Dodaj do ulubionych

Mokra głowa po zaśnięciu

28.06.12, 23:12
Przedstawię krótko sprawę. Córka ma 4 lata i od jakiegoś czasu (nie wiem dokładnie od kiedy bo zawsze zasypiała w swoim pokoju - zauważyłam to około 3 miesięcy temu) chwilę po zaśnięciu ma spoconą głowę. Pisząc "chwilę" mam na myśli około 15 - 20 minut. Kiedyś radziłam się lekarza, który zlecił morfologię w tym też żelazo i TSH. Wszystkie wyniki w normie, żelazo w granicy 100. Przy okazji zapytałam ponownie i ten sam lekarz stwierdził, że czasem po prostu dzieci tak mają. Czytałam sporo na ten temat i przypadków takiej potliwości jest wiele. Dodam jeszcze, że córka należy do tych raczej żwawych dzieciaczków. Może macie jakieś pomysły ? Z góry dziękuję za pomoc :)
Edytor zaawansowany
  • melancho_lia 29.06.12, 13:30
    Mój starszak też się tak poci, zwłaszcza jak miał wyjątkowo emocjonujący i ruchliwy dzień. Taka jego uroda (morfologia ok, tarczyca ok, mocz ok, usg brzucha ok) widać. Teraz jak jest starszy rzadziej się tak poci. Śpi bez kołdry w samym podkoszulku i krótkich gatkach przy uchylonym oknie.
    --
    elizabanicka.pl/
  • kaetchen 29.06.12, 22:58
    Samo TSH to za mało, by wykluczyć m.in. utajoną postać nadczynności tarczycy... Badaniem, jakie powinien był zlecić lekarz jest fT3/fT4... To po pierwsze.
    Po drugie - dzieci potrafią się pocić. Zwłaszcza jeśli śpią na poduszkach, w pokoju niewietrzonym, zbyt ciepło ubrane (nawet te starsze).
  • nglka 30.06.12, 02:28
    To najczęstszy objaw niedoboru wit. D3, warto zbadać pod tym kierunkiem.

--
    Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... :)
    Mój blog artystyczny
  • elendra 30.06.12, 12:17
    usg brzuszka robiłaś?
  • pychu 01.07.12, 21:08
    Nie robiłam usg brzucha. Mogłabyś napisać co może mieć wspólnego pocenie po zaśnięciu a usg ? Szukam w necie i nic nie znajduję :/
  • melancho_lia 02.07.12, 09:36
    Zaraz Cię nowotworami postraszą (pamiętam taki wątek na MD, dziewczyna napisała, ze dziecko się poci to jej odkrzyknęły że na 100% ziarnica).
    Badania warto zrobić, nawet profilaktycznie, usg jest nieszkodliwe i nieinwazyjne. Wiele dzieci aktywnych i ruchliwych właśnie poci sie po zaśnięciu bardzo intensywnie.
    --
    elizabanicka.pl/
  • pychu 02.07.12, 18:37
    Eeeee no bez przesady. Ziarnica daje wiele innych objawów i nie tylko głowa się wtedy poci ;). Pediatra zawsze przy wizycie dokładnie bada brzuch córce.
  • elendra 02.07.12, 22:20
    Jestem ostatnią osobą która chciałaby budzić jakikolwiek niepokój w rodzicach. Doskonale wiem czym jest strach o zdrowie dziecka. Uważam tylko, że odpowiednia profilaktyczna diagnostyka jest nie do przecenienia. Wszystkie małe dzieci powinny mieć co jakiś czas robione usg brzuszka, takie jest moje zdanie. Z pewnością Twojej Córeczce nic poważnego nie dolega - a badanie poprostu warto zrobić jeśli nigdy nie było robione i tyle :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka