Dodaj do ulubionych

Parada: Senyszyn przedrzeźniała Jana Pawła II?

11.06.06, 13:19
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
        • emigrancik Nie, powiedz 11.06.06, 13:37
          Wytlumacz o co chodzi, bo ja nie widze nic zlego w takim powiedzeniu. Zreszta,
          czy papiez ma monopol na mowienie "...ziemii, tej ziemii"???? Takie powtorzenie
          nalezy do starych retorycznych srodkow uczonych od starozytnosci, wiec nie
          rozumiem jakim sposobem jp2 ma miec do niego prawa autorskie.

Zreszta nawet gdyby mial, co w tym obrazliwego? Za co przepraszac? Moze tantiemy
          zaplacic?
          --
          emigrancik.blox.pl/html
          • m635 Raz jako emigrancik, raz ragazzo. 1 debil-5 nicków 11.06.06, 13:40
            emigrancik napisał:

> Wytlumacz o co chodzi, bo ja nie widze nic zlego w takim powiedzeniu. Zreszta,
            > czy papiez ma monopol na mowienie "...ziemii, tej ziemii"????

Popełniasz pajacu takie same durne błędy w swoich postach pisanych pod różnymi
            nickami. Jesteś żałosny...
                • navaira A Wierzejski przeprosi za swoje wypowiedzi? 11.06.06, 14:04
                  Banda śmierdzących hipokrytów.

--
                  Roman Giertych wychowuje młodzież: "Niektórzy mieli przy sobie "niebezpieczne
                  przedmioty" - m.in. gaz i petardy, inni odpowiedzą za czynną napaść. Zatrzymani
                  zachowywali się agresywnie w stosunku do policjantów."
                  • bio.mum Re: A Wierzejski przeprosi za swoje wypowiedzi? 11.06.06, 14:37
                    navaira napisał:

> Banda śmierdzących hipokrytów.

Oczywiście nie ma za co przepraszać. Na miejscu Senyszyn powiedziałabym pewnie
                    coś podobnego...Przecież nie było w tym nic obrażliwego. Ale wiadomo, że
                    Karol Wojtyła to w tym kraju "święta krowa". Ja mam szacunek to tego człowieka,
                    ale to nie znaczy, że nie mam prawa z niego żartowac...zesztą to był żart
                    sytuacyjny a nie jakas kpina wymierzona w ś.p. ikonę.

Nigdy nie ufałam posłom SLD, już nieraz okazywali się megahipokrytami, ale mogę
                    podziękowac panu Kaliszowi za to, że mi o tym przypomniał.

Niestety wizerunek Senyszyn traci na tym najbardziej, że jest w jednej parti z
                    takim megahipokrytą.

Amen

Chciałam jeszcze przypomniec sprawę Siwca...do tej pory trwa oburzenie i jest
                    to Kwaśniewskiemu!!!!! wypominane, ze po wyjsciu z helikoptera pocałował
                    ziemię...ten gest przyjął się na całym świecie....wiele osób wysiadając z
                    samolotu, albo w innych symbolicznych okolicznościach powtarza ten gest, i nikt
                    im nie sprawdza legitymacji partyjnej.

ps. mam w dupie Marka Siwca

--
                    "Rozkoszy stawmy ołtarze; Pijacką miejmy bezczelność,
                    A może znajdziemy w czarze i nieśmiertelność"A.Asnyk
                      • darr.darek Przyklad lewackiej "tolerancji" ... DOKŁadnie !!! 11.06.06, 23:04
                        jb93 napisał:
                        > Tolerancyjnym wg komunistow jest ten, kto podziela ich poglady. Ranienie uczuc
                        > ludzi niewidzacych swiata na czerwono jest w 100% w porzadku.

Dokładnie ! Ta czerwona hołota jest gotowa pałać świętym oburzeniem przeciwko
                        tym, którzy ośmielą się powiedzieć cokolwiek przeciw muzułumanom, przeciwko tym,
                        którzy narysują żart z Mahometem czy przeciwko tym, którzy jak Michałkiewicz
                        chcą się bacznie przyglądać żydowskim roszczeniom wobec Polski.

Przed wojną była sprawa dwóch pismaków, którzy obrażając pamięć Piłsudskiego,
                        napisali o "kabotynie, który zwykł mawiać, że Polska ma najwartościowsze po
                        obrzeżach a w środku pusto". Oficerowie Wojska Polskiego nie czekali aż
                        dziennikarscy durnie odpowiedzą przed sądem za obrazę uczuć narodowych - sprali
                        porządnie dupska durniom dziennikarskim i niemal cała Polska przyjęła taką
                        "karę" z entuzjazmem.
                        Czy dziś, każda czerwona szmata ma prawo obrażać uczucia większości Polaków ?
                        Może przydaliby się dziś tacy oficerowie ? Tamtych, niestety, zabiła
                        bolszewicka, czerwona hołota w Katyniu - mamy w Polse dawnych współpracowników
                        bolszewików.
                        Oczywiście, każda czerowna szmata obrażająca uczucia większości Polaków
                        zakrzyknęłaby z oburzenia, gdyby ktoś śmiał obrazić Muzułumanina, Żyda lub
                        pamięć dziadka-UB-ka.
                        • erg_samowzbudnik Re: Przyklad lewackiej "tolerancji" ... DOKŁadnie 13.06.06, 14:56
                          Odpowiadasz na :
                          darr.darek napisał:

> jb93 napisał:
                          > > Tolerancyjnym wg komunistow jest ten, kto podziela ich poglady. Ranienie
                          > uczuc
                          > > ludzi niewidzacych swiata na czerwono jest w 100% w porzadku.
                          >
                          > Dokładnie ! Ta czerwona hołota jest gotowa pałać świętym oburzeniem przeciwko

ble ble ble.
                          Jak już skończyłeś sie onanizować to łapki na kołderke i spać .
                    • verushka1 Re: A Wierzejski przeprosi za swoje wypowiedzi? 11.06.06, 17:54
                      nie wiem czy mozna tu mowic o hipokryzji, zastanawiam sie czy SLD ze swoim
                      pijanstwem, parady rownosci, ostatni miauczynski nie stanowia w naszej kulturze
                      odpowiednika tego czym w starozytnej grecji byl zywiol agone. Orgie,
                      bachanalia, dzikie imprezy (aleksander macedonski podobno zabil kogos w czasie
                      orgiastycznej imprezy rzucajac w niego kielichem). katolicyzm nie jest jedynym
                      źrodlem naszej kultury. w Antyku jakas rownowaga miedzy zywiolami dionizyjskim
                      i apollinskim prowadzila do wiekszej rownowagi. dzis katolicyzm przekresla tę
                      mozliwość. dajmy więc senyszyn zachowac sie zgola diabelsko

bio.mum napisała:

> navaira napisał:
                      >
                      > > Banda śmierdzących hipokrytów.
                      >
                      >
                      > Oczywiście nie ma za co przepraszać. Na miejscu Senyszyn powiedziałabym
                      pewnie
                      > coś podobnego...Przecież nie było w tym nic obrażliwego. Ale wiadomo, że
                      > Karol Wojtyła to w tym kraju "święta krowa". Ja mam szacunek to tego
                      człowieka,
                      >
                      > ale to nie znaczy, że nie mam prawa z niego żartowac...zesztą to był żart
                      > sytuacyjny a nie jakas kpina wymierzona w ś.p. ikonę.
                      >
                      > Nigdy nie ufałam posłom SLD, już nieraz okazywali się megahipokrytami, ale
                      mogę
                      >
                      • bio.mum Re: A Wierzejski przeprosi za swoje wypowiedzi? 11.06.06, 18:49
                        sentropia napisał:

> Nie "święta krowa" tylko "złoty cielec". To nie chrześcijaństwo tylko
                        wojtylańs
                        > two.

Zwał jak zwał, ważne że wzbudza zbiorową (narodową) histerię, nawet wśród
                        polityków. Żenada. Jak mnie politycy z prawa i z lewa jeszcze trochę
                        pozachęcają przestanę lubić tego gościa (mam na mysli JPII).

--
                        "Rozkoszy stawmy ołtarze; Pijacką miejmy bezczelność,
                        A może znajdziemy w czarze i nieśmiertelność"A.Asnyk
                          • almagus Wierzejski Samozaspokojenie w S_A_M_00_B_R_0_N_I_E 11.06.06, 21:48
                            Samozaspokojenie w S_A_M_00_B_R_0_N_I_E!
                            Samozaspokoiła swoją wielkość w środowisku małych, a krzykliwych!
                            Marsz skrzywionych, inwalidzi. Prawdziwi inwalidzi nie mają takiego poparcia
                            jak ci inwalidzi seksualni, sprośni, ekshibicjonistyczni intelektualnie,
                            pazerni na władzę i przywileje.

„Marsz onanistów!” Określenie Łokity.

Koło kościoła w Durnych Pisiorach
                            idzie parada tuż po nieszporach!
                            Idzie Nareczek ze swoim kotkiem,
                            dziadek Kuskiego ze stołkiem i młotkiem.
                            Za dziadkiem z otwartym rozporkiem
                            wnuczek Kuś z aryjskim pisiorkiem.
                            Idzie księżulo ze swym klerykiem,
                            idzie i kręci jego flecikiem.
                            Tylko w pochodzie nie ma Łokity,
                            leży na babie lekko podpity.
                            Marsz onanistów nie jest w komplecie,
                            jest ich tak dużo, więc dopiszecie…
                    • julk Re: A Wierzejski przeprosi za swoje wypowiedzi? 11.06.06, 20:17
                      tak naprawde nie chodzi tu w ogole o papieza. chodzi o to, ze ta wypowiedz w
                      kontekscie parady rownosci sugeruje (bez watpienia celowo - i slusznie) ze
                      sytyacja queerow w naszej kochanej i swietej ojczyznie moze byc porownywalna do
                      sytuacji zniewolenia naszego ukochanego i swietego narodu za czasow komuny.
                      komunikat jest prostu: ktos tu nie ma pelni obywatelskich praw, jest
                      dyskryminowany,etc. - czas na zmiany - odnowienie oblicza tej ziemi. to jest
                      przeslanie, ktore nie miesci sie w glowie lprowcom i dlatego postanowili je
                      zakrzyczec i w ogole zdelegalizowac zanim ludzie zdaza sie przez sekunde
                      zastanowic i zrozumiec, ze moze pani senyszyn calkiem trafnie przywolala te
                      slowa. natychmiast zdefinioowali sytuacje jako obraze papieza - zero dyskusji,
                      efekt murowany.
                    • rudy_harnas Re: A Wierzejski przeprosi za swoje wypowiedzi? 14.06.06, 09:43
                      bio.mum napisała:
                      Oczywiście nie ma za co przepraszać. Na miejscu Senyszyn powiedziałabym pewnie
                      > coś podobnego...Przecież nie było w tym nic obrażliwego. Ale wiadomo, że
                      > Karol Wojtyła to w tym kraju "święta krowa". Ja mam szacunek to tego
                      człowieka,
                      --------------------------------------------
                      Choć nie jestem katolikiem,to szanuję uczucia katolików.Wszystko
                      zależy od kontekstu.Znając opinię JPII na temat "parad",uwielbienie
                      jakim go darzą katolicy,taka"parafraza"była kpiną i prowokacją wymierzoną
                      w "katolicki ciemnogród".I którz to tak szydzi z zabobonów i przesądów?
                      Jakiż to "autorytet moralny"? Przedstawicielka ideologii do niedawna niemal
                      objawionej,która zafundowała ludzkości nie mniej cierpień niż fanatyczne
                      chrześcijaństwo przed wiekami.Więcej pokory panowie hipokryci.
                      "Czyńcie innym tak,jakbyście chcieli aby wam czyniono"-Jezus Chrystus.
              • wroxi Brawo pani posel Senyszyn. Lewica powinna ... 11.06.06, 13:51
                Brawo pani posel Senyszyn. Lewica powinna wreszcie przestac trzesc
                portkami ze strachu przed katolicka ciemnota w tym dziwnym kraju.
                Posel Kalisz niepotrzebnie przepraszal. Najwyzszy czas, aby rozne srodowiska
                postepowe w Polsce zaczely walczyc z wsztecnictwem, zacofaniem, postepujaca
                klerykalizacja i wrecz faszyzacja np. oswiaty, i zaczely odmieniac oblicze
                ziemi... tej ziemi. Amen.
                  • kaczomowa Od kiedy nie wolno w Polsce parafrazować JP2??? 11.06.06, 14:07
                    > A tak na marginesie gdzie była posłanka Senyszyn jak
                    > ster władzy mieli panowie i panie w sojuszu?Nawet parady były nielegalne.

Nawet? A co jeszcze było nielegalne, co teraz zalegalizowano?
                    Parady były legalne, kilka orzeczeń sądów tak stanowi. Zostały nielegalnie
                    zakazane, i to nie przez lewicę, tylko przez aktualnie urzędującego prezydenta.
                    --
                    Kaczki Dziwaczki
                    • tomek-a-tomek Re: Od kiedy nie wolno w Polsce parafrazować JP2? 11.06.06, 15:05
                      Ja bym tej lewicy tak nie bronil, bo przez 4 lata miala pelnie wladzy w tym
                      kraju i nic nie zrobila w kierunku normalizacji zycia dla homoseksualistow.
                      Fakt faktem, ze geje i lesbijki tylko na lewice i PD moga liczyc.

I zgadzam sie z osoba, ktora pisala ze najwyzszy czas, aby ci, ktorzy albo nie
                      czuja sie zwiazani z kosciolem katolickim albo nie we wszystkim sie z nim
                      zgadzaja, przestaly trzasc portkami i jasno formulowaly swoje opinie. Senyszyn
                      w zaden sposob nie obrazila papieza ani kosciola. Moze nie dla wszystkich bylo
                      to zabawne, ale kwestia poczucia humoru to juz zupelnie inna sprawa.
                      • nabram Re: Od kiedy nie wolno w Polsce parafrazować JP2? 11.06.06, 15:52
                        Ta nasza lewica to żadna lewica,to banda karierowiczów ,przeważnie ze wsi i
                        małych miasteczek, która pełnymi garściami korzystała z przywilejów partyjnych
                        w okresie niedoborów, a po cichu na wsi chrzciła i posyłała do komunii dzieci.
                        Z "czerwonego brata" bardzo szybko przerzuciła się do całowania łapek "czarnych
                        braci". Na prawdziwą lewicę trzeba jeszcze kilka lat poczekać, ona już dorasta,
                        i im bardziej dostanie od "czarnych" w kość tym bardziej będzie
                        bezkompromisowa. A moje stare oczy już nie będą oglądały żadnej innej "pięknej
                        Jolki" na kolanach całującej łapy "PAPY" podczas oficjalnej wizyty państwowej.
                        Ta pani J.K. to absolwentka leningradzkiej uczelni , a teraz pytanie za 100
                        punktów : kto dostawał stypendium w ZSRR ?
                      • daruuu2 Re: Od kiedy nie wolno w Polsce parafrazować JP2? 11.06.06, 16:35
                        ....mam wrazenie ze wszycy piszacy tego typu posty to homoseksualisci... wiec
                        mowie do was (gejow i lesbijek): musicie zdac sobie sprawe ze swojej choroby a
                        spoleczenstwo polskie narazie was jeszcze nie zaakceptuje.... ale podejrzewam ze
                        za kilka lat to nastapi. Dowodem na to jest akceptacja chociazby innych
                        ugrupowan o skrzywieniach psychicznych... np 50 lat temu w Holandii pedofile nie
                        mieli prawa bytu... jednak to sie odmienilo domagali sie praw, zaczeli wydawac
                        swoje gazety, a obecnie staraja sie wprowadzic swoich reprezentantow do rzadu.
                        Jeli im to sie uda (co obecnie spotyka sie z fala krytyki) to juz za kilka lat
                        mozna sie spodziewac parady pedofilow.... ciekawe jakie beda parady za 10,20 lat
                        - nekro.... zoofilii??? Sa to wynaturzenia ktore mialy zawsze miejsce, ale
                        chociazby z naturalnego prawa przyrody nie maja prawa bytu. Moim skromnym
                        zdaniem nalezy tolerowac homoseksualistow.. ale tak samo tolerowac jak ludzi
                        chorych np na schizofrenie..... to nie ich wina ze psychika zawodzi. Rozumiec
                        ale i konsekwentnie zwalczac - jedyny sposob na epidemie wynaturzen. Dzikeuje
                        • eremika Re: Od kiedy nie wolno w Polsce parafrazować JP2? 11.06.06, 17:27
                          daruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu twój post to stek wyssanych z palca bredni
                          Radzę pojechać do Holu i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda.
                          Jeśli myślisz że wszyscy uczestnicy tego nadwyrężanego przez prowokatorów MW
                          forunm t ohomo niewiadomo to gwarantuję ci 100% nieznajomość żeczy.
                          Zanim coś skrytykujesz zasięgnij merytorycznych argumentów!
                          NIE WYPISUJ BZDUR!!!
                          Jesteś śmieszny jak ogłupiała część tego poniewieranego wyprutego z możliwości
                          podejmowania decyzji społeczeństwa!
                          Katole to mitomani i radziłbym żeby nie przetqaczać im krwi nie przeszczepiać
                          organów nie szczepić i nie leczyć! nie podłączać do respiratorów nie reanimować!!!
                          Niech piją ziółka jedzą pokrzywy a może bożia im pomoże bo póki co to z homos.
                          wygrać nie może orężem jakim jest10 przykazań!
                          MW LPR PiS i reszta oszołomów to banda muliniarzy!
                          Zapraszam do skłotowania księżyca!!!
                          razem z zarozumiałym klerem!!!
                          Pozdrawiam racjonalistów.
                        • koloratura1 Może nie całkiem a' propos,... 11.06.06, 19:32
                          ...ale dla mnie bardzo ważne.

Nie będę próbowała polemizować z Twoim bełkotem ("mam wrazenie ze wszycy piszacy
                          tego typu posty to homoseksualisci" ... "mowie do was (gejow i lesbijek):
                          musicie zdac sobie sprawe ze swojej choroby" ... "Sa to wynaturzenia ktore mialy
                          zawsze miejsce, ale chociazby z naturalnego prawa przyrody nie maja prawa
                          bytu"), ale o jedno wyjaśnienie muszę Cię poprosić.

daruuu2 napisał:

> Moim skromnym
                          > zdaniem nalezy tolerowac homoseksualistow.. ale tak samo tolerowac jak ludzi
                          > chorych np na schizofrenie..... to nie ich wina ze psychika zawodzi. Rozumiec
                          > ale i konsekwentnie zwalczac

Pal już sześć gejów i lesbijki; wprawdzie nie podzielam Twego punktu widzenia,
                          to - jako osoba nie należąca do mniejszości seksualnej - nie jestem osobiście
                          zainteresowana (oprócz tego, że takie opinie, jak Twoja, mnie mierżą, bo kłócą
                          sie z pojęciem demokracji i praw człowieka).
                          Tak się, jednak, składa, że ktoś bardzo mi bliski jest schizofrenikiem.
                          Chciałabym - zatem - wiedzieć, jak, Twoim zdaniem, należałoby "rozumieć, ale i
                          konsekwentne zwalczać" schizofreników?
                          • daruuu2 Re: Może nie całkiem a' propos,... 11.06.06, 21:46
                            PRZEPRASZAM!!! ZLE SFORMUŁOWANE OSTATNIE ZDANIE.

> Moim skromnym
                            > > zdaniem nalezy tolerowac homoseksualistow.. ale tak samo tolerowac jak lu
                            > dzi
                            > > chorych np na schizofrenie..... to nie ich wina ze psychika zawodzi. Rozu
                            > miec
                            > > ale i konsekwentnie zwalczac

MIALEM NA MYSLI ZE NALEZY PODCHODZIC DO HOMOSEKSUALISTOW JAKO PROBLEMU NATURY
                            PSYCHICZNEJ, CZYLI WYKAZAC PELNE ZROZUMIENIE. OSTATNIE ZDANIE "KONSEKWENTNIE
                            ZWALCZAC" - ODNOSILO SIE DO PODEJMOWANIA WSZELKICH SRODKOW ABY POZBYC SIE
                            PROBLEMU. W PRZYPADKU SCHIZOFRENI Z PEWNOSCIA BEDA TO ADEKWATNE ZABIEGI
                            PSYCHOTERAPEUTYCZNE A CHYBA PRZEDE WSZYSTKIM CIERPLIWOSC I MILOSC RODZINY. W
                            PRZYPADKU HOMOSEKSUALISTOW NIE PROPONUJE ROZWIAZANIA. JEDNAKZE MYSLE ZE
                            PSYCHOLOGIA MOZE TUTAJ WIELE ZDZIALAC.... TYM BARDZIEJ ZE JESTEM WRECZ
                            PRZEKONANY IZ ZNACZNA CZESC HOMOSEKSUALISTOW NIE WYKAZUJE TAKIEJ ORIENTACJI Z
                            WEWNETRZNYCH PRZEKONAN LECZ Z CHECI BYCIA ODMIENNYM.

JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM ZA SCHIZOFRENIE - NIE POWINNO TO BYC TAK ZROZUMIANE.
                  • kazek100 Re: Brawo pani posel Senyszyn. Lewica powinna ... 11.06.06, 14:08
                    btw - bardzo słuszne pytania zadaje koleżanka. Podpisuję się.

chociaz pewnie jakos tam mozna ich wytłumaczyć tym, że Kościół szantażował ich
                    kwestią UE. Że jak mu lewica podskoczy, to nie poprze w referendum. Ale to
                    marne tłumaczenie.

z drugiej strony - może lepiej późno niż wcale?
                • verushka1 Re: Brawo pani posel Senyszyn. Lewica powinna ... 11.06.06, 15:11
                  tak, najlepiej w taki sposób.. nie wiem co rozumiesz przez zachowania
                  ciemniackie?? :-) chyba ze p. senyszyn chce się wypromowac na sadomasochistkę
                  albo azazella? spity kwasniewski z siwcem to tez sztandarowy przyklad walki z
                  ciemniactwem.. takim prawicowym

wroxi napisał:

> Brawo pani posel Senyszyn. Lewica powinna wreszcie przestac trzesc
                  > portkami ze strachu przed katolicka ciemnota w tym dziwnym kraju.
                  > Posel Kalisz niepotrzebnie przepraszal. Najwyzszy czas, aby rozne srodowiska
                  > postepowe w Polsce zaczely walczyc z wsztecnictwem, zacofaniem, postepujaca
                  > klerykalizacja i wrecz faszyzacja np. oswiaty, i zaczely odmieniac oblicze
                  > ziemi... tej ziemi. Amen.
                • keradk Re: Brawo pani posel Senyszyn. Lewica powinna ... 11.06.06, 16:20
                  lewica powinna spie..c z tego kraju do mateczki rosiji i tam ssac sutki
                  mateczki putina, moze jakas mądrosc by wyssala - jak widze te lateksową szmate
                  senyszyn to mi obiad do gardla podchodzi i do tego nie trzeba byc nawet
                  wierzacym - wystarczy zwykla inteligencja. cecha wsrod lewicy zupelnie nie znana
                  • krytykk Wolisz PRL? 11.06.06, 17:24
                    kinio101 napisał:

> Tak jest. Niech żyje czołowa bojowniczka o powstanie PRPP (Polskiej Republiki
                    > Pedalsko-Pedofilskiej)

Wolisz PRL? Polską Rzeczpospolitą Liturgiczną??
                • remik.bz geje trzymajac z komuchami zrażają dosiebPolaków 11.06.06, 19:10
                  Jest takie przyslowie "jak Pan Bóg chce kogoś pokarać , to mu rozum odbiera".
                  Geje trzymaja z "komuchami" i dzięki temu zrażają do siebie ludzi , którzy
                  dokładnie wiedzą jakie "zasługi" dla Polski ma komuna. Zrażają tych
                  pamiętających "Solidarność i tych młodszych , którzy umieja wyciągaą wnioski z
                  historii.
                  Tak czy inaczej zrażaja do siebie Polaków -szaraków ( a chyba zależy im raczej
                  na sympatii).
                  Ja sam dawniej nawet czasem współczułem gejom , ale od czsu jak widzę obok nich
                  te czerwone , komunistyczne geby to mam odruch wymiotny. A gesje nie kojarzą mi
                  się z żadna "tolerancją" tylko z przemocą w stylu PZPR czy SB.
                  Jesli celem gejów jest zrazić do siebie maksymalnie duzo ludzi , to nieźle im
                  idzie.
                • jacek-pisarczyk Re: czlowiek inteligentny? 11.06.06, 14:35
                  dummysound napisał:

> czlowiek inteligentny to nie wierzy w boga, chlopcze.. to zabawa dla plebsu a
                  > decyzja po ktorej chcesz byc stronie nalezy do ciebie..

No widzisz. Gdybnyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś wiedział ze napisałem o
                  tym ,ze kazdy inteligentny człowiek zrozumie na czym polega problem z tą
                  wypowiedzią (nie odniosłem się w tym momencie do problemuy wiary tylko
                  wypowiedzi pewnego internauty który stwierdza,ze "nie rozumie o co chodzi)". No
                  ale skad ty masz to wiedzieć... Ty przecież jesteś "inteligentny" a to cię
                  zwalnia z myślenia... buhaha Ponadto nie jestem chłopcem dla ciebie -
                  chłopca to sobie znajdz na paradzie równosci. Tam takich chętnych chłopcówe
                  pewnie nie brakowało. No a co do plebsu to zauważam,ze w historii świata a i
                  teraz więcej plebsu jest wśród lewaków i anarchistów niż ludzi blisko
                  zwiazanych z KK. Pomyśl troszkę zanim coś napiszesz..
                  • dummysound Re: czlowiek inteligentny? 11.06.06, 21:26
                    chłopca to sobie znajdz na paradzie równosci. Tam takich chętnych chłopcówe
                    > pewnie nie brakowało. No a co do plebsu to zauważam,ze w historii świata a i
                    > teraz więcej plebsu jest wśród lewaków i anarchistów niż ludzi blisko
                    > zwiazanych z KK. Pomyśl troszkę zanim coś napiszesz..

o czym ty pieprzysz, chloptasiu? zawsze to samo.. masz jakies kompleksy to sie
                    lecz..

a czlowiek inteligentny faktycznie rozumie na czym polega problem.. na tym ze
                    ekstremalni 'katolicy' chca karac kazdego wedle swojego uznania.. i to za byle co
          • mr_osjano Re: Nie, powiedz 12.06.06, 08:13
            Przyznaję Ci rację i dodaję ,że swoją droga TEJ ziemi przydało by się
            odmienienie na wolną od ksenofobii i "religijnego" dyktatu, bo wolność to miłość
            bliźniego a nie jego zaszczucie przez polityków wykorzystujących jedynie
            sztandary religijne. Warto też przypomnieć niektórym znane słowa: "kto jest bez
            winy niech sam pierwszy rzuci kamieniem" i zerknać do tej księgi, gdzie jest
            odpowiedź co sie na te słowa stało i czy sie stało.
        • janma46 O LOL zaraz wszyscy święci się obrażą 11.06.06, 15:14
          Ano taki żeby ci wszyscy co mają przykazane miłość bliźniego i mienią się
          katolikami(tak mienią się ,bo człowiek prawdziwie wierzący i miłujący Boga nie
          obnosi się z tym na pokaz a w praktyce jego czyny zaprzeczają słowom)
          zrozumieli nareszcie że obok nich żyją ludzie innych
          przekonań,narodowości,koloru skóry,wyznań często też chrześcijańskich i
          wyznających wiarę w Boga.W moim rozumieniu pani Sensyszyn parafrazując słowa
          papieża dała do zrozumienia tym wszystkim przeciwnikom tej parady do
          zrozumienia że nie postępują zgodnie z tymi słowami pomimo że są niby
          wierzącymi katolikami.Czyż Chrystus nie udzielił pomocy Marii Magdalenie aby
          podniosła się z upadku,chociaż może to nie adekwatny przykład,bo w moim
          rozumieniu homoseksualizm nie jest upadkiem tylko uwarunkowaniem ukształtowania
          genetycznego osobowości ludzkiej.I proszę nie przypisywać homoseksualizmu bo ja
          sam nigdy nie darzyłem tych ludzi sympatią ale jako chrześcijanin muszę ich
          zaakceptować.A po drugie gdyby ci wszyscy przeciwnicy mieli trochę oleju w
          głowie to pozwolili by im raz czy drugi zamanifestować tą niby ich odmienność a
          geje i lesbijki z kolei nie widząc zainteresowania ze strony społeczeństwa sami
          zrezygnowali by z tych parad bo przed kim niby by mieli ją manifestować.
      • linke1 Re: O LOL zaraz wszyscy święci się obrażą 11.06.06, 13:51
        asd616 napisał:

> I co z tego, że tak powiedziała?
        ======
        Ja już nie chcę uzdrawiać tej krainy w której przyszło mi żyć,
        od dziesiątek lat nie wykonuję znaku krzyża (żadnego)i jest mi z tym BARDZO
        DOBRZE.
        --
        Einstein stwierdził: "jedynie życie przeżyte dla innych jest godne miana
        życia".
        Oberschlesien ist mein liebes Heimatland.
        • kaczomowa Jaka prowokacja? 11.06.06, 15:08
          Co to, co powiedziała Senyszyn, ma wspólnego z ubliżaniem Kosciołowi?
          Słowa papieża przeniknęły do powszechnej świadomości i ona jako takie je
          parafrazowała. Nie ublizała przy tym Kosciołowi, bo tej strukturze trudno w
          Polsce ubliżyć.
          --
          Równość na Paradzie
      • sclavus jeszcze pięć minut 11.06.06, 15:05
        a kościół cały alfabet zmonopolizuje i już nic nie będzie można powiedzieć....
        Taki banał, jak "zmienić oblicze ziemi" urósł ni stąd ni z owąd do mega
        symbolu... hehehe... czy nikt nie poszedł po rozum do głowy i nie zastanowił
        się czy przypadkiem JP2 nie zerżnął tego z jakiegoś "komucha" ???
        Przecież oni chcieli "ruszyć z posad bryłę świata" nic więc innego jak "zmienić
        oblicze tej ziemi" ....
        Od dawna twierdzę, że komunizm wywiódł się z chrześcijaństwa a związki między
        komunizmem a katolicyzmem są bardzo ścisłe.....
        Kalisz nie powinien przepraszać za Senszyn - to zdanie mogło pozostać
        symboliczne.... oczywiście nie dla kanalii typu Wierzejski.... :))
        --
        Radujmy się!!... i: Hossanna...
        Przyszło nam żyć w państwie
        "Prawa" "i" "Sprawiedliwości" "i" "Ojca Rydzyka"
      • alex-alexander Re: O LOL zaraz wszyscy święci się obrażą 21.07.06, 09:22
        Obraza JPII? Przeciez po tym urzedniku koscielnym pozostaly tylko kosci i
        damskie szaty. Ma wstac z sarkofagu i oddac sprawe o obraze do sadu? Obrazic
        sie moze ktos zyjacy. A jezeli ja bede krytykowac wprowadzanie w Polsce
        faszyzmu, to bedzie to obraza np. Boleslawa Chrobrego? A jezeli Wchechpolacy
        nosza sie z wytatuowanymi swastykami, to nie jest to obraza Polakow? Panie
        Giertych, prosze zrzucic z siebie brunatna koszule.
    • robertl Zakompleksiony babsztyl 11.06.06, 13:21
      Niedobrze mi się robi, jak ją widzę, a jak się odezwie to już koniec.
      Czy jest taka głupia, czy tak cynicznie kokietuje swój elektorat - pedałów i
      antyklerykałów.
      • ronja_curka_zbujnika Re: Zakompleksiony babsztyl 11.06.06, 13:40
        > Czy jest taka głupia, czy tak cynicznie kokietuje swój elektorat - pedałów i
        > antyklerykałów.
        Jasssne...bo to każdy homoseksualista głosuje na SLD, a progu kościoła nie przekroczył od czasów
        Pierwszej Komunii...

Czas sobie uświadomić, że homoseksualiści nie mówią jednym głosem. Podobnie jak heteroseksualiści
        mają różne poglądy polityczne, preferencje kulinarne, zainteresowania, przekonania religijne.
        Ba, niektórzy nawet NIE LUBIĄ SENYSZYN. Niesamowite, prawda?

Tylko, żeby to zrozumieć, trzeba wyjść poza ograniczony stereotyp "pedała". Czego autorowi
        powyższego postu z całego serca życzę.
        • orcheystra Re: Zakompleksiony babsztyl 11.06.06, 13:53
          To nie było przedrzeźnianie nikogo a stwierdzenie analogii między prawami i
          swobodami obywatelskimi a prawem do wiary. Miała pełne prawo tak powiedzieć.
          Dla was i papież i zachowania religijne to jedynie pretekst aby móc innym
          skoczyć do gardeł.
          • ronja_curka_zbujnika Re: Zakompleksiony babsztyl 11.06.06, 14:09
            A to, przepraszam, odnośnie mojego postu? Bo pisałam zdaje się o czymś zupełnie innym.

Na marginesie - jestem bezwyznaniowa, członkiem KK już od pewnego czasu się nie czuję. Ale jakoś
            nie przypadło mi do gustu zachowanie posłanki Senyszyn. Jej słowa były nawet nie tyle niestosowne, co
            bez sensu. Dla mnie np zacytowane zdanie ma znaczenie ze względu na kontekst historyczny, a nie
            ślepe uwielbienie dla Jana Pawła II (którego swoją drogą bardzo szanuję jako człowieka).

Tak czytam ta dyskusję i mam wrażenie, że według niektórych najlepiej tworzyć wrażenie, ciągłej walki,
            prowokować czasem trochę nadwrażliwą katolicką część społeczeństwa używaniem cytatów papieża
            bez rzeczywistego celu, forsować jakiś sztuczny podział homoseksualiści-katolicy. A tymczasem takim
            działaniem można tylko utrzymać tych nie akceptujących homoseksualizmu - czasem z powodu
            irracjonalnych wyobrażeń - w ich zacietrzewieniu. Bo mogą sobie tłumaczyć swoją nietolerancję: "łażą
            kurna te pedały po ulicach z posłami SLD i papieża przedrzeźniają" (gwoli wytłumaczenia : a) nie mam
            w zwyczaju używaż określenia "pedał" b) można polemizować, czy papież został przedrzeźniony, ale
            taki delikwent przeczyta tylko tytuł w gazecie - przykładowo GW - i będzie żył w takim przekonaniu.

To droga do nikąd.
            Takie zachowania to moim zdaniem krecia robota dla homoseksualistów.

• lesew Re: Zakompleksiony babsztyl 11.06.06, 22:55
              Oj ronju, naiwna jesteś! Zacietrzewienie żywi się samo sobą - jak wąż Uroburos
              gryzie swój ogon i żadna rzeczywistość nie jest mu potrzebna, a uległość czy
              spolegliwość go nie uspokoi! Wręcz przeciwnie! Cała ta historia dobrze to
              ilustruje: przyjrzyj się, jak usiłuje się zakrzyczec, zahukać i stłamsić
              myślących inaczej.
          • nett1980 Re: Zakompleksiony babsztyl 11.06.06, 16:09
            tez mi przedstawicielka , stara brzydka baba ktora nigdy nie dorosla i wciaz
            probuje miec glosik slodkiej coreczki tatusia ,a wychodzi skrzek ryjacy moje
            uszy .Zawsze mialam szacunke dla homoseksulalistow, na imprezach czesto
            bywalam , gdzie panowie taniczyli z panami .W swiecie meskim owszem mieli
            przerabane, te drwiny i glupie uwagi.Kiedys wynajmowalam mieszkanie z
            kolesiem , ktory byl bardzo sympatycznie ciotowaty . Raczej pewnie by
            wolal ,zeby go bronila Beata Kozidrak , niz taka samosmieszajaca sie babina.
      • ragazzo11 Brawo Senyszyn !!! 11.06.06, 13:27
        Uważam, że to wielka odwaga powiedzieć publicznie wtym kreju cos takiego. Za
        jakies 100-200 następcy JPII i B16 bedę przeoprasać za napietnowanie
        homoseksualizmu na przełomie XX i XXI w. To czy było to głupie czy nie oceni
        histotia moi Państwo. Takich równych babek, jak Senyszyn oby było więcej. A
        zmiana oblicza naszej Ziemii, oj przydałaby się, przydała.
        Nie mogę się doczekac konca moich studiów. Już tylko to mnie tu trzyma...
        Oblicze tej Ziemii się zmienii, ale jestesmy 50 lat wstecz za resztą Euroy,
        wiec nie będę na to czekał, bo się poważnie zdąrzę zestarzeć.