Dodaj do ulubionych

kaszel po inhalacji berodual+nebbud+sól

15.05.13, 18:13
Córka ma stwierdzone zapalenie oskrzeli.
Od poniedziałku 2 razy dziennie ma zalecone inhalacje - 1 ml soli fizjologicznej, 1 ampułka Nebbud 0,25, 10 kropli Berodualu (wszystko podawane łącznie).
Po dzisiejszej wieczornej inhalacji (kolejna, 6 inhalacja) córka zaczęła sucho pokasływać, dosłownie co chwilę.
Nie wiem czy to normalna reakcja. Proszę o opinie.
Podałam jej wapno w syropie. Następnie tabletkę na gardło Isla Mint. I teraz jest lepiej. Zakaszle co jakiś czas. Nie wiem czy to "zasługa" tego co jej podałam czy po prostu jej przeszło. Mam nadzieję, że w nocy nic się nie będzie działo.
Jutro mamy kontrolę u lekarza, ale noc musimy przetrwać. Na noc dostaje 5 ml Contrahist (od alergologa), więc może to zahamuje ewentualne napady kaszlu.
Edytor zaawansowany
  • 15.05.13, 19:04
    Moja córka po pierwszej dawce berodualu dostała takiego napadu kaszlu,że myślałam,że się udusi :/ Ale potem było już lepiej .
    --
    Doświadczenie to szkoła, w której lekcje drogo kosztują. Ale podobno cudze, niestety, nikogo nie uczy...
  • 15.05.13, 19:40
    Dziękuję za pocieszenie. Po wcześniejszych inhalacjach trochę kaszlała, ale głównie mokro i to mi się wydawało normalne. Teraz wystraszył mnie ten suchy napadowy kaszel (pół roku temu miała takie 2 dni, że kaszlała 2 razy w ciągu minuty, ale to po Mucosolvanie).
    Na razie, odpukać, koniec kaszlu.
    W ciągu dnia córka już w ogóle prawie nie kaszlała, wydaje mi się, że wykrztusiła już wszystko co jej zalegało (to 3 tydzień choroby zaczynającej się od kataru...), więc zastanawiam się czy tych inhalacji nie jest już za dużo.
    Zobaczymy co powie jutro lekarz
  • 15.05.13, 21:03
    Normalne jest. Popłuczcie buzię, pociumkanie tabletki słuszne:)
    To tak jakby lekko wysusza i podrażnia, stąd kaszel - nie ma nic wspólnego z samą chorobą na którą masz inhalacje.
    Co prawda ja bym nie łączyła berodualu i pulmicortu/nedbudu w jednej inhalacji - nam w szpitalu radzili osobno, ale może są różne szkoły. Na kaszel nie będzie miało wpływu.
    --
    "Bardzo przepraszam. Trudno jest wyrazić pięciowymiarowe koncepcje w języku, który wyewoluował, by krzyczeć wyzywająco na małpy z sąsiedniego drzewa"<by Pratchet>
  • 16.05.13, 06:13
    Witam,
    przy stosowaniu jakichkolwiek leków w inhalacji może dojść do napadu kaszlu, a Berodual dodatkowo może "wysuszać" błonę śluzową gardła i dróg oddechowych,
    pozdrawiam sercecznie
  • 24.01.14, 11:12
    Przede wszystkim Berodual najpierw a po 15 minutach nebbud/pulmicort. Nie mozna stosować razem, Berodual rozkurcza oskrzela a Nebudd działa przeciwzapalnie.
  • 26.01.17, 14:03
    Witam mam pytanie podawalam 7 dni dwarazy dziennie inhalacje z nebudu przed berodual, kaszel nie przeszedl jednaj stał sie mniejszy jednak nie przeszedl a teraz mam wraenie ze znowu przybiera na mocy, czy po 4 dniowej przerwie znowu mogę wprowadzic nebud bardzo prosze o pomic
  • 26.01.17, 14:56
    A Nebbud podawaliscie pierwszy raz, czy juz wczesniej dziecko bralo? Byc moze organizm sie przywyczail do Nebbudu. U nas juz nie bardzo dziala. Koedys kaszel przechodzil po dwoch dniach inhalacji, teraz ma zwiekszona dawke na cala ampulke, bo polowa nie dzialala w ogole i zobaczymy jak bedzie. Jednak na Twoim miejscu skontaktowalabym sie z lekarzem, z jakiego powodu ten kaszel? Bo u nas zapalenie oskrzeli.
  • 26.01.17, 20:25
    Raz podałam dziecku steryd i tak zaczęła kaszleć, że nigdy więcej. Zapalenie oskrzeli leczymy bez sterydów i antybiotyków.
  • 31.10.17, 08:02
    Zdrowaśki i do pieca.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.