• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Ibufen dawkowanie

• 20.01.13, 09:47
    Witam
    Proszę mi wyjaśnić dawkowanie ibufenu dla dzieci bo nie wiem ale jakś nie pojmuję ;-) opisu
    Ibufen d dla zieci dawkowanie dla mojej prawie 5 latki (17 kg) to 7,5 ml według opakowania ( 5 ml 100 mg ibuprofenum)
    zas wersja forte każe mi podawać 2, 5 ml (sład na 5 ml 200 mg ibupropfenum)
    więc wychodzi na to że w zwykłej wersji dostaje ok 150 mg ibuprofenum zaś w drugiej wersi 100 mg tego leku.
    Bardzo proszę o podanie mi jaką dawkę mam podać swojej córce??;)
    Nie chce jej podawać dawki za małej bo nie zadziała .

Kiedyś pediatra jedna mówiła mi by dwać 0.5 ml ibuprofenum na kg masy ciała ( wersja 100 mg / 5 ml)
    Edytor zaawansowany
    • 20.01.13, 10:52
      madziuja napisała:

> Nie chce jej podawać dawki za małej bo nie zadziała .

Czemu zakładasz, że nie zadziała? Pamiętaj, że każdy organizm jest inny. Ja zaczęłabym właśnie od tej mniejszej dawki.
      Swoją drogą - swojej 4,5 latce, jeśli nie mam wyjścia - daję 4 ml [17 kg] właśnie dlatego, że działa bardzo dobrze tak przeciwbólowo jak i przeciwgorączkowo; a dawka z etykiety powoduje u niej nadmierne zbicie temperatury [z 40,5 potrafi zlecieć do 35,5]
      • 20.01.13, 14:43
        nglka - której wersji leku dajesz 4 ml? zwykłego czy forte?
        • 20.01.13, 14:46
          zwykłego
    • 20.01.13, 19:58
      Z ulotki ibum: 20-30 mg iboprofenu na kilogram masy ciala na dobe, w dawkach podzielonych. Czyli dla 17- kg dziecka wychodzi 340-510 mg na dobe, czyli 3 razy po mniej wiecej 110-170 mg.
    • 21.01.13, 21:04
      Witam,
      faktycznie dawkowanie ibuprofenu można przeliczać 0,5 ml/kg masy ciała (100 mg/5 ml) co daje 10 mg/kg masy ciała. Można podać mniejszą skuteczną dawkę.
      Pozdrawiam serdecznie
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.