Dodaj do ulubionych

wyjazd a szczepienie

06.05.11, 19:18
Corka ma teraz 22 m-c. Prawdo podobnie za miesiac (bedzie miala wtedy 23 m-c) lecimy do Tunezji. Zastanawiam sie czy powinnam no cos zaszczepic corke. Mam na mysli wzw typu A. Ale te szczepienie jest po 2 r.z. czy wiec mozna teraz na 2 m-c przed 2 urodzinami??
Jak powinnam przygotowac ja do wyjazdu??
Dodam ze jest zaszczepiona juz przeciw meni i pneum
Edytor zaawansowany
  • kasiaalbrecht 06.05.11, 23:59
    można i warto zaszczepić już teraz 1 dawkę
  • lilka69 07.05.11, 12:27
    wybierajac sie do tunezji z tak malym dzieckiem nalezaloby pomyslec przede wszytskim o czyms na biegunke i wymioty...
    --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;13/st/20110926/dt/7/k/c4a6/preg.png
  • aurinko5 07.05.11, 16:53
    Nie ma takiej szczepionki, ktora by pani doktor nie zalecała.. Idac tym tokiem myślenia mozna zaproponowac jeszcze szczepionke p.malarii.
    Masz zamiar zwiedzac Tunezje na wlasna reke ? Spac w motelach, jesc w przy droznych barach/restauracjach ?Przebywac w miejscach , w ktorych zachowanie higieny jest trudne ?
    Zastanow sie czy jest sens, faszerowac uklad immunologiczny kolejna szczepionka. I dlaczego tylko dziecko ? A Ty nie ? Nie jestem przeciwniczka szczepien, ale jakis umiar trzeba zachowac. Najwazniejsza i najbardziej skuteczna profilaktyka jest wlasciwa HIGIENA.
    Martw sie bardziej zatruciami.

• lilka69 07.05.11, 17:58
    tunezja jest tania a w tym roku wyjatkowo wobec tego milosnikow wyjazdow zagranicznych za niewiele nie zniecheci nawet fakt zatruc pokarmowych jak sadze.
    --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;13/st/20110926/dt/7/k/c4a6/preg.png
  • 1mzeta 09.05.11, 19:02
    ...jest dostępna szczepionka p.malarii i kto za nią dostał Nobla- bo na pewno ten kto ją opracuje tą nagrodę dostanie.....
    --
    Zmieniłam nicka :)
  • aurinko5 09.05.11, 20:07
    Przejezyczylam sie. Chodzilo mi o lek, ktory zaczyna sie brac tydzien przed wyjazdem. Jak testy kliniczne wypadna dobrze, to szczepionka byc moze pojawi sie w przyszlym roku.
  • protozoa 11.05.11, 19:04
    Osoba- bez względu na wiek- wyjeżdżająca do krajów basenu Morza Śródziemnego powinna zaszczepić się przeciwko WZW A.
    Ja już dość dawno się zaszczepiłam i zastanawiam się nad dawką przypominającą, choć żaden producent jednoznacznie nie zaleca doszczepiania. WZW A - podobnie jak te oznaczone innymi literami alfabetu- jest groźną chorobą. I wcale nie trzeba spać w przydrożnych motelach czy stołować się w byle jakich barach, żeby załapać się na żółtaczkę pokarmową. Higiena jest bardzo ważna, nie tylko ze względu na WZW, ale ostrożności i profilaktyki nigdy za wiele.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka