• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Zmiany na skórze

• 26.02.11, 13:14
    Witam, córka (4 mce) od niedawna ma na skórze takie dziwne " szorstkie, suche plamy". Ma to tylko na dekolcie, na górze pleców, na ramionach, na jednym sięga to aż łokcia. Mała jest na mm (nan 1), do tej pory nie wykazywała żadnych objawów alergicznych; wprowadzanie do diety nowości też nic nie "wniosło", jadła marchewkę, nawet Jej nie zatwardziła, jabłuszko i kaszkę ryżową.
    Na początku myślałam, że to z śliny albo jak Jej się uleje, że tak podrażnia, bo to jednak kwas żołądkowy, ale żeby aż po łokieć? Więc raczej to wykluczyłam.
    Myślałam też, że może odziedziczyła po mojej mamie łuszczycę ale ona stwierdziłą że to po 40. roku życia dopiero wychodzi i na pewno będzie miała skazę białkową. Czy to możliwe?
    Tata z kolei twierdzi, że proszek do prania Ją podrażnia
    I już nie wiem co o tym myśleć. Smaruję te zmiany bepanthenem ale efekt mizerny, może dlatego, że wszystko wytarte w ubrania jest.
    Czy ktoś mi może coś doradzić?
    --
    Amelka, moje Słońce (19.10.2010)
    Edytor zaawansowany
    • 26.02.11, 14:57
      idź do pediatry po bebilon pepti. Po jakimś miesiącu od zmiany mleka powinno być lepiej.
      --
      Das Leben ist kein Ponyhof
      • 26.02.11, 15:16
        Ale pepti jest przy skazie białkowej z tego co mi się wydaje? A ona to ma blade te plamy, a ponoć skaza na czerwono wysypuje

--
    • 27.02.11, 20:41
      U nas na podstawie takich właśnie suchych zmian na policzkach, ramionkach, pleckach i trochę na brzuszku, oraz częstych odparzeń pupy lekarka stwierdziła alergię na mleko krowie. Mały jest na Bebilon Pepti 2, kąpie go w Oilatum, a suche miejsca smaruję kremem Emolium specjalny i problemy skórne są pod kontrolą, opanowane! Od tygodnia synek wcina danonki i nie jest gorzej, więc już sama nie wiem jak to z tą alergią na mleko krowie :/ Polecam szczególnie ten krem Emolium specjalny, po dwóch dniach smarowania tych suchych miejsc, prawie całkowicie zniknęły! Staraj się nie używać maści sterydowych, które lekarze tak bardzo lubią zapisywać...
    • 01.03.11, 00:33
      moje dziecko ma tak od zawsze( szorstkie suche plamy, jej nie swędzą) jak nawcina sie zbyt duzo serków i przeholuje mleko z miodem,- oczywiście alergia teraz modna.Jak się pojawia bardzo dużo to czasem zaczyna czerwienieć ale to rzadkosc.Robię kompiel w krochmalu smaruje emolium lub balneum baby krem skóra od razu inna,czaem też oliwka ta w gelu jonsona tak wysusza skórę.
      Tylko takie objawy nie są podstawa do zmiany mleka na pepti,TAKIE MALUCHY CZĘSTO WYKAZUJA ZMIANY SKÓRNE nie wiadomo na co po czym z tego wyrastają pepti przy moim 1 dziecku nic lepszego nie wniosło tyle tylko że mała nim dobrze wymiotowała tak jej smakowało blee,po wykluczeniu innych rzeczy np:dodatek owoców do kaszki ryzowej np:z malinami?mozna spróbować póxniej ewentualnie tego tego Ha , ostroznie czekac około 2 tygodni na wprowadzenie kolejnej rzeczy do jadłospisu i uważac na seler...
      • 01.03.11, 07:38
        No właśnie, ja nie chcę zdrowemu dziecku wmawiać alergii... Nasza pediatra kiedyś też powiedziała, że alergie są teraz w modzie... A czy jak my byliśmy mali też każdemu diagnozowali alergię? Nie. I każdy miał beztroskie dzieciństwo.
        --
    • 02.03.11, 22:06
      Słuchajcie, chyba mam... Wczoraj dałam rano Młodej dynię z ziemniaczkami i na wieczór cały dekolt w czerwonych kropkach... Dziś już nie ma śladu.
      A, i też możliwe, że mogą Ją husteczki podrażniać bo czasem jak siedzi i się ślini to żeby Jej nie przebierać co 5 minut wsadzałam Jej chusteczki higieniczke z tesco, (śliniak niet) ne wiadomo czy chlorem nie są wybielane bo to te w pudełku najtańsze...
      --
      • 08.03.11, 19:44

--
    • 09.03.11, 20:20
      myslę,że przyczyną może być alergia, warto pokazać zmiany pediatrze lub dermatologowi
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.