywająca się pod działalność religijną. Sekta ta ingeruje w życie rodzin, wykorzystując finansowo swoje ofiary, a nawet manipuluje życiem całego kraju poprzez wpływanie na stanowienie prawa. Organizacja ta jest wielkim międzynarodowym koncernem świadczącym usługi religijne i ma wielką sieć ośrodków na wszystkich kontynentach.
  Przeczytaj punkty, które charakteryzują działalność tej największej sekty. I Ty też musiałeś ( musiałaś ) się z nią zetknąć.
  1. Struktura władzy w sekcie jest niedemokratyczna. Z jej struktur hierarchicznych wykluczone są wszystkie kobiety oraz żonaci mężczyźni. Na życie sekty wpływ mają jedynie specjalnie dobrani i przeszkoleni nieżonaci mężczyźni, którzy ślubują swoim zwierzchnikom ślepe posłuszeństwo. Główny przywódca sekty, jej dyktator, który każe uważać się za nieomylnego. 2. Ludzie uzależnieni od sekty, zwani także wiernymi, nie maja żadnego wpływu na ważne decyzje swojej organizacji. Nawet na zarządzanie pieniędzmi sekty, które posłusznie jej przekazują.
  3. Mimo że mężczyźni kierujący sekta słyną z rozwiązłego trybu życia, od pozostałych członków organizacji żądają przestrzegania bardzo rygorystycznych zasad. Zabraniają używać środków antykoncepcyjnych, potępiają sex. pozamałżeński, zabraniają rozwodów i powtórnych małżeństw. Wszystkim, którzy nie akceptują tych zasad, sekta grozi wiecznym potępieniem i już tu na ziemi piętnuje ich oraz uprzykrza życie.
  4. Wśród mężczyzn kierujących sektą na wszystkich szczeblach jej struktury występuje zadziwiająco często skłonność do wykorzystywania seksualnego dzieci. Sekta wymyśliła sprawny system chronienia przestępców seksualnych w swoich szeregach. Przenosi ich z jednej placówki na inną, a gdy trzeba, ukrywa ich także w odległych krajach
  Smutny obraz kościoła katolickiego. Z zebranych danych wynika, że w Kościele w Stanach Zjednoczonych zanotowano dotychczas 4500 przypadków seksualnego wykorzystywania nieletnich. W Brazylii o nadużycia oskarżono 1700 księży, w Irlandii tysiąc duchownych musi odpowiedzieć za 30 tysięcy przypadków pedofilii. Ponadto, w Australii za pedofilię skazano 110 księży. Chłopcy podejrzani o homoseksualne skłonności byli w latach 50. kastrowani w ośrodkach medycznych należących do Kościoła katolickiego. W Polsce księża jeszcze zatajają tragedię pedofilska.
 • h853 20.03.12, 14:42
  Dlaczego KK jest tak oczerniany i zwalczany.,a gdy był potrzebny do walki w PRL był dobry.
  Czy został tylko wykorzystany do przejęcia władzy, wywyzszony po to by teraz katolików i KK degradować. Ja juz wiem kto to czyni to źli źydzi ktorzy wykonują cele i zadania mędrców syjonu google, w celu przejęcia władzy nad światem i zniewolenia chrześcijan. Teraz przez 30 lat żydojechowi wychodowali niby księży ktorzy niby molestuja, w co ja nie wierzę to jest celowe oczernianie Kościoła by zniechęcić katolików i zmusić do odejścia z KK. Bo jednym z celów zydojechowych jest właśnie zdegradowanie KK by utworzyć swoje zydowskie krolestwo o czym także skrzecą od ponad 100 lat Żydojechowi. A Bóg wszystko widzi i slyszy jak szanujecie bliźniego swego. To molestowanie to raczej dotyczy żydojechowych co nawet sama widziałam, natomiast żeby ksiądz katolicki molestował nie widzialam i nie slyszalam. Więc oszczędźcie sobie tych oszczerstw i ataków na KK bo Bóg jest nie rychliwy ale sprawiedliwy. Nie czyńcie bliźniemu co wam żydzi nie miłe byście znowusz nie sprowokowali że nowy hitler zmartchwychwstanie. Bo ja teraz wiem dlaczego hitler tak dążył do wyniszczenia zydów, bo jesteście zlymi, bezwzględnymi, zawziętymi, barbarzyńcami dla których wladza i pieniądze tylko się liczą, do których to celów idziecie po trupach. Od złych żydów bandytów morderców złodzieii i oszustów wybaw na Panie Boże Wszechmogący.
  DobroPolski jest najważniejsze.
 • obywatel_nienumerowanej_rp 21.03.12, 00:02
  h853 napisała:

  > Dlaczego KK jest tak oczerniany i zwalczany.,a gdy był potrzebny do walki w PR
  > L był dobry.
  > Czy został tylko wykorzystany do przejęcia władzy, wywyzszony po to by teraz ka
  > tolików i KK degradować. Ja juz wiem kto to czyni to źli źydzi ktorzy wykonują
  > cele i zadania mędrców syjonu google, w celu przejęcia władzy nad światem i zni
  > ewolenia chrześcijan. Teraz przez 30 lat żydojechowi wychodowali niby księży k
  > torzy niby molestuja, w co ja nie wierzę to jest celowe oczernianie Kościoła by
  > zniechęcić katolików i zmusić do odejścia z KK. Bo jednym z celów zydojechowyc
  > h jest właśnie zdegradowanie KK by utworzyć swoje zydowskie krolestwo o czym ta
  > kże skrzecą od ponad 100 lat Żydojechowi. A Bóg wszystko widzi i slyszy jak sza
  > nujecie bliźniego swego. To molestowanie to raczej dotyczy żydojechowych co naw
  > et sama widziałam, natomiast żeby ksiądz katolicki molestował nie widzialam i n
  > ie slyszalam. Więc oszczędźcie sobie tych oszczerstw i ataków na KK bo Bóg jest
  > nie rychliwy ale sprawiedliwy. Nie czyńcie bliźniemu co wam żydzi nie miłe byś
  > cie znowusz nie sprowokowali że nowy hitler zmartchwychwstanie. Bo ja teraz wie
  > m dlaczego hitler tak dążył do wyniszczenia zydów, bo jesteście zlymi, bezwzglę
  > dnymi, zawziętymi, barbarzyńcami dla których wladza i pieniądze tylko się liczą
  > , do których to celów idziecie po trupach. Od złych żydów bandytów morderców z
  > łodzieii i oszustów wybaw na Panie Boże Wszechmogący.
  > DobroPolski jest najważniejsze.

  Mam rozwiązanie twojego problemu, ty proboszczowe poruchadło...

  Albo przestań brać te proszki, które bierzesz, albo weź ich tyle, żeby zobaczyć światełko w tunelu i nie kalać więcej ziemi swoim chodzeniem po niej.
  Ze wskazaniem na tę drugą opcję.

  .............................................................
  Co łączy rozbiory, wojny światowe, stalinizm, konkordat i wybór Kaczyńskich na premiera/prezydenta RP? Wszystkie te wydarzenia są formą okupacji narodu polskiego przez żądnych władzy zwyrodnialców.
 • dziadzioniunio 20.03.12, 12:05
  okarze się jakiś redaktor z GW, to czy przepraszać i wyplacać odszkodowanie ma Agora? Kompletny idiotyzm. To konkretny człowiek jest zboczeńcem i jego trzba karać i żądać zadośćuczynienia. Tyle, że niektórym antyklerykalizm zamyka oczy.
 • kotek.filemon 20.03.12, 12:11
  dziadzioniunio napisał:

  > okarze się jakiś redaktor z GW, to czy przepraszać i wyplacać odszkodowanie ma Agora?

  Jeśli instytucjonalnie zaciera ślady, zastrasza ofiary i kryje sprawców, to why not?

  --
  The poems, they hurt...
 • dziadzioniunio 20.03.12, 12:19
  Jeśli instytucjonalnie zaciera ślady, zastrasza ofiary i kryje sprawców, to why
  > not?

  :) Fajne bzdury. Biedna ta policja i prokuratura, ktora nie może ścigać zboczeńca bo go kościół "kryje":)
  Ludzie, nie urągajcie zdrowemu rozsadkowi, tylko dlatego, ze was próbują szczuć jak bezrozumne pieski.
 • borsuk112 20.03.12, 13:13
  dziadzioniunio napisał:

  > Jeśli instytucjonalnie zaciera ślady, zastrasza ofiary i kryje sprawców, to why
  > > not?
  >
  > :) Fajne bzdury. Biedna ta policja i prokuratura, ktora nie może ścigać zboczeń
  > ca bo go kościół "kryje":)
  > Ludzie, nie urągajcie zdrowemu rozsadkowi, tylko dlatego, ze was próbują szczuć
  > jak bezrozumne pieski.

  może ty przejrzyj na oczy, a potem pouczaj innych
 • pani_basia 20.03.12, 12:16

  Właściwie tak powinno być, jeśli molestujący będzie wykorzystywał swoją pozycję redaktora w dużej firmie, a firma będzie go kryła, przenosząc z działu młodzieżowego do sportowego czy ekonomicznego.
  Firmy odpowiadają finansowo za molestowanie, którego dopuszcza się ich pracownik na terenie "służbowym". Znane są przypadki, gdy uczelnia płaciła odszkodowanie studentce, gdy oskarżonym o molestowanie był wykładowca; tak samo jest w biznesie (tym biznesie bardziej odpowiedzialnym).
 • nononsens 20.03.12, 12:17
  Jeżeli molestowanie nastąpiło by w pracy, lub pracodawca by zignorował poprzednie tego typu sytuacje to jak najbardziej. Kościół musi zapłacić za molestowanie dzieci przez jego pracowników zwłaszcza w przypadkach gdzie ignorował lub taił sytuacje tego typu
 • guru133 20.03.12, 12:49
  ukrywa go przed wymiarem sprawiedliwości, tak jak to czyni abp Michalik i inni podobni mu purpuraci, to zgodnie z prawem, ponosi się również odpowiedzialność - w tym finansową - za takie postępowanie.. no ale dla czcicieli złotego cielca i ich przydupasów, takie rozumienie sprawiedliwości jest oczywiście nie do przyjęcia, bo najważniejsza jest kasa!
 • gaissa 20.03.12, 13:01
  Jeśli krzywdziłby dzieci w budynku pracodawcy, np. podczas jakichś spotkań dziennikarskich z dziećmi, to jak najbardziej.

  --
  "Freedom is a spaniel that grows weak and flabby if it be not excercised. So excercise your dog, sir, that's the trick"
 • dealer.krokodyla 20.03.12, 12:06
  jak tam reforma emerytalna panie Tusk i Pawlak?
 • marekwalbrzych 20.03.12, 12:06
  Obłuda i powszechna bezkarnośc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka