• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy to pierwsze objawy białaczki???? Dodaj do ulubionych

• 24.02.12, 00:35
    Witam serdecznie,
    jestem mamą małej zuzi. Córeczka ma 2,5 roku i nagle pogorszyły sie nam wyniki krwii. Nie ma żadnej infekcji a płytki krwii nagle spadły z 280 na 130 kiedy norma w naszym labolatorium to 200. natomiast poziom limfocytów wynosi 71%. Krwinek białych jest 5,5 tys. Wiem ze nie ma tragedii ale ten spadek płytek i wzrost limfocytów kojarzy mi sie tylko z jednym :( Do tego na nóżkach wyskakuja małej dziwne siniaki, nie do końca jestem pewna czy jest w stanie uderzyć sie 3 razy w ciągu jednego dnia w ta sama nóżke czy to ma związek z choroba. Do tego naczynka na całym ciele pękaja nawet od cieplejszej wody w kąpieli i czasami córeczka po kąpieli wygląda jakby dostała różyczke lub szkarlatyne. Prosze o jaką odpowiedz bo bardzo sie denerwuje ze to początek czegos złego!!!!
    Bardzo proszę o jakąś odpowiedz. Gorąco pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 24.02.12, 04:13
      nie chce byc ekspertem w tej sprawie choc prawdopodobnie moglabym napisac na temat bialaczki juz ksiazke ale po pierwsze nie panikuj i sie uspokoj! Siniaki nie musza byc wcale objawem tej choroby (u mego synka wowczas 2,5 roku) nie bylo ani jednego siniaka na ciele. Idac dalej na logike przy bialaczce poziom bialych cialek znaczaco wzrasta u Was sa w normie. Przy wykryciu bialaczki u nas bylo ich 50.000 (to i tak nie wiele), spadek plytek krwi moze swiadczyc na przyklad o niedokrwistosci. Mam nadzieje, ze Pani Doktor odpisze i szerzej to opisze
      pozdrawiam
      • 24.02.12, 07:22
        Przy niektórych białaczkach poziom leukocytów pozostaje w normie a nawet się obniża. Pojawiają się znaczące przesunięcia w rozmazie w kierunku dominacji limfocytów.
        • 24.02.12, 19:32
          Lekarz widział nasze wyniki i mówi że to normalne że u dzieci jest więcej limfocytów ale żuzia nie miała nigdy aż takiej liczby nawet przy infekcjach, teraz jest zdrowa a limfocyty sa aż 72%. Płytki krwi nie są tragiczne ale u nas norma jest 200 a mamy 130 i to spadło aż z 280. Nie wiem co sie dzieje, a boje sie że to początek czegos złego. Proszę mi powiedziec jak wyglądało to u Was
          • 24.02.12, 21:02
            Wiem, ze to trudne, ale spróbuj się uspokoić. Wyniki nie wyglądają źle. Na moje oko to te parametry są takie po infekcji. U dzieci chyba do 4 roku życia norma limfocytów to 75%.
            Pytanie czy rozmaz był ręczny czy automatyczny (u dzuieci wiarygodniejszy jest ręczny). Ja na Twoim miejscu zrobilabym powtórkę morfologii na jakiś miesiąc, jeśli się bardzo niepokoisz. Wyniki pewnie będą już w normie.
      • 24.02.12, 08:54
        Tak jak pisałam to nie jest raczej niedokrwistośc bo czerwone krwiniki i żelazo są na razie w normie. Chyba że zaczną się pogarszać. W styczniu robiliśmy badania i wszystko było ok i od tamtej pory nie było żadnych infekcji. Denerwuje sie bo gdy tylko wpisuję wzrost limficytów i spadek płytek to wyskakuje białaczka.
        • 24.02.12, 09:05
          myślę, że powinnaś po prostu iść do dobrego pediatry u siebie. Czy widział wyniki?
        • 24.02.12, 21:03
          Co do krwinek czerwonych i żelaza- ja mam niedokrwistość, a krwinki mam idealne. Niedokrwistość wykryto badaniem poziomu ferrytyny (gruuubo poniżej normy) i transferyny- powyżej normy. Po prostu braki żelaza nie zdążyły się ujawnić w morfologii.
    • 25.02.12, 18:22
      Może to małopłytkowość?
    • 25.02.12, 19:09
      zuzia2107 napisała:

> spadek płytek i wzrost limfocytów kojarzy mi sie tylko z jednym :(

a z czym się te wyniki kojarzą waszemu lekarzowi?

jak się diagnozuję z pomocą google to zawsze mi wychodzi jakaś straszna choroba...
      --
      5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
    • 27.02.12, 17:07
      podane wyniki nie świadcza o najgorszym, prosiłabym o pełna morfologię łacznie z całym rozmazem, siniaczenie moze byc związane ze skazą naczyniową
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.