Dodaj do ulubionych

szkarlatyna czy rumień??

22.11.11, 19:39
witam,
mam problem z moim 7,5 latkiem...od pt do pon miał rumień na polikach - b.czerwone, z niewielką plamą na brodzie (taki nie do końca trójkąt fiłatowa), samopoczucie rewelacyjne, apetyt tez ok, ogólnie zero oznak choroby, gdyby nie ten rumień. w pon. morfologia i crp w normie, u dziecka z klasy zdiagnozowano szkarlatynę (objawy j.w plus biały język), oboje w doskonałych humorach;
dziś rumień znikł, pojawiła się jakby wysypka (niewyczuwalna w dotyku), ręce, tułów; (wczoraj pojawiła się podczas kąpieli na chwilę i znikła;)
pediatra wykluczyła szkarlatynę (dobre wyniki + dobre samopoczucie), dziś zastanowiła mnie ta wysypka; i tak się zastanawiam czy to nie przypadkiem rumień zakaźny?nie lubię bawić się w lekarza, ale chyba nie dam rady jutro podjechać do przychodni, więc może któraś z Was miała do czynienia z rumieniem - czy taki jest przebieg (najpierw poliki, potem wysypka), czy dziecko, które może mieć szkarlatynę może mieć super samopoczucie i wyniki w normie ??jakoś mi się kojarzy, że jak dziecko porządnie chore, to raczej nie wariuje cały dzień:)
będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi!
pzdr.
--
Asia, mama Michałka, Uli i Adasia
Obserwuj wątek
    • malgosiek2 Re: szkarlatyna czy rumień?? 22.11.11, 22:00
      Rumień miałam latem u młodszego dziecia.
      Z opisu bym stawiała na rumień.
      U nas wyglądało tak samo.
      Czyli dość mocno zarumienione poliki, potem ręce od góry - łopatki w dół-na kl.piers.lekko zaróżowione placki.
      A szkarlatynę przechodził 2 lata temu i była to zupełnie inna wysypka.
      --
      Moja mała oaza
      Nasza koteczka
        • mag2004 dzięki:) 23.11.11, 12:20
          dzięki za odpowiedź:)u nas swędzi bardzo minimalnie, poliki już ok, lekka wysypka utrzymuje się na rękach i tułowiu,
          rozmawiałam dziś z nauczycielką i dziewczynka, która także w pt miała rumiane poliki, teraz ma wysypkę, czuje się ok, normalnie w szkole, lekarz postawił u niej na uczulenie....
          trochę się uspokoiłam, że to może jednak nie szkarlatyna :)
          pzdr.
          --
          • panda78 Re: dzięki:) 23.11.11, 12:52
            mój synek miał dokładnie takie objawy i był to rumień zakaźny. Samopoczucie miał bardzo dobre, apetyt także, trochę go swędziało. Wysypka minęła po ok. 10 dniach.
            • matyldamoja Re: dzięki:) 23.11.11, 13:38
              moja córka miała szkarlatynę i miała dobre samopoczucie- po 2 tyg zeszła jej skóra z rąk i nóg, a niedawno miała zdiagnozowany rumień - jeden dzień miała różowe policzki a potem wysypka, trwała z tydzień z tym że po jakimś czasie znów wylazła i znów zniknęła, co podobno jest charakterystyczne dla tej choroby- może do 3 tygodni tak być, może powracać np gdy dziecko się spoci, po ciepłej kąpieli, może się nasilać jak dziecko bardzo płacze. Mojej córce doktor kazała chodzić na dwór a po 3-4 dniach do przedszkola już. Natomiast teraz wysypki już brak ale skóra.... masakra, suchutka bardzo, stosuję emolienty do kompieli + smarowanie rano i wieczorem i jest lepiej, ale jak zapomnę raz posmarować to bardzo przesuszona znów. Jaką skórę mają wasze dzieci jak wysypka zniknęła? Proszę o odp.
              • ivette2 Re: dzięki:) 25.11.11, 10:52
                Ja tez obstawiam że to rumień. Moja córka miała szkarlatyne, wysoka goraczka, język w plamki wygladał jak truskawka, a po 2 tygodniach zeszła jej skóra z dłoni i stóp.
                • mag2004 rumień;) 26.11.11, 13:30
                  chyba jednak rumień, bo od wczoraj brat 1,5 roczny ma to samo...teraz jeszcze córka ostała się zdrowa...
                  pzdr.

--
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka