Komentarze do artykułu

Rewolucyjne zmiany dla mundurowych. Chorobowe już nie będzie się opłacać

Ćwierć miliona mundurowych zamiast pełnej pensji będzie dostawać na chorobowym tylko 80 proc. A ZUS sprawdzi, czy nie wystawiono im lewego zwolnienia

Rewolucyjne zmiany dla mundurowych. Chorobowe j... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • W zamian rząd Tuska POdniesie mandaty, aby mogli dorobic więcej do pensji!!!!!
    Teraz będą większe łapówki zamiast mandatu. ;-(
    Żony POlicjantów się ucieszą.
    • Ta "rewolucja" oznacza, że jak trep wróci z "choroby" za 80%, to mu później dadzą wyrównanie do 100% w postaci nagrody.
    • Najwyższy czas na tę zmianę :):)Cieszyć się będziemy jak wejdzie w życie .
    • wątpię, wszak robi w gacie ze strachu, czy ZUS sprawdza lewe zwolnienia parlamentarzystów? buheheheheheheh, zus cuchnąca strachem i korupcją instytucja
    • Chrobowe? To jakiś nowy rodzaj świadczenia?
      --
      addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4567
    • Zatem jak idziemy w pracę jak cywile, to dawać mi tu pieniądze za nadgodziny, pracę w święta i nocy.
    • chuligani. Bo jeszcze złamią mi rękę i będę musiał iść na chorobowe, a mam kredyt do spłacenia. Nie będę się narażał, nie jestem frajer!
      --
      God = Gold, Oil, Drugs
    • Ten proceder jest zwykłą kradzieżą, ludzie w nim uczestniczący są złodziejami. Nazywajmy rzeczy po imieniu.
    • spieprzyć Panowie? Funkcjonariusze służb mundurowych nie pracują ale służą - wynikiem czego jest nienormowany czas pracy, brak dodatków za pracę w godzinach nadliczbowych oraz w święta. No i pełna dyspozycyjność. Pomysł kontrolowania przez ZUS jest szalony - żadna z tych słuzb nie jest opłacana przez ZUS, a poza tym obowiazuja chyba minimalne zasady tajemnicy słuzbowej. Mozliwość takiej kontroli ma każdy przełożony. Tak to jest jak zajmują się tym ludzie nie mający pojęcia o wojsku, policji itp.
      • Ale opłacani są z pieniędzy podatnika więc mają podlegać takiej samej kontroli jak wszyscy .Dodatkowo służby mundurowe najbardziej wykorzystują zwolnienia lekarskie .A jakąż to tajemnicę służbową narusza kontrola ZUS kontrolując przebywającego na L-4?Chyba Ci się chłopie coś w głowie pomieszało ?
      • ja rozumiem, że bycie kontrolowanym nie jest dla nikogo miłe - ale w sytuacji, gdy policja ma centralnie wszystko w d (spróbujcie udowodnić, ze jest inaczej - nigdy nie widziałem policjanta goniącego za właścicielem srającego kundla, robiącego porządek z palaczami na peronach czy wywożącymi śmieci do lasu) nie dziwcie się, że czasy słodkiej beztroski za nic mają sie ku końcowi. W sytuacji, w której lud postradał już wszystkie przywileje, nie będzie trudno w przyszłości klecić takie koalicje, które i waszymi przywilejami się zajmą.

> Funkcjonariusze służb mundurowych nie pracują ale służą - wy
        > nikiem czego jest nienormowany czas pracy, brak dodatków za pracę w godzinach n
        > adliczbowych oraz w święta.

Za to gwarantowana emeryturka po 15 latach, pensja wyższa niż w cywilu, praktyczna nietykalność... Mało jeszcze?

> No i pełna dyspozycyjność.

No, napisz, ile efektywnie pracowałeś wczoraj?

> żadna z tych słuzb nie jest opłacana przez ZUS,

No i co z tego? Symulanctwo trzeba zwalczać, a jeśli będzie robił to organ pozaresortowy (a więc mniej skory do zamiatania brudów pod dywan), to tylko będzie to z korzyścią dla wszystkich.

> a poza ty
        > m obowiazuja chyba minimalne zasady tajemnicy słuzbowej.

A czy to, że aspirant Kowalski ma L4 na grypę i plażuje na Majorce, to ma jakiekolwiek znamiona tajności???
      • marian391 napisał:

> Pomysł kontrolowania prz
        > ez ZUS jest szalony - żadna z tych słuzb nie jest opłacana przez ZUS
        Bredzisz. A prywatna firma jest "opłacana przez ZUS" (cokolwiek by to nie znaczyło)? A jakoś zwolnienia w takiej firmie może ZUS kontrolować.

> a poza tym obowiazuja chyba minimalne zasady tajemnicy słuzbowej.

Tajemnicą służbową jest to czy policjant nie symuluje choroby? Tak, bredzisz.

--
        =Jolly Roger= =a.k.a.= =Misiek=
        >>> Nie wiemy - nie piszemy <<<
      • marian391 napisał:

Mozliwość takiej kontroli ma każdy przełożony. Tak to jest jak zajmują się tym ludzie nie mający pojęcia o wojsku, policji itp.

No to taka kontrola jaką Sawicki miał nad spółkami w agencjach rolnych. Boże uchowaj nas od takiej kontroli.

--
        Portal mieszkańców Warmii
    • Dziennie 6% policjantów jest chorych. Czy to jakaś plaga ? Jak by pracowali u prywaciarza już dawno by im podziękował. Ale co tam, społeczeństwo się złoży na pensję.
    • poparzony napisała:

> W zamian rząd Tuska POdniesie mandaty, aby mogli dorobic więcej do pensji!!!!!
      > Teraz będą większe łapówki zamiast mandatu. ;-(
      > Żony POlicjantów się ucieszą.
      ...PiSmak jesteś:P
    • Stan obecny jest patologią. Do Policji i innych "mundurówek" przyjmują superzdrowych kandydatów. Zaraz po przyjęciu okazują się oni najbardziej chorowitymi Polakami, to ruina zdrowia.
      Trzeba się szybko ratować emeryturą w wieku 34 lat!
      Kiedy wreszcie w Polce nastąpi równość?
      Jeden kodeks pracy dla pracownika kuchni w więzieniu czy elektryka, prokuratora, nauczyciela, nikowca i tramwajarza. O przysłowiowym górniku nie wspomnę.
    • Na miejscu komendanta głównego policji odpowiedziałbym tak mordzie -Mardasiewiczowi - skoro wszyscy są jednakowo traktowani to od tej chwili policjanci , wszyscy policjanci pracują od 7.00 do 15.00, Soboty, niedziele mają wolne. Niech tusek i jego banda zamiast grać w piłkę pilnują porządku w kraju. Policjant grosza nie dostaje za dłuższą prace.
      mordasiewicze, te prózniaki od smitha, bochniarze i inne sk........ny jak chcą to niech pracuję po 30 godzin na dobę przez 10 dni w tygodniu przez 15 miesięcy w roku. Niech narażają zycie jak policjanci.
    • Argument, że policjant musi mieć pełnopłatne zwolnienie, bo w akcji biegł, zmókł i się przeziębił jest debilno-śmieszny! Czy policjanci myślą, że tylko oni pracują na powietrzu? A drogowcy, budowlańcy, kolejarze... To co? A choćby pracownicy hipermarketów z działów fresh, krórzy czasami kilkadziesiąt razy dziennie wchodzą do chłodni czy mroźni? I tak można by mnożyć...
    • Wszystkie te oglaszane, czy planowane zmiany to mydlenie oczu ludzi. Nigdy nie przypuszczalem, ze te odpadki szkolne maja takie przywileje.
      A druga sprawa to policja jak z nazwy wynika nie broni interesu obywatela czy czlowieka tworzacego dochod narodowy.
      Policja broni jedynie interesu panstwa i chroni czynownikow panstwowych przed stresem.

"Kazdy germanski wyrok przyjme twardy, przed ruska mocą sie nie ukorze, ale chron mnie od niemieckiej pogardy Panie i od sowieckiej nienawisci zbaw mnie Boze"
    • Nawet jeśli policjant leży w łóżku to mając 100% wręcz zarabia więcej bo nie musi ponosić kosztów dojazdu do pracy – czyli ma 101%! Absurd.
      Może i jakieś tam przywileje powinni mieć ale może 90% chorobowego, ja pracuję 14 lat i na chorobowym byłem może 20 dni przez ten czas. Wkurza mnie gdy słyszę, że Ci co mają strzec przestrzegania prawa sami je naginają!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.