Dodaj do ulubionych

szmery nad sercem u 3 miesięcznego dziecka

16.10.15, 21:30
mój 3 miesięczny synek ma wykryte szmery nad serduszkiem w trakcie rutynowego badania u pediatry. dostaliśmy skierowanie do kardiologa.
w 22 tygodniu ciąży miałam wykonywane echo serca płodu gdyż ginekolog wykrył bigeminię. badania u specjalisty wykluczyły wady serca.
w ciągu ostatnich 4 tygodni przybrał 950 gram. jest na mleku modyfikowanym. miał dwukrotnie nacinane wędzidełko podjęzykowe, ale nie umiał ssać piersi.
co oznaczają te szmery? pediatra nic nie chciał powiedzieć, czekać na kardiologa. wizyta na kasę chorych końcem stycznia, wybieram się prywatnie.
Edytor zaawansowany
  • pyzunia2007 17.10.15, 01:29
    pewnie jest to szmer niewinny, no ale kardiolog obowiązkowo tak dla pewności,moja córa ma do tej pory a ma 20 miesięcy,przebadana przez kardiologa i jest ok,wbrew pozorom sporo dzieci ma takie niewinne szmery,nie martw się na zapas. :-)

--
    Paulo Coelho
    Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.
  • ewa.misko-wasowska 17.10.15, 06:45
    Witam,
    u bardzo wielu dzieci stwierdzamy szmery nad sercem. W tym wieku szmery są powodowane najczęściej przez pozostałość z okresu płodowego jakim jest przeciek przez tzw. okienko owalne (zarasta się w pierwszych miesiącach życia) lub tzw. struny ścięgniste, które również są fizjologiczne - wówczas mówimy o szmerach niewinnych. Echo serca powinno wyjaśnić przyczynę.
    Pozdrawiam serdecznie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka