Dodaj do ulubionych

alergie????

14.11.16, 22:08
Witam
Czy często powtarzająca się czkawka w ciągu dnia u dziecka może wskazywać na alergię, czy raczej coś innego?Tak samo jeśli chodzi o picie....Mój 3,5 -latek ma takie epizody- czasami bardzo dużo pije (ok. 2,5 litrów) i ta czkawka...oczywiście nie razem....ale pojawia się raz na jakiś czas, dosłownie, prawie po każdym posiłku....Co to może być?
Cały czas walczymy z alergią (chociaż testy zerowe), stąd moje podejrzenia...nie wiem czy słuszne.Ostatnio objawy następujące: w poniedziałek - zjadł podejrzaną rzecz, następnego dnia 3 kupy, duuużo picia, prze dwa następne dni kupa po jednej, picie dużo,później zaparcie- kupa dopiero po 3 dniach. a dzisiaj ta czkawka...przez cały dzień....Tak walczymy prawie od urodzenia (metodą prób i błędów), wcześniej czkawki rzadziej, częściej zaparcia i biegunki...
Obserwuj wątek
    • e-kasia27 Re: alergie???? 15.11.16, 00:30
      Tak, czkawka, może być skutkiem alergii. Syn miał czkawkę na przemian z odbijaniem się.
      U mnie pojawia się czkawka, gdy zjem dużo alergenów, ale albo tego samego dnia, albo najpóźniej następnego.
      Jeśli chodzi o picie, to u syna nie zaobserwowałam, ale u siebie tak i to dość szybko, bo już w godzinę po zjedzeniu alergicznych rzeczy zaczyna mnie suszyć i to tak, że nie mogę pragnienia zaspokoić, trwa to przez parę godzin, a następnego dnia czuję się cała opuchnięta, potem dużo sikam i wszystko wraca do normy.
      Jeśli w testach(z krwi, skórnych) nic nie wychodzi, to poszukaj alergologa, który zrobi mu testy płatkowe dla pokarmów.
    • e-kasia27 Re: alergie???? 15.11.16, 00:35
      Poobserwuj nóżki dziecka. U malucha opuchliznę najłatwiej na stopach zaobserwować. Sprawdź, czy się nie robią, jak poduszki, gdy tak dużo pije.
      • dawo11 Re: alergie???? 15.11.16, 23:22
        Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
        Pani Doktor,robiliśmy ph- metrię jak syn miał 4 miesiące i było ok. Czy należałoby powtórzyć badanie, czy raczej już nie? Czy wtedy warto zażyć jakieś leki, np. od refluksu lub alergii. Mieliśmy Zyrtek, ale syn dostaje drobnej wysypki po nim; Aerius - przez jakiś czas się sprawdzał, a po 3 butelce syn zaczął narzekać na brzuszek, po nim.
        e- kasiu - u mojego synka puchną oczka - powieki i też wydaje mi się, że wtedy, gdy zje więcej rzeczy alergizujących. Na stopy zwrócę uwagę, bo nigdy nie patrzyłam.Tylko czemu lekarze na to wszystko nie zwracają uwagi to nie wiem...ręce mi opadają...byliśmy, chyba, u 5 lub 6 alergologów i nikt nawet nie wspomniał o testach płatkowych. W kółko z krwi....Może możesz podać mi namiary do dobrego alergologa albo ...te testy ...to można prywatnie? i gdzie?
        Piszesz, że pić ci się chce po godzinie...i tak po każdym alergenie? a ta czkawka...?U nas mam wrażenie, że jeśli ma kumulację...tak myślę..A nie masz jakiś ranek w buzi, nie piecze cię? Bo u nas też pojawia się coś takiego i wtedy maluch robi różne grymasy buzią. Proszę Cię, podpowiedz na co jeszcze zwracać uwagę, bo brak mi sił. Jemy naprawdę parę rzeczy na krzyż i jeszcze zawsze coś...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka