Prawidłowy poziom żelaz...

Prawidłowy poziom żelaza i anemia

Moj syn ma 11 miesięcy. Waga ur 2900, spadek do 2870, dł.57, ur w 39tc, orzeczona hipotrofia wewnątrzmaciczna. Rozwija się prawidłowo, karmiony do ok 7miesiąca wyłącznie piersią z reakcji na stałe produkty -wymioty (okazało się że nie toleruje ryżu). Obecnie waży 9300(cały czas na 25 centylu, przybiera wg krzywej, bez żadnych, nawet najmniejszych odchyleń), dł 74. Chodzi przy meblach, raczkuje, ogólnie jest żywym i bardzo pogodnym i otwartym na ludzi dzieckiem, płacze sporadycznie, z nockami co raz lepiej-z reguły 1-3 pobudki.
Najchętniej jadłby tylko pokarm z piersi, nigdy nie odmawia(więc apetyt chyba ma). Karmię go piersią 6, 15, (18), 20, 1, 4. O 11 jest kaszka (160) pita na raty-na raz max 100ml, potem kończenie lub nie...Mamy duże trudności z jedzeniem stałych posiłków(choć raczej codziennie jest porcja mięska i/lub żółtko). Są dni gdy je chętnie, są też takie gdy nie je praktycznie nic gdy nie ma mnie w domu. W związku z tym zrobiłam mu badanie krwi oto wyniki:
RBC 4.06
HGB 8.6
HCT 30.1
MCV 74
MCH 21.2
MCHC 28.6
RDW 13.8

PLT 345
PDW 12,7
MPV 8,9
PCT 0,3

rozmaz:
neutrofile 15
eozynofile 1
bazofle 0
monocyty 5
limfocyty 79

Poziom żelaza 81
CRP ujemne

Byłam z tym u lekarza. Mówi że to może być anemia z niedoboru wit B. Dostaliśmy Kreon 10000 (pół kapsułki raz dziennie) na lepsze przyswajanie jedzenia. Nie wiem co o tym myśleć bo przy niedoborze wit b byłyby trochę inne wyniki (chyba) a te wskazują jednak na niedobór żelaza (ale poz jest ok). proszę o jakąś rade/fachowa interpretację. Może zrobić jeszcze jakieś badania?
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Pokaż wszystkie

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.