• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

czerwone dłonie

• 24.02.11, 18:40
    p. dr moja 5 letnia córka od wczoraj wieczora ma czerwona skórę na wierzchniej części dłoni, wygląda jakby włożyła sobie ręce do czegoś gorącego (np. po goracej kąpieli zostaje taki ślad na ciele przez chwilę). POdałam jej na noc zyrtec, ale ze to były ostatnie krople tego leku dzis rano juz nie dałam, a z rana miała to takie ledwo co widoczne, wiec sądziłam że przeszło. Po przyjściu z przedszkolu było to takie jak rano, a juz godzinę później czyli znów wieczorem jest czerwone, bardziej lewa ręka, Nie swędzi jej to. P dr proszę poradzić co to może być. Dziękuję.
    Edytor zaawansowany
    • 24.02.11, 23:18
      może być to alergia kontaktowa lub reakcja na zimno
      • 25.02.11, 09:15
        moja prawie pieciolatka na poczatku stycznia miala takie cos, ze najpierw na lewej rece (prawa byla wtedy w gipsie) na wewnetrznej stronie dloni pojawily sie zaczerwienienia na opuszkach palcy i skora zaczela zlazic jej platami, oczywiscie swedzialo. Najpierw pomyslalam ze odmrozila/poparzyla. Po zdjeciu gipsu na prawej tez jej sie zaczelo i zeszlo na poduszeczki dloni. Po 3 tygodniach poszlysmy do dermatologa, pani dr zapytala czy to tylko dlonie czy stopy tez zeby wykluczyc szkarlatyne. Powiedziala ze to alergia kontaktowa. Co prawda przeswietlalam caly dom i przedszkole pod tym katem (corka ma azs) i nic sie raczej nie zmienilo ale jak powiedziala lekarka wystarczy ze kredki beda innej firmy czy ZAPACH mydla bedzie inny. U nas niestety pomogla wylacznie robiona masc z hydrocortyzonem. Na szczescie lekkie stezenie niemniej smarowalismy tydzien codziennie i teraz nadal smarujemy co 2-3 dni i mamy smarowac az nie znikna wszystkie nawet najmniejsze slady. Mija 3 tydzien smarowania, 7 tydzien od pojawienia sie zaczerwienienia.

--
        Paula & Zofia & Przemo (a suwaczki mi nie dzialaja)
    • 26.02.11, 21:07
      Bardzo prawdopodobne,ze to reakcja na zimno.Moja corka ma czesto zaczerwienione raczki,wlasnie z wierzchniej strony,wystarczy lekki przymrozek i pomimo,ze nosi rekawiczki raczki sa zaczerwienione,skora sucha.Smaruje kremem z wit A,pomaga.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.