2,5 letnie dziecko nie ...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mój synek jest bardzo wybredny ma 2,5 roku i nie chce jeść chleba i jego pochodnych czyli bułek kawiorki itp, próbowałam go zachęcić i nic. Za rok chcę go dać do przedszkola i boję się że będzie chodził głodny.Jeśli zaś chodzi o dania obiadowe to ma kilka ulubionych a reszta może nie istnieć. Dziecko jest bardzo niechętne do próbowania nowych potraw. Co robić?
    • 24.11.10, 16:43 Odpowiedz
      Współczuję ci i wiem co przechodzisz. Moja córka żygała regularnie do 2 roku życia kilka razy dziennie (pozbyłam sie przez to wszelkich dywanów z domu)- początkowo refluks, potem był to sposób na niejedzenie - wybiłam jej to z głowy awanturą niestety - puściły mi nerwy i nieźle sobie pokrzyczałam, ku mojemu ogromnemu zdziwieniu podziałało! Chleb zaczeła jeść własnie w wieku twojego dziecka - do tamtej pory same papki, grudka w jedzeniu=wymioty. Może łez przez nią wylałam. Z zup je tylko rosół i pomidorówke. Ziemniaków do obiadu nie tknie do dzis a ma 5 lat. O surówkach w ogóle nie ma mowy. Na palcach jednej ręki policzę potrawy które przełyka, a każdy kęs kisi w dziobie pół godziny.

Nie jesteś sama.

• 25.11.10, 15:23 Odpowiedz
      poczekać spokojnie co jAKIŚ CZAS PROPONUJĄC
    • 01.12.10, 23:55 Odpowiedz
      W przedszkolu obok kanapek jest równiez zupka mleczna lub płatki,a inna sprawa to że dzieci w grupie lepiej jedzą i tak nie grymaszą.Moja na widok kakao w domu ma odruch wymiotny,kanapka w domu to tylko chleb z masłem,w przedszkolu zjada normalnie ze wszystkim co dadzą i popija kakałem.
      • 02.12.10, 10:49 Odpowiedz
        Nie będę się bardzo udziel;ać bo mój Kuba wszystko i to w kazdej konsystencji.Ale tez do 2lat nie uznawał chleba.U mnie sposobem były świeże bułeczki...świeże!Do 2lat jadł tylko środek z chleba raz na 2miesiące,tak chleba nic.Teraz je bułki,chleb:-)
        Chyba każde dziecko ma swoje wybrane potrawy i te których nie lubi.A chleb...Nie jest jakis niezbędny;-)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.