Dodaj do ulubionych

Żyli z oszustw na Allegro

13.11.08, 13:01
no i co zapisza sie do PO i PO ptokach
Obserwuj wątek
        • manhu Re: Żyli z oszustw na Allegro 13.11.08, 14:33
          "Wybierali kończące się aukcje internetowe na portalu Allegro i podszywając się pod sprzedającego"
          Po prostu oszukiwali idiotów! Po aukcji przychodzi email z Allegro danymi sprzedawcy i transakcji.

A co do serwisu szarej strefy znanego jako Allegro, to wyjątkowo współpracowali z policją. Czemu? Temu, że ci oszuści nie im płacili żadnych prowizji:) Wysłać cegłę za 500zł, zapłacić prowizję i już nie będzie tak łatwo (bo Allegro chce utrzymać 0,5% oszustw, więc nie liczą oszustw jako oszustw).
          • anetisz Re: Żyli z oszustw na Allegro 08.12.15, 16:10
            Uwaga na użytkownika xabathi!!!!!!!

Na Allegro ma dane: Agata Dziadzic, Librowszczyzna 6/13, 31-030 Kraków, Mail: franczeska.lenart@o2.pl, tel. 530853509

Przy (dzięki Bogu - zwrotnym) przelewie miała drugie imię i inny adres.

Sprzedaje markowe buty. Niby ma 100% pozytywnych komentarzy ale to OSZUSTKA, która prawdopodobnie nie dysponuje towarem.

Po zrobieniu zakupów u niej i przesłaniu pieniędzy kontakt się urwał. Dopiero interwencja Allegro i strach przed policją zmusiło panią do zwrotu pieniędzy.

Wciąż ma wystawione aukcje, stare zamyka Allegro w związku z przekroczeniem regulaminu, więc nie ma nawet możliwości wpisania komentarza!

UWAŻAJCIE! Przekażcie dalej...................................
        • koloratura1 Na inteligentnych inaczej nie ma mocnych! 13.11.08, 16:43
          floyd13 napisał:

> Albo w ustawieniach Allegro utworzy wiadomość dla kupującego, która
          > jest automatycznie wysyłana po wygranej aukcji.

Jeszcze kupujący musi poczekać na koniec aukcji, na informację od serwisu i ją
          dokładnie przeczytać.
          Jeżeli mu się spieszy, wierzy we wszystkie śmieci, jakie do jego skrzynki
          wpadają, to żadne zabezpieczenie ze strony sprzedawcy nie pomoże.

To, co tu opisano, jest ewidentnie oszustwem na własne życzenie oszukanego.
          • p3zet Re: Na inteligentnych inaczej nie ma mocnych! 11.01.09, 23:33
            Allegro nie jest bezpiecznym serwisem aukcyjnym, co ważne, sama
            obsługa nie traktuje wszystkich równo, moim zdaniem osoba z 1 czy 2
            komentarzami pozytwynymi powinna być tak samo traktowana jak osoba z
            2000 komentarzami, miałem przypadek, że wpłaciłem dla gościa na
            konto 35000 zł, gośc miał 480 pozytywów, nie wysłał mi monety,
            napisałem więc do allegro, to co zrobili ? Zawiesili mi konto, gośc
            wklepał negatyw, a mi pozostało tylko zgłosic na policję.
            Aktualnie od roku handluję na www.subasta.pl i ciesze się z obsługi,
            tranzakcji itp.
      • vernalis1 Re: Żyli z oszustw na Allegro 13.11.08, 13:25
        ja tak robie -i mimo to na 10 aukcji mam 7-8 @ z pytaniem o numer
        konta - "bo w @ nie było.."; ale w tymże @ jest info , gdzie konto
        jest podane.....
        --
        Biedni i średnia klasa pracują za pieniądze. U bogatych pieniądze
        pracują dla nich
        • pbe64 Re: Żyli z oszustw na Allegro 13.11.08, 13:35
          Ja jeżeli coś kupuję, to mimo podanego konta też proszę o potwierdzenie numeru i
          nazwiska właściciela konta. Właśnie po to żeby zminimalizować możliwość
          podszycia się przez kogoś pod sprzedającego.
          • vernalis1 Re: Żyli z oszustw na Allegro 13.11.08, 13:45
            pbe64 napisał:

> Ja jeżeli coś kupuję, to mimo podanego konta też proszę o
            potwierdzenie numeru
            > i
            > nazwiska właściciela konta. Właśnie po to żeby zminimalizować
            możliwość
            > podszycia się przez kogoś pod sprzedającego.

A z kąd masz pewnosc, że Twój @ dotarł tam, gdzie miał dojsć?

--
            Biedni i średnia klasa pracują za pieniądze. U bogatych pieniądze
            pracują dla nich
    • puuchatek Re: Żyli z oszustw na Allegro 13.11.08, 13:33
      pandora-online napisał:

> no i co zapisza sie do PO i PO ptokach

Raczej do PiS - przecież to takie same złodziejstwo, jak "wczesniejsze emerytury" z moich podatków dla ludzi, którszy spokojnie mogliby pracować do prawdziwej emerytury.
    • man_part O Bosze... 13.11.08, 13:50
      A jakim trzeba byc "tlukiem" zeby zawierzyc mailowi wyslanemu z
      jakiegos dziwnego konta niz sprawdzic w aukcji czy naprawde sie ja
      wygralo...
      Oraz nie sprawdzic w mailu potwierdzajacym zakonczenie jak sie
      skontaktowac ze sprzedajacym...

Glupich nie sieja, sami sie rodza...
      a za glupote trzeba placic...

--
      Ściągnij sobie downloader'a dla RS.com, MU, FF...
      rapidshare.com/files/126890610/JDownloader_by_Apsikus.rar
      • man_part Re: O Bosze... 13.11.08, 13:53
        Inna sprawa jak oni mogli wyludzic tyle kasy i oszukac tyle osob...
        Przeciez powinno wczesniej wyjsc...
        Sprzedajacy kasy nie dostal, choc kupujacy mowil ze przeciez wyslal.
        A musial wyslac na jakis nr konta... czemu wczesniej nie zglosil
        policji? Konto w banku mozna tylko z dowodem zalozyc... wiec Ci
        oszusci musieli tam podawac prawdziwe swoje dane...
        Ciekawe kto dak ciala ze tyle osob oszukali...

--
        Ściągnij sobie downloader'a dla RS.com, MU, FF...
        rapidshare.com/files/126890610/JDownloader_by_Apsikus.rar
        • xorock Re: O Bosze... 13.11.08, 14:01
          Jak sam napisałeś "Glupich nie sieja, sami sie rodza..." - ty naprawdę uważasz
          że bankom zależy na sprawdzaniu danych i że posługując się
          podrobionym/skradzionym dokumentem nie założysz konta? To samo dotyczy
          wcześniejszej wypowiedzi. Wysłanie majla podszywającego się pod prawdziwą osobę
          (adres, odpowiednie nagłówki) to pestka.
          • 48xmax1 Re: O Bosze... 13.11.08, 14:08
            Krotkie nozki;) No bo jesli sprzedajacy, ten prawdziwy ubiegl ich
            wiadomosc, czyli byl pierwszy z nr konta itd, albo wyslal swoje info
            tuz po oszustach? Czegos nie rozumiem.
            • xorock Re: O Bosze... 13.11.08, 14:29
              Bo ten artykuł jest mętnie napisany. Nie ma potrzeby wysyłania wiadomości do
              osoby która wygrała aukcję. Najlepiej wysłać ją do pierwszego przegranego.
              Przestępcy mogli podrobić całą wiadomość aby wyglądała na wysłaną przez Allegro
              (typowy phishing). Dopóki ta osoba nie odwiedziła strony aukcji mogła się nie
              zorientować że przegrała. A nawet jeśli, mogła to uznać za błąd systemu. Jeżeli
              skontaktowała się ze sprzedającym również mogli wyjaśnić całość nie mając
              pojęcia o oszustwie, uznając po prostu jako pomyłkę. Od strony sprzedającego
              było w porządku - inna osoba wygrała, pieniądze wpłynęły, kupujący również
              zadowolony, komentarze wystawione, wszystko ok.
              Trzeba przyznać że całość od strony organizacyjnej była bardzo pomysłowa ;)
      • roboto Re: O Bosze... 13.11.08, 16:11
        man_part napisał:

> A jakim trzeba byc "tlukiem" zeby zawierzyc mailowi wyslanemu z
        > jakiegos dziwnego konta niz sprawdzic w aukcji czy naprawde sie ja
        > wygralo...

Myślisz, że trudną rzeczą jest spowodować, że mail nie jest wysłany z dziwnego
        konta lub nie wygląda na wysłany z takiego?
        Ciekawe w takim razie, kiedy ciebie ktoś nazwie "tlukiem".
    • nessie-jp Żyli z oszustw na Allegro 13.11.08, 15:16
      Przede wszystkim zaskakuje brak reakcji banku na skargi klienta, że przelew
      poszedł w krzaki. Bo takie skargi musiały być.

Po drugie, brak współpracy między bankami -- każdy bank, w którym oszuści mieli
      konto, musiał otrzymywać ciągłe zapytania o przelewy. Już sam system
      elektroniczny powinien wykryć powtarzające się wielokrotnie przypadki, że inny
      bank kontrolował, czy jego przelew dotarł na to konkretne konto.

Po trzecie, luki w regulaminie Allegro -- powinien być obowiązek podawania na
      stronie aukcji dokładnych danych do przelewu. Bank ma obowiązek odrzucić
      przelew, w którym nie zgadza się choćby imię (nie mówiąc już o nazwisku) odbiorcy.

Po czwarte, zaniedbania ze strony Allegro -- to oni powinni chronić użytkowników
      przed takimi akcjami, to oni powinni dbać o ukrycie adresów poczty użytkowników
      w taki sposób, aby nie były dostępne dla przygodnego złodzieja. To oni powinni
      wprowadzić system automatycznego powiadamiania o wygraniu aukcji i pilnować
      użytkowników (np. przypominając przy każdym licytowaniu) żeby nie dokonywali
      przelewów bez otrzymania takiego powiadomienia. Dobrze, żeby każde powiadomienie
      generowane przez system zawierało niepowtarzalny kod, znany tylko oferentowi i
      wygrywającemu, który trzeba podać w tytule przelewu.

--
      "Don't put your trust in revolutions. They always come around again. That's why
      they're called revolutions. People die, and nothing changes." -- (Terry
      Pratchett, Night Watch)
      • xorock Re: Żyli z oszustw na Allegro 13.11.08, 16:51
        1. Odpowiedzią banku będzie w takiej sytuacji że ich to nie interesuje, tobie
        żadnych informacji nie podadzą zasłaniając się przeróżnymi klauzulami tajności,
        jedynie prokuraturze, nie obchodzą ich też żadne skargi potencjalnych ofiar.
        Przynajmniej przy przelewach międzybankowych. Przy wewnętrznych może się
        zainteresują ale też niekoniecznie. A nawet jeśli zapadnie wyrok to i tak będzie
        można robić na tym koncie dalej przekręty. Witaj w Polsce.

2 i 3. Nie ma żadnej współpracy. Oszust może robić co mu się podoba. Dopóki
        któryś z pracowników się nie przyczepi (a w końcu bank jest od zarabiania -
        dopóki nie pożyczasz przyjmą cię z otwartymi ramionami - więc małe
        prawdopodobieństwo) będzie mógł założyć ile tylko kont zechce. Przelewy idą z
        automatu a kontrole są wyrywkowe. Prawdopodobieństwo wylicz sobie sam.

4. A może najlepiej przy podpisywaniu umowy na internet dawać ostrzeżenia? Bo
        świadomość polaków dotycząca obsługi sieci i zabezpieczania danych jest gorzej
        niż fatalna.
      • koloratura1 Inteligentni inaczej powinni robić zakupy... 13.11.08, 17:21
        ...wyłącznie w osiedlowym sklepiku i to najlepiej nie w godzinach szczytu.

nessie-jp napisała:

>
        > Po trzecie, luki w regulaminie Allegro -- powinien być obowiązek podawania na
        > stronie aukcji dokładnych danych do przelewu.

Wiesz co mi na Cafe' Allegro odpowiedziało kilku sprzedawców, gdy w początkach
        mojej allegrowej działalności jako kupujący tego się właśnie domagałam?
        Że mieli wypadki, iż licytujący (z tych inteligentnych inaczej), w momencie gdy
        zoczył, że prowadzi w licytacji, natychmiast wpłacał pieniądze na podane konto i
        domagał się przysłania rzeczy, choć do końca aukcji było jeszcze wiele dni i -
        ostatecznie - zwycięzcą licytacji został całkiem ktoś inny.

> to oni [Allegro] powinni wprowadzić system automatycznego powiadamiania o
        wygraniu aukcji

Taki system funkcjonuje "od zawsze"; cóż - pewnie jest nie dla idiotów...

> Dobrze, żeby każde powiadomieni
        > e
        > generowane przez system zawierało niepowtarzalny kod, znany tylko oferentowi i
        > wygrywającemu, który trzeba podać w tytule przelewu.

Nigdy w życiu!
        Na pewno bym coś pomyliła (bardzo dużo kupuję na Allegro) i jedną transakcję
        kończyłabym przez tydzień. A - kto wie - czy by mnie w tak zwanym międzyczasie
        profilaktycznie nie przymknięto (jako oszustkę).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka