Kaszel od miesiąca!!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja córeczka ma 3,5 roku.
    Od połowy września poszła do przedszkola (31 sierpnia zaszczepiłam ją Prevenarem i pediatra zaleciła po szczepieniu ok 2 tyg w domu zanim ruszy między dzieci)
    Do przedszkola chodziła 3 dni (!!!) i zaczęła krtaniowo kasłać.
    Zostawiłam ją w domu, żeby kaszel minął... Byłam już od tego czasu 4 razy u pediatry. Na początku wysłuchała w oskrzelach "pojedyncze trzeszczenia" i zaleciła inhalacje z Pulmicortu z Berodualem, Zyrtec na noc, Atecortin + Flixonase do noska.. Kaszel nie ustępował. Po tygodni kontrola, bo nadal kaszel. Osłuchowo zmiana na lepsze - ale ze względu na kaszel dalsze leczenie + Bioparox do gardła.
    Wczoraj znowu byłam na kontroli, bo kaszel stał się znowu drgający - taki krtaniowy :(
    Pediatra stwierdziła, że osłuchowo dziecko jest czyste!
    Zmodyfikowała leczenie i w tej chwili Ola dostaje:
    1. 1 x dziennie inhalacja 2ml Pulmicort + 10 kropli Berodualu
    2. 2 x dziennie syrop Pecto Drill
    3. 2 x po 1 kropli Betadrin do noska
    4. 2 x dziennie Flixonase do noska
    5. 2 x dziennie 2 krople Atecortin do noska
    6. 10 kropli Zyrtec na noc

Skąd ten kaszel?????
    Już nie mam siły go słuchać - tak mi małej szkoda... tyle leków dostaje... ten noseczek jest taki biedny :(
    To nie jest tak, że ona kaszle non stop ale jak zacznie, to aż mnie boli... ;(
    Co mogę jej podać... ale może ziołowego... chciałabym odstawić te wszystkie lekarstwa, bo aż się boję... to już prawie miesiąc, jak w koło coś bierze :(((
    Dziś w nocy, kiedy zaczęła kasłać podałam prawoślaz.
    Mam zamiar zrobić mleko z masłem, czosnkiem i odrobiną miodu.
    Nie miała robionych nigdy żadnych testów na alergie... z wyjątkiem wskaźnika Ige, który wyszedł w normie.

Proszę o radę

Pozdrawiam
    Gosia
    • HYMM mam bardzo podobnie od mc się leczymy a kaszel jak byl tak jest z lekkim stanem podgoraczkowym
      jedziemy na pulmikordzie i czeka nas wizyta u pulmunologa
      mlody 3 latka kaszle os konca sierpnia 2 antybiotyki i nic ;-(
      • zapalenie krtani-wirusowe zreszta.Kaszel moze utrzymywac sie do kilku tyg po infekcji.
        --
        http://lb4m.lilypie.com/S4sdp1.png
        • W piątek Oleńka miała jakiś straszny atak kaszlu - kasłała od rana bez przerwy.
          Wystraszyłam się nieziemsko i polecieliśmy na RTG płuc - CZYSTO!!! (na szczęście...)
          Skąd zatem ten kaszel? Jak długo jeszcze może się biedactwo tak z nim męczyć?
          Najgorsze jest to, że i w nocy kaszle...
          Nie jestem pewna, czy to krtań - chociaż chwilami kaszel nadal jest drgający - częściej jednak wykrztuśny.
    • zrób badanie w kierunku krztuśca
    • [url=http://www.fozik.pl/artykuly/krztusiec-ciagle-aktualny-problem-w-pediatrii/2589/1]Krztusiec-ciągle aktualny problem]
      nie chciałam Cię wystraszyć
    • my mamy podobny problem-- kaszel !! a osłuchpowo (naszczescie czysty) i zatkany (przytkany) nosek
      po wizycie u alergologa mamy zmienione leki na 'dropsiki' singulair i syrop xyzal i mamy juz jakas poprawe (tylko u nas jest jeszcze podejrzenie astmy oskrzelowej :( )
      ---no i inchalacje z pllmicortu
      • To, co napisałaś, to jakby o mojej córeczce... do tego kaszlu ma przytkany nos - ale gdzieś wysoko i nie jest w stanie tego wydmuchnąć.
        Powiedz mi jeszcze, jak Twoje dziecię reaguje na ten singular??? bo nam też przepisali, ale boję się podać - tam piszą o stanach zapalnych wątroby w działaniach ubocznych (a moja córeczka w zeszłym roku miała zapalenie wątroby polekowe i bardzo się boję)
        • jak reaguje ... ma napewno wieczorem wieksze pragnienie -- przy usypianiu pije wode (wczesniej tego nie było) i nieraz mam 'omamy' nocne - krzyczy, mowi przez sen, a tak to raczej o.k reaguje (oj jak przeczytałam to ulkotke to byłam wystraszona)
          ale co do noska zatkanego (tez tam głęboko zatkany i ten 'katar' spływał po tylniej ścianie gardła) to działa bardziej ten syrop .... od kiedy go podajemy synek ma bardziej drożny nos.
          do inhalacji uzywaliśmy tez ten Berodual ale prawdopodobnie po nim synek tracił 'czucie' ze chce siku -- wiec czekam teraz na wizyte u lekarza aby nam zmienił lekarstwo do inhalacji

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.