Dodaj do ulubionych

owsiki- jak to jest?

12.07.13, 10:48
proszę o wyjaśnienie jak zachowują sie owsiki po leczeniu, czy wychodzą z kupą, jak to sie odbywa?
Starszej córce wyszły przypadkowo w badaniu, więc wszyscy przeleczyliśmy się, dwukrotnie. zmieniłam pościel, prasowałam majty, ale to tylko po podaniu pierwszej dawki.
O ile córka nie miała objawów o tyle syn od jakiegoś czasu miał mniejszy apetyt i raz w nocy slyszałam zgrzytanie zębów. Teraz od kilku dni kaszle w nocy i dziś tez zgrzytał, i przy tym jakby coś połykał. W związku z tym nie wiem czy te owsiki się wytępiły, a jeśli nie, co zrobiłam źle, czy trzeba dawkę raz jeszcze (trzeci) ?
Edytor zaawansowany
  • nadia1902 12.07.13, 11:12
    A czemu zgrzytanie zębami łączysz z owsikami.
    Przyczyną zgrzytania zębami może być:
    -nadmierny stres
    -wady zgryzu
    -nadmierna wrażliwość na stres
  • jbasko 12.07.13, 11:29
    jak dotąd spał spokojnie, tylko zgrzytanie jest razem z kaszlem, nie samo zgrzytanie.
  • czarna_12 16.07.13, 09:30
    Wychodzą z kupą ale gdy jest ich mało czasem nie widać.Akurat moja córka ma wtedy biegunkę po podaniu leków i często je widzę.Jezeli to tylko owsica świetnie się leczy bez leków kwaszone ogórki codziennie i sok z kwaszonej kapusty ja ostatnio przez 3 dni jak dzieciom wtykałam to czwartego w toalecie ze stolcem było tego dużo u obu.Ja chociaż nie miałam objawów tez wcinałam ogóry i kapustę okazało się ,że tez byłam zarażona, po dawce kwasów w brzuchu mnie kręciło za któryms razem i u siebie wypatrzyłam.Zgrzytanie też wiąze z owsikami ponieważ młodsza zawsze zgrzyta jak ma. Kaszel i taki z dławieniem się czymś, zupełny brak apetytu często powodują lamblie które zagnieżdżają się w płucach ale je niestety ciężko wykryc.
  • drop.s18 16.07.13, 11:14
    ja kojarze zgrzytanie zębami z tasiemcami- pewnie dostaliście pyrantelum, a to niestety na tasiemce nie działa, zróbcie badanie kału, albo z krwi- dokładniejsze i wszystko bedzie jasne.. powodzenia w walce z obcymi

• jbasko 16.07.13, 11:19
    owsiki wyszły córce, 3 tyg. temu, byliśmy przeleczeni, wczoraj zrobiłam badanie synowi, zobaczymy jaki wynik.
  • majuszka77 16.07.13, 17:41
    stary sposób podsunięty przez pediatrę to zamknąć kupę w słoiku i poobserwować czy wylezą:)
    --
    "dziecko powinno wiedzieć, kiedy mama z aniola przeistacza się w normalną matkę, a z normalnej matki w ziejącą ogniem bestię"....to najpiękniejsze zdanie jakie znalazłam na tym forum:))))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka