Dodaj do ulubionych

W obronie Andrzeja Poczobuta. Prezydent i premi...

23.06.12, 07:10
A może zajęliby się tym za co płaci im społeczeństwo? Czyli np obroną pacjentów przed samowolą "lekarzy" albo zmusili rzeczniczkę "praw" pacjenta do zajęcia się pracą? Jest dużo obszarów którymi mogliby zająć się, tyle, że tu nie wystarczy pogadać.
Edytor zaawansowany
  • oldnick5 23.06.12, 10:01
    ...W obronie Andrzeja Poczobuta. Prezydent i premier protestują...
    Kiedyś Adam Michnik jednym telefonem zmieniał porządek obrad Rady Ministrów (afera Michnika-Rywina). To się nazywa mieć znajomości...
    Stanisław Remuszko
    www.remuszko.pl
  • myzeszwagrem 23.06.12, 15:22
    oldnick5 napisał:
    > Kiedyś Adam Michnik jednym telefonem zmieniał porządek obrad Rady Ministrów (af
    > era Michnika-Rywina). To się nazywa mieć znajomości...
    > Stanisław Remuszko

    Nareszcie ktoś nazwał adekwatnie ten humbug i blamaż jakim była próba załatwienia sobie (przez Agorę) specjalnych praw na rynku prasowym, próba sprzedaży "mostu Kierbedzia" przez Rywina oraz chamskie naciski na polski rząd przez zagraniczne agentury właścicieli Agory i w końcu (po niudanej próbie wymuszenia ustawy, nazywanej dla zmyły "śledztwem dzienikarskim") podniesienie rabanu z powodu rzekomej korupcji "grupy trzymającej władzę" i rozdmuchanie do niebotycznych rozmiarów "afery Rywina".
  • emeryt4405 23.06.12, 10:53
    A może Pan Premier i Prezydent zajęliby się sprawami Polaków? Nie tak dawno w prasie podawano do wiadomosci, że strefa ubóstwa Polaków rozszerza sie błyskawicznie i rząd tym się nie przejmuje. Co Pan Premier powie na temat zakupu nowych samochodów dla swoich urzedników? Ciekawy jestem jak nasze władze zachowałyby się, gdyby u nas pojawili się tacy goście jak ten Poczobut?
  • lubat 23.06.12, 10:57
    To co robi GW, a teraz przyłączyli się prezio i premier, to wielki wstyd dla Polski i potwierdzenie, że mamy, jako państwo, głęboko w odbycie podstawowe zasady współżycia międzynarodowego, a jeszcze gorzej, że narażamy na szwank interesy Polonii białoruskiej.

    Jakiś czas temu mądry i wnikliwy analityk zrobił takie oto porównanie:

    Andrzej Poczobut, obywatel Biało-rusi, będąc korespondentem polskiej "Gazety" akredytowanym w tym kraju, jest zarazem działaczem Związku Pola-ków na Białorusi, a sama "GW" przedstawia go jako niezłomnego bojownika z dyktaturą Łukaszenki. Takie skondensowanie cnót i zasług czyni z uwięzionego Poczobuta postać dwuznaczną, a ich rozgłaszanie osłabia impet "Gazetowych" i innych protestów. Przyjęło się na świecie, że korespondenci zagraniczni wyrażają swoje poglądy tylko w korespondencjach, natomiast nie działają na ich rzecz w roli polityków w kraju, z którego donoszą. Np. redakcja "Frankfurter Allgemeine Zeitung" nie akredytowałaby przy polskim MSZ Niemca będącego polskim obywatelem, który łączy zajęcia dzienni karskie z wice prezesurą Związku Niemców w Polsce, a zarazem jako działacz PiS przeskakuje w gronie kaczystów barierki policyjne, demonstrując przed Pałacem Prezydenckim.

    Dalej jest jeszcze lepiej:

    Przypomnieć tu jednak warto, że w Niemczech istniało niegdyś państwo, którego rząd i większość społeczeństwa uważały, iż mają znakomity ustrój, natomiast demokracja i wolność są znamieniem zgnilizny i zniewolenia przez światowy spisek Żydów. Właśnie nazizm specjalizował się w wykorzystywaniu niemieckiej mniejszości narodowej w innych państwach jako instrumentu swej polityki zagranicznej. Od tego czasu sterowanie pobratymczą mniejszością do ingerencji w sprawy ustrojowo-polityczne innych państw uchodzi za łamanie reguł polityki zagranicznej. Pobudzanie zaś z zewnątrz konfliktu lojalności pomiędzy obywatelską powinnością białoruskich Polaków a ich narodową tożsamością jest niegodziwe, gdyż prowokuje obopólne nacjonalizmy, ściąga na polską mniejszość represje władzy, zatruwa życie naszym współplemieńcom.


    www.nie.com.pl/art24919.htm
  • oldnick5 24.06.12, 14:58
    Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że kiedykolwiek przyznam racje Jerzemu, no, z trudem przychodzi mi wymówić, Urbanowi...
    Stanisław Remuszko
    www.remuszko.pl/blog.php/?p=368
  • 111111l 23.06.12, 11:07
    Moim zdaniem , jest to osobnik pracujacy dla Polski , zgoda , ale jemu , na Bialorusi , grozi dlugoletnie wiezienie , kto mu pomoze???
  • nollet 23.06.12, 13:07
    Tylko głodówka Donalda Tuska i Bronka Komorowskiego może wymusić na Łukaszence zgodę na dostarczenie drugiej paczki żywnościowej renegatowi Puczybutowi poza regulaminem! Ok 5 mln naszych szuka pracy za granicą , 20%-25% bezrobotnych w kraju, drożyzna , służba zdrowia w ruinie, lepszą opiekę mają bezdomne psy niz biedni ludzie, nepotyzm, brak perspektyw, monstrualna korupcja, totalne bezprawie, to prawdziwy obraz III RP. Władające tym państwem prostytutki wtrącają się do stabilnego państwa, gdzie nikt nie szuka jedzenia w śmietnikach, służba zdrowia leczy wszystkich nie pytajac o ubezpieczenie, leki kosztują dziesiątą cześć ceny naszych. Nieliczni wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy, bezrobocie sięga 5%. Ceny towarów i usług w przeliczeniu na siłę nabywczą pieniądza, są o 1/3 mniejsze od naszych! Jest jeden bóg i car, nazywa sie Łukszenka, reszta podlega pod prawo, nie ma nepotyzmu. W III RP jest armia bogów, bożków, świetych i uprzywilijowanych, oni nie podlegają pod prawo. Jest kler z armią pedofilii, zlodziejów, oszustów i szubrawców, mających z bogiem tyle wspolnego co karaluchy! Mamy w III RP totalny burdel, bez nadzieii zmiany na lepsze! Trzeba być kanalią albo polskim politycznym śmieciem, by mieć czelnosć pouczać innych jak mają żyć! Dać Puczybuta do III RP niech tu zyje i pracuje jak inni, zobaczymy ile mu czasu zejdzie do ucieczki z tego dobrobytu! Nigdy w dziejach nie mielismy nie mieliśmy rządu z rynsztoku. Od 23 lat tym krajem rzadzi rynsztok, gnidy, menele, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Oni nie mają czegoś takiego jak honor, wstyd, duma, to rynsztok pozbawiony czegoś takiego! To ludzie bez godności, nie godni nazwy ludzi!
  • ubiquitousghost88 23.06.12, 16:00
    ...jego marionetki mogą robić co im się żywnie podoba, na szkodę Polski.
    Włos im z głowy ...

  • serwolatka5 23.06.12, 14:27
    Panie Łukaszenka szpicrutą po gołym tłustym dupsku ciula to może zrozumie swoje błędy.
  • serwolatka5 23.06.12, 14:34
    aj waj noga w nogę i jajami o podłogę
    aj waj noga w nogę i jajami bęc
  • franekwolusz 23.06.12, 16:20
    Tylu ludzi w Polsce cierpi chociażby z tego powodu, że postapili wbrew mainstreamowi, narazili się rządowi, czy byle cieciowi i co? Piszecie o nich chocby słowem? A tu tylko o nim i o nim tylko dlatego, że związany jest z waszą gazetą.
  • hydrograf 23.06.12, 16:41
    Łukaszenko ma głęboko w poważaniu wszelkie protesty...
    Chyba czas na "remont" wszystkich przejść granicznych z Białorusią i ich "chwilowe" zamknięcie. Gdyby jeszcze do podobnych "remontów" namówić Litwę i Ukrainę.... Może Moskwa usunęła by swojego satrapę...
    Niestety sami Białorusini nie bardzo palą się do jakiegokolwiek działania w imię własnej wolności, a jeżeli sami sobie nie chcą pomagać, to trudno ich do tego zmuszać - co najwyżej można pomagać tym którzy chcą się stamtąd wynieść.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka