Badanie EEG jak długo? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chciałam zapytać jak długo trwa badanie eeg głowy? Synek ma jutro
    mieć i chciałam się nastawić jakoś do tego.
    • U nas trwało przeważnie ok 25-30min, bo dziecko musi zasnąć i
      przejść w głębszą fazę snu, tak przynajmniej pamiętam jak nam Pani
      mówiła, która to badanie przeprowadzała. Pozdrawiam
      • A w jakim wieku towje dziciątko było,i jak to zniosło? Moj ma 17 m-
        cy i boje się jak to będzie,jeszcze mamy kijową godzine bo 12 w
        południe,wcześniej miałam termin na godzine 17 ale musiałam
        przelożyć mo mały był chory.
        • Mój synek miał kilka razy EEG, najprościej było kiedy był malutki, niecałe 3
          m-ce a potem 6 m-cy. Ostatnie miał robione chyba jak miał 1,5 roku i też
          mieliśmy na 12. U nas to przeszło strasznie bo zaczął strasznie płakać jak mu
          zakładała te elektrody na główce, dostał histerii, nie mógł przestać płakać a
          musiałam go trzymać ciągle w jednej pozycji i to mocno, bo próbował wyrywać te
          diody:-( po 20 min strasznego płaczu zasnął ale co trochę aż wzdychał z płaczu
          wcześniejszego, i nie wiem ile minęło czasu jak się z płaczem obudził, na
          szczęście lekarz stwierdziła, że tyle co było badanie wystarczy. Pewnie wszystko
          zależy od dziecka no i czy to będzie badanie w głębokim śnie, pozdrawiam
          • A czy budziłaś go wczesniej rano,zeby na tym badaniu Ci szybciej
            usnoł? Bo ja mam taki zamiar obudzić go koło 4 rano.
    • U mojego synka (miał wtedy chyba 3 m-ce) badanie trwało 5 minut i nie
      było potrzeby snu.

--
      Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko... - Słownik języka dziecięcego
    • a co masz na skierowaniu? EEG ma być w śnie czy w czuwaniu? córcia miała 9
      tygodni jak byłyśmy na tym badaniu. strasznie płakała przy zakładaniu elektrod
      na główkę i już myślałam, że z badania nici (nie byłam w stanie jej uspokoić,
      nie mówiąc o uśpieniu). poza tym badanie miałyśmy na 9.oo i mała (mimo że
      obudziłam ją o 6.oo) była wyspana (podróż do szpitala przez korki zajęła nam
      ponad godzinę i mała w tym czasie zasnęła). w końcu pomogła nam ... suszarka:)
      gdy córcia kolkowała, wyciszała się jedynie przy dźwięku suszarki. na szczęście
      pani, która przeprowadzała to badanie miała suszarkę na oddziale, włączyliśmy ją
      i córcia zasnęła:))) badanie trwało ok 20 minut. najpierw małemu założą
      elektrody, później możesz synka karmić, tulić go do piersi, kołysać. lekarka
      podłączy elektrody, gdy mały zaśnie.
      • Badanie przeszło rewelacyjnie,troche marudził przy zakładaniu,ale po
        chwili podałam mleko i zasnoł,byl strasznie padnięty,ale trzymałam
        go na rękach.Badanie trwało 16 minut.Teraz czekamy na wynik:)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.