zasinienie wokol ust Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak w temacie.O czym moze swiadczyc?Powiem szczerze ze poczytalam w necie o problemach z krazeniem,dziurach w sercu,itp. i troche sie wystraszylam.
    Synek ma pól roku i od jakiegos czasu zauwazylam ze naokolo ust czasem leciutko sinieje.Sprawdzilam paluszki na raczkach i nozkach,dziaselka i nigdzie wiecej nie sinieje.
    Byl kilka razy osluchiwany przez kilku lekarzy na rutynowych kontrolach i nigdy nie bylo zadnych zastrzezen.Rowniez podczas ciazy mialam dosc czesto robiote USG z powodu ryzyka zatrucia ciazowego i rowniez nikt nie stwierdzil ze cos nie tak z serduszkiem.
    Poza tym rozwija sie dobrze,rosnie,jest wesoly,jedyne zastrzezenie to problemy brzuszkowe-ma jakies bakterie,na ktore dostal dicloflor.
    Czy mozliwe ze cos jest nie tak z serduszkiem?
    Jesesmy zarejestrowani do lekarza,ale nie do pediatry tylko angielskiego GP,wiec przy okazji zapytam,ale to dopiero za 10 dni.Powinnam przyspieszyc wizyte?
    • Moja córka miała widoczne takie zasinienie (nie związane z wysiłkiem !!!). Oczywiście byłam przerażona i zrobiłam badania serca. Wszystko było ok. Miała anemię, więc podawałam preparaty żelaza. Potem anemii nie było a zasinienie tak. Teraz zasinienia nie ma (córka ma 4 lata). nawet nie wiem kiedy zniknęło.
    • przyspieszać pewnie się nie da i nie ma wskazań ale kardiolog i echo serca wskazane
      • U nas małemu siniała skóra wokół ust w wieku 1,5 - 2 miesiąca. Narobiłam rabanu, jakoś udało mi się dostać do kardiologa dziecięcego. Zrobił ekg i echo serca, mały zdrowy tylko ma płytko umiejscowione żyłki pod skórą, stąd ten siny kolor. Teraz kiedy ma rok wyraźnie widać żyłki pod noskiem kiedy się uśmiecha. Zrób ekg i echo, na pewno będzie dobrze.
      • nie denerwuj się na zapas, umojego synka było to samo i trwało długo,dokładnie nie pamiętam kiedy,ale mały miał z całą pewnością ponad pół roku.też się denewowalam ,ale nasza pediatra dokładnie osłuchała serduszko synka i nas uspokoiła,podobno czasem "dzieci tak maja"

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.