• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Kał na pasożyty

• 24.08.12, 13:57
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie badania kału w kierunku wykluczenia pasożytów.
    czy kupka oddana do badania musi być koniecznie zrobiona tego samego dnia?
    Synek kupki rano nie robi,a ja próbkę do badania muszę zanieść do godz 10tej.
    Czy jeśli zaniosłabym do badania kupke zrobioną poprzedniego dnia np.popołudniu albo wieczorem to wynik tego badania mógłby być niewiarygodny?
    Bardzo proszę o poradę,bo nie wiem co robić.
    Edytor zaawansowany
    • 24.08.12, 14:22
      Witam,
      żeby badanie było wiarygodne potrzebna jest świeża próbka kału, może miałaby Pani możliwość osobiście dostarczyć materiał do laboratorium bez pośrednictwa przychodni.
      Pozdrawiam serdecznie
      • 24.08.12, 14:38
        Bardzo dziękuje pani doktor za odpowiedz.
        • 27.08.12, 14:47
          Miałam podobny problem, zawoziłam do sanepidu kał na badanie p/pasożytom jelitowym. Wiadomo najlepiej by było żeby dziecko zrobiło rano. Ja zawoziłam osobiście, ale i tak godzina przyjmowania była dopołudniowa. Starałam się specjalnie podawać po kolacji mus śliwkowy i rano sadzać na nocnik, ale i tak nic z tego nie wychodziło. Syn załatwia się po obiedzie, albo po kolacji i już. W sanepidzie powiedzieli mi, że mogę oddać próbkę z wieczora tylko trzeba ją przechować w lodówce. Wkładałam ją do szczelnego pojemnika śniadaniowego i kładłam na osobą półkę w lodówce.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.