Dodaj do ulubionych

Wprowadzenie glutenu

24.02.15, 22:31
Pani Doktor liczyłam, że zapytam o to jutro ale niestety nie uda się z oczywistych powodów ;) Dlatego pozwalam sobie na zadanie tego pytanie on-line. Rozmawiałyśmy już na ten temat ale nie do końca pamiętam jak mam wprowadzić gluten. Córka skończyła już 20 t.ż. Wprowadziłam na razie marchewkę, dynię, pasternak, ziemniaka i białą marchewkę. Nadal bazujemy na tych kompozycjach smakowych. Od tygodnia jemy owoce tj. jabłko i od wczoraj gruszkę. Przyszedł czas aby wprowadzić gluten.

Czy kaszka www.bobovita.pl/home/produkty/kaszki/mleczna-kaszka-manna/ jest odpowiednia do wprowadzenia glutenu? Niestety poza tą jedną nie znalazłam kaszki manny bez cukru, dodatków smakowych i do tego dedykowanej dzieciom.
Jeżeli nie ta kaszka to jaka będzie odpowiednia? Czy koniecznie musi być to kaszka dedykowana dzieciom?
Czy 1 łyżeczka wystarczy?
Najlepiej podawać ją z rana czy w ciągu dnia?
Czy można dodać to do mm?
Kiedy należy zwiększyć dawkę glutenu?
Na co zwrócić uwagę przy wprowadzaniu glutenu?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • blaue777 26.02.15, 20:09
    Kup kaszkę w sklepie ekologicznym bez mleka, bez cukru, bez dodatków, np. Holle orkiszowa.Ta o której piszesz ma cukier, wanilinę i inne g. Może też byc zwykła kasza manna, ale cięzko ugotować taka ilość:)
  • ewa.misko-wasowska 27.02.15, 11:54
    Witam,
    lada chwila znów zmienią nam się wytyczne i gluten będziemy wprowadzać do diety jak każdy inny produkt. Możemy zatem po skończonym 4 m.ż. włączać gluten do diety stopniowo rozszerzając jego ilość. Pora dnia nie ma istotnego znaczenia. Może to być kaszka manna lub jeszcze lepiej orkiszowa i może być dodawana do mm lub np. do owoców.
    Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.