• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

mocz leukocyty 30-50

• 12.04.12, 12:00
    mam skierowanie do nefrologa i robię córce /12 m-cy/ kontrolne badania moczu i dziś odebrałam wynik i się przeraziłam ,
    leucocyty 30-50
    bakterie nieliczne, fosforany bezpostaciowe nieliczne
    nab.płaskie nieliczne,nab.okrągłe 0-1
    mocz przejrzysty,jasnożółty ,ph 8
    nie ma żadnych objawów typu gorączka,iść powtórzyć badania ,co pani o tym mysli,nefrolog w poniedziałek.
    Edytor zaawansowany
    • 12.04.12, 13:19
      Powtórz badanie i koniecznie zrób posiew moczu
      • 12.04.12, 19:41
        Bardzo ważne jest to jak pobierałaś dziecku mocz do badania - czy po podmyciu , czy do woreczka, czy bezpośrednio ze środkowego strumienia do kubeczka.
        Prawidłowe pobranie to po podmyciu i środkowy strumień, wiem że ciężko wykonać ale da się ;) Myśmy czasem od 8 do 13 "łapali" ;) ale się opłacało ;)
    • 13.04.12, 06:36
      Witam,
      jak najbardziej trzeba powtórzyć po podmyciu i złapać mocz do pojemniczka na badanie ogólne i posiew.
      Pozdrawiam
      • 14.04.12, 10:27
        z tej samej próbki był też posiew, własnie odebrałam wynik, wyszła eschisteria coli, mam też antybiogram, w poniedziałek nefrolog zobaczymy co powie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.