• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Sumamed forte dawkowanie? Dodaj do ulubionych

• 13.10.11, 18:46
    Witam moja córka 4lata 23kg dostała antybiotyk sumamed forte 200mg/5ml 20ml.
    Ma zdiagnozowane śródmiąższowe zapalenie płuc na podstawie zdjęcia RTG.
    Pediatra kazała podawać jej po6ml raz na dobę. Ale mam wątpliwości w ulotce jest napisane, że lek podaje się przez 3dni. Z tego co ja wyliczyłam ile jej tego wyjdzie ma przepisane 2 opakowania, będzie to 5-6 dawek. I teraz nie wiem czy dawać jeden czy dwa razy dziennie, bo może źle zrozumiałam i miało to być dwa razy na dobę. Czy podawać jeden raz na dobę i poprostu przez te 5- 6dni. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • 13.10.11, 21:22
      Raz na dobę!!!Moj lekarz zwykle zapisuje ten antybiotyk na 5
      dni.
      • 14.10.11, 13:36
        Przez 5 dni? A w jakiej dawce?
        Pytam, bo dzisiaj córka przy wadze 12 kg dostała 3ml (raz dziennie) przez 3 dni i 1,5 ml (raz dziennie) przez 2 kolejne dni. Czyli lek ma być stosowany przez 5 dni, przy czym 3 dni pełna dawka a 2 dni połowa dawki. W ulotce jest napisane o 3 dniach stosowania, więc trochę się boję przedawkowania.
        • 14.10.11, 20:44
          W dawce takiej samej,Twoja mała dostała niedużo, probiotyki dajemy dłuzej bo lek działa 10 dni pomimo krótszego podawania.
    • 15.10.11, 07:59
      antybiotyki przepisuje się różnie, w zależności od diagnozy i stanu oraz wymiarów pacjenta. 5 dni to i tak może być przy zapaleniu płuc trochę przymało. ja bym dawkowała zgodnie z zaleceniami lekarza. ulotka dla pacjenta jest tylko orientacyjna. lekarz ma dostęp do wersji rozszerzonej ulotki.
      --
      mama Julka
    • 15.10.11, 21:36
      Mój roczniak też to brał przez 5 dni, jedną dawkę dziennie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.