Dodaj do ulubionych

Podrażnione okolice intymne

20.03.13, 14:56
Córka ma 3,5 roku. Od półtora roku walczymy z zaczerwienieniem skóry między posladkami i między wargami sromowymi. Było podejrzenie drożdżycy, ale badania wykluczyły tą opcje. Podrażnienie raz jest większe raz mniejsze, ale praktycznie nigdy skóra nie jest w stanie idealnym. Doraźnie pomagał clotrimazol, jakieś maści sterydowe i maść robina na receptę, na podrażnienia alergiczne. Ostatnio jednak zaczerwienienie było mega mocne i duże. Pomogła robiona maść i linomag. Jednak zostało jak zwykle "między". Do tego doszły jakby odparzenia, popękana skóra, ajkby miała schodzić. Córka narzeka, że ją swędzi. Lekarze, u których byłam dotychczas nie mają pomysłu jak to leczyć. Może jakaś mama ma podobne doświadczenia icoś mi podpowie? Myślałam o sudocremie, ale doczytałam, że nie powinno się stosowac w okolichc pochwy i cewki moczowej, a u córki tam jest skóra najbardziej "zmasakrowana".
Jesteśmy z Wrocławia - może ktoś poleci mi dobrego lekarza.
Edytor zaawansowany
  • apati 20.03.13, 16:41
    U nas też wiecznie zaczerwienione okolice intymne. Córka ma 8 lat wcześniej też robiliśmy różne wymazy i stosowaliśmy dużo maści, antybiotyków itp. ale teraz dałam sobie spokój stosuję tylko jak jest zaczerwienienie maść retimax500 to jest maść z wit a.
    i pomaga ale za jakiś czas wraca to znowu stosuję, jakaś pani ginekolog powiedziała że niektóre dziewczynki tak mają i tyle.
  • aagnieszkaa1 22.03.13, 11:20
    Dziękuję za odpowiedź. Może faktycznie niektórzy tak mają, ale jak dziecko narzeka, że swędzi i przeszkadza to coś robić trzeba...
  • apati 22.03.13, 14:37
    może tantum rosa lub nasiadówki w korze bębu.
    a okolica intymna może być wyjałowiona od tych maści, które stosowałaś
  • green-koala111 23.03.13, 21:32
    Ja byłam u ginekologa dziecięcego . Zaproponowal nadmanganian potasu. moze próbuj kąpać w nim. nam chyba pomogło. Czasami zasypuję mąką ziemniaczana
    --
    Co nas nie zabije to nas wzmocni
  • madzius5 24.03.13, 11:09
    Kalium zakupić i zrobić nasiadówkę tylko pamiętać trzeba że to wysusza skórę. Jak najszybciej umówić się do ginekologa dziecięcego. Ja szukałam we Wrocławiu ale ciężko jest bo w niektórych przychodniach to wręcz na mnie krzyczeli że co ja sobie wyobrażam żeby dziecko chcieć do ginekologa zapisać bo przecież dla malucha to jest trauma! Wiem że w Dolmedzie przyjmuje lekarz do którego dziecko można zapisać, a oprócz tego chyba w Medfemina przyjmują-chyba tam- bo obdzwoniłam chyba wszystkie możliwe przychodnie i tam zdaje się że nie było problemu z przyjęciem malucha. Życzę powodzenia bo ja przy tych poszukiwaniach to się tak poirytowałam, że przy kolejnym telefonie powiedziałam jakiejś "miłej pani" że ja nie uważam żeby pod względem diagnostyki podrażnienia i upławów mała dziewczynka w jakiś szczególny sposób różniła się od dużej kobiety ale skoro tak jest jak jest to postaram się wytłumaczyć córeczce że z wszelkimi ginekologicznymi problemami powinna zaczekać do 18-tego, ba! albo 20-tego roku życia bo może dopiero wtedy będzie miała prawo być zbadana przez lekarza. pani się baaaardzo wzburzyła i rzuciła słuchawką:) ciemnogród...
  • ostrosia27 25.03.13, 16:51
    Przy okazji wizyty dziecka u p. nefrolog, poradziła mi aby córeczce(3,5 roku) przemywać okolice intymne i odbytu rywanolem a potem posmarować linomagiem. Juz po pierwszym zastosowaniu było o niebo lepiej. Kazala wprowadzić linomag na kilka mscy a riwanol w razie zaczerwienień. Powiedziała również, że te objawy to mogą sugerować alergie pokarmową i skierowała do gastrologa.
  • ostrosia27 25.03.13, 16:55
    ostrosia27 napisała:

> Powiedziała również, że te objawy to mogą sugerować alergie pokarmową i skierowała do gastrologa.
    Te objawy mogą być od przeszłych antybiotykoterapii, warto podać probiotyk przez kilka tygodni.
    pozdrawiam.
  • edit38 26.03.13, 17:19
    Moja 6 letnia córka miała ten problem. Od dłuższego czasu nie mogłam sobie dać z tym rady były maści kremy antybiotyki miejscowe i doustne i ciągle to dziadostwo wracało :(.
    Ostatnio dostałyśmy krople oczne DICORTINEFF oraz czopki robione w aptece, po 12 dniach leczenia odstawiliśmy leki, przez jakiś czas wieczorem miałam smarować na przemian sudokremem oraz Cicatridina. Na razie mamy spokój ale wiem że musimy bardzo dbać o higiene co wcale nie oznacza że mam myć małą kilka razy dziennie. Lekarka zapowiedziała mi że mam stosować tylko bardzo delikatne mydła np. płyn do higieny intymnej dla dzieci lub AA ale tylko raz dziennie a jeśli jest potrzeba podmyć się w ciągu dnia to tylko woda. Mamy nie używać kolorowego pachnącego papieru toaletowego, "zabezpieczać" okolice sromu tłustym kremem przed wizytą na basenie, pilnować żeby dziecko nie przemarzło itd.
  • aagnieszkaa1 03.04.13, 11:53
    Wszystkim bardzo dziękuję za odpoiwedź! Znalazłam wiele wątków pasujących do nas: od listopada mała jest nieustająco przeziebiona/chora i "zjadła" 3 różne antybiotyki. W grę wchodzi też alergia pokarmowa. Będę obserwowała.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka