Dodaj do ulubionych

cz na angine jesc lody

19.10.10, 20:09
czy jest prawdą ze w przypadku anginy i czopów ropnych powinno jesc sie lody i wowczas przechodzi?
Edytor zaawansowany
  • angatek81 19.10.10, 21:47
    Ponoć w Szwecji właśnie na Anginę podaje się dzieciom lody. Ale u nas ta metoda raczej się nie przyjęła.
  • dirty.diana 19.10.10, 22:23
    i osobiscie pomaga na bol gardla, sama nie wiem na czym to dzialanie polega, ale pomaga...
  • czarna_12 19.10.10, 22:27
    ostatnio ja razem z córą przechodziłam, ja miałam czopy, młoda nie tylko ból i gorączkę.Dostalysmy we wskazaniu lody,nurofen przez 3 dni co 6-8godź niezaleźnie czy gorączka jest czy nie i tantum verde i przeszło.Koleżanka która mieszka w Angli leczy tak w/g wskazań lekarza paracetamol+po 10 minutach ibuprofen a później juz co 6 godź na zmianę,i dużo lodów mówi że działa już w pierwszych godzinach osobiście nie stosowałam tej mega dawki poczatkowej :)
  • beauty_jasmin 19.10.10, 22:33
    Prawdopodobnie zimne ( nie tylko lody ) obkurczajac naczynia krwionosne w gardle i tym samym zmniejszaja bol, a zarazem w niskiej temp nie namnazaja sie tak bakterie, stad wskazanie jedzenia lodow. Lody same w sobie nie lecza,tylko obnizenie temp gardla pomaga.
  • solaris31 20.10.10, 11:55
    a mnie przy ostatniej anginie / mojej ;) / lekarz kategorycznie zabronil jeść lody. a tak marzyłam, żeby chociaz na chwilę gardło przestało wściekle boleć...

zawsze słyszałam, że na anginę lody najlepsze.
  • kasiaalbrecht 23.10.10, 21:07
    jak najbardziej można

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka