Dodaj do ulubionych

Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia t...

16.04.12, 07:22
jak w przypadku soli narod jest za glupi by sie dowiedziec kto go trul
Obserwuj wątek
  • wj_2000 Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia t... 16.04.12, 07:24
   Ciekaw jestem czy Autor wie ile atomów znajduje się w najmniejszym widocznym okruszku czegokolwiek? Zapewne nie wie. Są ich biliony - dodając taki rozpuszczony okruszek do tony żywności uzyskamy jeszcze tysiące atomów w najmniejszej łyżeczce.

   Tak! We wszystkim co autor je czy pije jest i kadm i złoto i srebro i arsen. Cała tablica Mendelejewa.
   Jeśli lekarz nie wypowiada się o ILOŚCI i o SZKODLIWOŚCI, to mówienie, że jest kadm jest podłą manipulacją. Bo SUGERUJE od razu że normy są przekroczone. A są? Nie wiadomo!


   --
   "Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta."
   • olias Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 08:03
    pomyliły ci się jednostki. na pewno nie biliony. pozdrów swojego nauczyciela chemii .... a, nie macie teraz chemii.
    dla twojej informacji - wiedza z medycyny - do wywołania raka w organizmie człowieka wystarczy 1 (słownie: jedna) cząsteczka związku rakotwórczego. np. związku kadmu. jak jest ich więcej, to oczywiście rośnie prawdopodobieństwo. Proste, ale musisz uwierzyć na słowo, bo w tej waszej zreformowanej szkole rachunku prawdopodobieństwa też nie macie.

    W chwili obecnej na mocy Dyrektywy unijnej zakazane jest stosowanie związków kadmu w ogóle w dowolnych tworzywach sztucznych powyżej 0,01%. Nie wolno nawet mieszać tworzywa z kadmem by opchnąć towar poza UE.

    Co do tego czy zawartość kadmu w suszu przekraczała normy czy nie - to zależy od wysokości kosztów jakie "biznesmen" zdecyduje się ponieść. Wynik da się kupić, to RP III, a nie państwo prawa. Czytasz jak szwagier z Sanepidu sprawdza rodzinę i nawet się nie dziwisz .... tak wygląda dobrze ukształtowany leming.
    --
    władzy raz zdobytej nie odda żadna ze stron Okrągłego Stołu
    • jean_zatapathique Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 10:54
     Trzeba wychodzić na ulice i domagać się od rządu ochrony naszego zdrowia i naszych interesów. Jak sami nie zadbamy o swoje sprawy, to nikt tego za nas nie zrobi. To jest straszne, że ludzie w milczeniu jedzą truciznę. Matki szykują nieświadomie porcje chemii niszczącej organy wewnętrzne ich pociech. Wszyscy, za ciężko wypracowane pieniądze faszerujemy się g...m i jeszcze wspieramy system, który w nas to g...o wciska. Mam nadzieję, że nasi sąsiedzi usłyszą o tej aferze i zaprzestaną sprowadzania żywności z Polski. Może to zmusi urzędy a przede wszystkim producentów do uczciwości.
    • wj_2000 Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 21:27
     olias napisał:

     > pomyliły ci się jednostki. na pewno nie biliony. pozdrów swojego nauczyciela ch
     > emii .... a, nie macie teraz chemii.

     Liczba Awogadro to 6*10^23. Tyle atomów jest w molu czegokolwiek. Mol kadmu do 112g, a jego gęstość 8,6g/cm^3, zatem mol, owe 112 g zajmuje objętość ( w zaokrągleniu) 13 cm^3. W centymetrze sześciennym jest go 1/13 mola, czyli (znów w zaokrągleniu) 5*10^22.
     Co to jest okruszek. Milimetr sześcienny to sporo - jak kryształek cukru. Ale kostka o krawędzi 0,1mm to już jest rzeczywiście trudno zauważalny okruszek. Kostka taka mając bok 100 razy mniejszy od cm jest co do objętości milion razy mniejsza. A więc atomów kadmu będzie w takim okruszku 5*10^16, czyli PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY BILIONÓW.


     --
     "Wesołe jest życie staruszka, wesołe jak piosnka jest ta."
    • wmc-33 Nie o to chodzi 16.04.12, 08:10
     Z pewnością w suszu było też parę atomów rtęci, ale to nie powód do ogłaszania, że susz zawierał rtęć, ale nie powiemy ile, nie powiemy czy był to poziom niebezpieczny dla zdrowia, czy były przekroczone normy, ani do jakich produktów susz dodano. Takie postawienie sprawy po aferze z solą dowodzi, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności są nie tylko skorumpowane, ale też totalnie skretyniałe.
    • arsenmagus Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 08:35
     Czy kadm nalezy do zwiazkow persystentnych?
     Raczej nie, tylko dlugotrwale trucie powoduje narastanie kadmu w organizmie, jak przy produkci lozysk, galwanizerniach, hutach, katalizatory.
     Zoladek i jelita raczej nie pobieraja malych stezen kadmu tak jak olowiu.
     Gorzej jest u palaczy tytoniu oraz w zpyleniu zwiazkami kadmu, przez pluca pobiera sie prawie 100% metali ciezkich.
     To wiadomosc dla palaczy, stosowane surowce do prdukcji niezbednych nawozow fosforowych zawieraja b. duze ilosci kadmu, ale tez uranu 235, nieodpowiednio oczyszczony surowiec, a tak jest stwaza problemy producentom nawozow, ale przez ciagly nadzor analityczny, maja opanowany i bezpieczny proces produkcji.
     Wniosek nasuwa sie jeden na stanowiskach odpowiedzialnych zasiadaja ludzie jak J, Gowin. Z. Ziobro przygotowani, ale jakby do innych zadan, natomiast w bufonadzie ego.
     W ilu zakladach prezesem sa ludzie po teologii bo proboszcz chcial?
   • szpak.nie Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 07:57
    Znajomy prowadził knajpę piwną z żoną i jak tylko nastała Druga Irlandia, czyli gdy już p[rzewalono nawet rezerwę em,erytalną i nie było juz po co sięgnąć, zlazły mu się wszelkie możliwe kontrole z wszelkich możliwych urzędów, łaziły, węszyły, mierzyły czy ręczniki we właściwym miejscu, czy stół odpowiedniej długości, nawrzucalki mu nmandatów na tyle, ze musiał zwinąć interes, bo co on mógł, tylko płacić i potakiwać. W tym samym wielkie koncerny bezkarnie produkowały i sprzedawały trujące zarcie w wielkich ilosciach i tu nmiec się nie dało...
    Bo kontrole są dla maluczkich, dla nich też rak gratis.
   • mikelondon Re: A co z aferą solną?? 16.04.12, 08:15
    morsick napisał:

    > Dowiemy się czegoś? Będą jakieś konsekwencje?

    Pewnie, że będą. Czesi wprowadzą zakaz importu polskiej "żywności".
    --
    Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków (Mark Twain).
  • abba2010 Re: teraz juz Czewsi mają 16.04.12, 07:45
   podstawy do anulowania pozwolenia na handel polska żywnością. Brawo, a co na to Pawlak? Przecież to w jego rolniczy sektorze się dzieje. Czy tego polskiego burdelu nie można zakończyć, do czego my zdążamy? Do samozagłady?
  • ji A gdzie dziennikarstwo? 16.04.12, 07:49
   Jakiś biznesmen, jakiś susz jakieś makarany a konkrentnie nazwa firmy - nazwy firm dodających to g... do żywności i kto personalnie w sanepidzie za to odpowiada jaki .... kontrolował tą firmę. Aferę solną zamieciono pod dywan ciekawe czy zamiotą i to - brak kontoroli i nadzoru nad produkcją żywności a haccap miał może blokada dostaw przez państwa ościenne makaranów i innyhc zmusi służby do działań.
  • olias Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 07:52
   niewolnik ma zapierd... na zapewnienie właściwego standardu "biznesmenom", a nie męczyć się nad takimi duperelami. w końcu chodzi o to by popracował, zszedł i by było kolejne pokolenie do pracy.

   stan lemingizacji narodu przeraża mnie. takie informacje opublikowane w latach 80. spowodowałyby pożary komitetów.
   --
   władzy raz zdobytej nie odda żadna ze stron Okrągłego Stołu
   • kupalnik Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 09:44
    Masz rację, w tamtych (słusznie minionych) czasach oburzenie ludu pracującego miast i wsi wstrząsnęłoby niejednym komitetem, a winni przestępstw skończyliby migiem w kryminale, oczywiście "w skarpetkach". Dzisiaj mamy demokrację, społeczeństwo "obywatelskie", władza się z nami liczy i szanuje nas i o tym wszystkim możemy sobie popisać na różnych forach. Od wiedzy tejemnej wara nam.... ale się porobiło.
   • freitag23 Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 16:57
    Najgorszym jest to, iż sytuacja bezkarności jest zjawiskiem powszechnym. Dziś GW podała, iż kopalnie "Bytom-Centrum" i "Sosnica-Makoszowy"fedrują nielegalnie, czyli niezgodnie z koncesją, doprowadzając do ruiny wszystko co na powierzchni. Dzielnica Bytomia, Karb znika z powierzchni. Urząd Górniczy, oczywiście wyższy, odpowiedzialnością za bytomską katastrofę obarcza rzeczoznawców budowlanych, którzy, przed rozpoczęciem eksploatacji, żle ocenili stan techniczny budynków ? I co, ano nic, sprawę zamieciono tak jak z solą przemysłową a wg tupeciarskiego ministra rolnictwa, nikt nie umarł. Pytam, czy były minister od sportu nia miał racj ?
  • sthoss kolejna wpadka sanepidu! 16.04.12, 07:58
   Czas chyba wysadzic całe to towarzystwo wzajemnej adoracji z siodła. Parę lat więzienia dla skorumpowanych urzędników + dożywotni zakaz pracy w urzędach państwowych skutecznie uniemożliwi tym oszustom i nierobom dalsze działanie na szkode zdrowia Polaków, a nam wszystkim przedłuży troche życie.
  • ralfx I po jaką cholerę nam ta informacja?? 16.04.12, 08:06
   Co z tego skoro do dziś nie dowiedziałem się jakie firmy dodawały sól drogową do żarcia? Główny inspektor sanitarny kraju jak i cała prokuratura włącznie z CBA i innymi tworami widać jest zamieszana lub powiązana z producentami jaj, soli i cholera wie czego jeszcze czyli jest mafią i dlatego nie są ujawniane informacje. Jest gorzej niż za Stalina. Za Stalina to przynajmniej SB by przyjechało, spałowało delikwentów, ewentualnie pod mur i szpadlem w łeb.
   Jest to jak widać posrany kraj - chamy z tej rządowej mafii zajmującej stołki powinny żreć tę sól, te jaja tak długo aż by zdechli.
  • forumowiecgwna Re: Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia 16.04.12, 08:14
   Przeciez wg tuska i pawlaka zywnosc w polsce, szczegolnie ta "od polskiego rolnika" jest najzdrowsza i najlepsza na swiecie?

   To ze nie mamy zadnych sluzb ktore moglby namierzyc jakies przekrety - a tylko "wpadna" na takie ktore trwaja kilka lat, albo sa dramatycznym zlamaniem przepisow, to juz niewazne. Wazne zeby bylo liberalnie i spokojnie w rzadzie.
  • gregviii Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia t... 16.04.12, 08:16
   Hmm cóż afera z solą w wielkopolsce, afera z suszem jajecznym w wielkopolsce.

   HELLOO PROKURATURA! Od 8 lat dzieją się cuda wianki w tym województwie! Prawo i procedury są nie przestrzegane, tysiące ludzkich żyć zostało zagrożonych! Sanepidu listę pracowników raczej macie więc nie wiem z czym czekacie?!
  • klaun.szyderca Producenci w całym kraju dodawali do jedzenia t... 16.04.12, 08:18
   Powiązania rodzinno-towarzyskie na takim szczeblu - to są właśnie "układy" które toczą ten kraj od środka niczym grzyb. Jakkolwiek nie popieram Kaczyńskiego i Ziobry, to trzeba im przyznać, że zabranie się za walkę z nimi było dobrym pomysłem i zaczynam rozumieć, dlaczego trafili na taki mur nienawiści.

   Dopóki nie posprzątamy bałaganu na tym szczeblu, dopóki nielegalne powiązania rodzinno-urzędniczo-biznesowe nie będą kończyły w więzieniu ze skonfiskowanym majątkiem - nie będzie normalnie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka