Dodaj do ulubionych

Stan zapalny jamy ustnej i daktarin oral

20.10.13, 13:05
Witam
Pani dr proszę o radę oraz mamy znające temat, mój synek 1,5 roku dostał zapalenia jamy ustnej (czerwone dziąsła), a przy tym całkiem stracił apetyt. Pediatra przepisała maść Daktarin oral do smarowania i Tantum Verde. Po tygodniu smarowania się polepszyło i przestałam smarować ale potem znowu wróciły czerwone dziąsłe i stan zapalny rozszerzył się na migdałki. Pani doktor przepisała antybiotyk oraz dalej kazała używać maści i tantum verde. Została nam jeszcze jedna dawka antybiotyku ale dziąsła nadal są czerwone i synek niechce jeść. Leczenie trwa już 3 tygodnie. Nie wiem czy tak długo można używać maści i tantum verde? Nie wiem co robić czy szukać innego specjalisty, czy nadal leczyć w ten sam sposób. Synek w buzi nie ma pleśniawki ani innych nalotów. Dodam, że cały czas stosujemy probiotyki. Ile może trwać taki stan zapalny? Bardzo proszę o radę.
Edytor zaawansowany
  • czarna_12 20.10.13, 23:36
    zakraplaj dodatkowo do dzioba kropelki wit c i pędzluj nystatyna.Po 14 dniach leczenia powinno ustąpić.Za wcześnie przerwałaś kurację a nie wiem czy ten antybiotyk jeszcze tego niestety nie pogorszył.
  • kajkaz1 21.10.13, 08:43
    U nas pomogła Nystatyna, Tantum Verde i Sachol. Po 3 dniach zaczęła normalnie jeść a po 7 dniach wszystko ustąpiło.

http://www.suwaczki.com/tickers/5b09roeq4r7xt97y.png
  • ewa.misko-wasowska 21.10.13, 20:34
    Witam,
    po 3 tyg. leczenia powinna już nastąpić poprawa. Warto skonsultować się u innego specjalisty. Zapalenie jamy ustnej i dziąseł może mieć podłoże wirusowe (wirus opryszczki, Coxackie) lub bakteryjne, wówczas antybiotyk jest konieczny. Bardzo ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, co jest zwykle u małych dzieci przy towarzyszącym bólu utrudnione. Przy zapaleniu jamy ustnej Tantum verde można stosować wspomagająco przez cały okres kuracji.
    Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka