Dodaj do ulubionych

Morfologia-spadek neutrocytów u dziecka 4mce

02.08.12, 13:48
Witam, chciałam prosić o rozwianie moich wątpliwości na temat wyniku krwi mojego 4 miesięcznego dziecka. Niepokoi mnie tylko przewaga limfocytów nad neutrocytami. Neutrocyty wynoszą 9% gdzie norma podana na wyniku jest od 35% natomiast limfocyty 79 %.
Byliśmy z wynikiem u dwóch pediatrów i żaden nie widzi w wyniku nic złego w wręcz przeciwnie, uspakajają nas, że wszystko jest w porządku i nie trzeba z tym nic robić ale ja jak każda matka mam obawy :( Pozostałe wyniki krwi ma w porządku tzn. w normie.
Prosiłabym o jakąś radę, czy na prawdę nie mam się czym martwić...
Obserwuj wątek
    • nena20 Re: Morfologia-spadek neutrocytów u dziecka 4mce 08.08.12, 12:27
      9% a ile to ilościowo?
      9% nie jest normą, jeśli jest np. 10 tys białych krwinek to dziecko ma ok 900 neutrofili a to juz jest neutropenia,
      powtórz dziecku badania,
      ogólnie dziecko powinno mieć 1500 neutrofili, jeśli ma powyżej 1000 nie jest źle, od 500-1000 to średnia neutropenia poniżej 500 ciężka.
      • alccccc Re: Morfologia-spadek neutrocytów u dziecka 4mce 18.09.12, 12:45

Witam, przepraszam, że dopiero odp.ale brak czasu :) Dziękuję BARDZO za odpowiedź :) Byliśmy u trzeciego pediatry i ona nas też uspokoiła, że jest wszystko ok. ale teraz mam mętlik w głowie widząc Pani odpowiedź.
        Białym krwinek ma 8,5 tys. gdzie norma jest od 4 do 20 (tak mamy podane na wynikach).
        Problem jest w tym (to znaczy nie ma problemu:)), że dziecko w ogóle nie choruje!!!!Na nic!!!!! Nie ma żadnych infekcji!!!Nawet nie ma katarku..Dzięki Bogu!!!!Morfologię robiliśmy tydzień po szczepieniu rotarixem. Może to ma wpływ na taki zły wynik neurofili i limfocytów??? Jeśli miałby neurofilię to któryś z pediatrów musiałby zauważyć! :) Był nawet szczepiony już 3 razy i po szczepieniu czuł się normalnie więc tylko mnie ten wynik morfologii zaskoczył, który robiłam po ostatnim szczepieniu. Jak chciałam teraz powtórzyć morfologię bo się obawiam o neuropenię to lekarz popatrzył na mnie dając mi do zrozumienia, że jestem przewrażliwioną mamusią :) Nie wiem co o tym myśleć......

nena20 napisała:

> 9% a ile to ilościowo?
        > 9% nie jest normą, jeśli jest np. 10 tys białych krwinek to dziecko ma ok 900 n
        > eutrofili a to juz jest neutropenia,
        > powtórz dziecku badania,
        > ogólnie dziecko powinno mieć 1500 neutrofili, jeśli ma powyżej 1000 nie jest ź
        > le, od 500-1000 to średnia neutropenia poniżej 500 ciężka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka