Schodzące paznokcie u 2,5-latki Dodaj do ulubionych

Witam,
zauważyłam, że moje córce schodzi paznokieć, początkowo sądziłam, że to efekt jakiegoś przytrzaśnięcia, ale jak przyjrzałam się na inne paznokcie, to dotyczy nie tylko tego jednego. Problem dotyczy i dłoni i stóp. Szukałam oczywiście jakichś informacji w internecie, ale właściwie niewiele mi pasuje.
Paznokieć na kciuku (ten, który zauważyłam jako pierwszy) jest oddzielony na całej szerokości od tej strony gdzie wyrasta, pod spodem wygląda na to, że jest nowy paznokieć. Te pozostałe paznokcie mają na razie tylko jakby bąble z powietrzem, ale jeszcze się nie odklejają. Paznokcie nie są grubsze (normalnie obcinałam), nie są zażółcone, ani szare.
Czytałam, że paznokcie mogą schodzić po szkarlatynie, ale córka jej nie miała. Faktycznie ok. miesiąc temu miała infekcję z temperaturą, ale charakterystycznych objawów szkarlatyny, ani nawet anginy nie było. Nie było bólu brzucha, wymiotów, malinowego języka, zmian na twarzy. Miała za to jakąś dziwna wysypkę na dłoniach i stopach oraz infekcję jednego oka (dostała Floxal). Poza wizytą u okulisty nie byłam z nią u lekarza - nie gorączkowała bardzo wysoko, reagowała na leki obniżające temperaturę, więc tylko przetrzymaliśmy ją w domu.
Córka ogólnie mało choruje, miewa katar, czy drobne infekcje, nie chodzi jeszcze do przedszkola (infekcje przynosi ze szkoły starszy brat). Nigdy nie brała antybiotyku (poza tym do oka oraz raz przez pokarm, kiedy ja brałam karmiąc ją piersią). Czy to możliwe, żeby miała jakąś dziwną skąpoobjawową szkarlatynę, powinnam zbadać jej mocz i inne rzeczy? Do dermatologa oczywiście wybierzemy się z paznokciami...
--
Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009)
http://www.szipszop.pl/tickers/24805.gif
http://www.szipszop.pl/tickers/25574.gif
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.