Dodaj do ulubionych

Geremek w "Die Zeit": Ustawa lustracyjna obraża...

• mk159156 02.05.07, 10:07
    To zdanie mówi wszystko. A miliony Polaków wybrały PiS, i sp....
  • ffamousffatman 02.05.07, 10:14
    miliony (wszystkie 2?)wybraly. laska TEGO "elektoratu" na pstrym koniu jezdzi
    z elektoratu wielkomieskiego malo kto sie przyznaje ze na pis glosowal poltora roku temu. a obecny "elektorat"? wczoraj samoobrona, przedwczoraj SLD... za dwa lata?
    --
    Nie głosowałem w ostatnich wyborach. Siedziałem we Francji i nie chciało mi się. Powinienem wisieć? ... a Serbowie mają naukowy dowód, że to oni są ulubieńcami p. Boga. Bóg jest lewakiem. Z tradycyjnym: Pięć Piw! a.k.a Ave Anas!
  • olias 02.05.07, 10:09
    mnie nie obraża. ja jestem czysty. A pan, proseforze?
  • maderic 02.05.07, 10:12
    .
  • the.bill1 02.05.07, 10:11
    GW "zawłaszczyła" słowo "wykształciuch" redefiniując je w taki sposób, by
    uderzało w Dorna (PiS) przedstawiając go jako osobnika o nastawieniu
    antyinteligenckim. Sukces owego "zwłaszczenia" i "odwrócenia" jest - swoją drogą
    - ciekawym tematem dla socjologa...

A TAK NAPRAWDę Słowo "wYKSZTAŁCIUCH" zostało stworzone przez Romana Zimanda jako
    tłumaczenie terminu Aleksandra Sołżenicyna. Sołżenicyn określał w ten sposób
    pejoratywnie ludzi, którzy dzięki władzy bolszewików zniszczyli i zastąpili
    tradycyjną inteligencję. Chodzi więc nie o inteligencje jako taka, ale
    inteligencję "przyszywaną"

To jest własnie poziom manipulacji, która stosuje Wyborcza (szerzej
    michnikowszczyzna)i który jest "niewidoczny" dla wielu osób - Michnikowszczyzna
    robi to nieustannie - od początku III RP. Dlatego zasługuje na miano moralnych
    szmat. Podobnie jak Geremek, który manipuluje również na podobnym poziomie -
    wypowiada nafaszerowane moralistyką interpretacje rzeczywistości politycznej za
    którymi stopja całkiem brutalne interesy polityczne.
    Robi to z gracją i uśmiechem. No cóż - czyż miano moralnej szmaty mu się nie należy?
    Definicyjnie "Moralna szmata, to człowiek (ludzie) który perfidnie, świadomie i
    celowo łamie
    podstawowe normy moralne wyrządzając w ten sposób duże szkody w życiu jednostek
    i zbiorowości" Przykładowo: Wyborcza jako ciało zbiorowe i Geremek czy Michnik
    jako jednostki.
    --
    * * *
    "Im słabsza Gazeta Wyborcza, tym lepiej dla Polski." - Jarosław Kaczyński
  • presentation1 02.05.07, 10:12
    Kilka cytatów ze sławnego wywiadu przeprowadzonego przez Hanne Krall w r.1980. Bronisław Gieremek: "No, to teraz nie będzie się pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który tworzymy oraz ożywimy go najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby Żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom." ..."Z kadrami do zreprywatyzowanego przemysłu, rzemiosła i handlu nie mamy najmniejszego kłopotu. A warsztaty pracy stoja otworem, a nawet i puste. Opłaciło sie nam doprowadzić je do takiego stanu, do takiej żałosnej ruiny. W takim stanie bedą dawać je nam za darmo i jeszcze całować w ręke, aby była praca dla Polaków..." ... " Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, że pan niezbyt lubi Polaków!
    Bronisław Gieremek: Niezbyt lubię? Takie określenie jest niezbyt ścisłe! Ja ich po prostu nienawidzę. Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami." To wszystko brzmi proroczo! Można to znaleźć na stronie:
  • the.bill1 02.05.07, 10:19
    wklejaj ją gdzie sie da! Niech Polacy nie dadzą znów się oszukac temu cynicznemu
    towarzystwu!
    w nagrode masz wierszyk Szymborskiej o Stalinie:
    Wisława Szymborska

Ten dzień

o śmierci Józefa Stalina

Jaki rozkaz przekazuje nam
    na sztandarach rewolucji profil czwarty?
    - Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
    Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia - ludzkości wzrok.
    Oto Partia: siła ludów i sumienie.
    Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
    Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
    drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
    nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
    A to słusznie. A to nawet lepiej tak.
    --
    * * *
  • ffamousffatman 02.05.07, 10:24
    presentation, ty ubeku, nawet nie masz przyzwoitosci przyznac sie ze to ty napisales ten "wywiad" ale i tak odkryles karty.
    mlodym:
    "wywiad" Geremka dla Krall nie jest jedynym "dzielem" ubecji z 1981 roku
    ubecja potrafila wydawac nawet "gazety" nibysolidarnosciowe
    i ulotki "zachodnioniemieckich rewizjonistow i odwetowcow" chwalace Solidarnosc (ciekawostka: drukarz nie mial umlautow a nie wiedzial, ze mozna je zastapic, np. u umlaut przez ue.
    spieprzaj na forum u rydzyka pierdzetation
    --
    Nie głosowałem w ostatnich wyborach. Siedziałem we Francji i nie chciało mi się. Powinienem wisieć? ... a Serbowie mają naukowy dowód, że to oni są ulubieńcami p. Boga. Bóg jest lewakiem. Z tradycyjnym: Pięć Piw! a.k.a Ave Anas!
  • the.bill1 02.05.07, 10:53
    17 lat kłamstwa wystarczy.
    Kłamstwo podnosi łeb w ostatnim odruchu.
    Geremek stanął w szranki i woła kumpli, aby mu pomogli, bo sam nie daje w Polsce
    razy.
    Niestety panie Bronisławie - kłamstwo już nie wygra. Kłamstwo michnikowszczyzny
    nieodwołalnie odchodzi na smietnik historii!

Presentation Dzięki! Prawda zwycięży!
    --
    * * *
  • antithesis 02.05.07, 10:13
    nic dziwnego, przeciez Niemcy byli i sa naszymi glownymi lupiezcami po 1989.
  • ffamousffatman 02.05.07, 10:31
    CO ci zlupili? gacie ze sznurka? ziemie z doniczki?
    --
  • pio41 02.05.07, 10:14
    Cale zdarzenie ma miejsce w parlamencie europejskim i jego dotyczy. A parlament
    europejski jest cialem, w ktorym Polska posiada swoja reprezentacje. A wiec
    przedstawiciele Polski w PE uczestnicza w podejmowaniu decyzji, ktore dotycza
    rowniez innych czlonkow organizacji pod nazwa Unia Europejska, ktorej Polska
    jest jest pelnoprawnym czlonkiem. W tym sensie PE jest rowniez "nasz".

Geremek wypowiadajac sie w sprawie dotyczacej "naszego" parlamentu
    europejskiego dziala w imieniu swoich wyborcow, w 100% obywateli polskich i
    dziala nie przeciwko swojemu krajowi, Polsce, ale w obronie jej obywateli, a
    przynajmniej jej czesci.

Jezeli podstawowe zasady panstwa prawnego sa w Polsce naruszone, takie jak
    chocby domniemanie niewinnosci, jezeli szargana jest powszechnie ludzka
    godnosc, Geremek ma nie tylko prawo, ale i obowiazek stanac w obronie chocby
    ludzi, ktorzy go wybrali. Poniewaz nie ma innej mozliwosci dzialania - bo nie
    pelni zadnej politycznej funkcji w Polsce - dziala za posrednictwem organu,
    ktorego jest czlonkiem.

Nazywajac Geremka zdrajca - co jest zwazywszy chocby na nasze czlonkowstwo w UE
    czystym absurdem, musielibysmy rowniez nazwac zdrajcami wszystkich tych
    Polakow, ktorzy odwolywali sie przeciwko polskim wladzom do Trybunalu w
    Stasburgu.

A tak juz zupelnie od siebie: osoby takie jak Geremek, Bartoszewski,
    Mazowiecki, nie mowiac o Walesie to postaci, dzieki ktorym ktos, kto zbyt latwo
    uleglby stereotypowi, ze Polska jest dzikim krajem na krancach cywilizowanego
    swiata musi sila rzeczy weryfikowac taki uproszczony poglad. Stereotyp ten z
    wyjatkowa gracja rozpowszechniaja natomiast ludzie z obozu Kaczynskich,
    wspierani histeryczna propaganda rydzykowo-katolicka. Jezeli ktos szkodzi
    Polsce, to wlasnie oni sami, przedstawiajac siebie, a posrednio nas jako
    zakompleksionych, zabobonnych, anachronicznych, czasem milych, czasem
    zacietrzewionych idiotow.
  • ffamousffatman 02.05.07, 10:16
    tu sie zgadzam, to nie Geremek zaatakowal Polske ani PE. to jest atak PiSu na instytucje europejskie. tylko ch.. wie poco...
    --
  • the.bill1 02.05.07, 10:20
    Kilka cytatów ze sławnego wywiadu przeprowadzonego przez Hanne Krall w r.1980.
    Bronisław Gieremek: "No, to teraz nie będzie się
    pani zastanawiać, że cały ruch społeczny, który tworzymy oraz ożywimy go
    najróżnorodniejszymi nurtami politycznymi, ma na celu
    doprowadzić do takich zmian w strukturze państwowo-gospodarczej Polski, aby
    Żydom w Polsce żyło się zawsze lepiej jak Polakom."
    ..."Z kadrami do zreprywatyzowanego przemysłu, rzemiosła i handlu nie mamy
    najmniejszego kłopotu. A warsztaty pracy stoja otworem,
    a nawet i puste. Opłaciło sie nam doprowadzić je do takiego stanu, do takiej
    żałosnej ruiny. W takim stanie bedą dawać je nam za
    darmo i jeszcze całować w ręke, aby była praca dla Polaków..." ... " Hanna
    Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, że pan niezbyt
    lubi Polaków!
    Bronisław Gieremek: Niezbyt lubię? Takie określenie jest niezbyt ścisłe! Ja ich
    po prostu nienawidzę. Tak nienawidzę, że nie wiem
    jak to wyrazić słowami."
    --
    * * *
  • pio41 02.05.07, 10:27
    A vaffanculo prymitywie z twoja rynsztokowa grypsera
  • wet3 04.05.07, 02:20
    ffamousffatman napisał:

> tu sie zgadzam, to nie Geremek zaatakowal Polske ani PE. to jest atak PiSu na
    i
    > nstytucje europejskie. tylko ch.. wie poco...

Ty, jak zwykle, fantazjujesz i odwracasz kota ogonem. Nie wiem po co trace czas
    na czytanie tych glupstw???!
  • realista1000 02.05.07, 10:26
    a nie za cały naród
  • ffamousffatman 02.05.07, 10:28
    kazdy wlazi w pisoskie szambo po uwazaniu, jeden uwaza zeby nie wdepnac w smrodliwy wyciek a pisoski jackass skacze na glowke i chlepce
    --
  • realista1000 02.05.07, 13:20
    nie ośmieszaj się, lewaku - Kwas i jego czerwona "sitwa" już to zrobili za ciebie
  • the.bill1 02.05.07, 10:29
    Listy czytelników: Nie wierzę w to, że w wyniku ujawnienia swoich niechlubnych
    czynów z przeszłości profesorowie będą zwalniani; tu chodzi o "świecki rachunek
    sumienia"; autolustracja: TAK; zwalnianie - NIE

Z prof. Elzbietą Kałuszyńską będę polemizował - uważam, iż Pani Profesor nie ma
    racji nawołując do bojkotu lustracji. Oczywiście, szanuję jej pogląd; przez
    kilka lat w Katedrze Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego razem pracowaliśmy;
    uczyła mnie - jako starsza koleżanka - jak nauczać logiki studentów. Nadal żywię
    do Pani Profesor szacunek; była w naszym szczecińskim środowisku filozofów osobą
    o wyraźnie antykomunistycznych poglądach. Na pochody pierwszomajowe nie chodziła.

Pragnę jednak przypomnieć - casus kapitana (czy półkownika Cholewy) - opiekuna
    filozofów z ramienia esbecji - z którym niektórzy pracownicy ochoczo prowadzili
    rozmowy. Dla mnie jako wówczas osoby starającej się o pracę i nie mogącej jej
    otrzymać, właśnie z powodów politycznych (śp. prof. Wacław Mejbaum wielokrotnie
    i bezskutecznie zabiegał u Jaskota o moje zatrudnienie) - było to czymś dziwnym
    i niepojętym, że osoby ze stopniami naukowymi, piszący całkiem niezłe artykuły
    filozoficzne (nie: na temat marksizmu i leninizmu, ale filozofii analitycznej,
    fenomenologii) w ogóle z tym człowiekiem rozmawiają i "piją wódeczkę". W końcu
    on wiele rzeczy "załatwiał" - był to schyłkowy okres komunizmu; więc warto było
    mieć takiego znajomego; tak rozumowali ci, którzy spotykali się z Cholewą. W
    końcu to Cholewa domagał się zwolnienia Wojtka Patyny - gdyż ten kolportował bibułę.

Za cenę rezygnacji z drobnych przyjemności i korzyści, można było jednak uniknąć
    tego fraternizowania się z esbecją.

Nie wiem co na mój temat Cholewie opowiadano; nigdy nie dopuściłem do sytuacji,
    w której rozmawiałbym z tym panem; choć wielokrotnie próbował powiedzieć mi
    "dzień dobry"; ja go wówczas nie widziałem; ale być może dlatego przez trzy lata
    nie mogłem otrzymać pracy (otrzymałem ją po Okrągłym Stole). A wiem skadinąd, że
    Cholewa nie tylko spotykał się z Kierownikiem Katedry - i zawsze dziwiłem się,
    że koledzy filozofowie są tak "naiwni" w komentowaniu swoich z nim rozmów.
    Wierzę w to (i jestem nawet pewien), że zasadniczo ci, którzy z Cholewą
    rozmawiali, żadnych krzywd nikomu w naszym środowisku nie wyrządzili. Ale to nie
    o to idzie w lustracji - problemem jest to, że rozmowy z Cholewą legitymizowały
    system. Za cenę korzyści, takich jak np.: otrzymanie mieszkania, większe środki
    finansowe w programach resortowych, dodatkowe fundusze na konferencje-imprezy,
    trzeba było rozmawiać z Cholewą; później w ramach terapii opowiadano dowcipy o
    Panu Kapitanie SB.

Ja zawsze się dziwiłem i stawiałem sobie takie pytanie: Dlaczego Ci ludzie - w
    końcu filozofowie (koledzy i koleżanki) - z kimś takim spotykają się? Dlaczego
    go traktują jak niemal partnera? - kumpla do wypicia.

Ostatnio włosy dęba mi stanęly, kiedy dowiedziałem się, że pan Cholewa jest
    nadal władny w załatwianiu etatów na uczelniach wyższych? A to świadczy o tym,
    że esbecja nadal ma wpływy. Czy nie jest to wręcz psychodeliczne, że dawny
    oficer SB ma nadal, po 17-tu latach, takie wpływy,że jest w stanie "załatwić"
    dobrze płatne zajęcia zlecone na jednej z państwowych uczelni wyższych. Celem
    lustracji jest również wyeliminowanie tej chorej sytuacji - pracę powinniśmy
    otrzymywać poprzez konkursy.

Osobiście jestem za całkowitym udostępnieniem teczek każdemu kto ma ochotę w
    nich gmerać - ale dlaczego takiej ustawy nie uchwalono? Dlaczego nie pozwolono
    na żywiołową lustrację ?

Nie można zabraniać ludziom wiedzy na ich temat. Ja osobiście nie jestem
    zainteresowany wiedzą, kto na mnie donosił - bo jeśli to ktoś robił, to wiem,że
    nie był mi na tyle bliską osobą, żeby mnie to obecnie interesowało.

A wśród moich przyjaciół z pewnością donosicieli nie było - w komunie trzeba
    było się estetycznie prowadzić. I nie jest prawdą to, że nie dało się tak żyć,
    żeby z esbecją nie mieć nic wspólnego. Niektórzy to potrafili - choć wówczas nie
    mogli liczyć na mieszkanie, na wyjazdy czy "załatwienie lodówki". "Było coś za
    coś" - jeden dał się złamać za lodówkę, drugi - nie.

Jeden dzwonił do Cholewy, drugi - nie !!!

Na koniec: jak widzę w portalu Gazety moja opinia w sprawie lustracji jest chyba
    jedyna tego typu. Zaczynam czuć się jak oszołom; bo jestem za lustracją -
    zaczynam się bać presji środowiska naukowego, że moje poglądy upowszechniają
    łamanie wolnościowych praw człowieka. To byłoby chyba śmieszne, mieć poczucie
    winy z powodu domagania się informacji czy X spotykał się z oficerem SB
    (Cholewą) i co mu na temat własnego środowiska naukowego X mówił.

Celem lustracji nie jest zwalnianie ludzi z pracy; nie wierzę w to, że w wyniku
    ujawnienia swoich niechlubnych czynów z przeszłości profesorowie będą zwalniani;
    tu chodzi o "świecki rachunek sumienia"; autolustracja: TAK; zwalnianie - NIE.
    Lustracja dla estetyzacji życia publicznego !!!

P.S. Jestem przeciwnikiem władzy PiS-u, ale z racji finansowania z publicznych
    pieniędzy "wychowania religijnego". To jest zagrożenie dla demokracji, a nie
    lustracja!!! Historia bowiem pokazauje, że religia ludzi dzieli (a logika -
    łączy!!!; to powiedział Tarski)
    www.gazetawyborcza.pl/1,75248,4011344.html
    --
    * * *
  • pio41 02.05.07, 10:35
    z przerazeniem widze, ze wiekszosc wypowiedzi na forum jest autorstwa
    absolwentow podstawowek lub co najwyzej technikow zawodowych (z calym
    szacunkiem dla ich fachu).

W przeciwnym razie jak inaczej wytlumaczyc prymitywizm z jakim podchodza do
    problemu, nie mowiac o chamstwie, z jakim traktuja czlowieka, dzieki ktoremu w
    duzej mierze maja w ogole prawo by otwierac swe plugawe jadaczki?
  • orwelljunior 02.05.07, 10:46
    w UBekistanie jest miejsce dla każdego
    wieprza i świni z folwarku zwierzęcego

pio41 napisał:

> z przerazeniem widze, ze wiekszosc wypowiedzi na forum jest autorstwa
    > absolwentow podstawowek lub co najwyzej technikow zawodowych (z calym
    > szacunkiem dla ich fachu).
    >
    > W przeciwnym razie jak inaczej wytlumaczyc prymitywizm z jakim podchodza do
    > problemu, nie mowiac o chamstwie, z jakim traktuja czlowieka, dzieki ktoremu w
    > duzej mierze maja w ogole prawo by otwierac swe plugawe jadaczki?
  • ffamousffatman 02.05.07, 10:38
    sadze, ze jest tak, pierdzentation, masz otwarte 10 kart (jak ci to IE wytrzymuje?) i na kazdej inaczej zalogowany... wklejasz i jazda... wklejasz i jazda... wklejasz i jazda.

bedzie tego gadania z pisoskim gie i marnowania lacza, ktore mozna poswiecic na kradziez wlasnosci intelektualnej
    dobra, gdzie ten bit tyrant?
    --
  • the.bill1 02.05.07, 10:54
    NIe masz nic do powiedzenia kolego.
    Dla michnikowszczynzny zawsze liczył się teatr polityczny. Teraz, gdy Polska
    ogląda kulisy, to oni znów montuja swoja kłamliwą scene. Takie sa FAKTY i kropka.
    Tym razem to si nie uda.

--
    * * *
  • pierot6 02.05.07, 11:04
  • piskoala 02.05.07, 11:14
    realista1000 napisała:
    > a nie za cały naród

Ciebie nie obraża, ale zastanowiłeś się 'z jakiej przyczyny '?

----
    Obszczymurki RP V sojediniajties'
  • ordynator_psychiatrii 02.05.07, 13:29
    Mam czyste sumienie, fąfelku - to proste, nie?
  • signal 02.05.07, 10:48
    zamiast programu gospodarczego, otwarcia na świat, budowy solidarnego państwa,
    zaszczuwają naród, dzielą, grają teczkami i agentami, dla własnych
    partykularnych celów utrzymują koalicję z ludźmi pokroju Lepper i Giertych. To
    jest zdechlizna polityczna i kompromitacja na cały świat.
  • pierot6 02.05.07, 11:01
    PISkomuna to zbiór kryminalistów,esbeków ,zbrodnirzy PZPR-owskich...
    To są autorytety PIS!
    KRYZE,KORNATOWSKI,LEPER,GIERTYCH,WASSERMAN,SOWINSKA,AUMILLER,FILIPEK,LYZWINSKI,
    BEGIER,KURSKI,JASINSKI..i wielu innych.. Zasłyneli z przynalezności do PZPR,
    sławe zdobyli , biorac udział w niszczeniu opozycji antykomunistycznej...
  • pierot6 02.05.07, 11:05
  • realista1000 02.05.07, 13:23
  • ordynator_psychiatrii 02.05.07, 13:28
    o, ta mała znerwicowana komunistyczna czerwona chlera. Teraz już go przywiążemy
    do łóżeczka
  • realista1000 02.05.07, 13:43
    go wysłać - tam mu będzie dobrze, temu znerwicowanemu komuniście z KPP
  • kacza_aberracja 03.05.07, 10:14
  • kacza_aberracja 03.05.07, 10:11
    glab-mitoman robi sie psychiatra? Nadajesz sie sam do leczenia!
  • ssbn-633 02.05.07, 12:07
    signal napisał:

> zamiast programu gospodarczego, otwarcia na świat, budowy solidarnego państwa,
    > zaszczuwają naród, dzielą, grają teczkami i agentami, dla własnych
    > partykularnych celów utrzymują koalicję z ludźmi pokroju Lepper i Giertych. To
    > jest zdechlizna polityczna i kompromitacja na cały świat.
    skoro tak to władza jest w zasięgu ręki dla takich tytanów jak pan G.
    Czemu zatem czas marnuje za granicą?
  • piskoala 02.05.07, 11:07

szkoda, że ktoś tekstu/ów nie przetłumaczy na polski -- przecie
    ich główne figury języków nie xnają i nie posługują się nimi.
    Między innymi z tej przyczyny kreują obraz Polaka-głupaka.
    Pamiętam jak w Legal Sea Food w Bostonie mój niemiecki przyjaciel
    powiedział mi 'teraz mój obraz Polaka to obraz zupełnie inny niż
    pijanego złodzieja i oszusta-obszczymurka, jaki wyniosłem z moich
    wcześniejszych spotkań z Twimi rodakami w Berlinie, Kolonii ...

Prof. Geremek imponuje wielu tym, na obrazie Polaków w oczach których
    zależy polskim władzusiom a i nam wszystkim.

----
    Obszczymurki RP V sojediniajties'
  • vitabravo 02.05.07, 18:06
    Gdyby brygada Michnika nie wyniosła akt Geremka z tajnego archiwum
    za przyzwoleniem "solidarnościowego" ministra Kozłowskiego,
    inaczej teraz śpiewałby Geremek.
  • kolter 02.05.07, 18:27
    AAAAAAAAA to juz wiem czemu lech na kilka chwil zostal ministrem sprawiedliwosci
    !! chodzilo o wyczyszczenie akt telegrafu i art b, o fozz nie wspomne
  • news4us 02.05.07, 13:27
    szczeka na obcym podworku - niegodne i haniebne.
    GEREMEK! ODBIERAM CI MORALNY MANDAT DO REPREZENTOWANIA MNIE!
    --
    Komentator dnia.
  • orzeszko55 02.05.07, 13:46
    Szczekanie tego pana doskonale wpisuje sie w jazgot SLD i PO.
    Wstyd i hańba. Cale szczęście, że ludzie zaczynają rozumieć,
    czemu sluzy ten jazgot.
  • kolter 02.05.07, 13:57
    orzeszko55 napisał:

> Szczekanie tego pana doskonale wpisuje sie w jazgot SLD i PO.
    > Wstyd i hańba. Cale szczęście, że ludzie zaczynają rozumieć,
    > czemu sluzy ten jazgot.
    .
    Ludzie nie ale wy napewno !!
  • realista1000 02.05.07, 13:41
    w takim tempie wystarczy ich jeszcze na jakieś pół roku - muszą się spieszyć z
    rozwaleniem rządzącej koalicji
  • amanasunta53 02.05.07, 15:25
    Bronislawie Geremek profesorze!Chyba sie mylisz.
  • vitabravo 02.05.07, 17:51
    To chyba wrodzona skłonność tego gościa do szkodzenia Polsce.
    Wyborcy Geremka, sami widzicie, na że tego gościa nie należało głosować!
  • przemek05 02.05.07, 18:06
    i uwazam, ze wlasciwie oddalem moj glos. Moje przekonanie ugruntowalo sie po
    ostatnich wydarzeniach. Gdyby Geremek siedzial cicho i niczego by nie uczynil
    przeciw wadliwej pod wzgledem moralnym i prawnym ustawie lustracyjnej, to
    wowczas bym sie zastanawial, czy zaglosowalem na wlasciwego eurodeputowanego.
  • kolter 02.05.07, 18:28
    a ty ich kochasz ze zwachales sie z PISuarem ??
  • przemek05 02.05.07, 18:28
    polski_francuz napisał:

> Tresc-zgoda, miejsce jej prezentacji - niegodne historyka.

G jest nie tylko historykiem, ale tez politykiem. Niech sie jako polityk
    wypowiada w prasie. Chociaz moglby wybrac lepsza gazete... np. Le canard
    enchain'e, juz sam tytul jest aluzja do Kaczynskich :-)

• aisug 03.05.07, 10:05
    Konfederacja targowicka – konfederacja generalna zawiązana w Targowicy przez
    przywódców magnackiego obozu republikanów w celu przywrócenia starego ustroju
    Rzeczypospolitej, przeciwko reformom konstytucji 3 maja...............
    ............Konfederacja targowicka zaprowadziła w Rzeczypospolitej rządy
    terroru, przy pomocy wojska rosyjskiego dokonując licznych grabieży i
    kontrybucji dóbr patriotów. Zrujnowany kraj musiał znosić finansowe skutki
    pobytu 100 tysięcznej rosyjskiej armii okupacyjnej. Miarą upadku targowiczan
    było uroczyste poselstwo przywódców konfederackich 14 listopada 1792 do
    Katarzyny II, którzy podziękowali jej, że zechciała przywrócić wolność i ustrój
    republikański w Polsce................
    =====================================================
    jak to geremkowa historia lubi sie powtarzać chociaż w nieco innej scenerii i
    wersji. Tego co się stało w końcu z targowiczanami nikt drogiemu Bronisławowi
    nie życzy
  • abba15 03.05.07, 10:48
    tej nacji

niechaj nie wyrażają UBowcy
    o Polskę fałszywej troski
    bo kiedy to UBowcy rządzili
    to o mało jej nie rozgrabili
    i dzisiaj ta załgana UB-hołota
    z pod znaku sierpa i młota
    oskarża rząd Polski o sabotaż?
    czekajcie wy UB-szuje załgane
    przyjdą po was o 6 nad ranem
    i wtedy odpowiecie wy UB-męty
    za wasze złodziejskie przekręty
    chyba że se w łeb strzelicie
    i tak oto marnie skończycie!
  • jolka707 03.05.07, 21:29
    To szczyt bezczelności pana Berele. W niemieckiej gazecie on jako
    pojedyncza osoba zawiesza ustawę polskiego Sejmu! Kim on jest ?
    Gubernatorem obcego mocarstwa na Polskę ? Nikt w PE nie pouczył go o
    obowiązujących zasadach? Ta kreatura w Polsce doznała zbyt wielu,
    całkowicie niezasłużonych zaszczytów. To on zadbał aby "swoi" wyszli z
    transformacji z bankami, fabrykami, forsą i władzą. Polacy litowali się
    nad człowiekiem ocalonym przez Polaka z holocaustu a on sprzedawał
    wszystko co polskie. To on "de facto" stworzył swoisty apartheid z
    Polakami w roli Zulusów. Teraz torpeduje lustrację, bo dobrze wie w
    kogo ona przede wszystkim uderzy. Wyrzucić Geremka z PE !! Jego mandat
    oddać polskiemu patriocie !!
  • hydepark1 03.05.07, 21:29
    Następny skompromitowany komunistyczny profesor kolejny przykład " Łże elity ".
    Skoro pisze o lustracji w Niemczech gdzie lustracja faszyzmu i komuny w DDR to
    były pierwsze decyzje rzadów które naprawde chciały budować demokrację to
    znaczy że jest zdrajcą bo wyrażanie opinii w tym kraju z tych dwóch powodów
    dowodzi że wie o tym ale zależy mu na spowodowaniu złej opinii dla Polski nie
    dla rządu .Lustracja powinna miec miejsce kilkanaście lat temu i ten facet jest
    odpowiedzialny za ten stan .Więc co o tym można myśleć skoro teraz kiedy
    naprawde doszła do skutku tak sie przed nią broni.Zdrajca po trzykroć zdrajca .
  • wet3 04.05.07, 01:27
    Oczywiscie, ze zdrada! Komuchy na czele z Kvasmanem tworza w kraju NRD, a
    Geremek obszczekuje Polske za granica i namietnie szuka poparcia europejskich
    lewakow i libertynow. Jest to zsynchronizowany i frontalny atak komuchow na
    terenie kraju i za granica. Pragna oni za wszelka cene wymigac sie od
    lustracji. Widocznie musza miec na sumieniu bardzo wiele i bardzo sie obawiaja.
    Inaczej tego wytlumaczyc nie mozna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka