Komentarze do artykułu

190 niemieckich księży udziela Komunii świętej rozwodnikom

Apel o dopuszczenie do komunii św. osób po rozwodzie podpisało ponad 190 katolickich duchownych w Niemczech. "Nawet mordercy dostają rozgrzeszenie, więc dlaczego nie rozwodnicy?" - argumentują.

190 niemieckich księży udziela Komunii świętej ... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kościół jest jeden. Osoby które rozwiodły się, w sposób wolny i świadomy zdecydowały się kiedyś wziąć ślub. Nikt ich do tego nie zmuszał.

Niesamowite, że ateistyczna GW nie tylko zwalcza Kościół jak może, ale też chce, aby zmienił swoje 2000 letnie nauczanie.
    • gwwatch -

Dlaczego ateistyczna gazeta i dlaczego zwalcza kościół? Czy to nie Kościół powinien głosić prawdę i tylko prawdę? W porównaniu z KK w Polsce - ani GW w tym wypadku, ani KK na zachodzie nie zamiatają przynajmniej faktów pod dywan.
    • Ja nie jestem katolikiem ale uwazam ze kto nie przestrzega praw koscielnych niech wypier.ala z niego, czy to biskup czy pionek. Drobne pytanie tylko kto w nim zostanie - Czy bedziemy SPRAWIEDLIWYCH szukac jak w SODOMIE ????
    • Ej, ty katoliku. Co mówi kapłan podczas podniesienia?
      Czy nie " bierzcie i jedzcie z tego wszyscy" i " pijcie z tego wszycy" to jest bowiem ciało
      i krew moja.
      --
      www.youtube.com/watch?v=srwEFsoKBm8
    • gwwatch napisał:

> Kościół jest jeden. Osoby które rozwiodły się, w sposób wolny i świadomy zdecyd
      > owały się kiedyś wziąć ślub. Nikt ich do tego nie zmuszał.
      >
      > Niesamowite, że ateistyczna GW nie tylko zwalcza Kościół jak może, ale też chce
      > , aby zmienił swoje 2000 letnie nauczanie.
      Poprzedni wpis był odpowiedzią dla ciebie.
      Jeszcze jedno, czy Noe miał ślub kościelny? Czy Józef z Maryją taż mieli
      ślub kościelny?

--
      • nerwus0 napisał:

"Ej, ty katoliku. Co mówi kapłan podczas podniesienia?
        Czy nie " bierzcie i jedzcie z tego wszyscy" i " pijcie z tego wszycy" to jest bowiem ciało
        i krew moja."
        --
        "Jeszcze jedno, czy Noe miał ślub kościelny? Czy Józef z Maryją taż mieli
        ślub kościelny? "

Otóż to - to tylko dwa z wielu przykładów, jak Kościół Katolicki sam sobie zaprzecza. Stworzył tyle dogmatów, że sam nie jest już w stanie się z nich wypełzać.

W katechizmie do I Komunii jest następujące zdanie: "Pan Bóg jest to duch nieskończony, doskonały stworzyciel nieba i ziemi."
        Dotąd się zgadza. Z drugiej strony dogmat Trójcy św.: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch św. Nie zgadza się ze zdaniem z katechizmu, w którym moim zdaniem napisali prawdę, jak się pomylili.

• gwwatch napisał:

> Kościół jest jeden. Osoby które rozwiodły się, w sposób wolny i świadomy zdecyd
      >
      > Niesamowite, że ateistyczna GW nie tylko zwalcza Kościół jak może, ale też chce
      Wg ciebie tłuc żonę, katować i gwałcić córki jest Ok, bo ze ślubem kościelnym?
      Jak można być takim cymbałem, by by tego nie widzieć.
      Po prostu żona może mieć dosyć męża bałwana to przez to ma
      być przeklęta przez klechów?

--
      • nerwus0 napisał:

" przeklęta przez klechów? "

Wlasnie ! Dlaczego przez klecha a nie przez Boga ?
        Jezeli uwazaja ,ze maja przyzwolenie od Boga , to chce to widziec na pismie.

• prawo kanoniczne przewiduje mozliwosc separacji.
        A ta jest mozliwa w przypadku stosowania przemocy przez jednego z malzonkow w stosunku do drugiego lub dzieci.

nerwus0 napisał:

> Wg ciebie tłuc żonę, katować i gwałcić córki jest Ok, bo ze ślubem kościelnym?
        > Jak można być takim cymbałem, by by tego nie widzieć.
        > Po prostu żona może mieć dosyć męża bałwana to przez to ma
        > być przeklęta przez klechów?

--
        Feudalizmu nie zniszczyli lennicy, a komunizmu zaś nie zburzyli sekretarze. Podobnie panowania [finansowych] spekulantów nie wyeliminują spekulanci lub biurokraci i to nie oni wyciągną później z rowu wykolejony wóz pogruchotanej Europy.
        V.Orban
        • mara571 napisała:

> prawo kanoniczne przewiduje mozliwosc separacji.
          > A ta jest mozliwa w przypadku stosowania przemocy przez jednego z malzonkow w s
          > tosunku do drugiego lub dzieci.

No a nie doczytałaś tam ze separacja to celibat ,wiec niech się w dupę twoja sekta pocałuje.
          • ciekawa ta twoja sekta: preferuje chamstwo.
            --
            Feudalizmu nie zniszczyli lennicy, a komunizmu zaś nie zburzyli sekretarze. Podobnie panowania [finansowych] spekulantów nie wyeliminują spekulanci lub biurokraci i to nie oni wyciągną później z rowu wykolejony wóz pogruchotanej Europy.
            V.Orban
    • Słyszałam na własne uszy, jak żona męża szantażowała ślubem kościelnym, kiedy nie mógł już z nią nerwowo wytrzymać i zdecydował się od niej odejść.
    • gwwatch napisał:

>

oj, móżdżku wyprany, czy naprawdę sądzisz, że 2000 lat temu Jezus i pierwsi chrześcijanie mieli jakiekolwiek zdanie na temat rozwodów i komunii? ha, ha
      zresztą nawet jeśli, to i tak przez te 2000 lat zmieniło się na świecie WSZYSTKO, więc nie widzę powodu, żeby nauczanie kk akurat miało się nie zmieniać
      jesteście już tak wytresowani, żeby przy każdej okazji, dla uzasadnienia każdej bzdury wymyślonej przez biskupów powoływać się na te nieszczęsne 2000 lat tradycji, tak samo zresztą jak na 95 % katolików w Polsce
      jedno i drugie wielkie kłamstwo

• Z tym, że co kościół złączył, kościół za co łaska rozłącza.
    • "- Trudność polega na tym, że nawet za morderstwo można dostać rozgrzeszenie - tłumaczy w piątkowym "Der Spiegel" jeden z inicjatorów apelu ksiądz Konradem Irslinger. - Nie można jednak wyrazić żalu za zawarcie drugiego małżeństwa i uzyskać za to przebaczenia."

Jeżeli wypowiedział to ksiądz, to znaczy, że z jego znajomością zasad religii katolickiej jest słabiutko.
      Bowiem warunkiem uzyskania rozgrzeszenia jest bezwarunkowe postanowienie poprawy, a takowe u osób żyjących w niesakramentalnym związku małżeńskim wystąpić nie może.
      Poza tym - w powyższym nie ma mowy o zawarciu małżeństwa, bo w myśl nauczania Kościoła takowe występuje tylko wtedy gdy mamy do czynienia z osobami, które zawarły ślub kościelny, gdy takowego nie ma można mówić co najwyżej o kontrakcie cywilnym.

"- Zgadzamy się na to w nadziei, że wkrótce dojdzie do decyzji, która da tym ludziom oficjalnie i bez dyskryminacji zgodne z Ewangelią miejsce w naszym Kościele. Uważamy, że nowe reguły są pilnie potrzebne ze względu na ludzi i nasz Kościół - piszą w apelu."

Kościół urzędowy nie zgodzi się na rozwody, bo tym samym w dość krótkim czasie mielibyśmy tyle samo rozwodów w Kościele ile mamy w tzw. "świecie". Co najwyżej można nie dopuszczać osób nieodpowiedzialnych do sakramentu małżeństwa.
      Idąc tokiem rozumowania w/w księży można by postulować akceptację dla także innych patologii, np. sakramentalnych "małżeństw" jednopłciowych.
      To, że jakaś grupa wiernych uparła się iść na potępienie, nie znaczy jeszcze, że papież ma ich tam zaprowadzić.

Owych 190 księży - jeżeli jest ich nawet tylu, bo GW ma specyficznie "rzetelny" sposób przekazu - co najwyżej może zostać suspendowanych czyli odsuniętych od posługi w Kościele.
      Swiadomi swojej wiary katolicy wolą mieć małą grupę pasterzy, ale wiernych Bogu i Kościołowi, aniżeli tłumy byle jakich.
      • Tym ostatnim zdaniem mnie dobiles..katolicy chca przede wszystkim porzadnych i zaangazowanych
        "pasterzy", co im wstydu nie przyniosom.
        Problem w Niemczech jest taki-jezeli nie jestem owieczkom, to dlaczego mam placic na pasterza?
        Ulatwia to bardzo napisanie oswiadczenia o opuszczeniu stada i juz Finanzamt nie sciaga podatku.
        Potem sie okazuje, ze takie zycie ma takie same uroki jak przedtem, zwlaszcza ze nie trzeba
        sobie dawac do powiedzenia, ze zyje sie permamentnie w grzechu......
    • Koościół też przez 600 lat palił ludzi na stosie to teraz mamy za to innych karać??Nikt kościoła nie zwalcza tylko zachłanny kler......No i takich dupków jak ty....
    • Znam dużo osób którym nie "wyszły"pierwsze małżeństwa...Chodzą do kościoła.Przyjmują komunię a kleryka okłamują tj,nic nie mówią o rozwodzie czy nowym związku...Dzieci są ochrzczone i idą do pierwszej komuni świętej.Kwestia za ile????Każdy odpowie przed Panem Bogiem a nie przed zakłamanym klerykiem....W przsiędze małżeńskiej jest powiedziane;To co złączył Pan Bóg człowiek nie może rozłączyć!!!!!!!!!!Zawsze unieważnia małżeństwa mógł udzielić papież.Kwestia czasu i ogromnych pieniędzy a teraz możę każdy biskup tylko za ile!!!!!!!???????????To oni nie są ludzmi????W KK jest tylko jeden wyznacznik:ZA ILE!!!!!!!!!!Wszystko się da "załatwić"tylko kwestia za ile....
    • Co Bóg złączył,człowiek niech nie rozłącza , tak powinno być ale to było dobre w tamtych czasach,czasach gdy na ziemi żył Chrystus,od tamtego czasu upłynęło wiele lat a prawa i przepisy nie uległy zmianą,przecież sam człowiek się zmienił,a po drugie nie człowiekowi jest sądzić w sprawach boski sędzią jedynym i sprawiedliwym jest sam Bóg,więc do komunii może iść każdy kto zgodnie ze swoim sumieniem uważa że jest godny przyjąć Boga do swojego serca ,domu.
    • Człowiek, biskup, papież niech nie rozłącza. Fajna zasada.
      Ani nie zgodna z ich naukami ani z religią.
      Podobno Bóg kocha wszystkich, nawet tych, którzy popełniają błędy.
      Klechy zagrabili sobie prawa Boga. Pytam, jakim prawem?
      Wierzyć to jedno, korzystać z tego to drugie.
      Szamanowi też przynoszą dary za przepustkę do Boga czy to drzewo
      czy jaguar.
      Najjwiększymi kanaliami są ci, którym wydaje się, że przez zakrystię
      wejdą do nieba.
      --
      • 1. Sam rozwód nie stanowi przeszkody w przyjmowaniu Komunii - dlatego, że KK po prostu nie przyjmuje go do wiadomości. Dlatego osoby rozwiedzione mogą Najświętszy Sakrament przyjmować
        2. Dopiero drugie małżeństwo - i to w sytuacji regularnego współżycia - stanowi taką przeszkodę. Bo osoba żyje w permanentnym grzechu
        3. Jednak i tak kapłan nie może odmówić udzielenia sakramentu. No chyba, że ktoś jawnie kwestionuje nauczanie Kościoła, wtedy może uznać, że przyjęcie przezeń komunii stanowi profanację sakramentu
        4. Dzieci z małżeństw niesakramentalnych bez żadnych przeszkód otrzyjmują chrzest i przystępują do I komunii - także w Polsce. Nie karze się dzieci za grzechy rodziców.
    • ...przyjmowanie komunii.... Po spowiedzi otrzymuje się rozgrzeszenie pod warunkiem naprawienia szkody n.p. zwrotu ukradzionych pieniędzy, bo przyjmowanie komunii św. będzie ŚWIĘTOKRADZTWEM ! Ojdyr Rydzyk ukradł pieniądze zebrane na ratowanie Stoczni Gdańskiej i ich nie oddał, ale codziennie przyjmuje "świętokradzko" Komunię Świętą I NIC SOBIE NIE ROBI Z TEGO CIĘŻKIEGO GRZECHU ! Mało tego, ciągle "objada domy wdów" nawołując MOHERÓW do składania "darów serca " na RM !
    • Nieudzelanie komunii rozwodnikom to kara za nie unieważnienie małżeństwa w sposób kościelny. Po takim "rozwodzie" dziwnym trafem wierzący jest czysty, chociaż formalnie KK nie uznaje rozwodów. Ta hydra zawsze coś wymyśli, żeby obejść własne zasady.
    • Ten przykład niemiecki dobitnie ilustruje jak kończy się lansowana przez niektórych teza o konieczności "otwarcia" sie Kościoła na współczesność.
      Totalne zatracenie podstawowwych wartość w imie przypodobania sie wiernym.

Bowiem nalezy pamietać, że w wypadku tzw. "ślubu koscielnego" to małżonkowie sobie wzajemnie ślubują miłość i wierność. Nie ksiedzu, nawet nie Bogu, tylko sobie.

I w takim razie co warty jest człowiek, który własnych ślubów nie potrafi dotrzymać.
      • tomasz_456 napisał:

> Bowiem nalezy pamietać, że w wypadku tzw. "ślubu koscielnego" to małżonkowie so
        > bie wzajemnie ślubują miłość i wierność. Nie ksiedzu, nawet nie Bogu, tylko sobie.

No i dlatego do X czy nawet XII wieku księża nie udzielali ślubu

> I w takim razie co warty jest człowiek, który własnych ślubów nie potrafi dotrzymać.

Znajdź sobie w końcu partnerkę lub partnera to zrozumiesz , dlaczego .
        • kolter-xl napisał:

> Znajdź sobie w końcu partnerkę lub partnera to zrozumiesz , dlaczego .

Jakbys umiał czytać i rozumiał, to co przeczytałęś, to byś wiedzial, ze mam idealną żonę.
          I nie mam najmniejszego zamiaru niedotrzymac danego ukochanej żonie słowa.

Wieć @kolter-xl skończ juz wypisywać te swoje inteligentne inaczej komentarze.
          • tomasz_456 napisał:

> kolter-xl napisał:
            >
            > > Znajdź sobie w końcu partnerkę lub partnera to zrozumiesz , dlaczego .
            >
            > Jakbys umiał czytać i rozumiał, to co przeczytałęś, to byś wiedzial, ze mam ide
            > alną żonę.

Akurat tego nie czytałem

> I nie mam najmniejszego zamiaru niedotrzymac danego ukochanej żonie słowa.

No miejmy nadzieje ze nie fikniesz w bok z tym nowym wikarym.

> Wieć @kolter-xl skończ juz wypisywać te swoje inteligentne inaczej komentarze.

Zazdrościsz mi tego , wiem to :))
            • Cześć kolter. Ja już chłodzę w lodówce. Obalimy jakąś flachę
              za zdrowie wszystkich Tomusiów bez względu na numer?
              --
              • nerwus0 napisał:

> Cześć kolter. Ja już chłodzę w lodówce. Obalimy jakąś flachę
                > za zdrowie wszystkich Tomusiów bez względu na numer?

Ok ,ale nie wiem jeszcze kiedy będę w tej wsi Hurt :)) z miesiąc albo dwa jeszcze nie :((
              • nerwus0 napisał:

> Cześć kolter. Ja już chłodzę w lodówce. Obalimy jakąś flachę
                > za zdrowie wszystkich Tomusiów bez względu na numer?

A to dzisiaj.... to tylko scisle meskie " towarzystwo " ?
                • Dlaczego męskie? Zawsze możesz dołączyć.
                  Dzisiaj wracam do domku. Dość upałów.
                  Jaka pogoda u nas?
                  Dobra, dołożę jeszcze jedną flachę jak będę w domu.
                  Wiesz, ile kosztuje internet mobil we Włoszech?
                  Kupiłem już 10 kart po 15 euro. Roaming zżera jak za zboże.
                  Była taka propozycja w EU żeby go znieść. W końcu Vodafone
                  pracuje w całej Europie. A tak rżną jak mogą. W Gailingen, kiedyś,
                  byłem przy granicy z Szwajcarią i za Chiny nie mogłem złapać niemieckiej
                  sieci.
                  --
            • kolter-xl napisał:

> No miejmy nadzieje ze nie fikniesz w bok z tym nowym wikarym.

Żenujący jesteś i tyle. W sumie żal takich ludzi jak ty, że nic nie potrafia zrozumieć i takie idiotyzmy na forach muszą pisać.
              • tomasz_456 napisał:

> kolter-xl napisał:
                >
                > > No miejmy nadzieje ze nie fikniesz w bok z tym nowym wikarym.
                >
                > Żenujący jesteś i tyle. W sumie żal takich ludzi jak ty, że nic nie potrafia zr
                > ozumieć i takie idiotyzmy na forach muszą pisać.

Tomuś jako katolicki troglodyta , nie rozumiesz ludzi z otwartym na świat umysłem.
          • To, że ty Tomuś masz idealną żonę wcale nie znaczy, że wszyscy takie mają.
            Idealne żony mogą ci idealnie przyprawić rogi. Co do dotrzymywania
            słowa to masz rację, ale jak długo można być jeleniem?
            Mówisz o żonie, a co z mężem bandytą, lejącym żonę kiedy popadnie
            i gwałcącym swoje dzieci? Do końca życia ma to znosić?

--
            • nerwus0 napisał:

> To, że ty Tomuś masz idealną żonę wcale nie znaczy, że wszyscy takie mają.
              > Idealne żony mogą ci idealnie przyprawić rogi. Co do dotrzymywania
              > słowa to masz rację, ale jak długo można być jeleniem?
              > Mówisz o żonie, a co z mężem bandytą, lejącym żonę kiedy popadnie
              > i gwałcącym swoje dzieci? Do końca życia ma to znosić?

katolicka sekta nie zna słowa rozwód
            • nerwus0 napisał:

> To, że ty Tomuś masz idealną żonę wcale nie znaczy, że wszyscy takie mają.
              > Idealne żony mogą ci idealnie przyprawić rogi. Co do dotrzymywania
              > słowa to masz rację, ale jak długo można być jeleniem?

Twoj wybór i twoja odpowiedzialnosć za dane kiedyś słowo. Nic wiecej.
              A ze można - znam faceta, któego zona opusciła i do dziś cierpliwie jest jej wierny. Bo coś raz dane słowo dla niego znaczy.

> Mówisz o żonie, a co z mężem bandytą, lejącym żonę kiedy popadnie
              > i gwałcącym swoje dzieci? Do końca życia ma to znosić?

Zawsze w takiej sytuacji można sie wyprowadzić, bo w drastycznych i uzasadnionych przypadkach istnieje tzw. separacja łoza.

>
              • tomasz_456 napisał:

> Twoj wybór i twoja odpowiedzialnosć za dane kiedyś słowo. Nic wiecej.
                > A ze można - znam faceta, któego zona opusciła i do dziś cierpliwie jest jej wi
                > erny. Bo coś raz dane słowo dla niego znaczy.

Był i jest onanistą dlatego go zostawiła a on nie potrzebuje kobiety bo ma łapę , to cała prawda o tym gościu.

Zawsze w takiej sytuacji można sie wyprowadzić, bo w drastycznych i uzasadniony
                > ch przypadkach istnieje tzw. separacja łoza.

Księża walą wszystko co na drzewa nie ucieka ,a normalny człowiek ma na supełek zawiązywać ??
                • kolter-xl napisał:

> Był i jest onanistą dlatego go zostawiła a on nie potrzebuje kobiety bo ma łapę
                  > , to cała prawda o tym gościu.

I jak zwykle ty to wiesz. Znasz faceta.
                  • tomasz_456 napisał:

> kolter-xl napisał:
                    >
                    >
                    > > Był i jest onanistą dlatego go zostawiła a on nie potrzebuje kobiety bo m
                    > a łapę, to cała prawda o tym gościu.
                    >
                    > I jak zwykle ty to wiesz. Znasz faceta.

Fakt może być jednym z tych co i śmigłem nie kręcą, z powodu kompletnej oziębłości seksualnej .
                    • kolter-xl napisał:

> Fakt może być jednym z tych co i śmigłem nie kręcą, z powodu kompletnej oziębło
                      > ści seksualnej .

Sądząc po tak kategorycznych opiniach, to dopasowujesz innych ludzi do siebie.
                      Bo skad mozesz inaczej to wiedzieć.
                      • tomasz_456 napisał:

> kolter-xl napisał:
                        >
                        > > Fakt może być jednym z tych co i śmigłem nie kręcą, z powodu kompletnej o
                        > ziębło
                        > > ści seksualnej .
                        >
                        > Sądząc po tak kategorycznych opiniach, to dopasowujesz innych ludzi do siebie.
                        > Bo skad mozesz inaczej to wiedzieć.

Ja w przeciwieństwie do ciebie obłudny katoliku żyję w normalnym realnym świecie
                  • Dobra, niech będzie. Lubisz Tomusio wibratory.

--
              • I co dalej, Tomuś? Spotkam osobę, z którą mi się
                ułoży. Zostanę do śmierci grzesznikiem?
                Mam być wyklęty przez klechów?
                Zapomniałeś, że jeszcze jest Bóg, który wie co robi.
                Daje mi szansę na dobre życie i daje mi inną osobę.
                Tu się burzy twoje pojęcie o Bogu. To Bóg posyła nam,
                wg twojego mniemania, sytuacje życiowe i klechom
                nic do tego. Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy księża są
                źli. Znam osobiście wieku kapłanów, którzy są nawet moimi
                przyjaciółmi. Na zasadzie koleżeńskiej i jakoś potrafią
                rozróżnić cymbalstwo od kamiennych dogmatów nieprzystających
                do XXI wieku. I nie miej Boga za konserwatystę. On też musi być
                do przodu. Starzy księża nudzą na kazaniach. Pieprzą trzy po trzy
                byle coś powiedzieć przez te pół godziny.
                Wiesz jakie jest dobre kazanie?
                Takie, którego początek jest jak najbliżej zakończenia, jednocześnie
                wnosząc jakieś treści. O to trudno u zawodowych księży.
                --
                • @nerwus0 jesteś katolikiem ?
                  • Połowicznie. Czarne cymbały chcą mnie na siłę odwieść od tego.
                    Powiedzmy, że jestem myślącym katolikiem.
                    Ktolicyzm klerui mnie wkurza. To nie ma nic
                    wspólnego z religią. Tylko z utrzymaniem życia
                    na cudzy kosz. A tego nie popieram. Dlatego
                    jestem krytycznie nastawiony do KK.
                    --
                    • nerwus0 napisał:

> Połowicznie. Czarne cymbały chcą mnie na siłę odwieść od tego.
                      > Powiedzmy, że jestem myślącym katolikiem.

Raczej obrażonym.

> Ktolicyzm klerui mnie wkurza. To nie ma nic
                      > wspólnego z religią. Tylko z utrzymaniem życia
                      > na cudzy kosz. A tego nie popieram. Dlatego
                      > jestem krytycznie nastawiony do KK.

A co zrobiłeś, aby Kościół był lepszy ? W końcu Kościół to wszyscy katolicy.
                      Zamiast narzekactwa i ucieczki od odpowiedzialnosci za Kościół, warto jednak wspomóc ksieży modlitwą.
                      • Zdziwisz, zrobiłem bardzo dużo. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego
                        KK robi wszystko żeby ziechęcić ludzi.
                        Sotrry, nie KK ale urzędnicy KK, którzy wykorzystują Biblię
                        dla własnego lenistwa i nieróbstwa.
                        Wyobraź sobie, byłem organistą w polonijnym koóciele.
                        Teraz już nie gram bo proboszcz miał mi załe, że nie uzgadniam z nim
                        pieśni na mszy. Przecież jak są Maryjne to gra się Maryjne.

--
                        • nerwus0 napisał:

> Zdziwisz, zrobiłem bardzo dużo. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego
                          > KK robi wszystko żeby ziechęcić ludzi.
                          > Sotrry, nie KK ale urzędnicy KK, którzy wykorzystują Biblię
                          > dla własnego lenistwa i nieróbstwa.
                          > Wyobraź sobie, byłem organistą w polonijnym koóciele.
                          > Teraz już nie gram bo proboszcz miał mi załe, że nie uzgadniam z nim
                          > pieśni na mszy. Przecież jak są Maryjne to gra się Maryjne.

Chyba jednak nie zrozumiałęś, na czym polega KK.
                          Poczułeś sie zraniony i od tej pory musisz atakować.

>
                        • nerwus0 napisał:

> Zdziwisz, zrobiłem bardzo dużo. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego
                          > KK robi wszystko żeby ziechęcić ludzi.
                          > Sotrry, nie KK ale urzędnicy KK, którzy wykorzystują Biblię
                          > dla własnego lenistwa i nieróbstwa.

Przestań !! przecież Krk nie używa biblii po co jej wyrzut sumienia ??
                      • tomasz_456 napisał:

> A co zrobiłeś, aby Kościół był lepszy ? W końcu Kościół to wszyscy katolicy.
                        > Zamiast narzekactwa i ucieczki od odpowiedzialnosci za Kościół, warto jednak ws
                        > pomóc ksieży modlitwą.

Udowodnij, że to skutkuje. Umówmy się, że 3 miesiące będziesz się modlił o lepszy kościół, a jak to poskutkuje, będę się modlić dalej, żeby KK znowu nie upadł.
                      • tomasz_456 napisał:

> A co zrobiłeś, aby Kościół był lepszy ?

Olał ich sponsorowanie ??

> W końcu Kościół to wszyscy katolicy.

Którzy maja gó... do gadania .

> Zamiast narzekactwa i ucieczki od odpowiedzialnosci za Kościół, warto jednak ws
                        > pomóc ksieży modlitwą.

Modlitwą czy poradą prawna zanim pójdą się ze swoich przestępstw u prokuratora wyspowiadać :))
              • Tomuś, najlepsza baba to własna graba. Spróbuj.
                --
                • nerwus0 napisał:

> Tomuś, najlepsza baba to własna graba. Spróbuj.

Widać, że trudno jest Ci zrozumieć, co to jest wierność żonie.
                  • A co z wiernością żony? Taki pewien jesteś?
                    Każdą babę można zdobyć. Trzeba tylko wiedzieć jak.
                    Baba pijana, dupa sprzedana.
                    Kto jest ojcem wie tylko żona, wierna czy niewierna.
                    --
                    • nerwus0 napisał:

> A co z wiernością żony? Taki pewien jesteś?
                      > Każdą babę można zdobyć. Trzeba tylko wiedzieć jak.
                      > Baba pijana, dupa sprzedana.
                      > Kto jest ojcem wie tylko żona, wierna czy niewierna.

Nawet wmowienie ojcu podobizny ( niby ojca ) nie jest takie trudne ,
                      facet we wszystko uwierzy .
                      Niech on nie bedzie taki pewny swojej zony ,takie jak ona te " wierzace "
                      sa najczesciej .......
      • Pięknie, ale co z małżonkiem, który został opuszczony, bo jego " druga połowa" znalazła nową miłość? Samotność do końca życia? Dlaczego stronie pokrzywdzonej KK odmawia prawa do szczęścia i normalnego życia w rodzinie?
        • mein-teil napisała:

> Pięknie, ale co z małżonkiem, który został opuszczony, bo jego " druga połowa"
          > znalazła nową miłość? Samotność do końca życia? Dlaczego stronie pokrzywdzonej
          > KK odmawia prawa do szczęścia i normalnego życia w rodzinie?

Bozia w niebie pozwala stronie zdradzonej na nowy związek , sekta watykańska już nie jest tak dobra .

" A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo"
          • Zauważ, że dyżurny cymbał wel Tomek pojawia się zawsze jak go
            Epidiaskop pogoni i pieprzy swoje cymbalstwa.
            Tomuś, a co z plemionami pierwotnymi np. Habi, które
            uznjaą wielożeństwo. Dla nich Bogiem jest święty ogień
            naprzeciw chaty szefa plemienia.
            --
          • kolter-xl napisał:

> Bozia w niebie pozwala stronie zdradzonej na nowy związek , sekta watykańska ju
            > ż nie jest tak dobra .
            >
            > " A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze i
            > nną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo"

Widać, zę nie ślubowałeś żonie, bo nie rozumiesz czym jest przysiega małżeńska. Tam nie ma zadnych warunków, tam jest po prostu nie opuszcze cię az do smierci.

Więc jak ktoś lubi nie dotrzymywać danego słowa to zawsze znajdzie sobie doskanale pasujacy cytat, aby sie usprawiedliwić.
            • tomasz_456 napisał:

> kolter-xl napisał:
              >
              >
              > > Bozia w niebie pozwala stronie zdradzonej na nowy związek , sekta watykań
              > ska ju
              > > ż nie jest tak dobra .
              > >
              > > " A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bi
              > erze i
              > > nną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzoł
              > óstwo"
              >
              >
              > Widać, zę nie ślubowałeś żonie, bo nie rozumiesz czym jest przysiega małżeńska.
              > Tam nie ma zadnych warunków, tam jest po prostu nie opuszcze cię az do smie
              > rci
              .

Głupcze jak cie wrogi puści w dwa dni poślubię to masz całe życie konia walić ??

> Więc jak ktoś lubi nie dotrzymywać danego słowa to zawsze znajdzie sobie doskan
              > ale pasujacy cytat, aby sie usprawiedliwić.

Kto ci katolicki wierco powalił deprecjonować furtkę jak ci sam twój katoliki bóg zostawił ??
              • kolter-xl napisał:

> Głupcze jak cie wrogi puści w dwa dni poślubię to masz całe życie konia walić ?
                > ?

Jak ktoś sobie taką żone wybrał , to trudno, musi cierpieć. No chyba że dane słow nic dla niego nie znaczy.

> Kto ci katolicki wierco powalił deprecjonować furtkę jak ci sam twój katoliki
                > bóg zostawił ??

Tylko człowiek nie potrafiacy dotrzymać danego słowa będzie poszukiwał jakis furtek i dopasowyał sobie tendencyjnie fragmenty Biblii, aby sie usprawiedliwiać.

• tomasz_456 napisał:

"...Tylko człowiek nie potrafiacy dotrzymać danego słowa będzie poszukiwał jakis fu
                  rtek i dopasowyał sobie tendencyjnie fragmenty Biblii, aby sie usprawiedliwiać..."

Nie wiem, czym dla Ciebie jest biblia; KK twierdzi, że zawarte jest w niej Słowo Boże. Z tego wynika, że słowa księdza ważniejsze są dla Ciebie, niż słowa Jezusa Chrystusa?
                  • marina0321 napisał(a):

> Nie wiem, czym dla Ciebie jest biblia; KK twierdzi, że zawarte jest w niej Sło
                    > wo Boże. Z tego wynika, że słowa księdza ważniejsze są dla Ciebie, niż słowa Je
                    > zusa Chrystusa?

Jakie słowa ksiedza ?
                    Wg ciebie to ksiądz ślubował mojej żonie wierność i że jej nie opuści aż do smierci ?
                    • tomasz_456 napisał:

> marina0321 napisał(a):
                      >
                      > > Nie wiem, czym dla Ciebie jest biblia; KK twierdzi, że zawarte jest w ni
                      > ej Sło
                      > > wo Boże. Z tego wynika, że słowa księdza ważniejsze są dla Ciebie, niż sł
                      > owa Je
                      > > zusa Chrystusa?
                      >
                      >
                      > Jakie słowa ksiedza ?
                      > Wg ciebie to ksiądz ślubował mojej żonie wierność i że jej nie opuści aż do smi
                      > erci ?

Oj, oj...za dużo kadzidła? Przeczytaj dokładnie tekst.
                    • tomasz_456 napisał:

> marina0321 napisał(a):
                      >
                      > > Nie wiem, czym dla Ciebie jest biblia; KK twierdzi, że zawarte jest w ni
                      > ej Sło
                      > > wo Boże. Z tego wynika, że słowa księdza ważniejsze są dla Ciebie, niż sł
                      > owa Jezusa Chrystusa?
                      >
                      >
                      > Jakie słowa ksiedza ?
                      > Wg ciebie to ksiądz ślubował mojej żonie wierność i że jej nie opuści aż do smierci ?

Ty ja zwykle albo nic nie zrozumiałeś albo klasycznie kota pipą odwracasz .
                      Nie ksiądz zdecydował czy możesz zostawić niewierną
                • A gdzie w Biblii masz jakieś zdanie o ślubie kościelnym.
                  Przeważnie tam pisze, że jakiś ktoś WZIąŁ sobie za żonę.
                  --
                  • nerwus0 napisał:

> A gdzie w Biblii masz jakieś zdanie o ślubie kościelnym.
                    > Przeważnie tam pisze, że jakiś ktoś WZIąŁ sobie za żonę.

W czym masz problem, w tym, ze nie wiesz co oznacza zwrot "ślub kościelny" ?
                    • Ciebie pytam. Skoro taki człowiek, żyjący np. w konkubinacie nie
                      ma prawa do komunii, to proszę powiedz czemu?
                      A na mszy ksiądz przecież mówi "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest ciało
                      moje". Jeżeli jesteś w stanie racjonalnie, teraz, mi wytłumaczyć
                      znaczenie tych tych słów to oficjalnie przeproszę cię na wszystkich forach.
                      Staraj się
                      --
                    • tomasz_456 napisał:

W czym masz problem, w tym, ze nie wiesz co oznacza zwrot "ślub kościelny" ?

Ale w Niemczech dostaniesz " rozwod koscielny " .

• zdybka napisała:

> tomasz_456 napisał:
                        >
                        > W czym masz problem, w tym, ze nie wiesz co oznacza zwrot "ślub kościelny" ?
                        >
                        > Ale w Niemczech dostaniesz " rozwod koscielny " .

Nasz kler też ci udzieli tego ale za cene porównywalna do ceny np nowego fiata pandy :))
                        • kolter-xl napisał:

Nasz kler też ci udzieli tego ale za cene porównywalna do ceny np nowego fiata
                          > pandy :))

Ide o zaklad ,ze jak Tomus cos tam nazbiera ,to tez poleci po rozwod .
                          Patrz co sie z niego zrobilo ? Nerwusek zapytal go o zegnanie i cos tam.....
                          ucieka od odpowiedz ,he .... czemu nie odpowiada ?
                          • zdybka napisała:

> Patrz co sie z niego zrobilo ? Nerwusek zapytal go o zegnanie i cos tam.....
                            > ucieka od odpowiedz ,he .... czemu nie odpowiada ?

Bo ma we łbie sieczkę , zero wiedzy w temacie swojej sekty .
                            • kolter-xl napisał:
                              > Bo ma we łbie sieczkę , zero wiedzy w temacie swojej sekty .

@kolter-xl to jest dokładnie tak samo wiarygodna twoja opinia, jak twierdzenie, iż nie mam żony.

przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-494
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.