Dodaj do ulubionych

wzdryganie 3,5 mies dziecka

25.05.12, 19:50
cześć,

mam pytanko do doświadczonych rodziców lub ekspertów:
mój syn od jakiegoś czasu bardzo często się wzdryga podczas snu, zasypia... i nagle wielki wzdryg i koniec spania.. i tak po nawet kilkanaście razy w ciagu parunastu minut. I nie może spać. Jak był młodszy to odruch moro, tak mówił lekarz, ale teraz? Czy już takie odruchy nie powinny się zminimalizować, bo teraz to jest bardzo częste, czy może jest przestraszony? Chociaż wsdryga się gdy jest cisza i spokój i nic się nie dzieje, a jak czasami zmywam, odkurzam, włączam muzykę to nic się nie dzieje. Sama nie wiem co myśleć, ale zaczynam się obawiać czy to nie są sprawy neurologiczne. Powinnam zgłosić sie do lekarza z synem?
Edytor zaawansowany
  • ladybirdkak 27.05.12, 08:57
    Witaj! odruch moro powinien się zintegrować do 4 m-ca życia. Czasem może być przetrwały i pojawiać się u dziecka dłużej. Jednak, jak piszesz, to wzdryganie sie Synka pojawia się nie w związku z jakimś gwałtownym ruchem ciała, czy głośnym dźwiekiem (kiedy zwykle uwidacznia się moro) - myslę, że warto to poobserwować dokładniej i może skonsultować najpierw z pediatrą, ewentualnie z neurologiem dziecięcym. pozdrawiam i wszystkiego dobrego1
  • zuzann-a 28.05.12, 10:05
    Mój też się wzdrygał, sprawdziła się sugestia pediatry, że taka była reakcja organizmu na zrobienie siusiu.
  • ania_i_ja 28.05.12, 20:25
    witaj- coś takiego miała też moja córka. Napisałam co nieco w tym wątku:
    forum.gazeta.pl/forum/w,907,134309534,134385875,Re_Tiki_podczas_zasypiania_u_2_latki.html
  • ewa.misko-wasowska 30.05.12, 07:43
    Witam,
    odruch Moro powinien ustępować do 5-6 m.ż., więc jeżeli w ciągu miesiąca nie będzie poprawy to warty skonsultować synka u neurologa.
    Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka