Dodaj do ulubionych

czyszczenie uszu

25.03.15, 07:51
Jak czyścicie uszy swoich dzieci ?
Stosujecie jakieś preparaty ?
Ja oczyszczam jedynie małżowinę i nie usuwam woskowiny z przewody słuchowego - słyszałam że u starszych dzieci powinno się już jakoś czyścic "głębiej" tzn stosować jakieś preparaty ... :/
Dziś rano mój maluszek (21 miesięcy) gmerał sobie w uchu i wyjął sobie taki mini ciemny czop woskowiny :((
Edytor zaawansowany
  • ewa.misko-wasowska 25.03.15, 10:17
    Witam,
    rzeczywiście oczyszczamy tylko małżowinę, żeby zapobiegać gromadzeniu się woskowiny w przewodzie słuchowym należy zakraplać kilka razy w tyg. jakiś tłusty preparat specjalnie do tego przeznaczony np. ciekłą parafinę, specjalne środki na bazie oliwy z oliwek, wygodne są preparaty z aplikatorem. Dobrze, żeby dziecko poleżało chwilę z głową na boku, żeby woskowina dobrze się rozpuszczała (np. osobiście 3-letniej córce zakraplam jak zaśnie - pierwszy sen jest zwykle głęboki - jednego dnia może być jedno ucho, drugiego drugie),
    pozdrawiam serdecznie
  • eemcia82 25.03.15, 10:28
    tzn mam zakroplić w prawe ucho i dziecko ma spać na prawym boku (tak aby wyleciało) czy na lewym (tak aby dobrze sie wchlonelo - ale kiedy ma wyleciec? _ ?
  • ewa.misko-wasowska 25.03.15, 10:58
    Wkraplamy do przeciwnego ucha, chodzi o to żeby ewentualnie gromadząca się woskowina rozpuszczała się, może do rana wypłynąć albo w ciągu kilku dni.
  • e-kasia27 26.03.15, 10:50
    A ja bym chciała zwrócić uwagę na to, że jak dziecko ma ciągle zalepione uszy ciemną wydzieliną, to najprawdopodobniej jest alergikiem.
  • wzorki 14.09.16, 10:37
    Nam bardzo pomaga vaxol, nigdy nie czyściłam patyczkami uszu dziecka. Preparat jest bezpieczny z profilowaną końcówką. Psikam, czekam i rozpuszczona woskowina sama wypływa. Na bilansie pediatra powiedziała, że dawno nie widziała tak czyściutkich uszu ku mojemu zadowoleniu. Ja polecam
  • irena4444 11.11.16, 14:15
    Ja także czyszczę uszy mojej 6 letniej córeczce, właśnie Vaxolem. Zbiera jej się nadmiar woskowiny, bo przeszła w ubiegłym roku solidną infekcję i ma od tego czasu problem z uszami. Laryngolog przepisał właśnie Vaxol. Olejek nie tylko rozpuszcza nadmiar woskowiny, ale zapobiega jej odkładaniu, także moim zdaniem warto na niego wydać parę groszy i zaoszczędzić na zdrowiu dziecka.
  • farfaa 30.10.17, 22:18
    Nam latyngolog zalecil psikaniecie na godzine przed basenem aby zapobiec zapaleniu ewentualnemu oczywoscie
    Nie wiem na ile to dziala na takie sprawy bo u nas nie ma duzo woskowiny i zalecen na czyszczenie tego nie mamy
    Czy ktoras z was stosowala w takiej sytuacji?
  • pannaoset 21.02.18, 17:09
    Powiem szczerze, że też nie stosowałam tej metody ale słyszałam o niej. Moja koleżanka ma dziecko, które uczęszcza regularnie na basen i faktycznie używa tak jak i ja sprayu do uszu. Ja używam raczej do higieny uszu a ona zapobiegawczo. Ja mam fonix, a ona? sama nie wiem czego używa. Mogę zapytać.
  • karolina1887 13.03.18, 17:57
    My również używamy tego sprayu do higieny uszu. Bardzo go sobie chwalę, całkowicie zrezygnowaliśmy z patyczków.
  • nattienat 28.08.19, 18:14
    eemcia82 ja u swoich dzieci stosuje kropelki lix bo Pani w aptece powiedziała, ze są bardzo bezpieczne dla dzieci już od niemowlęcia bo mają bardzo bezpieczny skład. Stosuj je u nich profilaktycznie raz w tygodniu i nie mamy problemów z woskowiną uszną. Może powinnaś je wypróbować?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka