Dodaj do ulubionych

Ospa - czerwone ślady

09.02.13, 22:30
Witam, córeczka (19 m-cy) właśnie kończy przechodzić ospę (bardzo duży wysyp, szczególnie na buzi). Mimo, że twarzy nie drapała, po odpadnięciu strupków ma całą usianą czerwonymi śladami, pod światło opalizującymi po środku. Czy to zniknie - szczerze mówiąc, wygląda dość dramamtycznie:(((. W domu mam następujący arsenał maści i kremów: contractubex, dermabliz silikon, cicatridina i ewentualnie solcoseryl maść oraz żel. Czy smarować malutkiej buźkę, póki ślady są świeże?
Myślałam, czy nie zacząć od cicatridiny jako stymulatora odnowy kom. A może zaopatrzyć się w no-scar? Bardzo martwię się, że te wstrętne przebarwienia zostaną na zawsze...
Edytor zaawansowany
  • gabi.0 10.02.13, 08:56
    Moje córki (wtedy 4 lata i 1,5r.) przechodziły ospę latem ubiegłego roku. Tez niepokoiłam się czerwonymi śladami-zwłaszcza u starszej, bo krosty miała głównie od szyi w górę. Wszystko bardzo ładnie znikło, nie ma czerwonych śladów-nawet po krostach, które wydawały się dość głębokie. Unikałam słońca(było lato), wyraźniejsze czerwone ślady smarowałam oliwką z wit.E.
    Wszystko znikło, z tego co pamiętam, po ok. 1 miesiącu- z twarzy u starszej. U młodszej ślady utrzymywały si e trochę dłużej. Pozdrawiam:)
  • ewa.misko-wasowska 10.02.13, 22:00
    Witam,
    polecam zajrzeć forum.gazeta.pl/forum/w,907,137316838,137327910,Re_co_mozna_stosowac_na_blizny_ospie_.html
    pozdrawiam serdecznie
  • ewa.misko-wasowska 10.02.13, 22:03
    jeżeli link się nie otwiera:
    "leczenie blizn po ospie u takich maluchów jest bardzo ograniczone. Pocieszające jest, że z wiekiem stają się mniej widoczne. Można spróbować olejki z witaminą E na skórę, ale na pewno unikałabym wspomnianego przez Panią preparatu - działa na bliznowce, ale blizny po ospie może jeszcze bardziej pogłębiać. Witamina E przyspiesza gojenie i pomaga w utrzymaniu dobrego nawilżenia skóry, co w takiej sytuacji jest bardzo ważne"
    z 11.07.2012.
    pozdrawiam
  • magda-lenka78 12.02.13, 02:12
    czerwone plamki znikną (tylko nie opalać na wiosnę - polecam krem z filtrem) gorzej jeśli ma dziurki ale to z czasem też sie spłyca, ja stosowałam no-scar.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka