• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

ostry ból łydek po infekcji

• 21.02.11, 14:16
    Witam!
    Syn (8l) od piątku gorączkuje do 39,5, od soboty ostry ból gardła, lekki kaszel, osłabienie. Od wczoraj ma uporczywy ból łydek, uniemożliwiający chodzenie. Lekarz wykluczył anginę, stwierdził infekcję wirusową. Co to może być tymi łydkami?
    Pozdrawiam, A.
    Edytor zaawansowany
    • 21.02.11, 14:53
      grypa??
      • 21.02.11, 18:14
        No właśnie też początkowo podejrzewałam grypę, ale ten ból gardła mnie trochę zbił z tropu, poza tym nie miał bóli kostno-mięśniowych, typowych dla grypy, a ból łydek pojawił się dopiero wczoraj. Nie wiem co to, ale strasznie mi to coś dziecko wymęcza, z gorączką niby lepiej, ale jak łata biedak leży dzisiaj:(
        • 22.02.11, 14:41
          Ale bóle łydek to właśnie bóle mięśni. 8-latek może być za mały na tak precyzyjne opisywanie samopoczucia. Gardło tez nie jest nietypowe dla grypy.
          Mój jeden już tydzień zmaga się z podobną infekcją. Już wydawało się że jest ok, 2 dni przerwy-dobre samopoczucie i brak temperatury i teraz znowu jazda od początki.
          Drugi syn podobnie tyle że łagodniej (był szczepiony na grypę).
          --
          pozdrawiam
          Dorota i Kuba&Bartek
    • 22.02.11, 15:10
      ja miałam rok temu coś nibygrypowego, gorączka i łamanie w kościach. Kiedy już wydawało mi się, że wszystko minęło, zaczęły się potworne bóle rąk, ramion. To były trwające po kilka godzin potworne skurcze. Takie powikłanie. Miałam obrzęki dłoni i stóp, skurcze ramion i ud. Mój mąż musiał wziąć na mnie zwolnienie lekarskie, bo nie byłam w stanie nic zrobić.
      Lekarka nie potrafiła mi pomóc, wszystkie badania wyszły dobrze, ja sama sobie aplikowałam potężne dawki magnezu i zajadałam się bananami, by te skurcze wyeliminować. Może twój syn ma coś takiego?
      --
      Das Leben ist kein Ponyhof
      • 22.02.11, 15:35
        Dziękuję za odpowiedzi, dzisiaj jest znaczna poprawa, już przynajmniej z bólem i ledwo, ale może chodzić, gardło też odpuściło i gorączki brak.
        Może był to wirus grypy, trudno powiedzieć, chociaż lekarka twierdzi, że nie. To właśnie były takie bóle skurczowe i lekarka zaleciła m.in. aspargin w celu uzupełnienia mg i potasu. Czytałam też w necie, że po infekcji wirusowej może wystąpić zapalenie mięśni, objawiające się właśnie takim bólem łydek. Mam nadzieję, że mamy to już za sobą i nie będzie jakiś nawrotów i ja tego dziadostwa nie chwycę bom w ciąży:)
        Pozdrawiam, A.
    • 24.02.11, 15:18
      mogą byc to objawy grypy lub infekcji grypopochodnej, warto jednak pokazać się pediatrze, moze ew morfologia?
    • 05.03.11, 17:09
      Witam,
      Mój syn (11l) ma dokładnie takie same objawy : goraczka, gardło, kaszel i przed godziną doszedł straszny ból w łydkach - nie może chodzić. Czy wiesz juz może co to jest? Byłas może u lekarza? Nie wiem jak moge mu pomóc. Pozdrawiam
      • 06.03.11, 12:22
        Tak lekarz był u nas, stwierdził inf. wirusową. Ból łydek trwał ostro 1 dzień, tak, że nie mógł chodzić, dwa następne dni delikatnie, po czym wszystko minęło. Zażywał groprinosin przez 5 dni.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.