Dodaj do ulubionych

Tyle roznych cudow w wymazach...

16.08.13, 15:49
Witam. U mojej rocznej corki po wymazie z gardla wyszlo:
- acinetobacter baumannii - wzrost bardzo obfity
- streptococcus z grupy viridans - wzrost skapy
Z wymazu z ucha:
- staphylococcus koagulazoujemny
U meza z gardla:
- gronkowiec zlocisty - wzrost obfity
- candida albicans - wzrost srednioobfity
U mnie z gardla:
- streptococcus z grupy viridans - wzrost bardzo obfity
- candida albicans - wzrost obfity
- neisseria spp. - wzrost obfity

Nie wiem skad tyle cudow. Co nadaje sie do leczenia? Martwie sie o corke...
Obserwuj wątek
    • ajszus Re: Tyle roznych cudow w wymazach... 17.08.13, 06:58
      Ijak to mozliwe, ze u kazdego wyszlo co innego? Nie powinnismy miec mniejwiecej tego samego, skoro daje sie dziecku buziaki? acinetobacter baumannii ma tylko corka, a gronkowca zlocistego tylko maz. To mozliwe? Moze powtorzyc posiewy? Do jakiego lekarza sie z tym udac? Moze Pani napisac cos blizej o tym? Bo bardzo sie martwie, a do wizyty chyba osiwieje...
      • ajszus Re: Tyle roznych cudow w wymazach... 21.08.13, 21:38
        Witam. Tak, corka w 6 mz miala zapalenie pluc. Lekarze twierdza ze przez refluks, gdyz crp i ob byly w porzadku. Na jakie objawy powinnam zwrocic uwage? Corka niemal nie sypia, wybudza sie nocaq z placzem co kilkanascie minut, czasem pospi ciagiem godzine -poltora, ale pojekuje przez sen. Zrywa sie z placzem na rowne nogi. W ciagu dnia jest wesola i pogodna. Badanie moczu w porzadku, podobnie jak kalu. Na co powinnam zwroci uwage? Mala czesto ma sapke, jakby furczy. Apetyt ma w miare, ladnie przybiera.
          • ajszus Re: Tyle roznych cudow w wymazach... 23.08.13, 10:58
            Tak. Tzn nie wiem co ujac pod slowa diagnoza. Bylo podejrzenie. Dostala debridat, losec, gastrotuss. Nadal sie budzila. Podawalam czopki przeciwbolowe, syrop, zel na dziasla. Oczywiscie nie jednego dnia. Espumisan na zoladek. Przestawialam lozeczko w rozne kierunki, nawet probowalam ja wziac do nas. Bez rezultatu. Co powinno mnie zaniepokoic jesli chodzi o te bakterie? Czy to moze miec zwiazek z refluksem?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka