Dodaj do ulubionych

Prezydent Lech Kaczyński - sondażowe wyniki

23.10.05, 20:27
trudno, stalo sie.
Obserwuj wątek
              • taziuta Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 23.10.05, 21:58
                Kaczyński prezydentem wszystkich Polaków, ale głownie tych nie wykształconych!
                Jest ich niestety większość. Kaczor dobrze dobrał klucz do ich umysłów (nadają
                na tej samej fali), i wygrał. Jest więc również naszym prezydentem, czy nam się
                to podoba, czy nie!
                W każdym razie tak długo jak długo nie zaczniemy różnicować ilości głosów
                przysługujących jednemu wyborcy, w zależności od jego IQ :-)

p.m napisał:

> no cóż. Jedyna nadzieja w ptasiej grypie...
                      • taziuta Spoko, przeżyliśmy już tak wiele, poradzimy sobie! 23.10.05, 22:20
                        Większość jednak głosowała za Rydzykiem i jednojajowcami. A czy większość może
                        się mylić? :-)
                        W każdej sytuacji należy starać się znaleźć dobre strony. W tym przypadku mamy
                        jedną bardzo dobrą stronę - Kaczki mają pełnię władzy. Teraz albo się okaże, że
                        coś potrafią i rzeczywiście stworzą nam raj na ziemie (co daj Boże), albo się
                        skompromitują (co bardziej prawdopodobne) i będziemy mieli z nimi spokój :-)

lisle napisał:

> nie chemy PL rydzyka i dwoch jednojajowcow z 1 zwojem w mozgu
                        • sigact1 Re: Spoko, przeżyliśmy już tak wiele, poradzimy s 23.10.05, 23:29
                          taziuta napisał:

> Większość jednak głosowała za Rydzykiem i jednojajowcami. A czy większość może
                          > się mylić? :-)
                          > W każdej sytuacji należy starać się znaleźć dobre strony. W tym przypadku mamy
                          > jedną bardzo dobrą stronę - Kaczki mają pełnię władzy. Teraz albo się okaże, że
                          >
                          > coś potrafią i rzeczywiście stworzą nam raj na ziemie (co daj Boże), albo się
                          > skompromitują (co bardziej prawdopodobne) i będziemy mieli z nimi spokój :-)
                          >
                          > lisle napisał:
                          >
                          > > nie chemy PL rydzyka i dwoch jednojajowcow z 1 zwojem w mozgu

Pozdrawiam i podzielam,jednak zasadniczym kłopotem jest tu CZAS.I niepośledniej
                          wartości są komentarze przedwyborcze państw nazwijmy "ościennych".Jesteśmy w
                          punkcie mniej więcej "no tak, ale to Polacy przecież".znów
                          • taziuta Re: Nikt się z tego nie cieszy :-( 23.10.05, 23:40
                            Jak 15 lat temu wygrał Wałęsa, mówiliśmy że przybył jeszcze jeden powód do
                            emigracji - ze wstydu. Ale przynajmniej Wałęsa za granicą był postrzegany jako
                            bohater, ten który obalił komunizm.
                            A jak Kaczyński będzie postrzegany za granicą? Czas pokaże. Miejmy nadzieję, że
                            inne głowy państw zechcą przed nim pochylić głowy (aby go dostrzec) :-)

sigact1 napisał:

> Pozdrawiam i podzielam,jednak zasadniczym kłopotem jest tu CZAS.
                            > I niepośledniej wartości są komentarze przedwyborcze państw
                            > nazwijmy "ościennych".Jesteśmy w punkcie mniej więcej "no tak, ale to Polacy
                            > przecież".znów
                            • adam.salamon Re: Nikt się z tego nie cieszy :-( 24.10.05, 08:14
                              > A jak Kaczyński będzie postrzegany za granicą? Czas pokaże. Miejmy nadzieję, że
                              > inne głowy państw zechcą przed nim pochylić głowy (aby go dostrzec) :-)

Skad te uprzedzenia do ludzi o niskim wzroscie ?
                              Dobrze, ze Ciebie natura obdarzyla centrymetrami...
                        • kazzmij Re: Spoko, przeżyliśmy już tak wiele, poradzimy s 24.10.05, 01:49
                          > W każdej sytuacji należy starać się znaleźć dobre strony. W tym przypadku
                          mamy
                          > jedną bardzo dobrą stronę - Kaczki mają pełnię władzy. Teraz albo się okaże,
                          że
                          >
                          > coś potrafią i rzeczywiście stworzą nam raj na ziemie (co daj Boże), albo się
                          > skompromitują (co bardziej prawdopodobne) i będziemy mieli z nimi spokój :-)

Widziałeś kiedyś szczęśliwy kraj w którym jedna partia miała pełnię władzy...?
                    • jolkak11 Re: rasizm jest niepopularny, również co do IQ? 24.10.05, 08:11
                      mam wyższe wykształcenie, politechnikę ukończyłam wtedy gdy nie było jeszcze
                      prywatnych szkółek, dobra pracę, mieszkam w dużym mieście i głosowałam na prof.
                      Kaczyńskiego - nie godzę się na rządy skrajnie liberalne! Tak naprawdę to nie
                      sprawdziły sie one niemal w żadnym kraju gdzie próbowano je wprowadzić!Zawsze
                      kończą się klapą.Wybrałąm więc mniejsze zło i nie życzę sobie aby mnie i inne
                      osoby obrażano dlatego że wąłśnie tak głosowaliśmy! Czytając te wyzwiska -
                      wiem że nie popełniłam błędu. Czyżby liberalizm polegał na tym aby obrażać
                      grubiańsko innych ludzi? To konserwatyści i purytanie zbudowali największe
                      potęgi swiatowe - warto sobie to przypomnieć!
                      • taziuta Re: rasizm jest niepopularny, również co do IQ? 24.10.05, 08:46
                        Droga Jolu, wcięłaś się w połowie dyskusji. I zdaje się, że ci umknął początek,
                        który był żartem. Komentowałem fakt, że większość najsłabiej i średnio
                        wykształconych głosowało na Kaczyńskiego, a większość ludzi z wyższych
                        wykształceniem, na Tuska. Takie są fakty. Zaś żart polegał na tym, że dopóki
                        nie uzależnimy ilości głosów elektorskich przysługujących jednemu wyborcy, od
                        jego IQ, musimy godzić się z tym, że nie wygrał kandydat popierany przez ludzi
                        wykształconych, lecz ten który potrafił znaleźć właściwy klucz do umysłów ludzi
                        o mniejszym wykształceniu.
                        Gdzie tu grubiaństwo? Twoja nadwrażliwość świadczy raczej o tym, że jesteś
                        rozczarowana, że twoje poglądy nie są podzielane przez większość ludzi dobrze
                        wykształconych. Odstajesz od swoich i źle się z tym czujesz? :-)

jolkak11 napisała:

> mam wyższe wykształcenie, politechnikę ukończyłam wtedy gdy nie było jeszcze
                        > prywatnych szkółek, dobra pracę, mieszkam w dużym mieście i głosowałam na
                        > prof. Kaczyńskiego - nie godzę się na rządy skrajnie liberalne! Tak naprawdę
                        > to nie sprawdziły sie one niemal w żadnym kraju gdzie próbowano je wprowadzić!
                        > Zawsze kończą się klapą.Wybrałąm więc mniejsze zło i nie życzę sobie aby mnie
                        > i inne osoby obrażano dlatego że wąłśnie tak głosowaliśmy! Czytając te
                        > wyzwiska - wiem że nie popełniłam błędu. Czyżby liberalizm polegał na tym
                        > aby obrażać grubiańsko innych ludzi? To konserwatyści i purytanie zbudowali
                        > największe potęgi swiatowe - warto sobie to przypomnieć!
                      • holahola01 Re: rasizm jest niepopularny, również co do IQ? 24.10.05, 10:59
                        Ale nie musisz spłacą kredytu na mieszkanie, a przez tego debila wszyscy młodzi
                        spłacający dostaną teraz po dupie ile wlezie. Zwłaszcza, że większość spłaca w
                        szwajcarskich franciszkach, a złotówa poleci na łeb i szyję.

A o Kaczorach i ich psubratach nie pisałbym - konserwatyści. To socjaliści -
                        służba zdrowia państwowa (na co nas nie stać, a jeszcze będzie coraz większa
                        korupcja), dodatki na samotne matki z dziećmi (pewnie znów ludzie będą
                        pozostawać w konkubinacie, bo ślub nie będzie się opłacał), powiększenie szarej
                        strefy, a jak zwiększy podatki najlepiej zarabiającym i inwestującym - dalej
                        będą płacić je za granicą...

Tylko płakać po takim wyborze...
                        • tropicielka77 Re: rasizm jest niepopularny, również co do IQ? 24.10.05, 14:22
                          To rzeczywiscie swiadczy o duzej inteligencji i przemyslnosci, branie kredytu
                          we frankach szwajcarskich ;) hehe trzeba bylo wziac w zlotowkach...nie
                          sluchajcie dzieci tego co wam pani w banku mowi. Jest zasada - kredyt bierze
                          sie w walucie, w ktorej sie zarabia... ale to tak btw. A tak bardziej a
                          propos... to rzeczywisicie troche niesmaczne jak ktos tak sie pieni na wyborców
                          kaczynskiego... teksty typu "ja wyjezdzam z tego kraju" sa juz zupelnie
                          niezrozumiale dla mnie. Tak jakby wybor prezydenta mial OGROMNE znaczenie, i
                          jakby Tusk mial byc WSPANIAŁYM prezydentem... szkoda ze nie zostal..wtedy
                          przekonalibyscie sie jakim bylby boskim prezydentem ;)
                      • taziuta Re: rasizm jest niepopularny, również co do IQ? 24.10.05, 09:05
                        Wcale tak nie uważam. Było to niezręczne sformułowanie (tak trochę z rozpędu i
                        na skróty), wynikające z przyjętej przeze mnie ironicznej formuły. Przeczytaj
                        mój pierwszy post, to się zorientujesz o co chodzi.
                        Pozdrawiam, i miłego dnia w IV RP życzę :-)

mcgoo napisał:

> uwazasz ze ludzie bez wyzszego wyksztalcenia to glupki ?
                    • 6x9 Re: rasizm jest niepopularny, również co do IQ? 24.10.05, 10:02
                      Kaczyński prezydentem wszystkich Polaków, ale głownie tych nie wykształconych!
                      to podoba, czy nie!

aty ile masz IQ ?????
                • ajkaj Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 23.10.05, 22:32
                  wypraszam sobie tego typu uogólnienia, znam ludzi wybitnie inteligentnych,
                  którzy nie tylko sami głosowali, ale też mieli wpływ na głosy innych, zależy co
                  kto rozumie przez inteligencję, bo jeśli chatę, komórę i furę, to może tak
                  • taziuta Bardzo przepraszam, pomyliłem ją z wykształceniem 23.10.05, 22:44
                    Słuszna uwaga. Badania dotyczyły wykształcenia, a nie inteligencji. Zbytnio
                    uprościłem. Ale trudno też mi się zgodzić, że im ktoś mniej wykształcony, tym
                    inteligentniejszy :-)
                    Najmniej wykształceni (oczywiście nie na miejscu byłoby tu określenie -
                    ciemnota) głosowali na Kaczyńskiego. Najlepiej wykształceni (oświeceni?)
                    głosowali na Tuska. Takie są fakty, koleżanko! A ty do której grupy się
                    zaliczasz? :-)

ajkaj napisała:

> wypraszam sobie tego typu uogólnienia, znam ludzi wybitnie inteligentnych,
                    > którzy nie tylko sami głosowali, ale też mieli wpływ na głosy innych, zależy
                    > co kto rozumie przez inteligencję, bo jeśli chatę, komórę i furę, to może tak
                    • jlengiew Re: Bardzo przepraszam, pomyliłem ją z wykształce 23.10.05, 23:21
                      Ty taziuta widać od razu, że zaliczasz się do tych "oświeconych". Nie próbuj
                      dyskredytować prawa mniej oświeconych do wybierania tego co dla nich i według
                      nich dobre. I wbrew temu co mówią "oświecone" media ta dyskredytowana przez
                      Ciebie grupa ludzi ma moim zdaniem często bardziej realne i zdroworozsądkowe
                      spojrzenie na świat.
                      • sigact1 Re: Bardzo przepraszam, pomyliłem ją z wykształce 23.10.05, 23:32
                        jlengiew napisał:

> Ty taziuta widać od razu, że zaliczasz się do tych "oświeconych". Nie próbuj
                        > dyskredytować prawa mniej oświeconych do wybierania tego co dla nich i według
                        > nich dobre. I wbrew temu co mówią "oświecone" media ta dyskredytowana przez
                        > Ciebie grupa ludzi ma moim zdaniem często bardziej realne i zdroworozsądkowe
                        > spojrzenie na świat.
                        I na tym właśnie znakomicie bazował kol. Lenin
                      • taziuta Re: Budująca wiara w maluczkich :-) 23.10.05, 23:34
                        Owieczki idą tam gdzie każe im pasterz. On jest tym, który wie lepiej. Rydzyk
                        kazał głosować na Kaczyńskiego - owieczki posłuchały :-)
                        Nie wykluczam, że wśród ludzi nie wykształconych trafiają się też osoby, które
                        mają "bardziej realne i zdroworozsądkowe spojrzenie na świat". Pytanie tylko,
                        od kogo? Od innych nie wykształconych? Czy od niektórych głupków z wyższym
                        wykształceniem (bo tacy też się oczywiście trafiają). Ale jeśli mówimy o
                        średniej, to czy wolałbyś Polski rządzonej przez ludzi z podstawowym
                        wykształceniem, czy z wyższym? Czy normy ma nam narzucać ciemnota?
                        Kaczyński w swojej kampanii wyborczej sięgnął po argumenty zrozumiałe przez
                        polskiego kołtuna. Mam nadzieję, że nie będzie teraz jego zakładnikiem :-)

jlengiew napisał:

> Ty taziuta widać od razu, że zaliczasz się do tych "oświeconych". Nie próbuj
                        > dyskredytować prawa mniej oświeconych do wybierania tego co dla nich i według
                        > nich dobre. I wbrew temu co mówią "oświecone" media ta dyskredytowana przez
                        > Ciebie grupa ludzi ma moim zdaniem często bardziej realne i zdroworozsądkowe
                        > spojrzenie na świat.
                        • jlengiew Re: Budująca wiara w maluczkich :-) 24.10.05, 01:27
                          Taziuta, gdyby chodziło tylko o inteligencje i wykształcenie to życie byłoby
                          wiele prostsze (chociaż zwróć uwagę, odwołując się to Twoich hierarchii, że
                          Kaczyński jest profesorem).
                          I nie każ mi wybierać między Polską rządzoną przez mądrych lub głupków, bo nie
                          o tym była mowa. Mowa było o tych, którzy wybierają. I wielu tych, z których
                          tak szydzisz, potrafi docenić osobę inteligentną. Moim zdaniem łatwiej znaleźć
                          porządnego prostego człowieka niż porządnego inteligenta (w przeliczeniu na 100
                          badanych osób:).
                          > Owieczki idą tam gdzie każe im pasterz. On jest tym, który wie lepiej. Rydzyk
                          > kazał głosować na Kaczyńskiego - owieczki posłuchały :-)
                          Ludźmi uważającymi się za inteligentnych i wykształconych jeszcze łatwiej jest
                          manipulować. Im bardzo zależy, żeby różne lokalne autorytety uważały ich za
                          inteligentnych i przez to są bardziej podatni na wpływy środowiska.
                          A Rydzyk ma swoje stado owieczek i co z tego? Ważne jest co będzie robił
                          Kaczyński jeden i drugi po wyborach i z tego ich rozliczajmy.

I nie obrażaj ludzi, których uważasz za mniej inteligentnych od siebie.
                          • taziuta Re: Budująca wiara w maluczkich :-) 24.10.05, 05:52
                            1. Jesteś człowiekiem bardzo poważnym (i zdaje się, że pozbawionym poczucia
                            humoru), z czego oczywiście nie robię ci zarzutu. Takim cię Pan Bóg stworzył!
                            Zauważ jednak, że zaproponowałem różnicowanie ilości głosów elektorskich,
                            którymi dysponuje jeden wyborca, w zależności od jego IQ. Nie jestem rasistą, i
                            nie była to propozycja na serio :-)
                            2. Od początku piszę o wyborcach mniej i bardziej wykształconych, i o tym że
                            Kaczyński dobrał właściwy klucz do umysłów tych najmniej wykształconych. Nie
                            wiem czy Kaczyński sam jest kołtunem i homofobem, czy tylko świetnie rozpoznał
                            cechy większości naszego społeczeństwa. Ale grał na tej nucie i wygrał.
                            Pytanie, czy teraz będzie tego kołtuństwa zakładnikiem?
                            3. Mowa jest oczywiście o wyborcach, i ich wykształceniu, a właściwie - jak
                            rozkładały się głosy w zależności od wykształcenia. Nie zaś o wykształceniu
                            kandydatów, czy prezydenta elekta. Kaczyńskiego poparli najsłabiej
                            wykształceni, Tuska zaś ci najlepiej wykształceni. Kiedy pytam, czy będzie nami
                            rządziła ciemnota (kołtuństwo i homofobia wiążą się, dla mnie, z ciemnotą), w
                            domyśle mam - czyim zakładnikiem będą rządzący, a nie - jakie wykształcenie ma
                            Kaczyński.
                            4. Słusznie zwracasz uwagę, że ciemnota nie koniecznie idzie w parze z brakiem
                            wykształcenia. Przepraszam więc niniejszym wszystkich nie wykształconych,
                            którzy nie są kołtunami i homofobami :-)

jlengiew napisał:

> Taziuta, gdyby chodziło tylko o inteligencje i wykształcenie to życie byłoby
                            > wiele prostsze (chociaż zwróć uwagę, odwołując się to Twoich hierarchii, że
                            > Kaczyński jest profesorem).
                            > I nie każ mi wybierać między Polską rządzoną przez mądrych lub głupków, bo
                            > nie o tym była mowa. Mowa było o tych, którzy wybierają. I wielu tych, z
                            > których tak szydzisz, potrafi docenić osobę inteligentną. Moim zdaniem
                            > łatwiej znaleźć porządnego prostego człowieka niż porządnego inteligenta (w
                            > przeliczeniu na 100 badanych osób:).

> Ludźmi uważającymi się za inteligentnych i wykształconych jeszcze łatwiej
                            > jest manipulować. Im bardzo zależy, żeby różne lokalne autorytety uważały ich
                            > za inteligentnych i przez to są bardziej podatni na wpływy środowiska.
                            > A Rydzyk ma swoje stado owieczek i co z tego? Ważne jest co będzie robił
                            > Kaczyński jeden i drugi po wyborach i z tego ich rozliczajmy.
                            >
                            > I nie obrażaj ludzi, których uważasz za mniej inteligentnych od siebie.
                        • mamuut Re: Budująca wiara we wszystkich 24.10.05, 12:53
                          na jakiej częstotliwości nadaje Radio Maryja? wiesz chociaż to?, słuchałaś choć
                          jednego wyiadu itp. ?
                          Znam niesty wielu, którzy krzyczą na RM, choć NIGDY tego radia nie włączyli.
                          A świętą zasadą winno być, że zanim cokolwiek się ocenia wpierw należy temu się
                          przyjżeć
                          Wielu spośród nich nie głosowało na Kaczkę tylko z powodu tego poparcia jw.
                          A wg mnie:
                          1. RM i Lepper nie spowodowali znaczego poparcia dla Lecha - tyle ilu przybyło
                          to i ubyło. Pozostali i tak zagłosowaliby na Kaczkę - dlaczego - niżej
                          2. Nieporównywalnie mocniej oddziałało poparcie Kwacha, Michnika, Millera,
                          Urbana - oczywiście negatywnie dla Tuska - tym samym pozytywnie dla Kaczki
                          3. Jak nigdy niesamowite znaczenie miały debaty prezydenckie - zauważcie w
                          czwartek - po Karolu (najwyższa oglądalność w historii TVN!!!) i piątkowa.
                          Uważam że niezdecydowanych (a była ich masa) właśnie te debaty przekonały do
                          Kaczki
                          I tu wygrana Kaczora na całej linni:
                          - był spokojnieszy - doskonale mówił - odpowiednie przystanki itd
                          - inteligentnieszy
                          - Tusk zachowywał się jak wyreżyserowana kukła, a Kaczor był sobą (choć z
                          błędami i potknięciami - ale ludzie to lubią!)
                          - w czwartek umiejętnie "odwrócił" pytanie o studentów przypominając o tym, że
                          Tusk jeszcze parę tygodni wcześniej był za płatnymi studiami, wytoczył działa o
                          czerwonym poparciu dla Tuska
                          - w piątek - choć gorzej wypadł - to doskonale przyparł do muru w sprawie
                          ubezpieczeń społecznych - wymusił że Tusk jest za dobrowolnymi ubezpieczeniami
                          i doskonale spłentował - jesteś bogaty - masz emeryturę - nie=giniesz

I wiele osób, które cokolwiek myślały - zostały przekonane do Kaczki.
                          Plastelina psychologoczna - młodzież - jest niesamowicie podatna na slogany,
                          ładny wygląd, obycie (tu zdecydowana przewaga Tuska) - dlatego i tak zostali
                          przy Donaldzie. Z całej reszty wielu przekonało się do Kaczki i dlatego wygrał
                          Co będzie - zobaczymy
                          Czy upadnie koalicja strachu Millera , Kwach Wałęsy? - mam nadzieję że tak...
                          Czy Kaczor będzie chciał byc drugim Piłsudskim? - mam nadzieję że nie...
                          Czy będą chcieli wprowadzić wszystkie swoje socjalne plany - mam nadzieję że
                          nie...
                          Czy uproszczą i obniżą podatki - mam nadzieję że tak
                          I wiele innych - każdy z nas może się pozastanawiać...
                          Pozdrawiam
                • zbyszek2005 PRL-owka inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 06:37
                  Jaka inteligencja?
                  Wykształcona na przyspieszonych kursach w socjalistycznej (czytaj
                  wiernopoddańczej ZSRR)rzeczywistości. W szkołach, do których nie mieli dostępu
                  Polacy patrioci, których ojcowie przelewali krew w AK, na wszystkich frontach
                  świata oraz tam, gdzie liczył się HONOR (mam nadzieję, że ten wyraz zostanie
                  reaktywowany po zbękarceniu go przez kłamcę, "mgr" kwacha, tego od chorych
                  goleni).
                  Królowali i brylowali w tej, głosującej na Tuska "inteligencji", najwięksi z
                  cwaniaków i hochsztaplerów leserzy w stylu: byłych Bierutów czy Cyrankiewiczów,
                  albo żyjących: Jaruzelskich, Wałęsów, Kwaśniewskich, Oleksych, Milerów,
                  Cimoszewiczów, Jaskierni, Urbanów i innych niepolskich uzurpatorów.
                  Miejmy oczy szeroko otwarte bo robactwo lubi się otarbiać i złazić do
                  rynsztoków i kanałów, skąd będzie starało się przegrupować.
                  Vivat IV Rzeczypospolita!!!!
                  • bla_bla_bla2 Re: PRL-owka inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 10:53
                    Popatrz sobie na diagramy z wynikami wyborów np. tu: www.gazeta.pl.
                    Zobaczysz jasno, ze na Kaczora glosowali ludzie ponizej matury, wiesniacy,
                    starzy i mieszkancy tzw. Polski B. Czyli silni Polacy(glosujacy na Tuska:
                    mlodzi, wyksztalceni, mieszkancy tzw. Polski A i mieszkajacy w miastach)
                    przegrali. Ten fenomen cignie sie w Polsce od wieków i powoduje, ze
                    najsilniejsi... pakuja manatki i opuszczaja ten niezdrowy kraj, bo nie pozwola,
                    ze glupsi, slabsi, zacofani chca nimi wiecznie rzadzic.
                    Tak dalej sie samorzadzcie, Rodacy!
                    Zbyszek2005 jest przedstawicielem zajadlego polskiego prostactwa, które to na
                    widok wyrazu "inteligencja" dostaje piany na gebie i wrzeszczy: honor,
                    patriotyzm, krew,... To wlasnie tacy wybrali sobie Kaczorów.
                    • q100sh Wielki plusk ...to umoczył Tusk:) 24.10.05, 12:38
                      Śledzę całą dyskusję, czytam po kolei posty i widzę jak pieknie słowo
                      kluczowe "ineligencja" jest odbijane, parafrazowane, używane do ubliżania,
                      100sowane niejednokrotnie do przykrych przepełnionych emocjami inwektyw.
                      Odwołujecie się do statystyki, że inteligencja wybrała Tuska itp itp. Warto
                      prześlidzić drugą turę wyborów:P:P:P
                      Dużo padło szyderczych słów pod adresem "honoru, krwi itp...
                      Nie jestem fanem Kaczora, mam wyższe wykształcenie (PW ukończone z wynikiem
                      bardzo dobrym)i głosowałem na Kaczora, bo był wiarygodniejszy w swojej
                      konsekwencji. Pan Tusk przegrał nie przez Rydzyka, RM, chłopstwo czy jak czę100
                      piszecie ciemnotę:
                      - pozbył się Zyty Gilewskiej (osoby charyzmatycznej, wyrazistej i bardzo
                      inteligentnej) (wiem, że uznano Jej postępowanie za nepotyzm, tyle, ze
                      większość tak robi:)
                      - Relige ogłosił specjalistą do służby zdrowia (prof Religa jest specjalistą,
                      od spraw seca nie biurokracji rozliczeniowo-ubezpieczeniowej w sł. zdrowia)
                      - Groniekicz-Waltz pomogła Mu wydatnie podczas konferencji w hospicjum)
                      zabrakło jednak tego pokornego słówka "przepraszam" z ust Pana Tuska.
                      Przepraszam dużo nie kosztuje
                      - Lech Kaczyński przeprosił - to nic, że takie przeprosiny mogą niewiele
                      znaczyć, jednak widać tu coś na znak honoru. choć nie chcę rozgrzeszać PiSu za
                      niezbyt ładną kampanię
                      - podczas całej kampanii Tusk zwracał się per: chciałbym widzieć Poslkę taką,
                      taką i siaką. Kaczyński obiecywał, ale robił to zgodnie z od początku
                      przyjetymi ustaleniami własnej polityki
                      - szef kampanii Tuska nie mógł się równać charyzmą i determinacją z ze swoim
                      vs. PiSu
                      Możnaby długo wymieniać szczególiki pomijając RM i sprawy religijne.
                      Jak już pwoidezialem, nie jestem zwolennikiem Kaczyńskiego, choć w pewien
                      sposób Go szanuję. Wybrałem "mniejsze zło" moim zdaniem. Wiem, że może teraz
                      spaść wartość złotego, że 100sunki międzynarodowe (patrz bliska Europa) będą
                      trudne. Popatrzcie jednak na porozumienia Niemców i Rosjan za naszymi plecami
                      itd itd. Polska powinna stać się silna wewnętrznie, a nie się kłócić. Cała
                      polityka to jedno wielkie gie. I nie ma co szukać tam kryształowych ludzi.
                      Pozdrawiam niszową inteligentną grupę Polaków głosujących na profesora
                      miłośnika historii Lecha Kaczyńskiego. Kolejna korzyść, będziemy mieli nowego
                      Prezydenta w 100licy:)))) pozdrawiam bez jadu czy zlośliwości. Dyskutujmy na
                      fakty (nie jak to mammy w genach po szlachecku i pieniaczo)
                  • arti-aeg Re: PRL-owka inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 14:03
                    zbyszek2005 napisał:

> Jaka inteligencja?
                    > Wykształcona na przyspieszonych kursach w socjalistycznej (czytaj
                    > wiernopoddańczej ZSRR)rzeczywistości. W szkołach, do których nie mieli dostępu
                    > Polacy patrioci, których ojcowie przelewali krew w AK, na wszystkich frontach
                    > świata oraz tam, gdzie liczył się HONOR (mam nadzieję, że ten wyraz zostanie
                    > reaktywowany po zbękarceniu go przez kłamcę, "mgr" kwacha, tego od chorych
                    > goleni).
                    > Królowali i brylowali w tej, głosującej na Tuska "inteligencji", najwięksi z
                    > cwaniaków i hochsztaplerów leserzy w stylu: byłych Bierutów czy Cyrankiewiczów,
                    >
                    > albo żyjących: Jaruzelskich, Wałęsów, Kwaśniewskich, Oleksych, Milerów,
                    > Cimoszewiczów, Jaskierni, Urbanów i innych niepolskich uzurpatorów.
                    > Miejmy oczy szeroko otwarte bo robactwo lubi się otarbiać i złazić do
                    > rynsztoków i kanałów, skąd będzie starało się przegrupować.
                    > Vivat IV Rzeczypospolita!!!!

Ojojoj... Chłopie wyluzuj. "Przelewali krew", "AK". Mówisz o rzeczach. o których
                    i tak nie masz bladego pojęcia. Gdzie byli ci twoi honorowi patryjoci, gdy
                    Niemcy zaatakowali Polskę. Powiem ci gdzie, zdążyli uciec za granicę. Mieli za
                    co, bo przez 20 lat kupczyli Polską. Zostawili naród na pastwę hitlerowców i
                    komunistów. Teraz ich duchy próbują straszyć nas liberałami. Teraz... nich się
                    pocałują. Ja też boję się liberałów, ale nie tak bardzo jak Rydzyka, Giertycha i
                    Kaczyńskich.
                • mzbig2 Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 09:42
                  Większość moich znajomych (na ogół z wyższym wykształceniem) głosowała na
                  Kaczyńskiego. Z osób które znam i które głosowały na Tuska jedna jest po
                  zawodówce, druga po ogólniaku a trzecia studiuje zaocznie zarządzanie i
                  marketing. Więc proszę bez uogólnień. Bo równie dobrze można powiedzieć, że
                  przestępcy głosowali na Tuska (bo wygrał w zakładach karnych).
                • thesmartone Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 09:55
                  No i stało się. Wygrał Kaczor. Wyniki sondaży pokazują jak wielką czarną dziurą
                  na mapie Europy jest średniowieczna Polska pamiętająca czasy kiedy to palono na
                  stosie wiedźmy. Mogliśmy mieć PREZYDENTA a mamy powrót do smutnej przeszłości
                  kiedy to lud niewykształcony ledwie od wideł odciągnięty po niedzielnej mszy
                  postanowił inteligencji dowalić. Staruszkowie ze wsi z podstawowym łączcie się
                  zbudujemy z Wami nową IV Rzeszę... przepraszam Rzeczpospolitą. Z cepami w ręku
                  i krzyżem na piersi wkroczmy do Europy i udowodnijmy liberałom co sądzimy o tej
                  całej ich wolności. Niech sobie nie myślą, że nie można krajem kierować kiedy
                  większość zwycięskiego elektoratu nie zna słowa EKONOMIA a z książek to znają
                  tylko Brewiarz. Homoseksualisów na stosie palcie bo wiedźmy już spalone, ojciec
                  Rydzyk wspomoże razem ze swoją wesołą bojówką.
                  Straconej szansy nikt nie zwróci, możemy teraz mieć nadzieję, że demokracja
                  wytrzyma taki wybór NAS Polaków i nasze dzieci będą miały szansę doświadczyć
                  jako takiej, co przy tej sytuacji nie jest wcale pewne. Te wybory pokazały
                  kierunek w jakim rozwija się Nasze Państwo. Pokazuje jak daleko w rozwoju
                  cywilizacyjnym i społecznym pozostajemy w tyle za państwami rozwiniętymi, ale
                  ta pozycja się nie zmieni dopóki będzie mieć znaczenie, że dziadek tego to
                  był "CACY" a tamtego to był "BE" bo Goździkowa słyszała że...
                  • arti-aeg Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 14:33
                    thesmartone napisał:

> No i stało się. Wygrał Kaczor. Wyniki sondaży pokazują jak wielką czarną dziurą
                    >
                    > na mapie Europy jest średniowieczna Polska pamiętająca czasy kiedy to palono na
                    >
                    > stosie wiedźmy. Mogliśmy mieć PREZYDENTA a mamy powrót do smutnej przeszłości
                    > kiedy to lud niewykształcony ledwie od wideł odciągnięty po niedzielnej mszy
                    > postanowił inteligencji dowalić. Staruszkowie ze wsi z podstawowym łączcie się
                    > zbudujemy z Wami nową IV Rzeszę... przepraszam Rzeczpospolitą. Z cepami w ręku
                    > i krzyżem na piersi wkroczmy do Europy i udowodnijmy liberałom co sądzimy o tej
                    >
                    > całej ich wolności. Niech sobie nie myślą, że nie można krajem kierować kiedy
                    > większość zwycięskiego elektoratu nie zna słowa EKONOMIA a z książek to znają
                    > tylko Brewiarz. Homoseksualisów na stosie palcie bo wiedźmy już spalone, ojciec
                    >
                    > Rydzyk wspomoże razem ze swoją wesołą bojówką.
                    > Straconej szansy nikt nie zwróci, możemy teraz mieć nadzieję, że demokracja
                    > wytrzyma taki wybór NAS Polaków i nasze dzieci będą miały szansę doświadczyć
                    > jako takiej, co przy tej sytuacji nie jest wcale pewne. Te wybory pokazały
                    > kierunek w jakim rozwija się Nasze Państwo. Pokazuje jak daleko w rozwoju
                    > cywilizacyjnym i społecznym pozostajemy w tyle za państwami rozwiniętymi, ale
                    > ta pozycja się nie zmieni dopóki będzie mieć znaczenie, że dziadek tego to
                    > był "CACY" a tamtego to był "BE" bo Goździkowa słyszała że...

A ty niby "ten mądry" sądząc po nick'u niczego się nie nauczyłeś z wczorajszej
                    lekcji. Dalej poniżaj i naśmiewaj się z tych, którzy nawet nie mają z kim
                    porozmawiać o swoich bolączkach (poza księdzem oczywiście), bo tacy jak ty mają
                    ich gdzieś. Nie poniżą się przecież do rozmowy z kimś bez tytułu magistra, a dla
                    każdego bezrobotnego mają jedną odpowiedź: "weź się do roboty". Spróbuj przeżyć
                    miesiąc za 500zł, a będziesz moim bohaterem. Głosowałem na Tuska, bo chciał
                    pojednania wszystkich Polaków, a ty...? Nie rozumiem, z twoim pieniactwem byłbyś
                    czołowym członkiem PiS'u.
                    • thesmartone Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 07.11.05, 11:07
                      arti-aeg napisał:

> thesmartone napisał:
                      >
                      > > No i stało się. Wygrał Kaczor. Wyniki sondaży pokazują jak wielką czarną
                      > dziurą
                      > >
                      > > na mapie Europy jest średniowieczna Polska pamiętająca czasy kiedy to pal
                      > ono na
                      > >
                      > > stosie wiedźmy. Mogliśmy mieć PREZYDENTA a mamy powrót do smutnej przeszł
                      > ości
                      > > kiedy to lud niewykształcony ledwie od wideł odciągnięty po niedzielnej m
                      > szy
                      > > postanowił inteligencji dowalić. Staruszkowie ze wsi z podstawowym łączci
                      > e się
                      > > zbudujemy z Wami nową IV Rzeszę... przepraszam Rzeczpospolitą. Z cepami w
                      > ręku
                      > > i krzyżem na piersi wkroczmy do Europy i udowodnijmy liberałom co sądzimy
                      > o tej
                      > >
                      > > całej ich wolności. Niech sobie nie myślą, że nie można krajem kierować k
                      > iedy
                      > > większość zwycięskiego elektoratu nie zna słowa EKONOMIA a z książek to z
                      > nają
                      > > tylko Brewiarz. Homoseksualisów na stosie palcie bo wiedźmy już spalone,
                      > ojciec
                      > >
                      > > Rydzyk wspomoże razem ze swoją wesołą bojówką.
                      > > Straconej szansy nikt nie zwróci, możemy teraz mieć nadzieję, że demokrac
                      > ja
                      > > wytrzyma taki wybór NAS Polaków i nasze dzieci będą miały szansę doświadc
                      > zyć
                      > > jako takiej, co przy tej sytuacji nie jest wcale pewne. Te wybory pokazał
                      > y
                      > > kierunek w jakim rozwija się Nasze Państwo. Pokazuje jak daleko w rozwoju
                      >
                      > > cywilizacyjnym i społecznym pozostajemy w tyle za państwami rozwiniętymi,
                      > ale
                      > > ta pozycja się nie zmieni dopóki będzie mieć znaczenie, że dziadek tego t
                      > o
                      > > był "CACY" a tamtego to był "BE" bo Goździkowa słyszała że...
                      >
                      >
                      > A ty niby "ten mądry" sądząc po nick'u niczego się nie nauczyłeś z wczorajszej
                      > lekcji. Dalej poniżaj i naśmiewaj się z tych, którzy nawet nie mają z kim
                      > porozmawiać o swoich bolączkach (poza księdzem oczywiście), bo tacy jak ty
                      mają
                      > ich gdzieś. Nie poniżą się przecież do rozmowy z kimś bez tytułu magistra, a
                      dl
                      > a
                      > każdego bezrobotnego mają jedną odpowiedź: "weź się do roboty". Spróbuj
                      przeżyć
                      > miesiąc za 500zł, a będziesz moim bohaterem. Głosowałem na Tuska, bo chciał
                      > pojednania wszystkich Polaków, a ty...? Nie rozumiem, z twoim pieniactwem
                      byłby
                      > ś
                      > czołowym członkiem PiS'u.

Witaj. Czytałem Twoją odpowiedź na mojego posta. Możesz wierzyć lub nie ale nie
                      raz nie miałem co do garnka włożyć. Solidarność i zjednoczenie to wielkie słowa
                      i wspaniała idea, do których należy dążyć. Nie można jednak obdarowywać innych
                      kiedy się nie ma i mieć na uwadze, że jedność nie jest celem sama w sobie.
                      Elektorat wybrał licząc w duchu, że się uda coś zmienić kiedy wszyscy weźmiemy
                      się za ręce ale to nie wystarczy. Żyjemy w globalnej wiosce, w której większe
                      znaczenie niż śmierć Chrystusa na krzyżu mają wskaźniki ekonomiczne(niestety).
                      Musimy więc szukać przywódców wśród ludzi, którzy je rozumieją. Prezydent nie
                      powinien być wybierany w nagrodę za naigrywanie się z właśnie najbiedniejszych
                      i niewykształconych ludzi, którzy dali się nabrać na obietnice gospodarczej
                      idylli. To co zrobił Kaczyński to obrzydliwa manipulacja bazująca na niewiedzy.
                      Co Ty wiesz o programach wyborczych? Tyle co cała reszta Polski poza kilkoma
                      naprawdę zainteresowanymi. Te wybory wygrywało się pięknymi obietnicami
                      zapakowanymi w śliczniutkie kolorowe kampanie. Wiem, że ludziom jest ciężko,
                      jednak możesz być pewny, że państwo socjalne w modelu Kaczyńskiego to właśnie
                      rozdawanie rzeszom biednych ludzi ryb łowionych przez garstkę ciężko tyrających
                      przedsiębiorców, gdy tymczasem należało by tym ludziom pokazać jak te ryby
                      łowić zamiast karmić ich owocami pracy innych. Nie da się sprawnie ierować
                      państwem uprawiając politykę Robin Hood'a. rzyznaję, że trochę poniosły mnie
                      emocje na forum, ale przykro mi, że wyborcy kierują się wyłącznie
                      chęcią "otrzymywania pomocy" zamiast rozwijania siebie aby móc pomagać innym.
                      Nasze społeczeństwo (tzw. generacja PRL) nie jest nauczone samodzielności w
                      dążeniu do poprawy jakości życia, a przecież nie może być tak, żeby aktywni
                      przedsiębiorcy płacili kolosalne podatki i zamiast zatrudniać i zmniejszać
                      bezrobocie, finansują zasiłki dla bezrobotnych, którym bardziej "opłaca się"
                      pobierać zasiłek niż pracować.

Pozdrawiam, i przepraszam jeżeli uraziłem Twoje uczucia.
                • 6x9 Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 09:56
                  "Kaczyński prezydentem wszystkich Polaków, ale głownie tych nie wykształconych!
                  to podoba, czy nie!
                  przysługujących jednemu wyborcy, w zależności od jego IQ :-)"

a ja mam brak matury i głosowałem na Tuska i nie wrzucaj wszystkich poniżej mgr
                  do jednego wora,zdazaja się ludzie po studiach a tez debile hehehehe
                • pyosalpinx Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 10:23
                  ciety komentarz ale bardzo trafny. Mam nadzieje, ze prezydent w ramach panswta
                  opiekunczego produkujacego dlugi zainwestuje w edukacje, a wysztalcony narod
                  przejzawszy na oczy drugi raz juz go nie wybierze. Poki co no to przechodzimy
                  do opozycji.
                • ncc2000 Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 11:53
                  gdyby uprawnienia wyborcze zalezały od IQ, to kaczyński zdobył by 80% głosów,
                  ja jestem po studiach dziennych, na tuska głosują chyba ci po zaocznych.
                  --
                  "Gubernatorze Tarkin, przygotować statek? Zagrożenie jest realne... Ewakuacja?!
                  W chwili triumfu?!?!"
                  GG 7560589
                • arti-aeg Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 24.10.05, 12:58
                  Tak najłatwiej powiedzieć: "głosowałeś na Kaczyńskiego, to jesteś głupi". Ja
                  przynajmniej przekonałem jedną osobę, by zagłosowała na Tuska, a nie na
                  Kaczyńskiego, tak jak zamierzała, a wy o "wyskim IQ" jak daleko chcecie zajść
                  ubliżając wszystkim tym, którzy myślą inaczej.
              • j.tomeczek Pogrzeb POLSKI 23.10.05, 22:01
                Poprowadzi go ojciec pierwszy sekretarz Tadeusz Rydzyk. U jego boku Jacek
                Kurski, Giertychy, Lepper, Kalionwski, zarażeni ptasią grypą Kaczyńscy i 8 mln
                Polaków, którzy nie dorośli do demokracji.

--
                A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy kaczki, swego języka nie
                mają.
            • romulus_remulus Re: sondaże są przybliżone a nie manipulowane 23.10.05, 21:55
              przybliżone :) przypomnę Ci, że jeszcze 10 dni tenu Tusk miał ponad 10% przewagi
              ! A podobna sytuacja pojawiła się przed wyborami parlamentarnymi i 1 turą
              prezydenckich. Manipulować sondażami jest bardzo prosto, wystarczy postawić
              ankieterów na tej a nie innej ulicy a kogo popierały media i sondażownie to
              chyba nie musę Cie przekonywać.
                • dominik.olsztyn Re: gratulacje dla prezydenta kaczyńskiego 23.10.05, 22:51
                  > zwłaszcza, że nikt tak jak Kaczyńscy nie był opluwany przez ostatnie 15 lat,
                  > wyjść z tego doła, to ogromny sukces, zwłaszcza, że media stawały na głowie,
                  by
                  > wygrał jedyni słuszny kandydat

Media to także organ wszystkich prostaków jakim jest "Fakt". Te kilkaset
                  tysiecy egzemplarzy nakładu to niewiarygodna siła oddziaływania. A pismo to od
                  momentu swojego powstania kreowało tego ksenofoba na superszeryfa.
            • taziuta Re: Inteligencja głosowała na Tuska! 23.10.05, 21:56
              Kaczyński prezydentem wszystkich Polaków, ale głownie tych nie wykształconych.
              to podoba, czy nie!

zezowaty_cyklop napisał:

> Sondaże są przybliżone. Zwłaszcza, że część wyborców Kaczyńskiego wstydzi się
              > przyznawać do swojego wyboru, co mądrzy ludzie uwzględniają czytając i
              > interpretując sondaże i dzisiaj nie są zaskoczeni tylko smutni.
              > Pozdrawiam z IV RP.
            • janul1 A psy szczekają 24.10.05, 11:05
              Parszywców to w rodzinie poszukai i szumowin tez, a Kaczynski - prawdziwy mąż stanu zwyciężył z nijakim Tuskiem i koniec. Teraz niech esbecja i męty drżą, nadchodzi sprawiedliwosc, ktorej towarzysze boją się jak ognia.
          • q100sh Re: Znaczy że sondaże to manipulacja??? 24.10.05, 10:49
            Hm, sondaże są w prawdzie przybliZone, ale oddawaly dość obiektywnie to, co się
            dzialo każdego dnia kampanii. Z każdym dniem Tusk tracił w rankingu, potem
            przyszła sprawa Kurskiego - specyficznego oszołoma, który mógł zaszkodzić
            nieodwracalnie Kaczyńskiemu. A tu sie okazało że Pan Tusk ściemniał i jest
            kłamcą, bo na bank musial wiedzieć, że dziadek "czyściutki" nie był:((( Do tego
            każda debata odsłaniała braki w przygotowaniu Tuska i jego merytoryczny blamaż.
            Sztab się nie postarał:(((( za to Kaczyński z debaty na debatę rósł w oczach
            społeczeństwa. A ostatnia debata pogrążła Tuska ostatecznie. Dlatego nie ma co
            się irytować na WYNIKI SONDAŻOWE :P:P:P

Usłyszeliśmy wczoraj wieeeeeeeeeeelki plusk
            to umoczył wybory kiepsko przygotowany Tusk
            :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
        • constance7 a więc dzień dobry w IV RP ! 24.10.05, 01:11
          co do sondaży to trzeba wiedzieć na które zwracać uwagę. Ja podałam wyniki na
          podstawie tylko kilkuosobowej grupy ale jak się okazało najbardziej
          reprezentacyjnej.
          Cieszę się że Prezydentem będzie Lech Kaczyński.
          Dzięki Ci Boże i błogosław Polsce!
        • cleo-patra Re: Znaczy że sondaże to manipulacja??? 24.10.05, 11:11
          Zadziałał tu najprawdopodobniej
          efekt opisany przez Ossowskiego jako "samounicestwiająca się prognoza". Wyborcy
          Tuska, któzy widzieli, że w sondażach ich kandydat ma znaczną przewagę nie
          poszli głosować, stwierdzili, że i tak wygra. Natomiast elektorat Kaczyńśkiego
          się zmobilizował. Poza tym należy wziąć poprawkę na to, że nie wszyscy których
          pytano w przedwyborczych sondazach poszli do urn (!). Jeśli nawet zastosowano
          pytanie-filtr "czy pójdzie Pan/i glosować?", to przecież wielu ludzi mogło
          odpowiedzieć, że to zrobią, a w rzeczywistości nie poszli. Po trzecie w końcu
          prawda jest taka, że prawicowi/skrajnie prawicowi wyborcy częściej głosują niż
          obywatele, którzy opowiadają się za inną opcją polityczną. Stąd wygrana
          Kaczyńskich...