Re: czy to biegunka po antybiotyku czy rotawirus? Dodaj do ulubionych

w poniedziałek iwieczorem pojechalismy na izbe przyjęć - wzięli nas na oddział i oczywiście panie zaskoczone bo maluszek ma 2 miesiące a już 3 raz się widzimy. Od razu pobrali mu krew, kał, mocz do analizy i kroplówka i po kilku dniach juz było wiadomo, że jest "adeno dodatni". Prawdopodobnie zaraził sie podczas ostatniego pobytu w szpitalu ( minęło 7 dni). Oboje wyszlismi z katarem, ja z zapaleniem gardła.... Takie sa początki adenowirusa u dorosłych, ja jednak nie miałam biegunki ani wymiotów. Maluszek był opsłabiony po 10-dniowej kuracji antybiotykami i jeszcze dodatkowo miał wyjałowiony organizm :(, dużo stracił na wadze. Po tygodniu jednak udało nam się odrobić straty :), ale nauczył sie noszenia na raczkach i teraz trochę nas terroryzuje hehe - na szczęście jakos przebrnęlismy przez tydzień z biegunką i wymiotami. Ponoc rotawirus jest groźniejszy bo towarzyszy mu dodatkowo gorączka. Po takim dośiadczeniu nie zawaham się maluszka zaszczepic na rotawirusy. Pani pediatra powiedziała, że nawet jeśli trafi na szczep, którego nie było w szczepionece to dużo łagodniej przejdzie przez infekcje. Mówie wam taka biegunka i wymioty przez tydzień to koszmar, trzeba miec naprawde dużo siły i cierpliwosci.... Dziękuje wszystkim za porady :)
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.