Rewolucyjne zmiany dla mundurowych. C...

Komentarze do artykułu

Rewolucyjne zmiany dla mundurowych. Chorobowe już nie będzie się opłacać

Ćwierć miliona mundurowych zamiast pełnej pensji będzie dostawać na chorobowym tylko 80 proc. A ZUS sprawdzi, czy nie wystawiono im lewego zwolnienia

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W zamian rząd Tuska POdniesie mandaty, aby mogli dorobic więcej do pensji!!!!!
    Teraz będą większe łapówki zamiast mandatu. ;-(
    Żony POlicjantów się ucieszą.
    • 20.07.12, 08:20 Odpowiedz
      Ta "rewolucja" oznacza, że jak trep wróci z "choroby" za 80%, to mu później dadzą wyrównanie do 100% w postaci nagrody.
    • 20.07.12, 08:25 Odpowiedz
      Najwyższy czas na tę zmianę :):)Cieszyć się będziemy jak wejdzie w życie .
    • 20.07.12, 08:40 Odpowiedz
      wątpię, wszak robi w gacie ze strachu, czy ZUS sprawdza lewe zwolnienia parlamentarzystów? buheheheheheheh, zus cuchnąca strachem i korupcją instytucja
    • 20.07.12, 09:18 Odpowiedz
      Chrobowe? To jakiś nowy rodzaj świadczenia?
      --
      addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4567
    • 20.07.12, 09:33 Odpowiedz
      Zatem jak idziemy w pracę jak cywile, to dawać mi tu pieniądze za nadgodziny, pracę w święta i nocy.
    • 20.07.12, 09:38 Odpowiedz
      chuligani. Bo jeszcze złamią mi rękę i będę musiał iść na chorobowe, a mam kredyt do spłacenia. Nie będę się narażał, nie jestem frajer!
      --
      God = Gold, Oil, Drugs
    • 20.07.12, 09:40 Odpowiedz
      Ten proceder jest zwykłą kradzieżą, ludzie w nim uczestniczący są złodziejami. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
    • 20.07.12, 10:57 Odpowiedz
      spieprzyć Panowie? Funkcjonariusze służb mundurowych nie pracują ale służą - wynikiem czego jest nienormowany czas pracy, brak dodatków za pracę w godzinach nadliczbowych oraz w święta. No i pełna dyspozycyjność. Pomysł kontrolowania przez ZUS jest szalony - żadna z tych słuzb nie jest opłacana przez ZUS, a poza tym obowiazuja chyba minimalne zasady tajemnicy słuzbowej. Mozliwość takiej kontroli ma każdy przełożony. Tak to jest jak zajmują się tym ludzie nie mający pojęcia o wojsku, policji itp.
      • 20.07.12, 11:17 Odpowiedz
        Ale opłacani są z pieniędzy podatnika więc mają podlegać takiej samej kontroli jak wszyscy .Dodatkowo służby mundurowe najbardziej wykorzystują zwolnienia lekarskie .A jakąż to tajemnicę służbową narusza kontrola ZUS kontrolując przebywającego na L-4?Chyba Ci się chłopie coś w głowie pomieszało ?
      • 20.07.12, 11:23 Odpowiedz
        ja rozumiem, że bycie kontrolowanym nie jest dla nikogo miłe - ale w sytuacji, gdy policja ma centralnie wszystko w d (spróbujcie udowodnić, ze jest inaczej - nigdy nie widziałem policjanta goniącego za właścicielem srającego kundla, robiącego porządek z palaczami na peronach czy wywożącymi śmieci do lasu) nie dziwcie się, że czasy słodkiej beztroski za nic mają sie ku końcowi. W sytuacji, w której lud postradał już wszystkie przywileje, nie będzie trudno w przyszłości klecić takie koalicje, które i waszymi przywilejami się zajmą.

> Funkcjonariusze służb mundurowych nie pracują ale służą - wy
        > nikiem czego jest nienormowany czas pracy, brak dodatków za pracę w godzinach n
        > adliczbowych oraz w święta.

Za to gwarantowana emeryturka po 15 latach, pensja wyższa niż w cywilu, praktyczna nietykalność... Mało jeszcze?

> No i pełna dyspozycyjność.

No, napisz, ile efektywnie pracowałeś wczoraj?

> żadna z tych słuzb nie jest opłacana przez ZUS,

No i co z tego? Symulanctwo trzeba zwalczać, a jeśli będzie robił to organ pozaresortowy (a więc mniej skory do zamiatania brudów pod dywan), to tylko będzie to z korzyścią dla wszystkich.

> a poza ty
        > m obowiazuja chyba minimalne zasady tajemnicy słuzbowej.

A czy to, że aspirant Kowalski ma L4 na grypę i plażuje na Majorce, to ma jakiekolwiek znamiona tajności???
      • 20.07.12, 11:23 Odpowiedz
        marian391 napisał:

> Pomysł kontrolowania prz
        > ez ZUS jest szalony - żadna z tych słuzb nie jest opłacana przez ZUS
        Bredzisz. A prywatna firma jest "opłacana przez ZUS" (cokolwiek by to nie znaczyło)? A jakoś zwolnienia w takiej firmie może ZUS kontrolować.

> a poza tym obowiazuja chyba minimalne zasady tajemnicy słuzbowej.

Tajemnicą służbową jest to czy policjant nie symuluje choroby? Tak, bredzisz.

--
        =Jolly Roger= =a.k.a.= =Misiek=
        >>> Nie wiemy - nie piszemy <<<
      • 20.07.12, 14:23 Odpowiedz
        marian391 napisał:

Mozliwość takiej kontroli ma każdy przełożony. Tak to jest jak zajmują się tym ludzie nie mający pojęcia o wojsku, policji itp.

No to taka kontrola jaką Sawicki miał nad spółkami w agencjach rolnych. Boże uchowaj nas od takiej kontroli.

--
        Portal mieszkańców Warmii
    • 20.07.12, 14:16 Odpowiedz
      Dziennie 6% policjantów jest chorych. Czy to jakaś plaga ? Jak by pracowali u prywaciarza już dawno by im podziękował. Ale co tam, społeczeństwo się złoży na pensję.
    • 20.07.12, 16:10 Odpowiedz
      poparzony napisała:

> W zamian rząd Tuska POdniesie mandaty, aby mogli dorobic więcej do pensji!!!!!
      > Teraz będą większe łapówki zamiast mandatu. ;-(
      > Żony POlicjantów się ucieszą.
      ...PiSmak jesteś:P
    • 20.07.12, 16:12 Odpowiedz
      Stan obecny jest patologią. Do Policji i innych "mundurówek" przyjmują superzdrowych kandydatów. Zaraz po przyjęciu okazują się oni najbardziej chorowitymi Polakami, to ruina zdrowia.
      Trzeba się szybko ratować emeryturą w wieku 34 lat!
      Kiedy wreszcie w Polce nastąpi równość?
      Jeden kodeks pracy dla pracownika kuchni w więzieniu czy elektryka, prokuratora, nauczyciela, nikowca i tramwajarza. O przysłowiowym górniku nie wspomnę.
    • 20.07.12, 18:56 Odpowiedz
      Na miejscu komendanta głównego policji odpowiedziałbym tak mordzie -Mardasiewiczowi - skoro wszyscy są jednakowo traktowani to od tej chwili policjanci , wszyscy policjanci pracują od 7.00 do 15.00, Soboty, niedziele mają wolne. Niech tusek i jego banda zamiast grać w piłkę pilnują porządku w kraju. Policjant grosza nie dostaje za dłuższą prace.
      mordasiewicze, te prózniaki od smitha, bochniarze i inne sk........ny jak chcą to niech pracuję po 30 godzin na dobę przez 10 dni w tygodniu przez 15 miesięcy w roku. Niech narażają zycie jak policjanci.
    • 20.07.12, 22:02 Odpowiedz
      Argument, że policjant musi mieć pełnopłatne zwolnienie, bo w akcji biegł, zmókł i się przeziębił jest debilno-śmieszny! Czy policjanci myślą, że tylko oni pracują na powietrzu? A drogowcy, budowlańcy, kolejarze... To co? A choćby pracownicy hipermarketów z działów fresh, krórzy czasami kilkadziesiąt razy dziennie wchodzą do chłodni czy mroźni? I tak można by mnożyć...
    • 21.07.12, 03:46 Odpowiedz
      Wszystkie te oglaszane, czy planowane zmiany to mydlenie oczu ludzi. Nigdy nie przypuszczalem, ze te odpadki szkolne maja takie przywileje.
      A druga sprawa to policja jak z nazwy wynika nie broni interesu obywatela czy czlowieka tworzacego dochod narodowy.
      Policja broni jedynie interesu panstwa i chroni czynownikow panstwowych przed stresem.

"Kazdy germanski wyrok przyjme twardy, przed ruska mocą sie nie ukorze, ale chron mnie od niemieckiej pogardy Panie i od sowieckiej nienawisci zbaw mnie Boze"
    • 22.07.12, 00:46 Odpowiedz
      Nawet jeśli policjant leży w łóżku to mając 100% wręcz zarabia więcej bo nie musi ponosić kosztów dojazdu do pracy – czyli ma 101%! Absurd.
      Może i jakieś tam przywileje powinni mieć ale może 90% chorobowego, ja pracuję 14 lat i na chorobowym byłem może 20 dni przez ten czas. Wkurza mnie gdy słyszę, że Ci co mają strzec przestrzegania prawa sami je naginają!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.