Dodaj do ulubionych

Simon Mol wychodzi na wolność

25.09.08, 14:16
Urodzil sie w 1973 roku w Kamerunie.Od 1999 roku przebywal w naszym kraju jako uchodzca polityczny.Co wiemy o tym czlowieku?Z czym nam sie kojarzyl przebywajac w Polsce?
Przed aresztowaniem zaangażowany był w Stowarzyszeniu Uchodźców RP oraz współpracował ze Stowarzyszeniem "Nigdy Więcej". Pisał m.in. do tygodnika "Warsaw Voice". Grał w drużynie piłkarskiej Mazura Karczew. W 2003 roku współorganizował imprezy w ramach Tygodnia Akcji "Futbol przeciwko Rasizmowi w Europie", w tym mecz z udziałem drużyn Polonii Warszawa oraz Afrykańczyków mieszkających w Polsce. Uczestniczył w 2003 roku w Europejskiej Konferencji przeciwko Rasizmowi i Faszyzmowi "Nigdy Więcej!", zorganizowanej pod egidą europejskiej sieci antyrasistowskiej United for Intercultural Action. Szymon Mol został drugim "Antyfaszystą roku". Jego poprzednikiem, otwierającym listę "antyfaszystów", jest Jerzy Owsiak.

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" prowadzi też skierowaną do kibiców sportowych kampanię "Wykopmy rasizm ze stadionów".Był poetą, dziennikarzem, animatorem teatralnym, pisarzem. Założył warszawski teatr „Migrator”, w którym grali m.in. imigranci mieszkający w Polsce. Spektakl tego teatru miał premierę w państwowym Muzeum Etnograficznym. Wywiady z nim robiły początkujące dziennikarki z warszawskiej prasy, a jedna z jego ofiar chciała z nim przeprowadzić wywiad o prawach człowieka.
Szymon byl cwanym afrykanczykiem.Wiedzial jaka bronia jest slowo rasizm.Wiec machal ta szabelka w lewo i prawo zmuszajac wszystkich do posluszenstwa.Jedną z najbliższych mu osób i tłumaczem jego wierszy był....ojciec Edward Osiecki, katolicki misjonarz – werbista. Wiersze te potem wydało wydawnictwo werbistów Verbinum. Do o. Osieckiego

Cwaniak Mol umiejętnie przekazywał taką wizję własnej osoby, jakiej oczekiwali rozmówcy. Robił wrażenie inteligentnego, dobrego człowieka. Wobec kobiet był serdeczny, patrzył głęboko w oczy i czule mówił. I one ulegały jego urokowi. Na własną zgubę. Pomagało mu to, że miał pieniądze, samochód, mieszkanie i sławę. Dobra, którymi często nie dysponuje młody Polak.

Ale była też druga, mroczna strona osobowości Simona Moleke Njie. Gdy chciał coś załatwić, a odmawiano mu, zarzucał wszystkim rasizm. Wtedy często ulegano tej presji, gdyż obawiano się, że upubliczni swoje zarzuty. Raz egoistycznie zaingerował w obsadę spektaklu teatralnego w teatrze „Migrator”, wbrew woli reżysera. Wyrzucił z obsady profesjonalistkę, a wstawił w jej miejsce swoją znajomą.

Wyrachowany do ostatniej chwili. Ofiary informowały go o swojej chorobie i że zaraziły się od niego. Zareagował zerwaniem znajomości i zarzutami o rasizm i stereotypy. Nie przyznał się do nosicielstwa, mówił też, że nawet jak ma HIV to jego sprawa. Lekarz leczący jego ofiary został potraktowany w ten sam sposób.

Gdy ofiary zaczęły ostrzegać przed jego zbrodniczą działalnością, na forum internetu, zdementował ostrzeżenia, pisząc, że jest zdrowy! I jak zwykle zarzucając rasizm!
Nawet po aresztowaniu groził zawiadomieniem organizacji broniących praw człowieka!

Specjaliści od kultur krajów afrykańskich przyznają, że światopoglądy Polaków i mieszkańców Afryki są krańcowo różne. Nawet wśród elit są tam rozpowszechnione śmiertelnie niebezpieczne praktyki magiczne. Także wiara w wyleczenie się z AIDS przez seks z innymi osobami! Czy tą zupełnie idiotyczną wiarą należy tłumaczyć zachowanie Simona Moleke Njie ?Swiadomie zarazal wirusem HIV .Jak pisal w swoich wierszach-w zalobnych sukniach,sle ci pocalunek,bo moj pocalunek jest jak ZADLO SMIERCI- i slal go do bialych bogin bo tak nazywal polskie dziewczyny. Moleke uwodził kobiety w wieku 18-25 lat, wykształcone i znające język angielski. Przeważnie wolontariuszki. Prosił je o przetłumaczenie swojego wierszyka, omamiał egzotycznym wdziękiem i szły z nim w romans, bez używania prezerwatywy.
I jeszcze informacja w kwestii Simona [za interia.pl]
(pogrubienia moje)Simon Mol zmyślił swoją biografię
Heroiczna biografia najsłynniejszego uchodźcy w Polsce jest od początku do końca wymyślona - wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez "Rzeczpospolitą" i TVN.

Polskie instytucje i opinia publiczna wierzą, że Kameruńczyk, któremu przyznano azyl w naszym kraju, uciekł z Afryki przed prześladowaniami politycznymi. Miał walczyć z korupcją, był represjonowany, siedział wielokrotnie w afrykańskich więzieniach.

Po aresztowaniu Simona Mola w styczniu pod zarzutem celowego zakażania śmiertelnym wirusem HIV młodych kobiet zaczęto dziennikarskie śledztwo. Przez dwa tygodnie weryfikowano biografię Mola w Kamerunie i Ghanie. Udało się ustalić, że Simon Mol został politycznym uchodźcą w Polsce bezprawnie.

- Jesteście w Europie bardzo naiwni, daliście się nabrać oszustowi - twierdzą kameruńscy dziennikarze o Simonie Molu. Według nich "Polacy padli ofiarą swego systemu wartości, który każe wierzyć ludziom".

Dziennikarze "Rz" i TVN dotarli do osób, które powinny znać Simona Mola, jeśli biografia, którą podał, starając się o azyl w Polsce, jest prawdziwa. Żaden z kilkunastu dziennikarzy kameruńskich, z którymi rozmawiali, nigdy nie słyszał o Simonie Moleke Njie, czyli Simonie Molu.

Biografii Mola nie potwierdza nawet jego najbliższa rodzina, która zgodnie z legendą rozpowszechnianą przez niego samego desperacko walczyła o jego uwolnienie. - Simon nigdy nie siedział w więzieniu - mówi jego matka, 64-letnia Hannah Nganje. Prosi o przekazanie mu listu, w którym pisze, że "chciałaby, aby ją pochował". Jak mówi rodzina, Mol po skończeniu szkoły zawodowej pracował jakiś czas w pobliskiej rafinerii. Dorywczo pisywał do gazet.

Nieprawdziwe są też przygody Mola w Ghanie, w której miano go aresztować za "odważne" teksty. - On pisywał jako wolny strzelec, ale o futbolu - mówi szef Związku Dziennikarzy Ghany Bright Kwame Blewu. - Mieszkał w naszym biurze, nie pracował, nie miał żadnych dochodów, dawaliśmy mu po dziesięć dolarów na życie. Nigdy się nie skarżył na żadne problemy z policją czy służbą imigracyjną. Nie siedział w więzieniu.

Podczas procesu napewno usłyszymy od niego wiele o polskim rasizmie czy faszyzmie.Oto guru lewackich salonow.Tolerancja podnosila poziom adrenaliny,tolerancja dawala szanse stania sie innym.Przykre ale trafilo to na Polki.Dzis lewica mowi Simone nie jest nasz.Ale przeciez Simone to wytwor lewicy ktora szuka wlasnie takich autorytetow.
--
www.bloguez.com/POLSKA/
Edytor zaawansowany
 • anders76 25.09.08, 14:16
  Wyglada na to, ze choroba go rozliczy zanim sad zdazy. Nawet nienajgorsze
  rozwiazanie.
 • mirekp70 25.09.08, 14:30
  A jeśli znów kogoś zarazi? Nie powinni go wypuszczać...
  anders76 napisał:

  > Wyglada na to, ze choroba go rozliczy zanim sad zdazy. Nawet
  nienajgorsze
  > rozwiazanie.
 • manhu 25.09.08, 14:31
  ...ale my dopłacimy kupę kasy za leczenie go.
 • mirekp70 25.09.08, 14:35
  manhu napisał:

  > ...ale my dopłacimy kupę kasy za leczenie go.

  Też mi się nie chce. Ale co, powinno się wprowadzić zasadę, że
  przestępców się nie leczy, jak zachorują? Powinni go leczyć, ale w
  areszcie
 • troll7777 25.09.08, 15:05
  hahahahaah! chyba ze bambusa ma okazalego!
  hahahaah! a te nie do-pis-czone przez gnomow polecialy na prezent..
  smutne.
 • gagul 25.09.08, 23:31

  --
  no poleciały......aleeeeeeee mają nauczkę tyle,że choć przez chwilkę
  czuły się wyróżnione,że to one zostały zauważone...przez.......a co
  naszym białym facetom brakuje? zapachu czarnej skóry....nie
  jestem ,nie byłam rasistką ale teraz po tym wszystkim myślę ,ze
  poleciały....i wpadły........
 • gagul 25.09.08, 23:32

  --
  a co do.....przystojny......to można polemizować...
 • junkier 25.09.08, 14:34
  Co o tym podlym murzynie mowi jedna z ofiar, wstrzasajacy wywiad
  z "Rzeczpospolitej":

  www.rp.pl/artykul/193341.html
 • safa02 25.09.08, 15:57
  Oczywiscie po prostu to winna islam i miliard Muzulmanow
  zenada i tyle moge powiedziec
  szkoda mi tej kobiety szczegolnie ze choroba jej odebrala rozum
 • junkier 25.09.08, 16:14
  A kogo ona ma obwiniac o to ze sprowadzil na nia okrutna smierc,
  Eskimosow, Pigmejow, cyklistow czy tego podlego
  murzyna, "antyfaszyste roku" lewicowych idiotow?
 • safa02 25.09.08, 16:24
  a nie oskarzac na odleglosc cala kultura z ktora nigdy sie nie
  spotkala chyba ze na forach lub tvn...
  Ponad to z tego faceta Islamista jak i z mnie lady Di
 • junkier 25.09.08, 16:46
  Powinna oskarzac przede wszystkim tego murzynskiego lachudre oraz
  wszystkich tych, ktorzy takiego lajdaka legitymizowali przyznajac mu
  bzdurne (ale dla malo inteligrntnych osob zapewne atrakcyjne) tytuly
  jak "antyfaszysta roku", "przesladowany", "uchodzca" i co tam
  jeszcze.
 • laksmana 25.09.08, 16:48
  junkier napisał:

  > dla malo inteligrntnych osob zapewne atrakcyjne
  Trafiłeś w sedno. Tym paniom należy się nic innego, jak nagroda Darwina. Nie
  byłoby dzisiaj homo sapiens, gdyby natura nie potrafiła walczyć z jednostkami
  słabymi (intelektualnie). A Mol był tylko narzędziem w rękach matki natury.
 • darr.darek 25.09.08, 21:04
  junkier napisał:
  > Co o tym podlym murzynie mowi jedna z ofiar, wstrzasajacy wywiad
  > z "Rzeczpospolitej":
  > www.rp.pl/artykul/193341.html

  Wstrząsający artykuł. Ta zarażona kobieta nie zmyśla i nie jest obłąkana, jak
  próbuje tu opisać ją czytające lewactwo. To jest logiczna, spójna opowieść
  dziewczyny śmiertelnie zarażonej przez tego śmiecia, która poświęciła dużo
  czasu, aby o tym gnoju i jego mocodawcach sporo się dowiedzieć.


 • darr.darek 25.09.08, 23:04
  Najbardziej uderza w tym konkluzja, że to logiczna i spójna opowieść, bo muslimy
  w ten sposób zrobiły jedyny możliwy (i skuteczny!) zamach w Polsce jaki mogli
  zrobić.

  W Hiszpanii i Anglii wysłano kilku terrorystów z plecakami z trotylem, bo tam
  Arabów i innych muzułmanów jest cała mnogość. A muzułmanie wiedzieli, że
  społeczeństwo Hiszpanów i Anglików już dawno zostało przekonane przez lewactwo
  (inaczej mówiąc: "wykastrowane"), że bez względu na wszystko nie można okazać
  wrogości przybyszowi innej rasy - idealne warunki dla terrorystów.
  O Polsce muzułmanie wiedzieli, że numer z plecakami z trotylem nie przejdzie, bo
  Arabów zbyt mało a społeczeństwo "mało lewicowe" i gotowe byłoby zrobić pogrom
  po zamachu.

  No i nagle widzimy zamachowca muslimskiego wysłanego jako "żywa torpeda" do
  zabijania rozpustnych i niewiernych.
  Domyślić się można, że ten odrażający Murzyn Moljeke nie był muzułmaninem
  wcześniej. On został wykorzystany jako forma niesamowicie skutecznego zamachu (w
  ciągu 10 lat liczba śmiertelnie zakażonych od Mola przekroczy wielokrotnie
  liczbę ofiar w Hiszpanii i Anglii), przeszedł pewnie jakieś pranie mózgu u
  muslimów, stąd odmawianie wieprzowiny i alkoholu i układ z muslimami "kasa za
  zarażanie niewiernych, a potem zbawienie w ichnim raju" odpowiadał mu jak
  najbardziej.

  Poraża tylko ta samobójcza głupota przedstawicieli Czerwonej Hołoty, która dała
  główne atuty "podrywacza" temu Murzynowi (dodatkowo ideologia mamienia
  dziewuszek, że dawanie d.. to nic takiego a najlepiej dać czarnemu), bo
  większość kasy dawali zapewne mocodawcy.
  Gdybyż ci przedstawiciele Czerwonej Hołoty chcieli tylko popełnić swoje
  samobójstwo na ołtarzu lewicowej poprawności politycznej, wówczas bym nawet
  przyklasnął. Niestety ta hołota przez swoje wpływy polityczne pakuje całe
  społeczeństwo jak barany na rzeź hołocie terrorystycznej.


 • jasio50-net 25.09.08, 14:48
  rzed wypuszczeniem wyrwać cały interes żeby już nikogo nie zaraził.
 • gagul 25.09.08, 23:25
  i będzie nadal gościł w kroczach napalonych dziewczynek? na czarne
  skóry................
  jakby białych facetów zbrakło...
 • carpaccio4 25.09.08, 14:18
  czy obecnych matek polek bezmyślnie i chętnie rozchylających swe czeluście?
  --
  krótka historia nowoczesnej europy:
  austria dała światu hitlera. potem wybuchła wojna, rozpętana przez niemców, w
  trakcie której francuzi, anglicy, i rosjanie pokazali swoją prawdziwą twarz.
  po wojnie niemcy z francuzami wykombinowali wspólnotę węgla i stali. gdzieś
  tam potem tusk palił marihuanę* po czym, bez oczywiście związku, polska stała
  się członkiem wspólnot europejskich. niedługo potem tusk został premierem.
 • europacierz 25.09.08, 15:02
 • r.p.mcmurphy 25.09.08, 14:19
  groteska. tak sie konczy wpuszczanie do Europy ludzi, ktorzy sa na poziomie
  cywilizacyjnym sprzed 3 tys lat - zarowno jesli chodzi o technologie jak i
  mentalnosc.
  --
  Me and God are square - he allowed my existence and I tolerate his...
 • wojciechgaluszka 25.09.08, 15:35
  To skandaliczne stwierdzenie. Nie wiem w jaki sposób doszedłeś do
  takiej konkluzji. Groteskowy wydaje się być Twój sposób myślenia.
  Godność człowieka to rzecz niezbywalna...chyba nie warto tego dla
  Ciebie pisać bo zapewne i tak nie przyjmiesz chociaż z pewnością
  zrozumiesz-przecież jesteś inteligentny.Nie pozdrawiam,
 • p0mian 25.09.08, 14:19
  To może kastracja chemiczna? To takie trendy ostatnio...
  --
  Podoba Ci się to co piszę? Kliknij w link poniżej.
  W-szawa - zmagania ze współczesnymBabilonem
  Nie podoba Ci się to co piszę? Kliknij w link powyżej.
 • pinola 25.09.08, 14:23
  Ciekawe czy jest z nim faktycznie tak źle czy tylko jedzie na
  tym "syfie" co ma. Jeszcze niedawno wypowiadał sie, że nie wiedział,
  że jest nosicielem HIV a tu nagle go "zmogło". Wszystkiego
  sprawiedliwego życzę
 • darr.darek 25.09.08, 14:31
  Ot, Antyfaszysta Roku i inne "autorytety" lewactwa. Sami nie dostrzegają jakimi
  są pożytecznymi durniami w grze sił politycznych Czerwonej Hołoty.

 • zabarwiacz 25.09.08, 14:32
  moim zdaniem razem z nim powinni odpowiedzieć ci co go promowali.
  Kto mu przyznał tytuł antyfaszysty roku? Kto o nim ciepło pisał?

  Panowie redaktorzy - tamte zarażenia obciążają też Wasze sumienia
 • laksmana 25.09.08, 14:41
  No coś w tym jest, sława zapewne pomogła mu niejedną do łóżka zaciągnąć :) Ale
  czy w takim razie i te kobiety nie są współwinne? Nie byłoby zarażeń gdyby z nim
  nie spały, a o gwałtach mowy przecież nie ma.
 • mirekp70 25.09.08, 14:45
  Współwinne czego???? Przecież nie zdawały sobie sprawę, że ma HIV.
  Nikt go nie oskarża o gwałt, tylko o świadome zarażanie wirusem HIV.
  Fakt, że mogły starać się zabezpieczać, ale wszyscy wiemy, jak ktoś
  się traci głowę pod wpływem zakochania...
  laksmana napisał:

  > No coś w tym jest, sława zapewne pomogła mu niejedną do łóżka
  zaciągnąć :) Ale
  > czy w takim razie i te kobiety nie są współwinne? Nie byłoby
  zarażeń gdyby z ni
  > m
  > nie spały, a o gwałtach mowy przecież nie ma.
 • laksmana 25.09.08, 14:59
  Mój komentarz był ironiczny, czego nie zauważyłeś. A ludzie przyznający mu tytuł
  antyrasisty wiedzieli, że ma HIV? A może gdyby wiedzieli, to nie powinni mu tej
  nagrody przyznawać? Zastanów się.
 • zabarwiacz 25.09.08, 15:02
  szczególnie jeśli jest to nagroda za działalność polityczną. Ale ten
  kto mu ją wręczał pewnie brzydził się lustrować Murzynka. Moim
  zdaniem jest współwinny.
 • laksmana 25.09.08, 15:05
  Jeśli przyznanie komuś za coś nagrody miałoby skutkować oskarżeniem o
  współudział, kiedy ten ktoś popełni przestępstwo, to wkrótce nie byłoby czegoś
  takiego jak nagrody. Pomyśl czasem logicznie, zanim coś wymyślisz. Nagrodę daje
  się za coś już dokonanego, a nie za coś, co dopiero zostanie dokonane.
 • mirekp70 25.09.08, 15:21
  laksmana napisał:

  > Jeśli przyznanie komuś za coś nagrody miałoby skutkować
  oskarżeniem o
  > współudział, kiedy ten ktoś popełni przestępstwo, to wkrótce nie
  byłoby czegoś
  > takiego jak nagrody. Pomyśl czasem logicznie, zanim coś wymyślisz.
  Nagrodę daje
  > się za coś już dokonanego, a nie za coś, co dopiero zostanie
  dokonane.

  Tyle że ten oszust niczego nie dokonał, a wszystko zmyślił :-) I te
  pajace tego nie sprawdziły
 • laksmana 25.09.08, 15:25
  No dobra, może nagroda przyznana niesłusznie. Inna sprawa że to wolny kraj i
  każdy może nagradzać kogo i chce i za co chce.
  Ale jak to się ma do winy za zarażenie kobiet? Bo to było zasugerowane na początku.
 • mirekp70 25.09.08, 15:30
  Ma sie tak, że nieświadomie promująć oszusta przyczynili sie do jego
  atrakcyjności. Wiadomo, że nie chodzi o żadną współwine w sensie
  prawnym, ale o głupie ulaganie poprawności politycznej. I to przez
  ludzi którzy pewnie mają się za swojego rodzaju elitę intelektualną.
  Którz z tej racji powinni prezentować umiejetnośc krytycznegi
  myslenia
  laksmana napisał:

  > No dobra, może nagroda przyznana niesłusznie. Inna sprawa że to
  wolny kraj i
  > każdy może nagradzać kogo i chce i za co chce.
  > Ale jak to się ma do winy za zarażenie kobiet? Bo to było
  zasugerowane na począ
  > tku.
 • laksmana 25.09.08, 15:36
  > Ma sie tak, że nieświadomie promująć oszusta przyczynili sie do jego
  > atrakcyjności. Wiadomo, że nie chodzi o żadną współwine w sensie
  > prawnym, ale o głupie ulaganie poprawności politycznej. I to przez
  > ludzi którzy pewnie mają się za swojego rodzaju elitę intelektualną.
  > Którz z tej racji powinni prezentować umiejetnośc krytycznegi
  > myslenia
  To już brzmi sensowniej niż kazanie im odpowiadać za to przed sądem. Chociaż
  moim zdaniem to że Mol dostał nagrodę nie zwalnia kobiet sypiających z nim z
  odpowiedzialności za własne zdrowie. Nawet gdyby Mol wiedział, że je zaraża, to
  moim zdaniem wina leży po obu stronach. A to, że ktoś mu kiedyś za coś
  pogratulował, uścisnął dłoń, to nie oznacza, że gość jest zdrowy i można się z
  nim bzykać bez konsekwencji.
 • mirekp70 25.09.08, 15:20
  Przyznali bo tak bardzo im pasował do ulubionego stereotypu: biedny,
  czarny i uciskany. Nikomu się nawet nie chciało sprawdzić jego
  zyciorysu. Zrobił idiotów z naszych rodzimych lewaków, w koszulkach
  z Che Guevarą :-) Że też tak szybko po upadku "realnego socjalizmu"
  tacy się u nas pojawili... No ale fakt, są dwie rzeczy naprawdę
  nieskończone - głupita ludzka i miłosierdzie boskie...
  laksmana napisał:

  > Mój komentarz był ironiczny, czego nie zauważyłeś. A ludzie
  przyznający mu tytu
  > ł
  > antyrasisty wiedzieli, że ma HIV? A może gdyby wiedzieli, to nie
  powinni mu tej
  > nagrody przyznawać? Zastanów się.
 • laksmana 25.09.08, 15:26
  > No ale fakt, są dwie rzeczy naprawdę
  > nieskończone - głupota ludzka i miłosierdzie boskie...

  Amen :)
 • turbo_wesz 25.09.08, 15:01
  > Fakt, że mogły starać się zabezpieczać, ale wszyscy wiemy, jak ktoś
  > się traci głowę pod wpływem zakochania...

  winne straceniu głowy. swojej, więc wara innym od ich winy
 • laksmana 25.09.08, 15:06
  > winne straceniu głowy. swojej, więc wara innym od ich winy

  Dokładnie, one już ponoszą karę, współmierną do własnej winy zaniedbania.
 • turbo_wesz 25.09.08, 15:14
  pomiędzy błędem a konsekwencją bardzo rzadko jest współmierność. w tym przypadku
  IMHO konsekwencje zdecydowanie przerastają ich zaniedbanie
 • laksmana 25.09.08, 15:27
  Wręcz przeciwnie, każdy dobrze wie czym grozi seks z nieznajomym. Te panie
  raczej słyszały wcześniej o HIV. Miały pecha, ale przez własną naiwność.
 • zofey001 25.09.08, 14:33
  ciekawe ile kobiet przekona o tym że wcale nie jest chory tylko prześladowany
  z powodów rasowych...
 • deniro2 25.09.08, 14:36
  Ciekawe jak sie czuja te 'Panie' ktore obciagaly temu czarnuchowi - ciekawe jak sie teraz czuja ?? Polki maja 'swietna' opinie wsrod Kurdow,Pakistanczykow,Somaliczykow,Libanczykow, Irakijczykow itp w UK
 • laksmana 25.09.08, 14:38
  Widać wyraźnie ze coś was boli (i słusznie, mnie też), ale nie potraficie
  powiedzieć co, więc chrzanicie za przeproszeniem.
  1. Argument z zacofaną Afryką - ktoś kto tak pisze sam jest mocno zacofany,
  traktowanie czarnoskórych jako niższej rasy już dawno jest nieaktualne, niemodne
  i dość niesmaczne. Zresztą w przypadku Mola nie ma na to miejsca - gość musiał
  być na poziomie, skoro udało mu się tyle kobiet zaliczyć. Inna sprawa to polska
  mentalność, wszystko co obce bardziej podnieca.
  2. Argument z płaceniem za opiekę lekarską dla niego - tak się składa że świat
  cywilizowany nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. Karą za przestępstwa jest
  więzienie, a opieka medyczna należy się każdemu bez wyjątku. Zapewne
  oburzylibyście się, gdyby podczas wycieczki do Afryki jakiś czarnoskóry lekarz
  odmówił wam pomocy, ze względu na takie durne uprzedzenia, jak te wasze.
  3. Argument o chemicznej kastracji albo o tym że Mol może teraz zarażać dalej -
  bez komentarza. Gość jest chory, będzie w szpitalu. Jeśli myślicie, że ulegnie
  mu jakaś pielęgniarka, wiedząc kim jest i na co choruje, to gratuluję poczucia
  humoru.
  To tyle na razie. Dodajcie więcej durnych komentarzy, to może jeszcze coś dopiszę :)
 • presentation1 25.09.08, 14:46
  Twoj komentarz jest idiotyczny.Mowisz czy piszesz o opiece w Afryce.Co to ma do tekstu?On swiadomie zarazal w Polsce.Ciekawy jestem czy ofiary maja taka lub podobna opieke jak oprawca?Moze mu ulegniesz ty lub twoja zona czy maz?Bedziecie wiec ofiarami rasizmu ktory rzekomo panuje w Polsce.
  --
  www.bloguez.com/POLSKA/
 • laksmana 25.09.08, 14:57
  A co ma Twój komentarz do mojego? Ja nie pisałem o jego winie lub niewinności.
  Nawet jeśli zarażał świadomie, to musi mu to udowodnić prokurator przed sądem.
  Była wina - będzie wyrok.
  Ofiary powinny mieć taką samą opiekę jak oprawca - to działa w obie strony.
  Jeśli one mogą liczyć na opiekę lekarską w szpitalu, to i on. Argumenty, że nie
  powinien mieć opieki, mimo choroby która go zżera, przypominają mi czasy Hitlera.
  Rasizm też tu nie ma wiele do rzeczy (pomijając niektóre komentarze), ja
  sugerowałem jedynie, że ofiary Mola stały się ofiarami własnego kosmopolityzmu
  (czyli raczej czegoś odwrotnego niż rasizm).
 • presentation1 25.09.08, 15:04
  Akurat w tej sprawie, jest inny aspekt.Simone byl swego czasu autorytetem.Tak jak pedofil dyrektor choru dziececego.Tu nie odgrywa roli kolor skory.Ale perfidia wykorzystywania koloru skory dla naszywki o nazwie rasizm.Za przestepstwo skaze go sad ale...zwolnienie?.To jest skandal.
  --
  www.bloguez.com/POLSKA/
 • laksmana 25.09.08, 15:08
  Może nie znam sprawy na tyle dokładnie, dlatego nie widzę aspektu rasizmu.
  Wierze, że decyzja o zwolnieniu wynika ze standardowych procedur sądowych, które
  byłyby zastosowane niezależnie od koloru skóry oskarżonego (jeszcze nie
  skazanego - pamiętaj o tym).
 • mirekp70 25.09.08, 14:51
  Gość zarażał celowo. Jesteś na 100% pewna, że cały czas bedzie w
  szpitalu, i że będzie w takim stanie, że nie będzie mógł nikogo
  poderwać? pozostaje Jakiejś naiwnej panienki, która nie czyta gazet,
  i nie skojarzy kim jest? Fakt, jest prawdopodbne, że nie da rady,
  ale jednak ryzyko jest. Tym bardziej że jest wyjątkowo skuteczny w
  manipulowaniu ludźmi, szczególnie kobietami.

  Tak a pro pos, ciekawe, ze wg Ciebie oznacza to że jest "na
  poziomie" - dle mnie raczej czyni go to wyjątkowo obrzydliwą
  postacią.
  laksmana napisał:


  > 3. Argument o chemicznej kastracji albo o tym że Mol może teraz
  zarażać dalej -
  > bez komentarza. Gość jest chory, będzie w szpitalu. Jeśli
  myślicie, że ulegnie
  > mu jakaś pielęgniarka, wiedząc kim jest i na co choruje, to
  gratuluję poczucia
  > humoru.
  > To tyle na razie. Dodajcie więcej durnych komentarzy, to może
  jeszcze coś dopis
  > zę :)
 • laksmana 25.09.08, 15:03
  mirekp70 napisał:

  > Gość zarażał celowo.
  To musi mu udowodnić sąd. Bardzo szybko ferujecie wyroki, to łatwe. Ciekawe czy
  tak by było, gdyby to był Polak oskarżony o to gdzieś za granicą?

  > Tak a pro pos, ciekawe, ze wg Ciebie oznacza to że jest "na
  > poziomie" - dle mnie raczej czyni go to wyjątkowo obrzydliwą
  > postacią.
  Jeśli okaże się, że faktycznie zarażał specjalnie, to się zgadzam. Pisząc "na
  poziomie" miałem na myśli pozory, jakie sprawiał. Owszem, potrafi manipulować,
  ale bez przesady, kobiety które z nim spały są dorosłe, a wyszły na idiotki.
  Szkoda że niewielka to nauczka dla innych, żeby jednak wiedzieć z kim się idzie
  do łóżka.
 • mirekp70 25.09.08, 15:15
  laksmana napisał:

  > mirekp70 napisał:
  >
  > > Gość zarażał celowo.
  > To musi mu udowodnić sąd. Bardzo szybko ferujecie wyroki, to
  łatwe. Ciekawe czy
  > tak by było, gdyby to był Polak oskarżony o to gdzieś za granicą?
  Widać, że aż z Ciebie wyłazi ta postępowa chęć dowalenia Polakom
  za "ciemnogród". Ale bzury gadasz - nie chodzi tutaj o ferowanie
  wyroków, tylko o to, ze podejrzanych o seryjne morderstwa na tle
  seksualnym raczej nie wypuszcza się z aresztu z obawy przed tym, ze
  znów kogoś zaatakują.
  Ciekawe, że prezentujesz tutaj dosyć częstą dla pewnego środowiska,
  troskę o prawa przest epców i podejrzanych o przestępstwo, przy
  zupełnej obojętności o potencjalne i faktyczne ofiary.
  Tym biednym kobietom też zdążyłaś juz przywalić. Byłaś kiedyś
  zakochana? Nie straciłaś dla nikogo głowy? One nie zrobiły aż nic
  tak szalonego w normalnych okolicznościah, po prostu poszły bzez
  gumki do łożka z facetem dla którego straciły głowę.


  > > Tak a pro pos, ciekawe, ze wg Ciebie oznacza to że jest "na
  > > poziomie" - dle mnie raczej czyni go to wyjątkowo obrzydliwą
  > > postacią.
  > Jeśli okaże się, że faktycznie zarażał specjalnie, to się zgadzam.
  Pisząc "na
  > poziomie" miałem na myśli pozory, jakie sprawiał. Owszem, potrafi
  manipulować,
  > ale bez przesady, kobiety które z nim spały są dorosłe, a wyszły
  na idiotki.
  > Szkoda że niewielka to nauczka dla innych, żeby jednak wiedzieć z
  kim się idzie
  > do łóżka.
 • laksmana 25.09.08, 15:32
  > nie chodzi tutaj o ferowanie
  > wyroków, tylko o to, ze podejrzanych o seryjne morderstwa na tle
  > seksualnym raczej nie wypuszcza się z aresztu z obawy przed tym, ze
  > znów kogoś zaatakują.
  Hmm nie jestem mocny z prawa ale to co zrobił Mol nie za bardzo mi pasuje do
  "seryjnego morderstwa na tle seksualnym" :) Co najwyżej na umyślne (lub
  nieumyślne - nie wiadomo) narażenie zdrowia lub życia.

  > Ciekawe, że prezentujesz tutaj dosyć częstą dla pewnego środowiska,
  > troskę o prawa przest epców i podejrzanych o przestępstwo, przy
  > zupełnej obojętności o potencjalne i faktyczne ofiary.
  Dlaczego obojętności, ja jestem za jak najlepszą opieką medyczną dla tych
  kobiet. Tylko nie o tym jest artykuł, a o opiece dla Mola. Więc oznajmiam Ci, że
  jestem również za opieką medyczną dla niego. Nie żyjemy w średniowieczu, kiedy
  chorzy zdychali w lochach, zanim ktokolwiek udowodnił im winę. Ty chyba tęsknisz
  za tymi czasami.
 • mirekp70 25.09.08, 15:37
  laksmana napisał:

  Po pierwsze choodziło o pewną analogię, i o to ze wypuszczając go
  teraz byc może naraża się następne kobiety. I to jest najważniejsze.

  To akurat nie jest tutaj istotne, ale po drugie, z tego co czytałem
  o podobnych przypadkach, w momecie gdy któras z tych kobiet umrze,
  zdaje się będzie można oskarżyć go o morderstwo

  > Hmm nie jestem mocny z prawa ale to co zrobił Mol nie za bardzo mi
  pasuje do
  > "seryjnego morderstwa na tle seksualnym" :) Co najwyżej na umyślne
  (lub
  > nieumyślne - nie wiadomo) narażenie zdrowia lub życia.
  >
  > > Ciekawe, że prezentujesz tutaj dosyć częstą dla pewnego
  środowiska,
  > > troskę o prawa przest epców i podejrzanych o przestępstwo, przy
  > > zupełnej obojętności o potencjalne i faktyczne ofiary.
  > Dlaczego obojętności, ja jestem za jak najlepszą opieką medyczną
  dla tych
  > kobiet. Tylko nie o tym jest artykuł, a o opiece dla Mola. Więc
  oznajmiam Ci, ż
  > e
  > jestem również za opieką medyczną dla niego. Nie żyjemy w
  średniowieczu, kiedy
  > chorzy zdychali w lochach, zanim ktokolwiek udowodnił im winę. Ty
  chyba tęsknis
  > z
  > za tymi czasami.

  Ty chyba naprawe nic nie rozumiesz?? Chodzi o mo o Twoje poprzednie
  dosyć uszczypliwe komentarze w kierunku zarażonych kobiet, i o
  obojetność o los następnych potencjalnych ofiar!
 • laksmana 25.09.08, 15:50
  mirekp70 napisał:

  > w momecie gdy któras z tych kobiet umrze,
  > zdaje się będzie można oskarżyć go o morderstwo
  Jestem za, pod warunkiem że udowodni mu się, że wiedział że zaraża. Inaczej -
  nieumyślne spowodowanie śmierci.

  > Ty chyba naprawe nic nie rozumiesz?? Chodzi o mo o Twoje poprzednie
  > dosyć uszczypliwe komentarze w kierunku zarażonych kobiet, i o
  > obojetność o los następnych potencjalnych ofiar!
  A jakie mają być komentarze, skoro zrzuca się całą winę na Mola, a to nieprawda,
  te kobiety przespały się z nim dobrowolnie, ani on ani redaktorzy nie zmusili
  ich do tego.
  Co do potencjalnych ofiar, to teoretycznie każdy człowiek ma swoje potencjalne
  ofiary. Masz prawko, jeździsz autem? To jesteś potencjalnym mordercą. A ten
  koleś zarażał bzykaniem, wierzysz w to, że kolejna wskoczy mu do szpitalnego
  łóżka? Gość albo ma tam leżeć i się leczyć, albo wracać do aresztu, a nie
  chodzić na podryw, takie jest moje zdanie.
 • mirekp70 25.09.08, 15:59
  Takie, że one są ofiarami, i należy im się ochrona i szacunek
  laksmana napisał:
  > A jakie mają być komentarze, skoro zrzuca się całą winę na Mola, a
  to nieprawda
  > ,
  > te kobiety przespały się z nim dobrowolnie, ani on ani redaktorzy
  nie zmusili
  > ich do tego.

  Stosowanie każdej zasady można rozciągnąć do absurdu, tutaj robisz
  absurd z zasady domniewania niewinności. Mol został tymczasowo
  aresztowany na podstawie decyzji sądu do czego już na tym etapie
  musiały być mocne dowody jego winy. Czyli nie jest on tak
  samo "niewinny" jak ja.

  W artykule nie jest nic powiedziane, ze cały czas bedzie w szpitalu,
  a nie na przykład że będzie siedział u siebie w domu i co jakis czas
  chodził na badania i konsultacje.
  > Co do potencjalnych ofiar, to teoretycznie każdy człowiek ma swoje
  potencjalne
  > ofiary. Masz prawko, jeździsz autem? To jesteś potencjalnym
  mordercą. A ten
  > koleś zarażał bzykaniem, wierzysz w to, że kolejna wskoczy mu do
  szpitalnego
  > łóżka? Gość albo ma tam leżeć i się leczyć, albo wracać do
  aresztu, a nie
  > chodzić na podryw, takie jest moje zdanie.
 • laksmana 25.09.08, 16:05
  mirekp70 napisał:

  > Takie, że one są ofiarami, i należy im się ochrona i szacunek
  Każdemu człowiekowi się on należy.

  > Stosowanie każdej zasady można rozciągnąć do absurdu, tutaj robisz
  > absurd z zasady domniewania niewinności. Mol został tymczasowo
  > aresztowany na podstawie decyzji sądu do czego już na tym etapie
  > musiały być mocne dowody jego winy. Czyli nie jest on tak
  > samo "niewinny" jak ja.
  Aresztowano go, bo istnieje podejrzenie. Niezaprzeczalne jest, że to on zaraził
  te kobiety. Pozostaje kwestia umyślności. Uważam że słusznie siedzi w areszcie.

  > W artykule nie jest nic powiedziane, ze cały czas bedzie w szpitalu,
  > a nie na przykład że będzie siedział u siebie w domu i co jakis czas
  > chodził na badania i konsultacje.
  No to ja mam nadzieję, że wypuszczenie go polegać będzie na położeniu go w
  szpitalu, a jak będzie z niego mógł wyjść to z powrotem do aresztu. Ale o tym
  znów sąd zadecyduje, na podstawie opinii biegłych.
 • mirekp70 25.09.08, 16:09
  Ty naprawdę nie wiesz jak w tym kraju wygladają procedury
  sądowe, "decyzje sądu" i "opinie biegłych"? W jak wielu przypadkach
  prowadzą one do unikania przez przestępców sprawiedliwosci przez
  lata? Ty faltycznie wierzysz co piszesz? :-)
  laksmana napisał:
  > No to ja mam nadzieję, że wypuszczenie go polegać będzie na
  położeniu go w
  > szpitalu, a jak będzie z niego mógł wyjść to z powrotem do
  aresztu. Ale o tym
  > znów sąd zadecyduje, na podstawie opinii biegłych.
 • laksmana 25.09.08, 16:15
  Hmm, to jakim cudem mamy przepełnione więzienia? Chyba jednak karze się w tym
  kraju za przestępstwa. A sędzia, który przestępcy nie ukarze sam powinien być
  ścigany za przestępstwo.
 • mirekp70 25.09.08, 15:40
  Kurna, nie każe mu zdychać w lochu, tylko grzecznie siedzieć w
  szpitalu więziennym!
  laksmana napisał:


  > Tylko nie o tym jest artykuł, a o opiece dla Mola. Więc oznajmiam
  Ci, ż
  > e
  > jestem również za opieką medyczną dla niego. Nie żyjemy w
  średniowieczu, kiedy
  > chorzy zdychali w lochach, zanim ktokolwiek udowodnił im winę. Ty
  chyba tęsknis
  > z
  > za tymi czasami.
 • laksmana 25.09.08, 15:46
  mirekp70 napisał:

  > Kurna, nie każe mu zdychać w lochu, tylko grzecznie siedzieć w
  > szpitalu więziennym!

  Ale jeśli szpital więzienny nie może mu zapewnić odpowiedniego leczenia, to
  jednak każesz mu zdychać. Sąd nie wydał tej decyzji bez powodu, na pewno lekarze
  za tym opiniowali.
 • mirekp70 25.09.08, 15:51
  Osmielam się twierdzić, że sąd, jak czesto się zdarza w tym kraju ma
  w dupie potencjalne ofiary i wyżej stawia dobro oskarzonego nad
  ryzyko o którym pisałem. I potem dziwić się, że ludzie chętnie
  głosują na każdego, kto obieca zaostrzenie stosowania prawa karnego
  laksmana napisał:

  > mirekp70 napisał:
  >
  > > Kurna, nie każe mu zdychać w lochu, tylko grzecznie siedzieć w
  > > szpitalu więziennym!
  >
  > Ale jeśli szpital więzienny nie może mu zapewnić odpowiedniego
  leczenia, to
  > jednak każesz mu zdychać. Sąd nie wydał tej decyzji bez powodu, na
  pewno lekarz
  > e
  > za tym opiniowali.
 • laksmana 25.09.08, 15:56
  Ciężko ocenić decyzje sądowe. Muszą one dbać o interes wszystkich obywateli
  (łącznie z oskarżonym) w możliwie równym stopniu. Myślę że decyzja o tym, żeby
  leczyć go w lepszym szpitalu nie jest zła, trzeba pamiętać że ze zdrowiem Mola
  raczej i tak będzie coraz gorzej, niż coraz lepiej i raczej już nie pobzyka. Dla
  sądu (jak i wg mnie) ryzyko potencjalnych kolejnych zarażeń jest znikome, dużo
  mniejsze niż to, że Mol może w areszcie szybko podupaść na zdrowiu, z powodu
  kiepskich możliwości tego szpitalika.
 • mirekp70 25.09.08, 16:01
  Ja uważam, że sąd powinien na pierwszym miejscu stawiać prawa ofiar,
  o prawa oskarzonych dopiero jak z nimi nie kolidują.
  laksmana napisał:

  > Ciężko ocenić decyzje sądowe. Muszą one dbać o interes wszystkich
  obywateli
  > (łącznie z oskarżonym) w możliwie równym stopniu. Myślę że decyzja
  o tym, żeby
  > leczyć go w lepszym szpitalu nie jest zła, trzeba pamiętać że ze
  zdrowiem Mola
  > raczej i tak będzie coraz gorzej, niż coraz lepiej i raczej już
  nie pobzyka. Dl
  > a
  > sądu (jak i wg mnie) ryzyko potencjalnych kolejnych zarażeń jest
  znikome, dużo
  > mniejsze niż to, że Mol może w areszcie szybko podupaść na
  zdrowiu, z powodu
  > kiepskich możliwości tego szpitalika.
 • laksmana 25.09.08, 16:06
  mirekp70 napisał:

  > Ja uważam, że sąd powinien na pierwszym miejscu stawiać prawa ofiar,
  > o prawa oskarzonych dopiero jak z nimi nie kolidują.
  A w jaki sposób Twoim zdaniem koliduje ze sobą leczenie Mola i leczenie jego
  ofiar? Brakuje łóżek w szpitalu?
 • mirekp70 25.09.08, 16:11
  W tym przypadku nie mam pewności, ze facet jest na tyle chory, że
  nie będzie kontynuował swojego procederu. Wybacz, ale nie mam
  zaufania do "opinii biegłych" i "decyzji sądu".
  laksmana napisał:

  > > o prawa oskarzonych dopiero jak z nimi nie kolidują.
  > A w jaki sposób Twoim zdaniem koliduje ze sobą leczenie Mola i
  leczenie jego
  > ofiar? Brakuje łóżek w szpitalu?
 • laksmana 25.09.08, 16:16
  mirekp70 napisał:

  > Wybacz, ale nie mam
  > zaufania do "opinii biegłych" i "decyzji sądu".
  A ja mam, bo co innego mi pozostaje? Sam się na tym nie znam, Ty zresztą też
  nie. Musisz być strasznie smutnym człowiekiem, skoro w Twoim mniemaniu otaczają
  Cię sami oszuści.
 • mirekp70 25.09.08, 16:23
  Ogólnie jestem wesoły, ale smutno mi się robi jak co jakiś czas
  słyszę jak kolejny proces jest odraczany, bo oskarzony czy adokat
  się przeziębił. Kurna dlaczego np u anglosasów nie słyszy się takich
  historii prz różnych ważnych, śledzonych przez prasę procesach?
  laksmana napisał:

  > mirekp70 napisał:
  >
  > > Wybacz, ale nie mam
  > > zaufania do "opinii biegłych" i "decyzji sądu".
  > A ja mam, bo co innego mi pozostaje? Sam się na tym nie znam, Ty
  zresztą też
  > nie. Musisz być strasznie smutnym człowiekiem, skoro w Twoim
  mniemaniu otaczają
  > Cię sami oszuści.
 • laksmana 25.09.08, 16:35
  Zgadza się, pewnych rzeczy z polskiej mentalności nie da się łatwo wyplenić.
  Inni też nie są ideałami, no ale cóż, nam przyszło żyć w naszym polskim
  piekiełku. I może z czasem, z kolejnymi pokoleniami, coraz mniej adwokatów
  będzie się przeziębiać i coraz mniej panienek będzie wskakiwać do łóżka byle
  komu. Może.
 • mirekp70 25.09.08, 16:47
  Nie mam ochoty czekać paru pokoleń. I wydaje mi się, że to ma mniej
  wspólnego z polską mentalnością, a więcej z tym, że środowisko
  prawnicze jest stajnią augiasza, której nikt nie ośmiela się ruszyć.
  Miało się samo oczyścić, ale coś mu nie wychodzi. Trzeba mu pomóc

  A przestań się czepiać panienek. One są tak samo winne, jak
  dzieczyna która idzie wkrókiej spódniczce w nocy do parku jest
  wpółwinna gwałtu. lekkomyślnośc to nie współwina
  laksmana napisał:

  > Zgadza się, pewnych rzeczy z polskiej mentalności nie da się łatwo
  wyplenić.
  > Inni też nie są ideałami, no ale cóż, nam przyszło żyć w naszym
  polskim
  > piekiełku. I może z czasem, z kolejnymi pokoleniami, coraz mniej
  adwokatów
  > będzie się przeziębiać i coraz mniej panienek będzie wskakiwać do
  łóżka byle
  > komu. Może.
 • laksmana 25.09.08, 16:50
  mirekp70 napisał:

  > Nie mam ochoty czekać paru pokoleń. I wydaje mi się, że to ma mniej
  > wspólnego z polską mentalnością, a więcej z tym, że środowisko
  > prawnicze jest stajnią augiasza, której nikt nie ośmiela się ruszyć.
  > Miało się samo oczyścić, ale coś mu nie wychodzi. Trzeba mu pomóc

  Nie mam nic przeciwko. Jeśli uważasz że trzeba to zrób coś. Cokolwiek. Samym
  narzekaniem na pewno nic nie zdziałasz.

  > A przestań się czepiać panienek. One są tak samo winne, jak
  > dzieczyna która idzie wkrókiej spódniczce w nocy do parku jest
  > wpółwinna gwałtu. lekkomyślnośc to nie współwina

  Oto moja opinia:
  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=85143810&a=85150932
 • mirekp70 25.09.08, 17:00
  Gosne wyrażanie opinii, dyskutowanie, i głosowanie na wyborach to
  już jest jakieś minimum. Nie każdy może być politykiem, ktoś musi
  popracowac w realnym świecie :-)
  > Nie mam nic przeciwko. Jeśli uważasz że trzeba to zrób coś.
  Cokolwiek. Samym
  > narzekaniem na pewno nic nie zdziałasz.
  >
  > > A przestań się czepiać panienek. One są tak samo winne, jak
  > > dzieczyna która idzie wkrókiej spódniczce w nocy do parku jest
  > > wpółwinna gwałtu. lekkomyślnośc to nie współwina
  >
  > Oto moja opinia:
  > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=85143810&a=85150932
 • laksmana 25.09.08, 17:09
  Zgadza się, obawiam się tylko że to trochę za mało żeby coś się zmieniło jeszcze
  za naszego życia.
 • mirekp70 25.09.08, 17:18
  jak większosć będzie postepowac podobnie to coś się zmieni
  laksmana napisał:

  > Zgadza się, obawiam się tylko że to trochę za mało żeby coś się
  zmieniło jeszcz
  > e
  > za naszego życia.
 • mirekp70 25.09.08, 15:53
  Wlasnie tak, uważam że ważniejsze jest bronienie społeczeństwa od
  zdrowia tego pana. Poza tym uważam, że jednak podawać leki
  retrowirusowe, i czasem wozić go pod eskortą na konsultacje
  specjalistyczne mozna i z aresztu
  laksmana napisał:

  > mirekp70 napisał:
  >
  > > Kurna, nie każe mu zdychać w lochu, tylko grzecznie siedzieć w
  > > szpitalu więziennym!
  >
  > Ale jeśli szpital więzienny nie może mu zapewnić odpowiedniego
  leczenia, to
  > jednak każesz mu zdychać. Sąd nie wydał tej decyzji bez powodu, na
  pewno lekarz
  > e
  > za tym opiniowali.
 • laksmana 25.09.08, 15:59
  Lekarze widocznie stwierdzili inaczej. Może warto wprowadzić referendum w tej
  sprawie, niech całe społeczeństwo się wypowie. A może jednak lepiej zostawić
  podejmowanie decyzji tym, którzy się na tym znają. Wydaje mi się że większość
  ludzi widzi tylko jedną stronę medalu.
 • mirekp70 25.09.08, 16:04
  A mi sie wydaje, że większość ma dosyć mądrzenia się "autorytetów
  moralnych" którzy się "na tym znają". I pwowdują że stsowanie prawa
  w tym kraju ma coraz mniej wspólnego z poczuciem sprawiedliwości
  laksmana napisał:
  > Lekarze widocznie stwierdzili inaczej. Może warto wprowadzić
  referendum w tej
  > sprawie, niech całe społeczeństwo się wypowie. A może jednak
  lepiej zostawić
  > podejmowanie decyzji tym, którzy się na tym znają. Wydaje mi się
  że większość
  > ludzi widzi tylko jedną stronę medalu.
 • laksmana 25.09.08, 16:13
  mirekp70 napisał:

  > A mi sie wydaje, że większość ma dosyć mądrzenia się "autorytetów
  > moralnych" którzy się "na tym znają". I pwowdują że stsowanie prawa
  > w tym kraju ma coraz mniej wspólnego z poczuciem sprawiedliwości
  Typowa gadka dla wyborcy PiSu - wykształciuchy precz, autorytety precz. Nie
  widzisz tego, że grupka ciemniaków próbuje z inteligencji i wykształcenia zrobić
  powód do wstydu? Twoim zdaniem o leczeniu lub nie powinni decydować murarze, a
  wyroki sądowe wydawać piekarze, natomiast sędziowie powinni zająć się
  zamiataniem ulic, a lekarze układaniem cegieł?
  Nie wypisuj bzdur rodem z programu PiS, mamy sędziów jakich mamy, lekarzy jakich
  mamy. Chcesz mieć lepszych - zostań jednym z nich, ale lepszym, albo
  nauczycielem który wyuczy nowe pokolenie, lepsze, zdolniejsze. Czego właściwie
  oczekujesz? Ja tylko jednego - uczciwości. Nieuczciwi precz. Poczucie
  sprawiedliwości to dla mnie stosowanie prawa. Jak mamy złe prawo to trzeba je
  zmienić, ale jakie by ono nie było, trzeba stosować je równo dla wszystkich.
 • mirekp70 25.09.08, 16:20
  Akurat nie jestem wyborcą PiS'u. Głosowałem na PO, ale teraz to już
  będę miał duży problem.

  Prawo stosować można w rózny sposób, właśnie dlatego mamy sędziów a
  nie komputery, że jest dosyć szeroki margines arbitralnych decyzji,
  gdzie wymagane jest również poczucie sparwiedliwości.

  No ale czgo tu wymagać, jeśli większość tych panów "stosowało prawo"
  jeszcze za "praworządnych" czasów PRL i nikt ich nigdy nie
  zweryfikował.

  laksmana napisał:

  > mirekp70 napisał:
  >

  > Typowa gadka dla wyborcy PiSu - wykształciuchy precz, autorytety
  precz. Nie
  > widzisz tego, że grupka ciemniaków próbuje z inteligencji i
  wykształcenia zrobi
  > ć
  > powód do wstydu? Twoim zdaniem o leczeniu lub nie powinni
  decydować murarze, a
  > wyroki sądowe wydawać piekarze, natomiast sędziowie powinni zająć
  się
  > zamiataniem ulic, a lekarze układaniem cegieł?
  > Nie wypisuj bzdur rodem z programu PiS, mamy sędziów jakich mamy,
  lekarzy jakic
  > h
  > mamy. Chcesz mieć lepszych - zostań jednym z nich, ale lepszym,
  albo
  > nauczycielem który wyuczy nowe pokolenie, lepsze, zdolniejsze.
  Czego właściwie
  > oczekujesz? Ja tylko jednego - uczciwości. Nieuczciwi precz.
  Poczucie
  > sprawiedliwości to dla mnie stosowanie prawa. Jak mamy złe prawo
  to trzeba je
  > zmienić, ale jakie by ono nie było, trzeba stosować je równo dla
  wszystkich.
 • laksmana 25.09.08, 16:27
  Przykro mi, nie mam rady na Twój problem. Może najwyżej stworzenie nowego
  państwa, do którego wpuścisz tylko tych, których dokładnie sprawdzisz. Tych
  którzy nigdy nie mieli do czynienia z PRLem, tych którzy zawsze byli są i na
  pewno będą uczciwi.
  Tylko co się stanie, kiedy ktoś w Twoim państwie popełni jednak przestępstwo?
  Czy nie Ty pierwszy powinieneś wtedy zawisnąć? To byłby chyba właśnie ten Twój
  "margines" decyzji, w końcu liczy się poczucie sprawiedliwości narodu, a nie
  życie jednostki.

  Czy nie lepiej jednak byłoby karać za winę (a nie za jej podejrzenie) i zostawić
  to tym, którzy uczyli się po to, żeby to robić, a samemu zająć się tym, do czego
  samemu się wyuczyło?
 • mirekp70 25.09.08, 16:40
  Znów próbujesz rozciągnąć coś co powiedziałem do absurdu. Nie mówię
  nic o "wpuszczaniu do kraju". I nie chodzi o znalezienie tych
  co "nic nie mieli do czynienia z PRL'em", tylko w wykluczenie tych,
  spzreniewoerzyli się zasadom niezawisłości sędziowskiej. Jak mozna
  było zweryfikować ubeków przed "wpuszczeniem" ich do policji czy
  UOP'u, to tak samo mozna było zweryfikować sędziów czy prokuratorów.
  To wszystko było do zrobienia, brakowało tylko, i nadal brakuje woli
  naruszenia interesów wpływowego środowiska.
  laksmana napisał:

  > Przykro mi, nie mam rady na Twój problem. Może najwyżej stworzenie
  nowego
  > państwa, do którego wpuścisz tylko tych, których dokładnie
  sprawdzisz. Tych
  > którzy nigdy nie mieli do czynienia z PRLem, tych którzy zawsze
  byli są i na
  > pewno będą uczciwi.
  > Tylko co się stanie, kiedy ktoś w Twoim państwie popełni jednak
  przestępstwo?
  > Czy nie Ty pierwszy powinieneś wtedy zawisnąć? To byłby chyba
  właśnie ten Twój
  > "margines" decyzji, w końcu liczy się poczucie sprawiedliwości
  narodu, a nie
  > życie jednostki.
  >
  > Czy nie lepiej jednak byłoby karać za winę (a nie za jej
  podejrzenie) i zostawi
  > ć
  > to tym, którzy uczyli się po to, żeby to robić, a samemu zająć się
  tym, do czeg
  > o
  > samemu się wyuczyło?
 • laksmana 25.09.08, 16:43
  mirekp70 napisał:

  > Znów próbujesz rozciągnąć coś co powiedziałem do absurdu. Nie mówię
  > nic o "wpuszczaniu do kraju". I nie chodzi o znalezienie tych
  > co "nic nie mieli do czynienia z PRL'em", tylko w wykluczenie tych,
  > spzreniewoerzyli się zasadom niezawisłości sędziowskiej. Jak mozna
  > było zweryfikować ubeków przed "wpuszczeniem" ich do policji czy
  > UOP'u, to tak samo mozna było zweryfikować sędziów czy prokuratorów.
  > To wszystko było do zrobienia, brakowało tylko, i nadal brakuje woli
  > naruszenia interesów wpływowego środowiska.

  Widocznie nie da się tego zrobić, skoro nawet PiS, który najbardziej tego
  pragnął, nie umiał. A teraz już ludzie nie chcą, żeby nadal próbował.
  Nie wiem jak to się ma do sprawy Mola, bo żadnych dowodów na nieuczciwość
  sędziego czy biegłych nie mam. Każdy może sobie pospekulować i tyle. A i tak
  wypuszczenie go z aresztu odbyło się w majestacie prawa, amen.
 • mirekp70 25.09.08, 16:52
  Ma sie tak że w świetle tego co często się dzieje ludzi nie mają
  żadnego zaufania do takich decyzji. Mam nadzieję za jakiś
  dziennikarz sprawdzi, jak jest w tym przypadku. Obawiam się, że nie
  będzie on z "Wyborczej", juz raczej z "Rzepy".

  To że się PiS'owi nie udało, nie znaczy że trzeba sie pogodzić z
  syfem i zyć w nim nadal. Może się komuś uda. W każdym razie mówic o
  tym nalezy, a nie udawać że wszystko jest ok, bo dzieje się
  w "majestacie prawa"
  laksmana napisał:

  >
  > Widocznie nie da się tego zrobić, skoro nawet PiS, który
  najbardziej tego
  > pragnął, nie umiał. A teraz już ludzie nie chcą, żeby nadal
  próbował.
  > Nie wiem jak to się ma do sprawy Mola, bo żadnych dowodów na
  nieuczciwość
  > sędziego czy biegłych nie mam. Każdy może sobie pospekulować i
  tyle. A i tak
  > wypuszczenie go z aresztu odbyło się w majestacie prawa, amen.
 • laksmana 25.09.08, 17:11
  Albo coś jest zgodne z prawem albo nie. Trzeciej opcji (niby zgodne, ale
  niesprawiedliwe) nie ma - co najwyżej prawo jest złe. Może w takim razie warto
  głosować na tych, którzy to prawo chcą naprawiać a nie psuć. I na takich
  prezydentów, którzy nie będą tego uniemożliwiać, bo braciszek tak każe.
 • mirekp70 25.09.08, 17:22
  Nie zgadzam się. Sedzia może podjąć decyzję taka lub inną, uznać
  opinię lub usprawiedliwienie lub nie, zarzadzić ponowne przebadanie
  itp. Naprawdę stosowanie prawa pozostawia duży margines dla decyzji
  sędziego, dlatego nie robi tego komputer.
  laksmana napisał:
  > Albo coś jest zgodne z prawem albo nie. Trzeciej opcji (niby
  zgodne, ale
  > niesprawiedliwe) nie ma - co najwyżej prawo jest złe. Może w takim
  razie warto
  > głosować na tych, którzy to prawo chcą naprawiać a nie psuć. I na
  takich
  > prezydentów, którzy nie będą tego uniemożliwiać, bo braciszek tak
  każe.
 • laksmana 25.09.08, 17:28
  Jeśli lekarze tak mówią to sąd im wierzy, a nie zleca kolejnych badań, aż w
  końcu usłyszy to, co chce usłyszeć. Chciałbyś płacić za kolejne ekspertyzy,
  które będą zwykle tylko potwierdzać początkową opinię? Sędzia nie ma bawić się w
  lekarza, powinien bazować na opiniach biegłych. Widocznie żadni biegli nie
  stwierdzili, że mimo choroby nie wolno Mola wypuszczać. Sąd też się nie
  dopatrzył. A że ludzie niezadowoleni - trudno, prawo stoi ponad ludzkimi
  sympatiami i antypatiami.
 • mirekp70 25.09.08, 17:35
  Nie wiem co było w tej opinii. Nie wiem czy sąd wynika z opinii i
  stanu Mola, że nie ma ryzyka, że bedzie on podejmował dalsze
  kontakty seksualne. Wiem, że w wielu znanych procesach jedni
  sędziowie uznawali wszystkie mozliwe usparwiedliwienia i procesy nie
  posuwały się do przodu, a drudzy potrafili zdyscyplinować
  oskarzonych i ich obrońców I niestety te drugie przypadki były
  rzadsze

  tak że moge podejrzewać, że sąd w tym przypadku mógł w ogóle nie
  wziąc pod uwage ryzyka o którym piszę
  laksmana napisał:
  > Jeśli lekarze tak mówią to sąd im wierzy, a nie zleca kolejnych
  badań, aż w
  > końcu usłyszy to, co chce usłyszeć. Chciałbyś płacić za kolejne
  ekspertyzy,
  > które będą zwykle tylko potwierdzać początkową opinię? Sędzia nie
  ma bawić się
  > w
  > lekarza, powinien bazować na opiniach biegłych. Widocznie żadni
  biegli nie
  > stwierdzili, że mimo choroby nie wolno Mola wypuszczać. Sąd też
  się nie
  > dopatrzył. A że ludzie niezadowoleni - trudno, prawo stoi ponad
  ludzkimi
  > sympatiami i antypatiami.
 • laksmana 25.09.08, 17:49
  Co nie zmienia faktu że decyzja jest taka, jaka jest. Jedni się z nią zgodzą,
  inni nie. Tak czy siak ludzie komentujący tę sprawę nie mają pojęcia o prawie, o
  stanie zdrowia Mola, widzą tylko czarnucha który pozarażał kobiety HIVem i z
  góry zakładają, że ma on gnić w pierdlu.
  Od tego zaczął się mój udział w dyskusji - pokazania, że ludzie komentują bez
  sensu, a ich opinie wynikają z uprzedzeń a nie z logiki. Ludzie są najszybsi w
  wydawaniu sądów, ciekawe ile z nich byłoby słusznych. Ciekawe ilu ludzi
  zgodziłoby się, żeby w sądzie wyrok wydawali widzowie, wysyłając SMSy. Zapewne
  wszyscy, winni czy niewinni, lądowaliby na krześle, bo wtedy jest fajny show.
  A brak szacunku do decyzji wydawanych przez sądy (i nie tylko, brak szacunku do
  kogokolwiek) wynika trochę z winy samych zainteresowanych (oczywiście sądy
  popełniają błędy - w końcu to też ludzie), z winy PiSu (bo oni są po trosze
  odpowiedzialny za wszelkie zło jakie ma teraz miejsce w tym kraju) i z winy
  naszej polskiej mentalności, każdy tu wie najlepiej i nie potrzebuje mędrców, a
  jak trwoga to do boga.
 • mirekp70 25.09.08, 18:01
  Co za bzdura??? Po trosze odpowiedzialni za cale zło??? To że ludzie
  nie mają zaufania do sądów i elit w ogóle to wina PiS??? Chyba
  przczyna ze skutkiem Ci się pomyliła.....
  A ja mam inne zdanie - praktyka sądów w tym kraju jest taka, że
  ludzie mają pełane prawo nie miec zaufania do decyzji tego typu, i
  uwaznie kwestionowac i patrzeć na ręce przy wszystkic decyzjach,
  gdzie zachodzi podejrzenie, że sąd znow bardziej przejmuje się
  podejrzanymi i przestepcami, niż niewinnymi ludźmi. I to teraz
  zadanie środowiska sędziów i prawników w ogóle, żeby znów zapracować
  na nasze zaufanie.

  z winy PiSu (bo oni są po trosze
  > odpowiedzialny za wszelkie zło jakie ma teraz miejsce w tym kraju)
  i z winy
  > naszej polskiej mentalności, każdy tu wie najlepiej i nie
  potrzebuje mędrców, a
  > jak trwoga to do boga.
 • laksmana 25.09.08, 18:05
  mirekp70 napisał:

  > Co za bzdura??? Po trosze odpowiedzialni za cale zło??? To że ludzie
  > nie mają zaufania do sądów i elit w ogóle to wina PiS??? Chyba
  > przczyna ze skutkiem Ci się pomyliła.....
  Oj z tym PiSem zażartowałem sobie. To jest ogólnie raczej ich tok myślenia - za
  wszystko co złe odpowiadają układy. Ale faktem jest że przyczynili się do
  mocnego podziału społeczeństwa, część ludzi zaczęła po prostu nienawidzić,
  nieważne kogo i za co, byleby pluć.

  > A ja mam inne zdanie - praktyka sądów w tym kraju jest taka, że
  > ludzie mają pełane prawo nie miec zaufania do decyzji tego typu, i
  > uwaznie kwestionowac i patrzeć na ręce przy wszystkic decyzjach,
  > gdzie zachodzi podejrzenie, że sąd znow bardziej przejmuje się
  > podejrzanymi i przestepcami, niż niewinnymi ludźmi. I to teraz
  > zadanie środowiska sędziów i prawników w ogóle, żeby znów zapracować
  > na nasze zaufanie.
  Owszem, ale wsadzanie do więzień bez procesu albo kazanie umierać w areszcie
  chorym podczas śledztwa to nie jest dobry sposób na odzyskanie zaufania. A tego
  przecież chce dla Mola opinia publiczna.
 • mirekp70 25.09.08, 18:12
  Tak, a pzredtem wszyscy się kochali.... A teraz to już w
  ogóle "polityka miłości" i ładne usmiechy... W dupie mam ten caly
  PR, i wszystko mi jedno jak polityk wygląda w TV i czy się ładne
  uśmiecha, skoro nic nie robi... A gadanie że ciągle ktoś mu
  pzreszkadz, a to prezydent, a to koalicjant w ogóle mnie nie
  pzrekonuje. Od tego jest politykiem, a n ie profesorem uniwersytetu,
  zeby nie tylko m ieć mądre pomysły, ale poprzez umiejetne
  negocjację, i grę POLITYCZNĄ przynajmniej częśc z nich wcielić w
  zycie... a jak nie potrafi to niech się zajmie publicystyka, a nie
  zawraca nam głowę
  laksmana napisał:

  > mirekp70 napisał:
  >
  > > Co za bzdura??? Po trosze odpowiedzialni za cale zło??? To że
  ludzie
  > > nie mają zaufania do sądów i elit w ogóle to wina PiS??? Chyba
  > > przczyna ze skutkiem Ci się pomyliła.....
  > Oj z tym PiSem zażartowałem sobie. To jest ogólnie raczej ich tok
  myślenia - za
  > wszystko co złe odpowiadają układy. Ale faktem jest że przyczynili
  się do
  > mocnego podziału społeczeństwa, część ludzi zaczęła po prostu
  nienawidzić,
  > nieważne kogo i za co, byleby pluć.
  >
  > > A ja mam inne zdanie - praktyka sądów w tym kraju jest taka, że
  > > ludzie mają pełane prawo nie miec zaufania do decyzji tego typu,
  i
  > > uwaznie kwestionowac i patrzeć na ręce przy wszystkic decyzjach,
  > > gdzie zachodzi podejrzenie, że sąd znow bardziej przejmuje się
  > > podejrzanymi i przestepcami, niż niewinnymi ludźmi. I to teraz
  > > zadanie środowiska sędziów i prawników w ogóle, żeby znów
  zapracować
  > > na nasze zaufanie.
  > Owszem, ale wsadzanie do więzień bez procesu albo kazanie umierać
  w areszcie
  > chorym podczas śledztwa to nie jest dobry sposób na odzyskanie
  zaufania. A tego
  > przecież chce dla Mola opinia publiczna.
 • mirekp70 25.09.08, 18:30
  OK , na portalu Wyborczej ukazał sie pełniejszy news, z którego
  wynika zę Mol jest właściwie umierający. Własnie o to chodzi, żeby
  wszelkie tego typu decyzję były niewątpliwe. Tutejsza "opinia
  publiczna" przeczytała poiprzednią wersję, gdzie można było mieć
  wątpliwości
 • mirekp70 25.09.08, 16:43
  Tzn my jako wyborcy nie mamy prawa do oceny całości systemu wymiaru
  sprawiedliwości w tym kraju? Na szczegółach to się może nie znamy,
  ale to że calość działa do d...y, to chyba potrafimy zauważyć.
  Chociażby porównując jak może to działać w normalnych krajach
  laksmana napisał:

  >
  > Czy nie lepiej jednak byłoby karać za winę (a nie za jej
  podejrzenie) i zostawi
  > ć
  > to tym, którzy uczyli się po to, żeby to robić, a samemu zająć się
  tym, do czeg
  > o
  > samemu się wyuczyło?
 • laksmana 25.09.08, 16:45
  > Tzn my jako wyborcy nie mamy prawa do oceny całości systemu wymiaru
  > sprawiedliwości w tym kraju? Na szczegółach to się może nie znamy,
  > ale to że calość działa do d...y, to chyba potrafimy zauważyć.
  > Chociażby porównując jak może to działać w normalnych krajach

  Owszem, mamy przecież demokrację i jacy wyborcy taki kraj. Na lepszy jeszcze nie
  zasłużyliśmy.
 • mirekp70 25.09.08, 16:57
  laksmana napisał:

  > > Tzn my jako wyborcy nie mamy prawa do oceny całości systemu
  wymiaru
  > > sprawiedliwości w tym kraju? Na szczegółach to się może nie
  znamy,
  > > ale to że calość działa do d...y, to chyba potrafimy zauważyć.
  > > Chociażby porównując jak może to działać w normalnych krajach
  >
  > Owszem, mamy przecież demokrację i jacy wyborcy taki kraj. Na
  lepszy jeszcze ni
  > e
  > zasłużyliśmy.

  Nie wiem, czy przypadkiem nia mamy gorsze elity od wyborców. Swojego
  czasu wyborcy głosowali na PO i PiS. Obydwie partie obiecywały
  radykalne zmiany, walke z korupcją, uzdrowienie wymiaru
  sprawiedliwości, i dawały do zrozumienia, ze przeprowadzą je razem.
  Jak komuś się podobała kontynuacja tego co było tuż przed, to mógł
  sobie głosować na UW czy SLD.

  No i wyborcy zostali zrobieni w konia. Wlaściwie przez jednych i
  przez drugich
 • laksmana 25.09.08, 17:14
  > No i wyborcy zostali zrobieni w konia. Wlaściwie przez jednych i
  > przez drugich
  A ja myślę że mieli dobre chęci, tylko kaczki wszystko popsuły. Bez tego
  kwaczącego drobiu, przy poparciu słynnego grzyba z Torunia i paru ich
  przydupasów (z Gosią na czele), byłoby zupełnie inaczej.
 • mirekp70 25.09.08, 17:25
  Tak PO tez miało chęci, a teraz już nawet chęci robienia
  czegokolwiek nie widać. OK, zobaczymy kto nam sie zaprezentuje w
  następnych wyborach. Ode mnie już i jedni i drudzy głosu nie dostaną.
  laksmana napisał:

  > > No i wyborcy zostali zrobieni w konia. Wlaściwie przez jednych i
  > > przez drugich
  > A ja myślę że mieli dobre chęci, tylko kaczki wszystko popsuły.
  Bez tego
  > kwaczącego drobiu, przy poparciu słynnego grzyba z Torunia i paru
  ich
  > przydupasów (z Gosią na czele), byłoby zupełnie inaczej.
 • laksmana 25.09.08, 17:31
  PO nie jest w stanie przepchnąć żadnej ważnej ustawy, bo prezio w koalicji z
  PiSem i SLD wspólnie wszystko blokują. Takie mamy durne prawo w Polsce, że
  partia która wygrywa wybory tak czy siak rządzić nie może. I durni politycy sami
  dla siebie nie potrafią albo nie chcą tego prawa zmienić, żeby po wyborach nie
  dać przeciwnikom pełnej władzy. I tak sobie wszystko wisi, jak gil z nosa.
 • mirekp70 25.09.08, 17:48
  Gó... prawda. ja jak na razie nie widziałem tego stosu gotowych
  ustaw, który niby mieli mieć przygotowane. Ile tych ustaw Kaczka
  zawetował? 2? 3?. I jakoś nie przypominam sobie takich naprawdę
  reformujących państwo i gospodarkę (podatki, budowa dróg, system
  opieki zdrowotnej, biurokratyczne przeszkody dla biznesu,
  ubzepieczenia społeczne itd, itp). Raczej bardzie kojarzę pomysł
  jakby tu szybko przejąc media publiczne - czyli to samo co wszyscy
  przedtem

  Jakby zasypali go już wpierwszych miesiącach gotowymi ustawami,
  reformującymi obszary o których mówiłem, to już po pierwszych paru
  wetach kaczka by się zaczął wachać - wetowanie wszystkiego pod rząd
  postawiło by go i jego partię na z góry przegranej pozycji przy
  następnych wyborach, a PO dało świetny argument dlaczego powinni
  rządzić samodzielnie...

  Sorry ja na razie widzę postacie typu zenująca minister Kopacz i
  palikot wymachujacy plastokowym kutasem a nie zajmujacy się
  biurokracją...
  laksmana napisał:

  > PO nie jest w stanie przepchnąć żadnej ważnej ustawy, bo prezio w
  koalicji z
  > PiSem i SLD wspólnie wszystko blokują. Takie mamy durne prawo w
  Polsce, że
  > partia która wygrywa wybory tak czy siak rządzić nie może. I durni
  politycy sam
  > i
  > dla siebie nie potrafią albo nie chcą tego prawa zmienić, żeby po
  wyborach nie
  > dać przeciwnikom pełnej władzy. I tak sobie wszystko wisi, jak gil
  z nosa.
 • laksmana 25.09.08, 17:55
  Każda partia ma swoich pajaców, taki już jest świat polityki. Pamiętaj że na
  nich też jacyś ludzie głosowali - i oni ich teraz reprezentują. Może to dowód na
  to, że mamy po prostu w kraju sporo pajaców.
  A co do ustaw - po co tracić czas na przygotowywanie np. podatku liniowego (to
  nie jest mała ustawka, to rewolucja finansów - tysiące stron ustaw opracowanych
  przez ekspertów za grube miliony złotych - ale miliony które mają się przecież
  zwrócić) skoro ogólnie wiadomo że kaczor zawetuje nie czytając - bo przecież
  sprawiedliwość społeczna nakazuje zabierać bogatym i rozdawać biednym. I tak
  jest z każdą ważniejszą sprawą, jaką obiecywało PO. Z kaczką się po prostu nie
  da. A np. ja, jako przedsiębiorca, bardzo bym chciał, żeby PO porządziło trochę
  samo i naprawdę, i pokazało wtedy, czy warto było ich wybierać.
 • mirekp70 25.09.08, 18:07
  Nie wszystko sprowadza się do podatku liniowego. Jest kupa zmian
  strukturalnych, np dotyczących wszelkiego rodzaju biurokratycznych
  pozwoleń i licencji, czy systemu opieki zdrowotnej, czy systemu
  szkolnictwa wyższego, czy finansów publicznych (budżet zadaniowy np)
  która nie jest taka prosta i banalna.

  Poza tym właśnie po to żeby zawetował - zareczam że po 10 ustawach
  zawetowanych w ciąggu pierwszych paru miesięcy rządów PO już bu mu
  ręka drgnęła... a i kampania wyborcza PO o ile prostsza by była...

  Ja Ci powiem dlaczego nie ma tyuch ustaw - bo wcale nie sa takie
  proste, a zarówno te rzekomo pełne ustawy, jak i głowy są puste....
  laksmana napisał:
  > Każda partia ma swoich pajaców, taki już jest świat polityki.
  Pamiętaj że na
  > nich też jacyś ludzie głosowali - i oni ich teraz reprezentują.
  Może to dowód n
  > a
  > to, że mamy po prostu w kraju sporo pajaców.
  > A co do ustaw - po co tracić czas na przygotowywanie np. podatku
  liniowego (to
  > nie jest mała ustawka, to rewolucja finansów - tysiące stron ustaw
  opracowanych
  > przez ekspertów za grube miliony złotych - ale miliony które mają
  się przecież
  > zwrócić) skoro ogólnie wiadomo że kaczor zawetuje nie czytając -
  bo przecież
  > sprawiedliwość społeczna nakazuje zabierać bogatym i rozdawać
  biednym. I tak
  > jest z każdą ważniejszą sprawą, jaką obiecywało PO. Z kaczką się
  po prostu nie
  > da. A np. ja, jako przedsiębiorca, bardzo bym chciał, żeby PO
  porządziło trochę
  > samo i naprawdę, i pokazało wtedy, czy warto było ich wybierać.
 • jokanda102 25.09.08, 14:39
  'blizej poczatku niz konca'????????????? czy to jest normalne???????
  czy tak powinny dzialac sady i prawo???? przeciez to jest jakas
  parodia! przez ten bezwlad zadna sprawa nie moze sie skonczyc
  sensownym wyrokiem i kara, bo wszystko sie ciagnie w
  nieskonczonosc....
  poza tym oskarzony sie badal w 1999 roku, wiec sadzil, ze w 2005
  jest zdrowy - porazajaca logika....
 • europacierz 25.09.08, 14:56
 • plocczanin2 25.09.08, 14:54
  glupie polki
 • pinola 26.09.08, 09:19
  głupie bo dały jemu nie tobie?
 • bartekm23 25.09.08, 14:56
  kara smierci to może nie jest najlepszy wynalazek, ale sposób na
  usuwanie jednostek ze społeczeństwa powinien jakiś być:/
  --
  barte.k
 • bugmenot2008_2 25.09.08, 15:01
  by "choroba", dzięki której wyszedł z aresztu, przeszkadzała mu w "zaliczaniu"
  nowych panienek.
 • akkj 25.09.08, 15:04
  Powinni tego czarnego bandytę odizolować od społeczeństwa, bo
  jesten pewien, że czarnuch znowu będzie zarażał Polki. Życzę mu,
  żeby umierał długo i w męczarniach.
  Admin, wiem że to zdjemiesz, tylko powiedz, dlaczego? To moja
  opinia bez wulgarnych słó. Należy m u się to. A "zcarnuch"?
  Przecież nie jest biały?
 • henrykkreuz 25.09.08, 15:31
  polegającą na oddaniu choroby komu innemu  ------------------------------
  video.google.com/videoplay?docid=330945914471163504
  "Idźcie do diabła, zasrani jankesi, jesteśmy godnymi ludźmi, idźcie
  do diabła po stokroć! Wyślemy do Stanów ambasadora, kiedy powstanie
  nowy rząd, który będzie szanował ludzi z Ameryki Łacińskiej" Hugo
  Chavez.
 • wet3 25.09.08, 18:36
  Ten przebrzydly gnojek powinien byc natychmiast wyslany z powrotem
  do Kamerunu!
 • kasiapil 11.10.08, 19:24
  Simon M. is dead. A jego ofiary, setki tych biednych naiwniaczek?
 • doomsday 11.10.08, 23:37
  Simon Mol is dead , ale życie w Polsce musi toczyć się dalej .
  Do prokuratury i na policję w sumie razem zglosilo się okolo 20
  dziewcząt . Z tych dwudziestu zarazilo się, o ile pamiętam liczby
  podane w Rzeczpospolitej, 11 (jedynaście ).
  Seks uprawial prawie zawsze do krwi , odmawial zalożenia
  prezerwatywy . Jezeli dziewczyna się upierala , nie gwalcil , tylko
  stanowczo rezygnowal z kontaktu seksualnego . Na podstawie losów
  grupy zarażonej można wyciągnąć statystyczny wniosek o dużej dozie
  prawdopodobieństwa , że Mol zarażal 4 dziewczyny w miesiacu . W
  Polsce do momentu aresztowania mieszkal już 10 lat . Mniej więcej
  caly czas prowadzil ten sam styl towarzyskiego życia . Nalezy się
  spodziewać , że wskutek dzialalności Mola , bezpośrednio od niego
  zarazilo się okolo 480 dziewcząt . Dane statystyczne innych krajów w
  Europie i Pólnocnej Ameryce pokazują że przeciętnie liczba
  zakażonych podwaja się w ciągu roku .Dla oszacowania faktycznej
  liczby zarazonych wskutek dzialalności Mola potrzebna jest
  rozbudowana analiza matematyczno-statystyczna . Nie czas tu na
  objaśnianie calek , silnii , krzywy procentowej , analizy czynników
  naturalnych , takich jak śmierć w wyniku rozwoju choroby , itp.
  Z zawodu jestem socjologiem z dużym zamilowaniem do analiz
  matematycznych , więc możecie mi zaufac , co do wyników końcowych
  moich obliczeń. Po kilku godzinach mniej lub bardziej
  skomplikowanych operacji matematycznych` , jestem pewny ,że w wyniku
  dzialalności Mola zarazilo się jego typem wirusu (jeden z
  najbardziej zlośliwych znanay badaczom na Świecie ) okolo 23 tysięcy
  osób obojga plci . Okolo 115 z zarażonych już zmarlo .
  Poza analizą statystyczną niewątpliwie potrzebna jest tu analiza
  prawna , spoleczna , moralna i stricte socjologiczna . W miarę
  wolnego czasu będę staral sie poruszyć róniez te ostatnie wymienione
  przeze mnie aspekty na niniejszym forum.
  Pozdrawiam .
  doomsaday
 • doomsday 12.10.08, 01:16
  W notce z Wikipedii czytamy , ze jest to :

  polski tygodnik wydawany w języku angielskim, opisujący wydarzenia w
  Polsce i Europie Środkowej. Skierowany jest głównie do obcokrajowców
  (biznesmenów, przedstawicieli instytucji międzynarodowych)
  zainteresowanych Polską i regionem. Prezentuje wiadomości
  polityczne, ekonomiczne i społeczno - kulturalne. Wydawany jest
  przez Warsaw Voice SA.

  Źródło: "pl.wikipedia.org/wiki/Warsaw_Voice"

  Chociaz wewnętrzne archiwa Warsaw Voice zostaly doszczętnie
  wyczyszczone z jakichkolwiek śladów wspolpracy z Simonem Mol, to
  jednak w pewnych zaulkach internetu znajdziemy dowody bezpośrednie
  na to , że w pierwszych latach nowego milenium Simon Mol publikowal
  na lamach Warsaw Voice najczęsciej ze wszystkich jego redaktorów ,
  także tych na etacie .


  www.aidanederland.nl/kunstenaars/cms/?Simon_Moleke

  Na tej stronce znajdziecie nawet milutki artykulik pt. Wielblądy w
  Warszawie . Rzecz traktuje o Slowackim . Ironią losu Simon Mol
  przeżyl dokladnie tyle samo lat , co Polski poeta.
 • doomsday 12.10.08, 01:31
  Zalożyciel , ideolog i kierownik Stowarzyszenia "Nigdy Więcej "
  inaczej mówiąc doktoryzowal się z poprawności politycznej :

  nauka.opi.org.pl/raporty/opisy/dokhab/79000/d79408.htm
  Nic się nie zmienilo w polskiej nauce . Do 1989 roku habilitacje i
  doktoraty dostawalo sie za często przepisane rozprawy o Marksie i
  Leninie (tak habilitowal sie obecny prezydent Polski .Kaczyński).
  Teraz idzie dokladnie to samo , nawet niewiele slów trzeba wycinać
  lub wklejać .
  Cale to talatajstwo z Warszawskiego Uniwersytetu nie nadaje się
  nawet do pracy przy sprzataniu publicznych lub szpitalnych
  toalet .Jest takiej pracy wręcz niegodne .
  To są wydrwigrosze i pasożyty , zerujące na polskich podatnikach .
  Przstępcze klany zazwyczaj syjonistyczne , które wydają jadowite i
  śmiertelnie niebezpieczne dla polaków owoce , także doslownie a nie
  w przenośni , jak się okazalo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.