Dodaj do ulubionych

długotrwały kaszel

17.06.11, 22:23
Witam, zwracam sie do Pani z ogromną prośbą o radę lub tez uspokojenie że to nic poważnego. u mojego 14 miesięcznego synka od miesiąca utrzymuje sie kaszel i katar(teraz doszla jeszcze chrypka). u lekarza w przychodni bylam srednio raz w tygodniu ale slyszalam tylko ze osłuchowo nic sie nie dzieje i że moze to zęby, mozę alergia(przepisano Zyrtec).Syn otrzymywal wapno, wit C, syropy PULNEO, pyrosal,neoisine, do gardła hascopsept.aż kiedyś trafiłam na inną zmianę lekarza i ta pani doktor przepisala antybiotyk Klacid.po 7 dniach poszlismy na kontrole i wg niej jest dobrze - kazala podawać dalej pulneo i syrop z cebuli - i tak też robie od soboty.jednak kaszel nie ustapil.jest co prawda mniejszy ale jak zakaszle czy też oddycha i dołoży się rękę do pleców to wszytsko "chęcha".
odwiedziłam też laryngologa - tutaj pani dr powiedziala ze u dzieci to jest normalne i przejdzie?!
a tu mija miesiac i katar jest - kaszel tak samo
Proszę o pomoc bo synek naprawde się meczy a my razem z nim:(czy powinnam isć do innego specjalisty?czy może naprawde samo minie...

bardzo dziękuje za odp
Edytor zaawansowany
  • lola1607 17.06.11, 22:41
    U nas tak samo. Syn ma 2,5 roku. Coraz bardziej biorę pod uwagę alergię na trawy (??). Pomysły na szukanie ratunku skończyły mi się już dawno, lekarze nic się nie dopatrzyli. Na wykonanie testów jest jeszcze za mały.
  • terpuka 18.06.11, 00:07
    ja założyłam dziś podobny wątek, męczący kaszel zwłaszcza w nocy i żadnych innych objawów,
    zaliczyłam dwóch lekarzy, osłuchowo w porządku, jeden przepisał antybiotyk ( nie podałam) drugi stwierdził, że może to zęby
    podaję wapno i stodal bo po pulneo wydawało mi się, że jest gorzej
    też zastanawiam się nad alergią,
    ale mam wrażenie, że ta alergia to wielki wór do którego wrzuca się wszystko z czym nie można sobie poradzić ;)
  • dzidziunia_1 18.06.11, 16:41
    Polecam poczytać:
    e-lubon.pl/news/przewlekly-katar-i-kaszel-u-dzieci-alergia-czy-pasozyt-421
    W google można znaleźć o wiele, wiele więcej ... u nas był to strzał w dziesiątkę !
  • mammajowa 18.06.11, 22:04
    poza tym mże byc atypowe zapalnenie płuc (u nas tak było, bez goraczki i zmian osłuchowych, w rtg niewielkie zmiany w okolicy przywnękowej). w krwi przeciwciała mycoplasma pneumoniae hulały.
    --
    mama Julka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka