Dodaj do ulubionych

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - GEW

21.11.08, 11:29
W Toruniu, w ramach odbywającego się w dniach 17 – 23 listopada br. Światowego Tygodnia Przedsiebiorczości Grupa Mentorzy przygotowała happening Bogaty Biedny Student, oraz dysputę Dwie Ambony. Lider firmy Mentorzy, Ireneusz Potoczny, zaprosił gości i poprowadził panel dyskusyjny podejmujący kwestię przedsiębiorczości.

Podczas panelu jako główną tezę postawił pytanie, czy jesteśmy narodem wspierającym przedsiębiorczość. Występujący goście nie mieli wątpliwości, że jeśli ktoś chce założyć własną działalność będzie musiał się zmierzyć nie tylko z konkurencją, ale głównie z trudnościami natury biurokratycznej. Nikt łatwo nie dostanie funduszy na start – potwierdzono to na panelu Czy pierwszy milion trzeba ukraść, podczas którego padło zdanie, że jest to krzyż pański i droga przez mękę.

POMOC URZĘDU MARSZAŁKOWSKIEGO....

Prelegenci reprezentujący Urząd Marszałkowski nie potrafili wymienić jednej instytucji, którą dofinansowali z UE. Natomiast ostrzegali o trudnościach jakie mają przedsiębiorcy w pisaniu wniosków dopełniając tym samym wizerunek kraju, który... czy promuje przedsiębiorczość? Sylwester Salach z Remedium stwierdził, że jedyną pomocą są mniejsze skłądki ZUSu na początek. Opowiadano o priorytetach, osiach wsparcia, programach operacyjnych, ale nie promowano tego jako szansy, okazji, raczej mówiono o problemach, o ilości odrzuconych wniosków i konieczności zatrudniania fachowców i konsultantów. Pani Gabriela i Justyna z banku DnB NORD mówiły, że najpierw trzeba zdobyć pieniądze za granicą, a potem po pół roku można dostać na podstawie obrotu firmy jakieś pieniądze na start. Jeśli mamy do czynienia z przedsiębiorczością, to jest to przedsiębiorczość oddolna.
Tydzień Przedsiębiorczości ujawnił prawdę dość kompromitującą instytucje wspierające inicjatywy przedsiębiorcze. Nie mówiono językiem korzyści, szans, nie powiedziano kto ile dostał, ale posłużono się obrazem, który zniechęca potencjalnych przedsiębiorców. Zupełną igraszką było wyjaśnianie na wydziale ekonomicznym, jakie korzyści daje <dalej>
karta kredytowa, kiedy każdy wie o możliwościach kredytowych posiadanych przez banki oraz potrafi wykorzystać możliwości karty na co dzień.

MŁODZI PRZEDSIĘBIORCY?

Dlaczego? Bo mówimy o młodych, przedsiębiorczych osobach, które potrafią wykorzystać szanse i swoje mocne strony. Wiedzą, że do rozwoju firmy potrzeba nowych osób, pełnych entuzjazmu, zapału i inicjatyw. Jako właściciel Mentorzy, w czasie ŚTP wypromowałem dwa nowe Kluby Cashflow, wręczyłem tytuł Firma Przyjazna Studentom panu
Krzysztofowi Kuziemkowskiemu, w ten sposób promując przedsiębiorczość w regionie – zaznacza Ireneusz Potoczny, lider grupy osób przedsiębiorczych.

NURTUJĄCE PYTANIA...

Dlaczego BAS dofinansował tylko kilka inwestycji? Czemu Nasza Klasa dostała pieniądze z funduszu niemieckiego? Bo w Polsce nie docenia się młodych, które same muszą się wypromować, by liczono się z ich zdaniem. Czy tak nie jest? To dlaczego stronę internetową robi młoda osoba, dlaczego akwizytorem jest młodość, czemu to młodzi się śmieją, dlaczego właśnie młodzi organizują Tydzień Przedsiębiorczości?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka