Dodaj do ulubionych

Twardy guz na czole u niemowlaka.

12.09.11, 13:34
Ostatnio zauważyłam dokładnie nad nosem, pomiędzy brwiami niewielki guzek u mojej 7-miesięcznej córki. Nie boli, jest twardy - przypomina zgrubienie na kości, nie przesuwa się. Zachowanie dziecka nie wzbudza niepokoju. Guzek przypomina kulkę usytuowaną na szwie czaszkowym. Nie wiem czy pojawiła się nagle, czy była od jakiegoś czasu. Nie rośnie i raczej nie maleje. Nie wydaje mi się też aby dziecko sie uderzyło.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Proszę o poradę przed wizytą u lekarza.
Edytor zaawansowany
  • green.szate 12.09.11, 21:17
    90% guzow to taka uroda. Warto jednak pokazać to lekarzowi.
    --
    "Punkt widzenia zależy od punku siedzenia"
  • zannase 20.09.11, 18:39
    Dziś zauwałyłam dokładnie ten sam problem u córeczki ( 5 mies), bardzo proszę o odpowiedź, czy lekarz wyjaśnił, co to może być.
  • iii10 27.08.15, 17:53
    moja 4 miesięczna córeczka ma takie zgrubienie nad lewym łukiem brwiowym, gołym okiem widać to bardzo delikatnie, pod palcem nie przesuwa się, nie boli jej to. Byłam dzisiaj u chirurga dziecięcego i stwierdził że na razie trzeba obserwować, przyjść za 3 m-ce, stwierdził że to jakiś guzek w kości, pediatra wcześniej sugerowała torbielkę w kości. Jeśli się nie wchłonie to za 3 mce będzie trzeba zrobić rtg. Bardzo się martwię... Czy spotkaliście się z czymś podobnym?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.